Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

Obecná diskuze => O hrách a hraní obecně => Téma založeno: Elemir Duben 30, 2015, 12:42:08

Název: Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Duben 30, 2015, 12:42:08
Informace o připravovaném sedmém dílu ságy Heroes není zajisté žádnou novinkou, v Knize návštěv už dokonce pár diskusí proběhlo, ale novinkou bude spíše postoj, který jsem k němu zaujal ;)

Po nešťastném zakončení Might & Magic X, kdy Ubisoft v podstatě sérii Might and Magic zařízl, tu zůstala malá naděje, že by mohl obrátit svou pozornost alespoň k sérii Heroes. A skutečně se tak stalo. Původně jsem se domníval, že pokračovatelem budou Might & Magic Heroes Online, což byl v té době (rok 2014) už dva roky vyvíjený projekt. Sice ambiciózní, ale nikterak vyjímečný projekt, který jak se později ukázalo, dost trpí tím zasazením do online světa.

Někdy na přelomu července/srpna 2014 už bylo jasné, že Ubisoft pracuje na úplně jiné verzi hry a v srpnu k ní byl po vzoru OpenDev (https://mightandmagicx-legacy.ubi.com/opendev/blog) spuštěn webový portál Shadow Council (https://mmh7.ubi.com/en/blog). Limbic Entertainment právě začal naplno pracovat na Heroes VII ... Práce na hře začaly ve skutečnosti mnohem dříve, v podstatě současně s Might & Magic X, ale čert ví, jak to doopravdy bylo a hlavně, není to nikterak podstatné. Je to přesně ta šedá zóna, která dává příležitost ke vzniku různým konspiračním teoriím, tak ji nechme uzavřenou ;)

Abych řekl pravdu, Shadow Council sleduji málo a stejně tak celé to dění kolem. Myslím si, že u MMX jsem si toho užil dost, takže tohle rád přenechám webům o Heroes. Přidáním MMX jsem se ovšem dostal do jakési pasti, protože na web se dostalo nové univerzum, ve kterém jsem nakonec našel zalíbení. A nejde jen o univerzum jako takové.

Might & Magic Reference Team tu odvádí dobrou práci a snaží se opravdu o konzistentní svět, což je mi sympatické. Pokud přeci jen k nějaké změně dojde, obvykle se to zaobalí časovým posunem, ale stále to stojí na stejných základech. Pokud se podíváme do minulosti, do doby New World Computing, tak série Heroes procházela různými stadii. Na jednu stranu se hledalo optimální řešení a na druhou tlačil marketing, protože vydat po sobě dva díly, kdy ten druhý vypadá spíše jen jako datadisk toho prvního, se prostě nenosí. Vzpomeňte si na dobové recenze Might and Magic VII nebo VIII. Celé to nakonec vyvrcholilo Heroes IV, který rozděluje komunitu dodnes, k Might and Magic IX také není potřeba nic dodávat. Jsou to dobré hry, ale prostě už moc vybočují z řady.

Přitom si dneska už málo kdo uvědomí, že ty změny do určité míry vycházely i z ohlasů komunity. To je přesně to, co se dnes děje na Shadow Councilu nebo se mělo ve větší míře dít na OpenDev. Tenkrát jsme to akorát neměli takto na očích, byť technicky už to možné bylo (diskusní fóra apod.). Je pak zajímavé sledovat různé ohlasy a přípomínky, od těch přínosných až po ty naštvané. Komunita okolo Heroes je mnohem rozmanitější a rozmanitější jsou i preference, které se dotýkají všech oblastí hry. Jedním z důvodů je postavení Heroes na hranici dvou herních žánrů (strategie/RPG), k čemuž se hned v zápětí přidává větší generační různorodost hráčů (série Heroes je tu už od roku 1995!). O to pevnější musí být proto vize vývojářů a měli by to být především oni, kdo určí, co se měnit může a co ne (tzv. pilíře hry).

Ale proč o tom píšu? Protože ta očekávání od podobných Dev blogů jsou příliš velká. Nikoliv pro vývojáře, ti v tom mají jasno, ale právě pro komunitu. Heroes VII jsou prezentovány jako návrat ke klasice, konkrétně třetímu dílu. Ono to zní hezky, ale už z principu je to nereálné. Ať si to chceme či nechceme připustit, každá hra se tvoří s ohledem na potencionální finanční zisk. U Heroes VII tomu není jinak. A kde budete zisk hledat? Samozřejmě v přílivu nových hráčů, protože tu skupinu harcovníků už máte víceméně jistou.

Netuším proč, ale tohle se skoro vždy provedlo tak, že se mechaniky hry překopaly s ohledem na aktuální trendy v hraní. Do toho prostě Heroes III nezapadají. Ubisoft k tomu má navíc v kapse dobrý argument. Sice zcestný, ale má ... prodeje Heroes III HD. V tomhle ohledu se mi líbilo konstatování Erwana Le Bretona v jednom rozhovoru (tuším pro Acid Cave?), kde v podstatě naplno řekne, že ta skupina "pamětníků" je minorita a nelze jim přisuzovat přílišnou váhu. Možná to někoho zvedne ze židle, ale je to pravdivé konstatování. Přitom Heroes VII se už nyní zdají být zajímavou evolucí. Zda-li to bude i populární evoluce, to teprve uvidíme.

