Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 29, 2024, 11:13:38
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20

Autor Téma: Might & Magic Heroes VII  (Přečteno 103774 krát)

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #105 kdy: Říjen 09, 2015, 13:21:20 »

Ono obecně mít práva na tuto značku a nevydat jakoukoliv hru s ní jako AAA titul, je debilita nejvyššího stupně. To je samo o sobě nepochopitelné. Kolik Bčkových her se dočká takového zájmu z řad novinářů a i hráčů? Prakticky žádná. V oddělení marketingu a obchodní strategie v Ubisoftu tedy evidentně pracují debilové.

Nečetl jsem například příliš mnoho recenzí na Indie hry atd a to ty jsou většinou z hlediska funkčnosti na tom mnohem lépe. Mají sice logicky také malý rozpočet a tedy tam také některé věci nebývají (které jsou u AAA titulů standart), ale tam se to dá pochopit a ty hry prostě ten mediální zájem nemají šanci získat.

Might and magic ten zájem má už kvůli značce, a tak je nepochopitelné, že to Ubisoft vyvíjí jako nějakou neznámou indie hru (nebo ještě hůř).

Mám za to, že by se někdo legislativně měl začít zabývat stavem her po vydání a měly by se zavést zákony pro ochranu spotřebitele, které by fungovaly i u PC her a byly vyžadovány. Protože aktuálně se na to evidentně kašle, ačkoliv zákony pro ochranu spotřebitele se pochopitelně vztahují i na tyto výrobky. (vydání jasně nefunkční a nedodělané hry je porušení práv spotřebitele). Pokud by to začal někdo opravdu hlídat a kontrolovat, popřípadě to i opravdu právně řešit, je zřejmé, že Ubisoft by nepřežil ani týden a nutně by musel zbankrotovat.
IP zaznamenána

Chidlink

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 64
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #106 kdy: Říjen 09, 2015, 16:40:48 »

Bohužel Ubisoft tu hru úplně zazdil, což je obroská škoda. Pochybuju že bude někdy další díl :(
Taky nechápu jak si něco takového ubisoft vůbec může dovolit, měl by nést následky, tohle je prostě neodpustitelné.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #107 kdy: Říjen 09, 2015, 18:33:32 »

Z toho právního hlediska je to zajímavé, určitě by stálo za to, kdyby se k tomu někdo právně znalý vyjádřil. Podle mě to prochází proto, neboť u zábavy nemůžeš definovat nějaké jednoznačné body finální podoby. Abych byl konkrétní, přirovnal bych to možná hudbě. Autor řekne, že složí píseň s takovým či makovým zaměřením, ale nikde není záruka, že se nám výsledek bude nakonec líbit. Navíc se v tom točí dost peněz a jak známo, tam kde je moc peněz, tam není vůle cokoliv legislativně ošetřovat. Svým způsobem to je podvod.

Nedávno jsme s Lorgraa diskutovali o Heroes Online a to mělo pro středoevropskou komunitu taky prazvláštní dohru, byť ta fanouškovská základna a kupní síla pochází právě z této oblasti :/ Zacházet s M&M jako budgetem je hovadina, ale v Ubisoftu si očividně nikdo nemyslí. Mají svojí AC sérii a nepovedený Watch Dogs, to je zajímá. Těžko říci, zda-li by odkup práv jinou společností byl zárukou lepších zítřků. Podle mě, kdyby Ubisoft finančně a technicky podpořil komunitu, podobně jako to udělal Epic v případě Unreal Tournamentu, tak to dopadne mnohem lépe. Jenomže to se nehodí do manažerských tabulek.

Jsem toho názoru, že naděje umírá poslední. Navíc u Heroes byl zvolen Unreal engine a to samo o sobě je dobré, protože tohle dává komunitě větší šanci alespoň jeden z těchto titulů zachránit. MMX bohužel má to zázemí slabší, hlavně kvůli tomu, že ModKitt se ve skutečnosti týká jen modulů, tedy přidávat do hry nezávislá dobrodružství.

Pro recenze na indie hry chodím hlavně na RPGCodex a docela se tím zabývá i RPGWatch. U nás je úroveň recenzí indie RPG tristní.
IP zaznamenána
This is the end ...

KILLER

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 600
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #108 kdy: Říjen 09, 2015, 18:49:14 »

Tuž jsem hru nainstaloval, poprvé spustil a u intra kampaní se dost nachlámal. Sice jsem o animaci obličejů již četl, ale skutečně to vidět, stálo za to.  :D

Teď váhám jestli ji začít hrát hned. Na jedné straně je sice dost článků o buzích (bugech?), na druhou se mi spíše vyhýbají.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #109 kdy: Říjen 09, 2015, 19:10:22 »

Krabice pořád leží vedle mě, ještě nerozbalená, takže já mám důvod váhat ... :D ale pokud si hru nainstaloval, tak bych asi už neváhal. Alespoň se s námi podělíš o zkušenosti a budeme se chlámat i my :D

Bugy bych neskloňoval a nepočešťoval, už jsem si na tom taky vylámal zuby.
IP zaznamenána
This is the end ...

