Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 29, 2024, 13:38:12
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 82

Autor Téma: Koutek úvah a rozjímání o hrách  (Přečteno 129642 krát)

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #210 kdy: Květen 13, 2016, 09:27:22 »

Flash je uplně zažranej do toho sledování :-D. Jedinej efekt bude to cílení reklam... a to člověk moc nevnímá, když nevidí reklamy :-D. Vážně, co se o mě můžou lidi dozvědět. Něco, co je jinak tajný... hmm. Fakt mě nic nenapadá. Já jsem komplet smířená s tim, že můj život nikoho nezajímá, a dokud budu podobně nezajímavá, tak ani zajímat nebude.

Cílení reklam není to nejhorší. Vlastně je to možná i lepší, než když se člověku zobrazují reklamy, které jej nezajímají vůbec. Ale vzhledem k blokátorům reklam je to jedno.

Horší to je v kombinaci s těmi tajnými službami a dnešní dobou strachu z terorismu. Klidně se ti může stát, že v nějaké debatě použiješ pár klíčových slov (jako terorismus, bomba, USA), to se ti stane víckrát. Todle zachytí šmírovací programy a algoritmy, které je zpracovávají tě vyhodnotí jako hrozbu. Tím se na tebe více zaměří (stále ještě programy) a budou tě více sledovat. Následně zase použiješ nějaké klíčové výrazy a vykážeš i podezřelé chování (které by mohlo ukazovat na to, že si teroristka) a programy tě posunou ještě výš, mezi potencionálně nebezpečné. Pak se ti klidně může stát, že tě třeba na letišti nepustí do letadla, protože budeš na seznamu nebezpečných lidí. Přitom nebudeš mít ani ponětí, že tě sledují.

Celkově jde o určité soukromí, které by člověk měl mít. Jasně, internet je veřejný prostor a těžko tam lze očekávat soukromí, ale pokud daná firma nebo služba to soukromí zaručuje (například v případě účtů na mailu, nebo při komunikaci s přáteli přes šifrovaný protokol), pak by ti jej přece měla zaručit a měla by ho udržet. No ale pokud například zničí šifrování, pak těžko zaruší soukromí. Ale to není o prohlížeči.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #211 kdy: Květen 13, 2016, 09:42:17 »

Tohle jsou slova, který jsem snad nikdy nepoužila v žádný konverzaci :-D. Zato miluju všechny ty reklamy na hubnutí. To cílení nebude tak dobrý, jak některý lidi věřej :-D. Jestli hledaj nebezpečný lidi podobně efektivně, tak se možná přeci jen bojim.

Jinak, stránka, kvůli který jsem původně nainstalovala adblock začala včera škemrat, ať ho vypnu. No, raději se obejdu bez ní, než sledovat ty hnusy.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #212 kdy: Květen 13, 2016, 10:07:23 »

Stavit se vůči šmírování do pasivní role mi taky nepřijde zrovna ideální. Pokud mi nevadí tahle míra šmírování, může si klidně někdo na druhém konci říci, že je tu pořád ještě prostor na to přitlačit. Lidem to přeci nevadí. Pokud jde o bezpečnostní služby, tak ty šly dokonce až za hranu, protože nám prakticky zadupaly presumpci neviny.

Na druhou stranu nejsem idealista. Většině lidí to bude jedno. Těžko kdo přestane kupovat chytré telefony, nebo se začně zajímat o blokaci specifických funkcí a zavádět šifrování. Jenom se pak nesmíme divit drzosti některých společností.
IP zaznamenána
This is the end ...

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #213 kdy: Květen 13, 2016, 10:13:22 »

To neni tak, že bych se stavěla do pasivní role, naopak, já se tomu v rámci svejch možností zcela vědomě vyhejbám. Jen nějak nejsem idealista ani demonstrant.

Ostatně jsem to já, kdo nemá telefon a zásadně uvádí špatný osobní údaje.
IP zaznamenána

Lord Owl

  • Host
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #214 kdy: Květen 13, 2016, 10:32:21 »

Ostatně jsem to já, kdo nemá telefon a zásadně uvádí špatný osobní údaje.