Nebudu tvrdit, že se na hru vysloveně těším, ale minimálně zvědavost by se u mě našla. Ostatně do předobjednávky jsem nešel a ani jsem jí nezvažoval, byť obsahuje přístup do uzavřené bety. Nějak mi ten prodejní model postavený na alfa, beta, Early Accessech apod. začal lézt krkem. Ovšem předevčírem jsem od Tomáše Daňka z Playmanu obdržel nabídku klíče k betě a musím přiznat, že jsem se dlouho nerozmýšlel. Důvody jsem již popsal a opravdu jsem zvědavý, jak se Ashan bude vyvíjet dále. Bude to navíc podle mě právě Heroes VII, kdo rozhodne o budoucnosti Might and Magic univerza.

Nechci proto jen tak nečinně sedět a proto bych rád přispěl svou troškou do mlýna. Pro web jako takový se nic nemění, Heroes VII budu zpracovávány převážně z pohledu historie a univerza. Předpokládám nějaké to preview a srovnávací články. Rozhodně tím nechci rozjet přidávání nového obsahu, myslím, že duplicit jsme si už v minulosti užili dost, to opravdu přenechám webům o Heroes :) Diskuse je volně otevřená, tentokrát mě tak snadno nevytočíte :D ...
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Květen 01, 2015, 01:36:33
Je velmi nepravděpodobné, že bych tudle hru někdy hrál.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Květen 01, 2015, 08:18:25
Původně jsem měl v plánu počkat na release a ohlasy, dopředu bych do toho peníze určitě nedal :) Ale těžko říci, jak bych se potom rozhodl. Jsou věci, které se mi nepozdávají, optimalizace je třeba opět tristní, což jsem ovšem čekal atd. Nabídnutý beta klíč byl takový nečekaný bonus a zase proč ho nevyužít? Je klidně možné, že si hra nakonec ode mě odnese kritiku :D

V tomhle si říkám, že mám docela kliku, když jsem se novodobým Heroes vyhnul. Pětka mě opravdu k návratu ničím neláká, šestku jsem zatím jen nainstaloval. Zkušenosti mám tedy jen s MMHO a to si třeba jako singleplayer představit dokážu. Podstatným problémem je ovšem znovuhratelnost. Mě ovšem mnohem více zajímá příběh a kampaně, protože od šestky (co jsem tak viděl na videích), hra mnohem více staví na příběhu a úkolech, stejně jako je tomu u King's Bounty, což se mi líbí.

Ubisoft si asi není tak pevný v kramflecích, jak se na počátku zdálo. Co jsem tak někde zahlídl, poslední změny ve hře prý sklidily kritiku a hned na to Ubisoft oznámil předprodej. Takové celkem nešťastné načasování. Docela mě překvapilo, když jsem se jednou začetl do diskusí na Shadow Councilu. Do té doby jsem si myslel, že to množství příspěvků a aktivita souvisí s větší komunitou okolo Heroes, ale dobrá polovina z toho byly ptákoviny mimo. Dost mě třeba překvapil článek, kde Limbic prezentuje svůj tým (něco podobného se objevilo i na OpenDev) a reakce byly ve stylu: "Tyhle blbosti si strčte za klobouk a dejte sem info o stavu hry, které nám už pár týdnů dlužíte." Docela jsem je v tu chvíli politoval. Na druhou stranu, chtěli přitáhnout nové hráče? Chtěli!

Tohle je třeba věc, proč jsem se stáhl z různých diskusí. Asi je to přirozený vývoj na internetu, ale podle mě spíše celá ta internetová kultura míří do pořádné žumpy. A rozhodně to není tou anonymitou nebo náctiletostí. Přijde mi, že to přišlo s tou retrovlnou. Ale abych se vrátil k diskusi na Shadow Council, ono jim nedojde, že jsou tu lidé, které třeba takové články zajímají a chtějí se dozvědět o pozadí hry více. Namísto toho se budou dožadovat věcí, na které ani principielně nárok nemají. V takové atmosféře se dobrý produkt dělá špatně.

Sám jsem zvědav, jaký bude hra mít úspěch. Poslední dobou si všímám, že pokud se hře herní e-ziny příliš nevěnují a správně jí nehypují, tak je to většinou záležitost pro okrajové publikum (což nutně neznamená malé prodeje). Krásně je to třeba vidět na porovnání Dragon Age Inquisition vs Pillars of Eternity.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Květen 02, 2015, 02:07:22
Já nevím, jak u téhle hry, ono mě to obecně moc nebere, ale myslím u her jako takových, je lepší, pokud autoři dělají hru pro konkrétní cílenou skupinu, než když jí dělají pro všechny (a nikoho). Tedy autoři by si měli rozmyslet, co chtějí. Chceme oslovit nové hráče - fajn, v takovém případě příjdeme o hráče staré a ty oslovovat ani nebudeme. Chceme oslovit staré hráče - fajn, v takovém případě nezaujmeme a neoslovíme nové hráče. Pokud to tak neudělají a chtějí oslovit každého a dělat hru pro všechny a udělají tedy kočkopsa, nebude to ve finále bavit nikoho a všichni budou naštvaní (každá skupina z jiných důvodů).

Prodeje pak nevypovídají nic o tom, jak se hra líbí. Prodejnost ovlivňuje především to hipe. Tedy chci-li to prodat každému, pak lžu v reklamě, až se mi od huby práší. A ono to funguje a lidé si to opravdu koupí. Problém je, že jen jednou. Příště už mi nebudou věřit a vykašlou se na mě. A i zde je tedy třeba si rozmyslet, co chci a koho chci oslovit, protože podle toho se pak budou odvíjet pocity lidí, zblých tou reklamou.

