Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 29, 2024, 03:26:19
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 2 [3] 4 5 ... 30

Autor Téma: Komponenty k novému PC (2016)  (Přečteno 36875 krát)

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Komponenty k novému PC (2016)
« Odpověď #30 kdy: Listopad 11, 2016, 12:56:47 »

Paměti tedy zkusím ještě změnit. Těch USB jsem si ani nevšiml. Mě to přišlo pořád stejné, tak jsem to pak už u dalších desek znovu nepročítal. Netuším, jestli bych to využil. Ale určitě si nad tím ještě sednu a popřemýšlím.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Komponenty k novému PC (2016)
« Odpověď #31 kdy: Listopad 11, 2016, 13:14:38 »

Ono s tím budou spojené USB klíčenky a některá další zařízení, které tu rychlost využijí. On je tam ten problém, že USB3.0 v podstatě přejmenovali, tedy se dá říct, že
USB 3.1 gen 1 = USB 3.0 = 5 Gb/s
USB 3.1 gen 2 = USB 3.1 = 10 Gb/s

ta tvoje deska nejspíše asi řadič na USB 3.1 gen 2 má, interní, nicméně nemá externí vývod z PC (což nějak úplně nechápu proč a je to divné a je možné, že tam mají chybu a ten řadič nemá ani vntiřní). Tedy zas tak důležité to není, ale když už, tak už :D.

edit: nejspíš tam mají na alze chybu a ta deska ten řadič nemá ani interní, podle jiných zdrojů, kde o něm není řeč. Tak nevím.
« Poslední změna: Listopad 11, 2016, 13:18:59 od Milhaus »
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Komponenty k novému PC (2016)
« Odpověď #32 kdy: Listopad 11, 2016, 13:21:39 »

Koukám zrovna na to, ta druhá deska, co jsem k ní družil (viz MSI Z170A GAMING M5) by měla být vlastně jakoby vyšší verzí této a má uvedeno jen gen 1. Přitom v tom textovém popisu zase gen 2 uvedené jsou u obou, tak nevím :) Zkusím ještě vyhledat manuál.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Komponenty k novému PC (2016)
« Odpověď #33 kdy: Listopad 11, 2016, 13:27:04 »

Na stránkách výrobce ve specifikacích o tom taky píší, že tam je, viz:
https://www.msi.com/Motherboard/Z170A-GAMING-PRO-CARBON.html#hero-specification

nicméně tam to píší ještě divněji.

viz:

USB 3.1 ports(Front) - 4(Gen1)
USB 3.1 ports (Rear) - 2(Gen1),2(Gen2, Type A+C)

což chápu-li dobře, tak front by měli být interní, do kterých pak zapojíš kábel, vedoucí dopředu na skříni. Tam by měla mít jen USB3.0
Zadní, což je tedy přímo vývod ze skříně, by měl mít 2x3.0 a 2x3.1

Ale pokud by to tak bylo, bylo by to ještě divnější, než co píší na alze a nedávalo by to smysl. Tak nevím.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Komponenty k novému PC (2016)
« Odpověď #34 kdy: Listopad 11, 2016, 13:44:28 »

To by odpovídalo i barevnému odlišení konektorů, takže jak Type-C, tak i ten vedle jsou gen 2, dole dva červené jsou gen 1. Zbytek jsou USB 2.0
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Komponenty k novému PC (2016)
« Odpověď #35 kdy: Listopad 11, 2016, 14:43:16 »

Je to tak, viz recenze MSI Z170A Gaming PRO CARBON Review - Final Words & Conclusion. Docela si tu desku celkově pochvaluje. Akorát v jiné recenzi mě zarazila poznámka o využití M2, kdy se sloty 5 a 6 pro SATA deaktivují. Doma mám přesně 4 zařízení připojená na SATA, takže to mám tak akorát :) Tzn. že mohu připojit jen jeden SSD?
IP zaznamenána
This is the end ...