Lordgraa

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 99
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #110 kdy: Říjen 09, 2015, 21:48:54 »

Místo bugu používejte chybu a hned se vám to bude líp skloňovat  :P

Jinak Ubisoft je neskutečný firemní moloch, je to rodinná firma se vším všudy, kde si nejvyšší pozice drží členové rodiny a na důležité pozice se nikdo neznámý nepouští - jakmile se někdo dostane nebezpečně vysoko, je přeřazen nebo asimilován.. ehm, vyhozen  8) Dobrou zprávou je, že Erwan už přesluhuje a snad se na H8 už nedostane... ale kdo ví, koho tam Ubi dosadí.

Matrix animace jsou zřejmě geniálním tahem nějakého nepochopeného umělce... škoda, že to lidé ocení až tak za 100 let  ;)

UE3 je super engine na modování, jde tam udělat téměř cokoliv a díky skriptovacímu enginu Kismet je to ráj pro všechny programátory :) Oproti tomu Unity engine pro MMX byla velká chyba, myslím tím kvůli módům, samotný engine je fajn, ale aby člověk udělal nějaké to dobrodružství, musel by si koupit Unity Pro za... tadá... 35.000 Kč  :o Takže asi tak.
IP zaznamenána
Česká fanstránka herní série Heroes of Might and Magic http://www.worldofheroes.cz

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #111 kdy: Říjen 09, 2015, 23:13:11 »

Z toho právního hlediska je to zajímavé, určitě by stálo za to, kdyby se k tomu někdo právně znalý vyjádřil. Podle mě to prochází proto, neboť u zábavy nemůžeš definovat nějaké jednoznačné body finální podoby. Abych byl konkrétní, přirovnal bych to možná hudbě. Autor řekne, že složí píseň s takovým či makovým zaměřením, ale nikde není záruka, že se nám výsledek bude nakonec líbit. Navíc se v tom točí dost peněz a jak známo, tam kde je moc peněz, tam není vůle cokoliv legislativně ošetřovat. Svým způsobem to je podvod.

Tak pokud je to nefunkční, tedy hru nelze z jakéhokoliv důvodu dohrát, nebo hra nefunguje tak, jak autor/vydavatel prezentoval, pak je prokazatelně nefunční (nelze to okecat). Něco jiného je, že třeba není dodělaná a nejsou tam ty animace a podobně, tam to opravdu vydavatel může okecat jako záměr. EU třeba zavedla naprosto neuvěřitelné množství neuvěřitelně stupidních pravidel v oblasti PC softwaru. Dokonce držkovala i do konzolí. O HW ani nemluvím. Tedy by se zde mohla angažovat a udělat konečně něco smysluplného (i když ta raději ne, to by dopadlo katastrofou :) ).

Když to vezmu pak na příkladu třeba toho HW, tak tam, pokud HW nefunguje tak, jak výrobce deklaruje, má průšvih. Naposledy třeba nVidia, která u svých karet (tuším že 970tek) tvrdila, že mají 4GB ram. Což sice tedy měly, leč nefunovaly tak, jak dle výrobce měli (poslední část fungovala výrazně pomaleji). Na celkovou funkčnost karty to sice mělo naprosto minimální vliv, i tak z toho byl skandál jak hrom. Hry od Ubisoftu, pokud bys to převedl na toto, by pak byly, že by ty karty nefungovaly vůbec.

A ono se to týká i těch top AAA titulů. Pokud hru nechává testovat betatestery, musejí si naprosto jistě těchto chyb všimnout a tedy o nich výrobce i ví (jistě). Tedy vědomě prodává nefunčkní produkt a lže. Tedy je to jasný podvod.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #112 kdy: Říjen 12, 2015, 09:08:56 »

Shodou okolností vznikla docela zajímavá situace okolo sběratelky v severní americe. Ubisoft už plánuje kompenzace :) Není prostě nad to, koupit si sběratelku s digitálním obsahem :D

Určitě bych podobný zákon na ochranu spotřebitelů, jako je u hardware, uvítal. Přeci jenom tohle není nějaká crowfundingová kampaň, kde se výsledný produkt bastlí potom někde v garáži. To samo o sobě už sebou rizika nese. Ale od firmy, která se hrami živí, je třeba vyžadovat jiný standard.
IP zaznamenána
This is the end ...