Hry se samozřejmě dělají pro peníze a chápu snahu autorů to prodat za každou cenu všem, jenže tím pádem vzniká brak a i když tak vydělají, současně si i kopají svůj hrob. Rozuměnjší by zde opět bylo určit si, kolik chci na hře vydělat a kolik je reálné vydělat, když budu chtít oslovit konkrétní skupinu lidí a jestli to bude stačit. A pokud ano, pak to udělat. Nezbohatnu, ale žít se z toho bude dát a já udělám něco, co má nějakou hodnotu alespoň pro někoho. Bohužel, většina autorů to dělá jinak.

Proto také mé dříve oblíbené studia, jako Bioware, Piraně atd, považuji již za mrtvé a jejich hry mě již nezajímají.

Nejvíc bych to přirovnal filmům v určitém období, kdy vznikala jedna blbost za drzhou podle stejné šablony. Komerce tam byla na vrcholu, takže bylo výhodné udělat kopii blbosti, která byla ještě větší blbost, protože to frčelo. Než udělat kvalitní film, nebo alespoň jiný film.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Květen 02, 2015, 07:08:54
Už jsem kolikrát přemýšlel nad tím zvláštním marketingem Ubisoftu, který v souvislosti s Might and Magic provozují a docela se kloním na tu stranu, že je to opravdu na hraně. Včera jsem shodou okolností viděl další, byť krátký rozhovor s Erwanem (na Re-Play). Opět je tam zdůraznění, že sedmička stojí na základech trojky a je doplněna úspěšnými prvky dalších dílů. Jenomže co definovat jako "základ" trojky? Vždyť klidně můžu říct, že základem je dvojka anebo pětka či šestka. Všechno jsou to Heroes a všichni logicky vycházejí ze stejného základu.

Podle mě ta trojka slouží jen jako mysteriózní prvek, jakési zaklínadlo. Trojka má silnou komunitu moderů a několik významných modifikací, jako je třeba WoG. Je tedy v povědomí každého, kdo o Heroes někdy slyšel a pokud se objeví kdokoliv nový a trojku si vygúgluje, pak je zavalen samými vzkazkami o úspěšném titulu. A funguje to. Nezřídka vidím na fórech příspěvky s očekáváním něčeho, co vlastně v té hře ani nebude. Je to hodně podobné tomu, co se dělo u MMX, kdy stačilo uvést, že hra bere některé věci z MM7.

Ono je to u Heroes těžké. Ta série obsahuje několik skoků, které vždycky vemou nějaký základ a zbytek se "zaktualizuje". Proto bych u sedmičky nečekal nic jiného. Nepochybuju o tom, že se to bude hrát dobře, ale určitě z toho nebudu mít pocit jako z trojky. Tou implementací nejlepších prvků napříč díly chtějí vyjít vstříc všem a přesně jak píšeš, z toho může taky vzniknout dokonalý kočkopes.

Myslím si, že kdyby se sedmička vyvíjela za zavřenými dveřmi, prospělo by to hře mnohem více. Je hezké do toho tahat komunitu, jenomže ty preference v komunitě jsou různé, právě podle toho, kdo si který díl oblíbil. Jenomže on je na tom asi postavený i ten marketing.

Bioware je kapitola sama pro sebe, ale tam dost velkou roli hraje i EA.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Květen 02, 2015, 16:18:55
Myslím, že trojka je nejúspěšnější díl celé série. A logicky, když děláš hipe a chceš to někomu prodat, budeš se hlásit k tomu nejúspěšnějšímu. PB taky hlásali, že se v Risen3 vrací ke kořenům. Výsledek - stejná kravina, jako Risen2, jen tam dali postavu Můda a dračího chňapavce, což byl ten návrat ke kořenům. Nelhali, ty věci v g1 a g2 opravdu byly, ale s G1 a G2 ta hra nemá společného vůbec nic.

Pokud si to dobře pamatuji, tak v 6 došlo k zjedodušení všech herních mechanismů. Počínaje počtem typů potřebných surovin na stavbu budov a výrobu vojáků (tuším v trojce jich bylo 7, po redukci snad 4 nebo tak nějak). Todle je třeba jedna z věcí, která původním hráčům ležela v žaludku, ale zase to "zpřístupnila" hráčům novým, protože jak známo, to jsou idioti a 7 surovin je moc složitých. No a kčemu se vrátí v 7čce, když je to tedy návrat k trojce? Je jasné, že k té jednuší verzi, ani by mě nepřekvapilo, kdyby tam suroviny nebyly vůbec a byly tam jen peníze. Tolik návrat k trojce.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Květen 03, 2015, 06:58:45
Co si tak vybavuju, sedmička by měla mít zas plný počet surovin, akorát budou jiné typu (v souladu s Ashanem). Ovšem k čemu všemu se budou používat, to netuším. Opravdu jsem to neměl tak nějak potřebu sledovat.

