Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

• Říjen 15, 2019, 01:45:51
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: (Elemir) - Realms of Arkania: Blade of Destiny  (Přečteno 8620 krát)

petstr

• Host
Re:(Elemir) - Realms of Arkania: Blade of Destiny
« Odpověď #60 kdy: Leden 21, 2017, 20:50:43 »

Zdravím, chystám se rozjet tuto hru a zatím zkouším vytvářet postavy. Chtěl bych se zeptat na dovednost taktika. Zda má nějakou významnější roli? Dle manuálu se mají postavy v boji taktičtěji rozhodovat a pohybovat, ale mám pochybnosti o tom jak to může fungovat, když přece veškeré pohyby a akce v boji kontroluji já.
IP zaznamenána

Elemir

• Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
« Odpověď #61 kdy: Leden 22, 2017, 11:55:00 »

Ahoj, začnu trochu ze široka. Série Relams of Arkania je z určitého pohledu simulace pravidel DSA, takže v té hře je komplet vše, byť reálně využiješ jen zlomek. Dost záleží i na tom, jestli chceš hrát jen tenhle jeden díl, nebo postavy importovat i do dílů dalších. Při prvním levelup navíc zjistíš, že navyšování dovedností není zas taková legrace.

Já osobně jsem Taktiku cvičil u válečnických charakterů, ale poměrně brzy se mezi sebou začali lišit výší, do jaké se mi jí podařilo vytáhnout (jediný bojovník-warrior se dotahoval na maximum). Přitom v boji mezi jednotlivými válečníky zas takový rozdíl nebyl. Možná to hraje vyšší roli v případě, kdy zvolíš automatický boj. Každopádně u RoA platí, že řadu těhle jakoby doplňkových dovedností stačí jen vytáhnout nad 0, max. do úrovně 9-10, což je zrovna u Taktiky docela snadné, protože máš 3 pokusy na levelup. Ono to spíš vyjde z toho, že u válečníků není moc co dalšího cvičit, takže nepotřebuješ ani šetřit body.
IP zaznamenána
This is the end ...

petstr

• Host
« Odpověď #62 kdy: Leden 22, 2017, 20:22:34 »

Díky.
RoA plánuji odehrát všechny 3 díly, ale nejspíš si na každý díl vytvořím novou sestavu. To je totiž to, co mě na těhle hrách baví nejvíc.
IP zaznamenána

+ Rychlá odpověď