Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

• Únor 16, 2019, 21:21:01
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: Koutek úvah a rozjímání o hrách  (Přečteno 42388 krát)

Elemir

• Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #705 kdy: Únor 13, 2019, 15:24:57 »

Já si říkal, že si se nějak odmlčel, ale tipoval jsem, že ses spíše naplno ponořil do UU2 a už ani nevnímáš svět kolem :)

U aRPG si vybavuji akorát tu diskusi okolo Diabla, ale pak to jako termín najednou zmizelo. Teprve ty dva roky nazpět jsem se dozvěděl, že je to běžně používaný termín a má to i svou zkratku. Já za sebe vím, jaký typ hry tím označuji, resp. proč, ale už na téhle debatě je vidět, že to slůvko akční si můžeme vysvětlovat každý jinak. Asi bychom si skutečně vystačili se základním tříděním. Podle mě se tohle trošku zamotalo s příchodem Dark Messiaha, který se nedal snadno zaškatulkovat a v rámci západních RPG je to přesně ten typ hry, který naplňuje definici 3D akce s RPG prvky a byl asi první, tedy co komplexního rozvoje týče.

Zaklínač jako party-based by asi nefungoval, to je zkrátka látka, která by v takovém provedení vypadala divně. Obzvláště za situace, kdy už vyšly 3 díly a dnesk má Zaklínače každý spojený s tou přemírou "efektní" akce. Ani ten svět jako pozadí pro to není zrovna vhodný. Možná spíše pro nějakou tu strategii.

Realms Beyond ... není zač, já jsem hlavně rád, že si toho lidé všímají, podle mě je to celkem nadějný projekt.

Jinak tu mám ještě jednu novinku,  THQ Nordic koupili Warhorse studio, takže se nakonec Danovi poštěstilo, protože tohle spojení vypadá slibně.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

• Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
« Odpověď #706 kdy: Únor 14, 2019, 06:31:14 »

No vida, Obsidian se pod Microsoftem opravdu "rozjel" ... Akční RPG The Outer Worlds od Obsidianu nebude tak rozsáhlé, jak byste možná čekali. Takže tu máme pokus o jakýsi Mass Effect :D Akorát herní doba (minimálně) 15 hodin, je děsivá. Ale povšimněte si toho spojení akční RPG v nadpisu a v článku už se píše o střílečce s prvky RPG. V tomhle kontextu je naprosto jasné, což je také díky tomu, že gameplay je snadno odhadnutelný na základě vzoru, ze kterého hra podle mě skutečně vychází.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

• Zasloužilý člen
« Odpověď #707 kdy: Únor 14, 2019, 09:37:38 »

Likvidace studia začala, tedy si jej můžu vyčmrknout a zařadit jej do škatulky s Bioware.

Zaujalo mě todle:
Citace
V takovém případě můžete atakovat zmíněných 15 hodin. Jinými slovy je herní doba srovnatelná se Star Wars: Knights of the Old Republic 2.

O tom jaksi nevím, co si mám myslet, protože KOTOR 2 měl rozhodně mnohem delší herní dobu.
IP zaznamenána

Elemir

• Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
« Odpověď #708 kdy: Únor 14, 2019, 19:16:36 »

15 hodin je hodně málo, ale to může být skutečně zavádějící. Ta hra bude určitě mířit i na konzole, takže to bude krom jiného čistá mainstreamovka a jak jsem někde četl, dneska je trend takový, že se preferují spíše kratší hry. Možná jen zkouší potenciální trh a zájem o hru. Druhá varianta je, že na ně Microsoft zatlačil, aby TOW uspíšili a mohli se namísto toho věnovat jejich projektům. Kupovat to určitě nebudu, mě to video s bojem rozhodně nijak nezaujalo a trailer taky nic moc.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

• Zasloužilý člen
« Odpověď #709 kdy: Únor 15, 2019, 01:02:46 »

Tak nám koupili Warhorse, 100% za necelou miliardu korun, včetně značky KCD. Koupil jí THQ Nordic, tedy vlastně JoWood, respektive Nordic koupil dřív pokud se nepletu JoWood a do té doby do her nedělal. Přesně ten JoWood, který společně s PB vydali gothic3, když pak PB z ostudy a neschopnosti jej opravit prchli, aby společně s  Deep Silverem vydali ty svoje pecky Risen1-3, kde Deep Silverem naznal, že je to nevydělečné studio a tak PB zase prchli k JoWoodu a vydali Elex.

Tak nějak to taky zavání těžkým průserem. Ale není to asi tak zlé, jako v případě Bioware, když je koupili EA a Obsidianu s Microsoftem.

Což mi připomíná, že na KCD už vyšlo hafo DLCček, samozřejmě velmi úspěšných. Ani nevím, v jakým je stavu ta hra nyní, ale mě TES nebaví (i když dost vylepšená) a tak se k tomu už asi vracet nebudu.

Nicméně Warhorse na kickstarteru s přispěvateli taky pěkně vyjebali, když nejprve slibovali, že ta hra bude na velké kapitoly - 3 díly a že kdo dá určitou sumu, bude mít i ty. Nakonec je z toho jeden díl, předpokládám, že DLCčka si museli koupit (a i kdyby ne, tak DLCčko s 3 hodinama hracího času a jedním úkolem není nic moc) a teď už ani  Warhorse nemá kontrolu nad hrou, natož nad značkou.

Pokud nějaký další díl někdy výjde, předpokládám, že v něm již nebudou ani české titulky, natož dabing. Druhej díl možná ještě výjde, ale Vávra v průběhu odejde, protože vydavateli dojde trpělivost a třetí díl vájde ze setrvačnosti. Prostě něco jako v případě Mafie.
IP zaznamenána

+ Rychlá odpověď