Spíš se bojím o vybalancování jednotek a hrdinů. On ten ubisoftí tým má takovou zajímavou představu o výstavbě hry a nerad bych zjistil, že mě to nutí k jedné určené taktice. Online podoba Heroes na tomhle z počátku dost stála, když se to začalo měnit, začalo plno lidí prskat :D Sedmička přitom některé ty prvky přebírá.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lord Owl Květen 05, 2015, 19:19:17
Milý Elemire. Jestli máš instalnuto - MM-H6, jdi do toho. Na plno si užij ty frustrující skripty (tzv. příběhy), teda alespoň pro mne frustrující, blbečkovské pobíhání po mapě, která je nudná (málo events, surovin, náhodných potvor atp.) a jediný koridor který tě tam láká je táhnout přímo na soupeřův hrad. Ano jsem škarohlíd, co má rád skirmish mapy a chce si jich zahrát hodně. Obsah balení MM-h6 byl ke skirmish mapám víc než skoupý.
Od MM-H7 očekávám mj. to samé, protože přece skirmish mapy to je bleeeee.... (tak nějak se ostatně vyjadřují i autoři).
Takže by mě zajímaly moc tvé dojmy z MM-H6, když říkáš že máš rád příběhy.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Květen 05, 2015, 23:24:20
Nainstalováno mám, ale v pořadí to není. Očekávám, že půjdou ve stopách své předchozí tvorby a proto to teď záměrně vynechávám. Chci vidět, jak na mě zapůsobí sedmička jako taková, aniž bych ty souvislosti příliš znal. Pokud to za moc stát nebude, nebudu s tím ztrácet čas, v opačném případě se určitě na šestku podívám.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Květen 11, 2015, 13:44:35
Jak se to tak blíží k betě, nalistoval jsem, co nového se děje na Shadow Councilu a našel tento update Townscreen Interface (https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/townscreen-interface).

Městská obrazovka je možná hezká jako tapeta, ale tohle mi přijde už dost nepřehledné. Koukám, že i ten cartoonovský styl grafiky jim zůstal. Opravdu nádherně se město Azylu bude s těmi zasněženými kopečky v dáli vyjímat na nehostinném terénu. Strom budov na mě působí taky nějak moc překombinovaně, ostatně nejen ten. Z obrázků na mě určitě vzpomínka na trojku nedýchá, neb v jednoduchosti je krása, to věděli už v NWC.

Věž kouzel, to je část, která mě zajímala. Screenshot velmi fikaně umístěný ještě před skill wheel. U něj vynechám teď nepodobnost v rozdělení dovedností mezi H7 a MMX, napadla mě totiž jiná věc. Ve věži se náhodně vygenerují kouzla, bude se každý kouzlící hrdina moci naučit vše? Podle dělení kouzel do škol magie a úrovní bych spíše řekl, že nikoliv. Systém použitý v MMHO mi přišel schůdnější.

Zvědavost mě určitě ještě neopouští, spíš si tak říkám, zda-li to opravdu bude tak komplexní, jak se to teď jeví, nebo halda z toho bude jen bezvýznamný balast ... Raději se nebudu zbývající 2 týdny rozptylovat, tohle chce opravdu vidět v běhu.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Květen 20, 2015, 11:28:21
Už jen 5 dní do startu bety a tak nějak přemýšlím, zda-li mám nebo nemám nějaké přípravy zahájit. Asi nemá smysl psát, že jsem od včerejška ponořený do světa Zaklínače 3 a v současné chvíli je jen málo věcí, které by mě od toho dokázaly odvést. Pro Heroes VII bude podstatná optimalizace. Pokud to nebude za nic stát, budu odkázán na domácí silnější stroj a tím pádem mě to bude i brzdit. Pokud to bude navíc hodně zmršené, pak nad tím bude otázníků viset více. Ubisoft si horší termín pro release hry vybrat nemohl :)

Každopádně mám to stále v paměti a v pondělí uvidíme více ;)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Květen 25, 2015, 23:58:59
Mno, člověk by měl asi čekat cokoliv, ale jsou zkrátka věci, které vždy zaručeně překvapí :D

Jak jsem psal již v minulém postu, release closed beta vyšel na nejhorší možný termín - kvůli vyšlému Zaklínači 3. Doufal jsem tedy alespoň v to, že ke spuštění bety dojde dnes dopoledne, protože bych tomu mohl následující dva dny věnovat více času. Ráno jsem si ovšem přečetl oznámení, že klíče budou až po 18:00. Email skutečně dorazil, takže jsem se pomalu připravoval na to, že po noční přijedu domu a místo spaní se vrhnu přímo do hry.

Jaké bylo ovšem překvapení, když jsem si před chvilkou na Shadow Councilu přečetl, že beta se odkládá (Important information: Beta Delay (https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/important-information-beta-delay)).

Důvodem je pár dní staré zjištění technických problémů v aktuální verzi hry, které se doposud nepodařilo vyřešit. Patří sem tendence k poškozování save pozic, problém se synchronizací multiplayeru a problémy s paměťovou propustností, které po krátké době hraní vedou ke značnému poklesu výkonu. Nový termín nebyl zatím upřesněn, M&M tým chce mít nejprve jistotu, než něco znovu oznámí.

Na jednu stranu to chápu, ale tohle jsou poměrně fatální chyby, které měly být už dávno vyřešeny. Opět to ukazuje nezkušenost Limbicu. Zkrátka, ani AAA engine neudělá veškerou práci za vývojáře. Jsem z toho docela zklamaný, protože to o stavu celé hry mnohé vypovídá. Uvidíme, s čím novým přijdou. Nechám tomu volný průběh, sledovat to už nebudu. Prostě až na to dojde čas, tak se k tomu teprve vrátím.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Červen 04, 2015, 08:12:55
Nebudu dělat, že nic nevím ;) Náhodou jsem včera nakoukl na Shadow Council a zahlídl to oznámení o spuštění bety ve 14:00. Neměl jsem důvod pospíchat, řekl jsem si, že to prubnu až dneska ráno.