Lordgraa

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 99
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #113 kdy: Říjen 12, 2015, 10:52:43 »

Shodou okolností vznikla docela zajímavá situace okolo sběratelky v severní americe. Ubisoft už plánuje kompenzace :) Není prostě nad to, koupit si sběratelku s digitálním obsahem :D

Zdá se, že když se má něco po...kazit, tak se to po...kazí opravdu festově :D

Pokud se ani z tohoto failu Ubisoft nepoučí, tak pak už mu není pomoci. Tohle by si neměla dovolit ani ta největší herní společnost a jsem zvědavý, jak se to promítne na možném pokračování H7 (myšleno datadisky).

Na jednu stranu bych si přál, aby dal Ubisoft už pracky z M&M sérií pryč, ale na druhou stranu se obávám, zda kdokoliv jiný bude lepší  :( 
IP zaznamenána
Česká fanstránka herní série Heroes of Might and Magic http://www.worldofheroes.cz

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #114 kdy: Říjen 12, 2015, 13:39:39 »

A co přesně v USA zase provedl? :)
IP zaznamenána

Lordgraa

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 99
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #115 kdy: Říjen 12, 2015, 14:18:37 »

A co přesně v USA zase provedl? :)

Ále, jen do sběratelské edice nedali DVD se hrou a soundtrack, takový malý detail  ;D Prý došlo k nedorozumění a kupující nepochopili, že obé bylo jen digitální formou... což je kec jak pec, jak ostatně dokazuje tento post: http://imgur.com/a/UNKmT

Zde rage na redditu: https://www.reddit.com/r/gaming/comments/3o9eza/ubisoft_uses_misleading_advertising_for_heroes_of/

Zde oficiální odpověď Kubisoftu: https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/official-statement-mmh7-us-collector-s-edition

Ve výsledku jim buď vrátí peníz nebo si mohou zcela zdarma stáhnout nějakou kůl gamesu, co jim předvybrali přes Uplay.
IP zaznamenána
Česká fanstránka herní série Heroes of Might and Magic http://www.worldofheroes.cz

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #116 kdy: Říjen 12, 2015, 14:50:31 »

Aha, tak to je v pohodě. Zákazníci sice budou chvíli brblat, ale to je rychle přejde, až začnou hru hrát. Jistě zjistí velmi rychle, že absence DVD není ten hlavní problém :D.

Ale stejně je to prča :).
IP zaznamenána

Lordgraa

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 99
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #117 kdy: Říjen 12, 2015, 14:55:39 »

Teď mě tak napadlo... on to ten Ubisoft s Amíkama myslel vlastně dobře, když je absencí DVD chtěl uchránit před tou hordou chyb a pádů hry :)

Jinak tiscali se už také vyprsilo s recenzí: http://games.tiscali.cz/recenze/might-magic-heroes-vii-recenze-267485
IP zaznamenána
Česká fanstránka herní série Heroes of Might and Magic http://www.worldofheroes.cz

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #118 kdy: Říjen 12, 2015, 16:26:03 »

Jj, četl jsem :)

U toho DVD bylo myslím u jednoho polského unboxingu zmíněno, že dávat do sběratelky obyč plasťák, který se pak běžně prodává, je drzost. Takže jo, vlastně můžou být amíci rádi hned 2x :D Hlavně, že tam měli figurku, taky mohli dostat jen plány na její výrobu :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #119 kdy: Říjen 13, 2015, 08:28:04 »

Koukal jsem, že recenze už nakonec vydaly asi všechny herní magazíny u nás + Sector na Slovensku. Přitom nejzajímavější diskuse (komentáře) se nakonec objevily právě na Games. Kupodivu i dost konstruktivních poznámek ohledně hodnocení apod. Je to zajímavé, tohle je celkem se opakující diskuse ohledně číselného vyjádření, která asi nebude brát konce. Celý ten problém je totiž pořád stejný - omezený rozsah hodnocení v rozmezí 6-10/10. Když vemu, že Zaklínač 3 ode mě dostal 7,5/10, kolik by si asi zasloužily Heroes VII? ;)

Z toho čísla se prostě za poslední léta stal parametr, který nemá v podstatě žádnou vypovídací hodnotu, protože k tomu potřebujete znát metodiku, která za ním stojí a tu si každý dělá podle sebe. Problém nastává ve chvíli, kdy si v rámci jednoho webu můžete hry se stejným hodnocením vytáhnout a porovnat vůči sobě na základě vlastní zkušenosti, protože to číslo je voda na mlýn pro různé manažery a na to milí páni (dámy nevyjímaje) recenzenti dost často zapomínají. Získalo to 8/10? Bezva, to máme skóre jako ten či onen AAA titul a to jsme ještě ty hráče perfektně utáhli na vařenou nudli :D

Kolik let už čtu, že recenze je subjektivní forma hodnocení a stejně tolik let u tohohle vyjádření rostu. Pro mě za mě, ať si je subjektivní, ale pokud mi někdo tvrdí, že 3+3 je 5, protože se mu to tak zdá lepší, pak mu holt není pomoci. Tohle pochopím tak možná u absurdního dramatu.
IP zaznamenána
This is the end ...
Strana: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 20