O tom, že jsem šmírován si nedělám iluze, ale to neznamená, že proti tomu aktivně nebojuju. Můj typ odboje je podobný jako tvůj. Telefon jsem si nedávnou koupil tlačítkovou Nokii za 1290,-gold, která se neumí ani propojit s PC přes kabel :-) SMSky skoro neposílám, skoro jako Machette. O Friendface (čti Facebook), twitter, badoo apod. nesmysly pochopitelně ani nezavadím (i když moje Nokie je v sobě má :-( ) Jo a reklamním agenturám co mi volají a otravují (LAMA ENERGY, Bohemia energy a bůhvíjaká energy) zásadně zapírám svoje jméno :-)
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #215 kdy: Květen 13, 2016, 10:36:27 »

No jo, FB. Já nemám účet, samozřejmě ne, ale bratr jich míval deset. Na jména svejch postav z WoW.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #216 kdy: Květen 13, 2016, 11:13:39 »

Nebýt toho propojení YT s Google+ a spol., tak bych se řadě věcí vyhnul. Jenomže Google+ přišel s Gmailem a pak Google koupil i YT. Do toho vůbec nepočítám množství herních klientů.

Agregovat služby není svým způsobem špatná myšlenka, špatný je předpoklad, kdy si vlastník automaticky myslí, že uživatel tohle všechno potřebuje a je mu to podsunuto bez možnosti volby. Pořád totiž spoléhá na to, že když už to máte, tak byste to přeci jen mohli využívat. Kdežto když to zamítnete hned na začátku, je velká šance, že to budete ignorovat i v budoucnu.

Podobná situace je nyní vidět v online hrách a sám jsem toho zářným příkladem :) Do Neverwinter Nights Online jsem šel s tím, že se prostě nechci družit. Chci si hrát na tom svém písečku a stavět si bábovičky podle svých vlastních představ. Když jsem pak koukal kolem sebe, nejsem rozhodně jediný. I náboráři to očividně pochopili a nikdo vás do ničeho netlačí. Vyjma vývojářů samotných, protože toho skutečného ranaře z vás udělá právě až gilda :D Díky naprosto neuvěřitelným bonusům. Pokud si dobře vzpomínám, tak u Heroes Online je tlačení do gildy ze strany vývojářů taky dost značné.

Kdyby zůstalo u MMO tak dejme tomu, ale socializační prvky se začínají cpát dost výrazně i do původně singleplayerových her.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #217 kdy: Květen 13, 2016, 11:58:48 »

V budoucnu se lidé nevyhnou tomu, že budou používat nějakou sociální síť typu facebook. Stejně tak se nevyhnou tomu, že budou používat nějaké mobilní komunikační zařízení.

Společnost je k tomu dotlačí. Tím, jak stále více a více lidí je bude používat, budou stále více a více odříznutí od světa a izolovaní. Nakonec na tyto věci a služby začnou spoléhat i úřady, zaměstnavatelé a instituce, bez kterých člověk být nemůže. Navíc se to změní i s generací. A to hodně rychle. Minulá generace ode mne nemá ani ponětí, co to facebook je. Moje generace to ví, ale má od toho odstup. (když jsem facebook viděl poprvé, byl jsem zhusen a zmaten současně). Další generace už bez facebooku nemůže být a pokud tam snad nějaký jedinec z ní není, je to soci opad odříznutý od společnosti a svých vrstevníků.

Podobně to bylo i s mobilama, akorát posunuto o generaci zpět. Změnilo se to v momentě, kdy se mobily propojili se sociálními sítěmi. Tam nastal dost problém. Nyní ale vymýšlí další věci, jako brýle, hodinky a podobně. Jestli nastane doba, že všichni budou nosit inteligentní android brýle, napojené na facebook a google+ a na další tomu podobné věci, s kamerkou a internetem, to bude teprve sranda.

V současnosti každý náš pohyb sledují běžné kamery. Víceméně kdykoliv, když člověk opustí svůj dům, jej natáčí minimálně jedna. Pokud budou mít všichni brýle, budou se sledovat sami. Ale to přijde a ta doba těchto věcí nastane a nelze tomu zřejmě zabránit. Jakmile to přijme mladá generace za své (jakože ta příjme skoro vše, co je in), bude jen otázkou času, kdy se to stane společenský standard.

A to, že bude pár svéhlavých jedinců mimo systém je sice nepříjemné, nicméně to se poddá a i oni budou na to muset přejít, když zjistí, že bez toho nemůžou najít práci, že nemůžou třeba volit, že se nedozví důležité informace, které potřebují k volbě atd atd.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #218 kdy: Květen 13, 2016, 12:13:25 »

Nah, společnost komplet padne na hubu, neboj se :-D. To je koloběh života, nějaká generace něco začne, další pokračuje, další to vyžene do extrému, a další udělá revoluci. Možná nějaká válka, nebo tak něco.

Já jsem ráda izolovaná, charakterová vada.
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #219 kdy: Květen 13, 2016, 12:31:00 »

Já jsem ráda izolovaná, charakterová vada.