Instalace byla pohodová, do 1/4 hodiny jsem mohl hrát, ale to co jsem zahlídl, rozdýchávám ještě teď :) Proboha, píše se rok 2015!! Na tohle se opravdu nedá koukat. Grafika je ještě otřesnější, než jsem čekal, to prostě nemá ani styl. Tušil jsem, že Limbic vsadí na postprocessing, ale ani to tu hru nezachrání, nehledě na to, že se mi to chtělo otevřít v okně o 1/3 rozlišení. Dokážu zkousnout hodně, ale tohle určitě nemířilo na retro feeling, z tohohle smrdí podfinancování.

Samozřejmě, vrátím se k tomu, ale nejdříve až o víkendu. Beta bude fungovat ještě plných 14 dní!! Ano čtete dobře, 14 dní je na testování dostatečných a za 3 měsíce dostaneme hru, která už bude kompletně hotová a na hony vzdálená tomu, s čím přišla beta ...

Na druhou stranu se není moc čemu divit, beta obsahuje jen dva scénáře, každý za jednu ze dvou dostupných frakcí, takže hrát to pořád dokola taky nikdo asi nebude. V podstatě tak ani není o čem psát. Pokusím se, ale tím to opravdu utnu. Musel by se stát zázrak, protože tohle je hra, která očividně necílí na mou skupinu a tak mě nejspíše mine.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Yuyana Červen 04, 2015, 09:17:06
Kde máme snímeček tý grafiky pro posouzení? :-)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Červen 04, 2015, 18:17:47
Opravdu to chceš vidět? :D Zkusím na to zítra nezapomenout a něco típnout i s okomentováním. Určitě si nelajznou to vydat přesně v tomhle stavu, ale mnoho už se na tom určitě taky měnit nebude.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Yuyana Červen 04, 2015, 18:21:27
Ano, chci. Jsem zvědavá. Pokud to neni tajný, ráda se podívám.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Červen 04, 2015, 21:23:11
Tajný to určitě není, naopak. Ubisoft v tom vidí formu propagace, když se obsah bude sdílet :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Červen 08, 2015, 12:52:08
Dorazil mi mailem další klíč do bety, tak pokud by měl někdo zájem, viz

Spoiler: ukázat
HE3L-7LLN-44NJ-NLMV


Moc se mi do rozboru bety nechce, přeci jen Zaklínač 3 je větší tahák, tak si dovolím prozatím odkázat na fotoreporty od Lord Graa:

http://worldofheroes.cz/index.php/novinky/archiv-novinek/137-fotoreport-z-bety-heroes-vii-1-cast
http://worldofheroes.cz/index.php/novinky/archiv-novinek/139-fotoreport-z-bety-heroes-vii-2-cast

Pokud by se někomu zdálo, že ten hrdina na mapě je moc malý a blbě vidět, pak vězte, že porucha není na vaší straně ;)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lord Graa Červen 08, 2015, 21:01:01
Ani na mé straně :D Ano, defaultní nastavení Heroes VII je takové, že se uvažuje do sběratelské edice zařadit i pozlacenou lupu =o)

Vše je titěrné, což dočasně vyřešíte zoomem, který se vám ale stejně vyresetuje, takže doufám(e) v další beta build, který bude více přehlednější.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Yuyana Červen 08, 2015, 21:48:53
Hned mě zaujala ta žena, co má na hrudnim plátu vyklepaný ty kozy. Opravdu bych si přála, aby lidi přestali dělat tyhle koniny a respektovali fyzikální vlastnosti poprsí. Nechápu, že se to někomu líbí. Navíc plátovka nejsou elasťáky.

Barevně je to takový mírný a nepřekážející, ale ano, působí to poněkud ošklivě. Může bejt něco zároveň jednoduchý a překombinovaný? protože já nevim, jak jinak to popsat :-D. Ta bojová scéna je to, co se mi nelíbí, města mi nevaděj, je to jednoduchý a takový nenásilný, barevně dobrý. Krajina mimo město je... mírně divná.

Jinak, docela by mě zajímalo, jaká je šance, že hrdina dostane takovou pěknou jizvu přes oko, aniž o to oko přijde.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Červen 09, 2015, 06:16:54
Jsem zvědavý, jak to s betou bude dále. Zda-li to 17.6. ukončí, máknout na vylepšení a pak třeba v červenci vydají další verzi apod. To mě zatím z toho moc jasné nebylo. Spíš si myslím, že to v srpnu přejde rovnou do Early Access, podobně jako tomu bylo u Might & Magic X.

Vytvarovaná plátovka je něco, co už z her asi nezmizí :D Proto taky ve Witcherovi nosí čarodějky koženou zbroj.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Yuyana Červen 09, 2015, 09:22:03
Já chápu, že chlapi co to hrajou v životě neměli šanci si sáhnout na reálný prsa a tudíž nemaj páru, jaká kravina to je :-p, ale doufám, že se alespoň dočkám momentu, kdy to nebude tak hojný. Kdyby to alespoň nevypadalo tak blbě. V tý hře jsou čarodějky, ne? Čarodějka může mít obtaženou róbu. Nebo třeba druidka, nebo já nevim co. Ale plátová zbroj... plátová zbroj! Chhhh. Neříkám, že to musí bejt kompletně realistický... ale alespoň mírná věrohodnost by neškodila.