flash

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 264
Re:Komponenty k novému PC (2016)
« Odpověď #36 kdy: Listopad 11, 2016, 22:22:04 »

K tomu chlazeni, pokud bys chtel trochu usetrit a pritom mit opravdu kvalitni chlazeni tak muzu doporucit tenhle chladic, ja ho mam na FX 8350 ktera je znama tim ze dost hreje a pri zatezi a dlouhodobem hrani se s timhle chlazenim  v lete nedostane pres 57 stupnu. Mam sice revizi 3 ale myslim ze to bude dost podobne. Jen snad montaz je krapet slozitejsi.
https://www.alza.cz/gelid-solutions-tranquillo-rev-4-d4496097.htm?o=1
« Poslední změna: Listopad 11, 2016, 23:06:25 od flash »
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Komponenty k novému PC (2016)
« Odpověď #37 kdy: Listopad 12, 2016, 18:42:42 »

Jj, koukal jsem. Budu muset ještě popřemýšlet. Začínám docela uvažovat, že bych koupil SSD už teď, takže budu ještě chvilku bilancovat.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Komponenty k novému PC (2016)
« Odpověď #38 kdy: Listopad 12, 2016, 21:23:28 »

Chladič jsem nakonec nechal, limit jsem přetáhl i tak :) Paměti jsem vyměnil a přidal jsem SSD. Zvažoval jsem využít rovnou M.2 slot, ale nechám to zatím být (ta deska má nakonec i U.2). Využiju to časem, až budou za příhodnou cenu vyšší kapacity (chtěl jsem původně ten s řadičem od Intelu, ale Windows 7 pro to nemá přímo ovladač a opravdu nechci řešit problémy při instalaci systému). Vzal jsem tedy klasický SATA SSD 240 GB, stejně jako u pamětí od Kingstone (16GB 3000 MHz). Cena tedy necelých 22 000 Kč a v úterý to přijde ... už nic neměním :D Pokud slevím z GF 1070 na 1060, tak se i do těch 30k vejdu, ale mám v tom celkem jasno, 1070 bude.

Edit: mimochodem, zkusil jsem takový domací test a vytáhl na monitor 3 desky - tu co jsem koupil, ten Gigabyte a ještě tu vyšší verzi od MSI a pozval manželku, at se vyjádří ... Carbon to vyhrál :D Byl jsem rozhodnutý i tak, ale docela mě pobavilo, že jsme se shodli už jen po té estetické stránce.
« Poslední změna: Listopad 12, 2016, 21:26:37 od Elemir »
IP zaznamenána
This is the end ...

flash

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 264
Re:Komponenty k novému PC (2016)
« Odpověď #39 kdy: Listopad 12, 2016, 23:57:41 »

tak ted bys to stejne uz nemohl zmenit kdyz jsi prizval svoji druhou polovinu k rozhodovani:)
kazdopadne si uzij noveho pocitace, a doufam ze vse pojede jak ma:)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Komponenty k novému PC (2016)
« Odpověď #40 kdy: Listopad 13, 2016, 08:27:32 »

Díky :) Včera samozřejmě padla otázka, jestli to vydrží alespoň tak dlouho, jako ten můj současný PC a musel jsem skoro přísahat, že ano :D

Jinak jsem se u chladiče přeci jen přehmátl a hodil do košíku jinou Noctui, než jsem měl původně v úmyslu. Nakonec se ukázalo, že je o chlup lepší, ale ráno jsem pak narazil na test chladičů na ExtraHardware a poměr cena/výkon není zrovna dobrý ani u jedné. Ono to má žebrování moc blízko u sebe, což znám od svého Coolermasteru, takže to má vyšší odpor proti proudění vzduchu a časem tomu nepřidá ani vrstvička prachu. Ale jak jsem psal, o hlučnost mi nejde, takže slabší účinek při otáčkách pod 1000 rpm mi je celkem ukradený. Rozhodující byla montáž. Koukal jsem ještě po chladičích od Scythe a asi jsem pár stovek ušetřit mohl a mít větší jistotu. Jenomže i u toho nejsou úplně všichni zajedno a pořád mě strašil ten přítlak na procesor.
IP zaznamenána
This is the end ...