Zlobíš. Na tebe si budeme muset posvítit :).
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #220 kdy: Květen 13, 2016, 12:36:22 »

Když jsem byl přesunut na konci zimy na náhradní práci, tak jsem si od kolegy, řekněme stále ještě čerstvého třicátníka, vyslechl zajímavou historku.

Po dlouhé době musel jet kvůli vyřizování úředních věcí městskou dopravou a shodou okolností na konci školní doby. To, že byl v autobuse nejstarší, to by bylo ještě dobré, ale že si připadal až tak starý, to už ho dost překvapilo :) Začalo to popisem rozdílu v oblečení a skončilo u uniformního vzhledu všech kolem. Všichni si byli podobní, nikdo nikterak nevybočoval. V souvislosti s tím si vzpomněl na svoje vlastní školní léta, kdy v autobuse jezdilo několik slušnáků, pár skínů, sem tam pankáč ... a hlavně byl v autobuse hluk.

Teď vládlo hrobové ticho a všichni čučeli do mobilu. Když už to vypadalo, že dva vedle stojící chlapci si konečně něco řeknou i slovně, tak se ten druhý jen naklonil a podíval se tomu druhému do mobilu.

Podle mě se hlavně zrychlilo celkově střídání trendů. Co dříve bylo řekněmě módní 5 let, je dneska otázkou max. měsíců. Mnohem zákeřnější je však to svazování se s technikou. Lidi na to možná přijdou sami. Svým způsobem by ještě děsivější byl scénář, kdyby do toho zasáhly úřady svými vyhláškami, nařízeními a regulacemi. Je to podobné tomu, když budeme dítě hlídat, aby se nespálilo o plotnu.
IP zaznamenána
This is the end ...

flash

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 264
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #221 kdy: Květen 13, 2016, 13:12:05 »

No jo Skynet uz zacina vystrkovat ruzky a lidi mu ochotne pomahaji :)
Ja se do pasivni role nestavim, jen znam svoje moznosti a je mi uplne jasne ze blokovanim vseho mozneho si sice ulevim ale globalne to je spis k nicemu a ja pak budu stejne neustale nucen vse nejak obchazet, blokovat atd, az to nakonec vzdam protoze to dlouhodobe bude neunosne. Je to jako trideni odpadu, kdyz to nebudou delat vsichni efekt nikdy nebude vyrazny. Ty soukoli toho co tady resime uz jsou tak rozbehnuta ze jedine nejaky celosvetovy internetovy pruser by to castecne mohl zmenit.

PS: tuhle v tramvaji nastoupily skolaci nekam na exkurzi a delali takovej bordel ze me to az lezlo krkem, ale je fakt ze to byla tak 4 trida:) Jinak samo to tak je, v tramvaji je 20 lidi a 14 jich cumi do mobilu a zbytek ma aspon v usich sluchatka co vedou k mobilu:)
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #222 kdy: Květen 13, 2016, 13:42:26 »

To je přesně argument, "museli by to dělat všichni, takže já na to kašlu". Tohle si řekne slušný procento lidí, a pak na to kašlou všichni, že. Někdo musí začít. Ne jen dělat "ony ovce jdou timhle směrem, tak já teda jako asi půjdu s nima..."

Co se týče děcek, který jsou všechny stejný... ono to začíná daleko dřív. Potkáte dvě skupiny školky, obě jsou modro-růžový, všechny děcka jedno jako druhý :-D. Nedej Bože, aby nebylo na dítěti na první pohled poznat, jakýho je pohlaví. Jiný barvy jsou hřích. Jako malý armádky v uniformách.

Edit: Jinak, osobně mi lidi čumějící do mobilu vyhovujou. Nerušej a nemusim s nima mluvit, když mi tu čekaj ve frontě.
« Poslední změna: Květen 13, 2016, 13:46:24 od Yuyana »
IP zaznamenána

flash

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 264
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #223 kdy: Květen 13, 2016, 13:51:51 »

Cozpak o to ono s tim zacalo plno lidi ale jaksi to nikam nevede, a me osobne prijde zbytecne menit smer stada, protoze to nikam nevede. To by pak musel clovek byt hlidaci pes ktere to stado respektuje, a to ja nejsem, a snazit se jim stat..mno..ja myslim ze se zase dostavame k tem kravam z nedavne hadky v knize navstev, takze na to kaslu..navic je tu vzdycky moznost se stadem nejit ale nijak nezasahovat do jeho smeru, ono si vystaci samo:)
« Poslední změna: Květen 13, 2016, 13:55:02 od flash »
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #224 kdy: Květen 13, 2016, 13:58:19 »

Ale stádo ať si jde kam chce, já bych si jen připadala jako magor, kdybych tam šla s nima.
IP zaznamenána
Strana: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 82