Jinak samozřejmě zobrazený plátovky na mužskejch postavách vypadaj taky hnusně, prostě by měli vzít návrháře a.. a nahradit ho někym schopnějšim :-D.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Červen 09, 2015, 09:59:29
Kožená je přirozenější, protože to vypadá alespoň jako kazajka, tudíž se to kopírování tvaru dá předpokládat, podobně jako u kroužků. Přemýšlím, nakoli,k se ty hry inspirovaly třeba antickým hrudním plátem, ten tvarovaný byl, ale to bylo celkem účelné, aby to lépe sedělo. U kyrysu to nemá význam, tam je vůle tak jako tak ... i když elastická plátovka mě rozesmála :D Je to jako s těmi meči, čím větší meč v ruce, tím větší ... no, borec za ním :D

Grafika není nová, opět se jedná o recyklát. Kvituju akorát snahu, že některé prvky byly překresleny pro vyšší rozlišení, např. ikonky kouzel. V Might & Magic X bylo více vidět, že je to jen nesourodý slepenec. V Heroes VII mě třeba překvapuje, jak se liší kvalita venkovních prostředí, něco se mi líbí, něco ne. Obrazovka měst je u mě ovšem úlet. U toho bych zrovna věřil, že je to nová grafika, protože to tam stylově nepatří (úplně vynechám, že je to prostý 2D obrázek).
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Yuyana Červen 09, 2015, 10:30:00
Tak... když vidim, pro co se ve hrách využívá výraz kožená zbroj... tak tam opravdu šance na nějaký poprsí je, ale ochranou funkci bych tomu moc nedávala :-p. Kroužkovka je těžká potvora, asi tam dojde ke splácnutí, ale něco zůstane, no :-D.

Třeba ve WoWku veškerý oblečení včetně plátovek dokonale kopíruje tvar těla postavy. Mezi plátama a látkou neni žádnej rozdíl. Je sranda vidět, jak se postavě v plátovce při dejchání zvedá hrudník. Tam mě to v podstatě nijak neobtěžuje, protože tam můj mozek prostě žádnou plátovku nevidí, všichni jsou v elasťákách :-D.

Ale pokud tam můj mozek vidí pláty, tak chce, aby byla mezi plátama a kůží mezera, aby bylo vidět, že postava má pod tim ještě nějaký vycpání. + plátovka by měla mít tvar, kterej odráží zbraně stranou a nechá je sklouznout, sakra...

Ano. Ano, dámy a pánové, to znamená, že na osobě v plátovce by pohlaví nemuselo bejt vůbec poznat :-D. Jop, přesně tak. Šok. Samozřejmě ve hrách i v realitě vídám různý velmi kreativní řešení, kde zůstává zachovaná "ženská image" a zároveň z toho nebolej oči (a prsa). Chce to jen se trochu snažit, ale tady vidim na první pohled, že si s hrdinama hlavu moc nelámali a snaha nebyla.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Tindo Červen 09, 2015, 11:25:45
Podle mne je směrem k vývojářům velmi nespravedlivé srovnávat tuto hru se Zaklínačem. Co jsem se díval, na novém dílu zaklínače pracovalo 230 lidí. Na stránkách Limbicu jsem se na fotce napočítal 18 zaměstnanců. Což je počtem vývojářů bližší spíše hře Palm Kingdoms III, než Zaklínači III, kdybychom chtěli srovnávat. Kdyby Ubi zaplatilo stejný počet lidí, byla by i stejně kvalitní grafika. Dnešní grafika je hrozně náročná na lidskou sílu. Ve starých dobách, na které všichni rádi vzpomínáme, to vubec tak nebylo. Betu jsem nehrál, ale co se týče malých hrdinů, tak jsem dříve zaznamenal velké stížnoti, že jsou hrdinové proti prostředí moc velcí, tak je vývojáři na přání hráčů zmenšili. 2D městrká obrazovka je přítomná proto, že po vydání Might and Magic Heroes VI byla ohromná kampaň hráčů za to, aby ve hře byly zase 2D obrazovky měst, jako to bylo v legendární trojce. Hru tvoří malé studio a nezbývá než doufat, že to dobře dopadne. Lepší, než kdyby to skončilo jako se sérií Disciples, což je žánrově podobná serie, jako Heroes a díl Disciples II jsem měl nejméně rád stejně jako Heroes II a III. Bohužel tahové strategie nejsou dnes tak populární, jako Zaklínač. Já si spíše rád zahraji moderní deskové hry, které jsou vlastně takovými tahovými strategiemi a nejde tam o 3d grafiku, ale jen o hratelnost.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Yuyana Červen 09, 2015, 12:06:43
Mě se právě to 2d městečko celkem líbí, je to jako za starejch časů. Ty barvy už jsem jim chválila, je to velmi hezky sladěný. Pamatuju na pátej díl na starym počítači, kdy byla celá hra v pohodě hratelná a právě ty absurdní 3d města se šíleně sekaly a prakticky nešlo stavět :-D. Jistě, náš počítač byl prostě poněkud slabší, jen mě zarazila ta ironie, že město, který bylo dřív řešený jen jako 2d obrázek bylo najednou nejnáročnější část hry :-p.

Menší hrdinové... jsou možná až hodně malý, ale maj prapor, takže jsou vidět. Přeci neni nutný vidět koni zorničku.

Prostě v něterejch ohledech stojim na straně tvůrců hry.

Aaaaaa! Poznávám Tyris :-D. To je Tyris!

No, každopádně plátovky s obříma kozama vepředu mají v heroes bohatou tradici, takže je vlastně všechno ok.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Červen 09, 2015, 12:48:33
Podle mne je směrem k vývojářům velmi nespravedlivé srovnávat tuto hru se Zaklínačem.

To nemělo být srovnání, to bylo jen prosté konstatování priorit k hraní ;) Pokud bych to se Zaklínačem 3 přeci jen srovnával, pak budu srovnávat jen optimalizaci, což je věc, kterou Limbic prostě nezvládá.