flash

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 264
Re:Komponenty k novému PC (2016)
« Odpověď #41 kdy: Listopad 13, 2016, 15:30:39 »

Ono to s tema chladicema na procesor zas takova veda neni. Ony ty ruzne testy predpokladaji ze je hrozne moderni taktovat tak jsou klidne schopni tvrdit ze bez vodniho chlazeni ze nikdo neobejde. Ja treba netaktuju nic a jeste se mi v zivote nestalo ze bych mel u procesoru problem s teplotou. Prijde mi ze skutecny efekt taktovani stejne neni u her zas tolik poznat, kuprikladu jsme zkusil pretaktovat procesor ze 4Ghz na 4.7ghz a treba u Zaklinace 3 to prineslo prumerne asi 2 fps navic, coz mi za zkracovani zivotnosti desky nestoji. U toho chladice co mam byla montaz docela horor, trvalo mi snad hodinu nez sem ho tam dostal. Takze si myslim ze kdyz clovek koupi chlazeni ktere je proste dobre resit nejake odchylky u proudeni vzduchu a podobne nema moc smysl. Samozrejme lepsi chlazeni treba je, protoze to co byva baleno k procesoru je na nic.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Komponenty k novému PC (2016)
« Odpověď #42 kdy: Listopad 13, 2016, 16:22:56 »

Já to mám blbé ještě v tom, že mám celkem úzký case. Ten svůj Cooler Master jsem tam sice dal, ale ono to spíš vychází tak, že konce heat-pipe zasahují akorát do výdutě na bočním plechu, kam byl původně uchycený plastový tunel. Líbil by se mi třeba takový Scythe Ninja 4 (ten jde nakonec na Skylake taky), ale ten je o poznání objemnější a už by to mohlo zasahovat přímo do plechu.

Jenomže pak si říkám přesně to, co píšeš. To, že je ten procesor odemčený, ještě neznamená, že ho budu taktovat. Vystačím si s tím, co umí on sám a mám to vlastně jen kvůli tomu hyperthreadingu. 120 mm Noctuou si nepomůžu, protože ta má zase o dost zeštíhlený pasiv. Tohle je na váhu jen o kousek lehčí a má to 92 mm chladič - tím mám jistotu, že se mi to do skříně vejde. Zkoušel jsem hledat, kdo s tím co chladí a jsou tací, co to maj na i7. No, zítra uvidím. Večer ještě cvičně proměřím prostor ve skříni. V opačném případě by to bylo spíš i na výměnu skříně ... mimochodem taky legrace, najít normálně vypadající skříň, širokou a za rozumné peníze, je nadlidský úkol :)
IP zaznamenána
This is the end ...

flash

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 264
Re:Komponenty k novému PC (2016)
« Odpověď #43 kdy: Listopad 13, 2016, 18:11:52 »

ja diky chlazeni procesoru nemuzu vyndat jeden modul ram, proste ten chladic je tak sirokej ze kompletne prekryva ten modul, a mam dojem ze bych tam nedostal ani modul na ktery tam mam jeste misto aniz bych nemusel ten chladic demontovat, coz by v mojem pripade zanmenalo vyndat celou desku ven, protoze u AMD je zespoda namontovana jakasi kovova desticka. Mam 8GB ram a uz nekolikrat sem uvazoval ze dokoupim jeste dalsich 8, ale diky tomuhle problemu se mi do toho vubec nechce. Ale mozna az nejak koncem roku zakoupim tu 1060 tak vezmu i tu pamet a udelam to..
IP zaznamenána

Adam23

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 152
Re:Komponenty k novému PC (2016)
« Odpověď #44 kdy: Listopad 13, 2016, 18:46:06 »

To SSD si každopádně zamiluješ.
IP zaznamenána
Strana: 1 2 [3] 4 5 ... 30