Problém je stále stejný a pokračuje, Ubisoft chce tvořit s co nejmenšími náklady v zrychleném cyklu vývoje a tohle je výsledek. Podstatná bude hratelnost, ale to beta moc neukáže.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Červen 09, 2015, 13:34:12
Dneska tu pendluju mezi kanceláří a provozem, takže nějak nestíhám napsat vše, co bych chtěl :)

Mě u dnešního vývoje her docela překvapuje jedna věc a to, kolik jsme ochotni hře/studiu prominout, když jde o oblíbenou značku, nebo oživení dříve populárního titulu. Krásně to ukazují crowdfundingové kampaně a chytají se toho i velká studia, protože zjistila, že stačí jenom něco slepit dohromady, dát tomu správnou nálepku a udělat dobrou reklamní masáž. Zkrátí to vývoj, je to nenáročné na testovaní a kdyby se něco zvrtlo, tak se v tichosti vypaříme (viz ukončená podpora pro Might & Magic X). Udržovat cokoliv za každou cenu, není podle mě dobře a platí to i o herních sériích.

Podle vyjdření Ubi se na Heroes VII pracuje už skoro 3 roky, za tu dobu bych čekal poněkud jiný výsledek, proto ten údiv nad současným stavem, který mi připomíná výše popsané. Ostatně zítra se už na betu dostane ;)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Yuyana Červen 09, 2015, 13:44:03
Tak je to všude, první díl sklidí úspěch, a tim nějakym způsobem nabere hromadu slepejch fanoušků, který nějakym zázrakem neviděj chyby a dávaj všem následujícím hrám 10/10 hodnocení :-D.

Podívej takovej zaklínač, jak o něm všichni básněj :-D. Ale my tady jsme soudný lidi co se nebojej ukázat na špínu v naší oblíbený hře :-p.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Červen 09, 2015, 15:00:39
Někdy přemýšlím, jestli jsme opravdu tak nespravedliví a zaujatí, ale ono je to spíš opravdu tím náhledem na věc. Dneska se prostě kritika bere automaticky jako něco zlého, co si hráč, nedejbůh fanoušek, ani nemůže dovolit z úst vypustit (teď prosím píšu obecně). Proto třeba ty recenze dneska povětšinou nemají cenu ani té staré bačkory. Je to takový zvláštní trend.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Yuyana Červen 09, 2015, 15:27:56
Máš pravdu, tohle je obecný a nejen v recenzích her. Ono je to částečně pochopitelný, protože tu (tu=internet) lítaj magoři, který hrajou hru, která jim nesedí, a spamujou fórum stylem "tohle všechno jste udělali blbě a X to má udělaný líp", aniž by je napadlo, že jinejm lidem to vyhovuje takhle. Pak reagujou agresivně, když je lidi pošlou hrát něco jinýho, protože oni jsou přeci jen fanoušci, že jo. Grrr. Lidi maj občas velmi ochranitelský tendence a kolikrát radši nějakou chybu zapřou, aby svou oblíbenou sérii ochránili před pitomcema :-D.

Recenzenti nejsou placený za hru, ale za článek, že jo. Když budou kritizovat nějakou hru, která je populární... fanoušci je asi sežerou zaživa :-D. Maj to těžký, chudáci.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Tindo Červen 09, 2015, 15:45:31
Já se teda za slepého fanouška série nepovažuji. Některé nové díly jsem ještě ani nehrál, protože mne ani na pohled nezaujaly. Jen jsem chtěl vysvětlit souvislosti k tomu, co je kritizováno, které tu nezazněly, což jsem považoval na škodu.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Yuyana Červen 09, 2015, 15:54:52
Oh, to nebylo myšleno na tebe.. alespoň z mojí strany určitě ne. Vlastně jsem měla celkem živou vizi BioWare fóra a Witcherovskejch fanoušků. Bylo to míněno obecně, jako odpověď Elemirovi - protože v tom co napsal má pravdu. V obecný rovině.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Červen 09, 2015, 17:53:34
4Tindo: To opravdu nebylo na tebe, proto jsem dal do závorky ten dovětek. Tohle je diskuse, která vznikla už u Dragon Age: Inquisition a prolíná se více hrami, včetně Zaklínače 3.

S Limbicem je to složité. Podle mě, každý vývojář by měl být soudný a znát svoje limity. Na druhou stranu, Heroes je pro ně zakázka, která se prostě neodmítá a to chápu. Ale omlouvat je kvůli tomu nemůžu. Pro mě je základním problémem sám Ubisoft. Měl by to být především on, kdo by měl značce Heroes důvěřovat a přidělit jí podle toho patřičné prostředky a tým vývojářů. Jsou menší týmy, které dokážou více a to včetně grafiky a zvuků. Je to samozřejmě můj osobní pohled na věc, nečekám, že s ním bude každý souhlasit :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Yuyana Červen 09, 2015, 18:16:17
(Teď bych jako správnej DA spamer měla prohásit, že DA je naprosto dokonalý a sakra co si to Elemir dovoluje :-D. A co se týče masakrování nepřátel, DA je skutečně dokonalá série. Ovšem co se týče omlouvání rasizmu, házení viny na stranu obětí, strkání všech lidí z daný skupiny obyvatel do jednoho pytle... tady bych si chyb našla mraky. Na tohle téma už bylo napsáno mnoho a já to nebudu nijak rozšiřovat, ale autoři hry by zasloužili nakopat. Jinak je DAI dokonalý, vřele doporučuju, tedy pokud rádi masakrujete.)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Červen 09, 2015, 20:53:54
Právě, můžeme mít stejný pohled na řadu věcí, ale nemusíme mít shodný názor úplně na vše. U her to platí dvojnásob, protože hry jsou hodně subjektivní věc. Rozhodně se ale nechci pouštět do kritiky, kterou nemám čím podložit (ostatně proto jsem do DAI taky přestal rýpat ;)).

U MMX jsem byl označen za šiřitele blbé nálady, ale recenze nakonec dopadla dobře :) Je na té hře, aby mě přesvědčila, že za to stojí. A je nepodstatné, že tohle či ono vzešlo odtud, tenhle ústupek odtud a ... ne, to je špatně! Hra mě má oslovit taková, jaká je, bez těch souvislostí. U herních sérii pak platí přesný opak, tam je naopak potřeba to porovnávat a poukazovat na souvislosti. Pokud mě hra dokáže zaujmout hned a ani později nenajdu významný bod, kdy musím pozitiva hledat, pak je to teprve stovková hra.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Yuyana Červen 10, 2015, 09:24:28
No jo. Lidi přestali rýpat a opustili mě :-D. Auuu, jsem sama, úúúplně sama.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Červen 12, 2015, 09:41:27
Doupě.cz: Hráli jsme betu Might and Magic: Heroes VII (http://doupe.zive.cz/clanek/hrali-jsme-betu-might-and-magic-heroes-vii#utm_medium=selfpromo&utm_source=doupe&utm_campaign=RSSfeed)

jejich názor na věc je poněkud zvláštní, začali jako velcí kritici (což bych od někoho, kdo píše recenzi čekal) a pak už jen chválili a chválili, jak je dnes u hipe recenzí zvykem. Vlastně kritizovali nakonec jen technickou stránku věci, což ovšem u bety, kterou mimojiné museli odložit o týden, není moc překvapivé a nemá smysl to kritizovat.

Takové články fakt žeru. zvláště pak, když mají podtitulek:
Citace
Ano, už je to tak, stejně jako globální politická situace, tak i hry se vyvíjí a nevyhnulo se to ani v našich končinách velmi oblíbené strategii Might and Magic. Zda-li jde o vývoj k lepšímu, nebo k horšímu se dozvíte v našich dojmech.
tedy je to vlastně pokračování, které vlastně ani vůbec pokračování není. Nebo prostě tak nějak to bude, no.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Yuyana Červen 12, 2015, 14:35:44
Neni nad to do recenze o hře tahat globální politickou situaci.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Červen 12, 2015, 14:58:45
Mno, tohle by se mělo vystavovat jako odstrašující příklad, jak preview a recenze vypadat nemají ;) Naposledy jsem podobné paskvily viděl ve Score. Ale je to moderní a dnešní hráči by mu přece jinak nerozumněli :D

Jsem zvědav, jestli se betě budou věnovat i další weby, kvůli těm dvěma obsaženým mapám se to určitě vyplatí ;) Ano, moc se mi do hry nechce ...
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Yuyana Červen 12, 2015, 15:01:43
To věřim. Pojď, pojď hrát něco lepšího, (kyvadlo sem, kyvadlo tam) pojď, pojď za mnou.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Červen 12, 2015, 18:14:29
Nemůžu, slíbil jsem to, tak se na to alespoň musím kouknout :)

Ono je dobré si to trošku znechutit, protože pak mě to může už jen překvapit :D Problém je, že ač jsem to nijak pečlivě nesledoval, tak přeci jen nějaké to povědomí o hře mám a hlavně o představě vývojářů. Akorát už si k tomu jen sednout ...
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Červen 18, 2015, 08:08:00
Jak začít ... Především bych se chtěl omluvit všem, kdo čekali, že se tu ode mě objeví postřehy z bety. Vyhradil jsem si k tomu posledních několik dní, což jsem trochu podcenil, neboť mi do toho naplno skočily pracovní záležitosti a na tohle už zkrátky síly nebyly. Bohužel, nemám ten komfort věnovat se naplno hrám, protože ty mě neživí. Velkým překvapením pro mě bylo nakonec i to, že beta byla opravdu časově omezená (skončila včera). Moc tenhle krok nechápu, protože to přesně nahrává veškerým dřívě zmíněným obavám.

Začnu menším shrnutím. Beta byla zahájena po problematickém startu až 3.6. (původně bylo plánováno 25.5.), 11.6. byla doplněna o update s hezkou řádkou oprav. Je to správný přístup, protože to ukazuje, že práce na hře stále pokračují. Potíž byla spíše ta zpětná odezva, kde jsem si nemohl nevšimnout, že se tím zhoršily technické problémy s hrou. Tuhle část hry považuju obecně za krizovou a kritiku si zaslouží každé vývojářské studio, které se na optimalizaci vyflákne hned od začátku.

Podle včerejšího oficiálního vyjádření (https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/beta-is-now-closed-thank-you-all) vývojářů přešla hra s ukončením bety do nové fáze, kdy už nebude přidáván nový obsah a veškeré práce se zaměření na ladění hry a balancing jednotek. Vyjímkou jsou samozřejmě mapy, na kterých se bude pracovat dále.

Pro mě je to trošku zklamání. Ohlasy vyznívají místy dost rozporuplně a přitom termín finálního release se nebezpečně blíží. Zklamání hlavně kvůli tomu, jak se s Might & Magic franchise zachází, zejména ten levný vývoj. Když před pár lety Steam zavedl Early Access, sklidilo to u části hráčů kritiku, ale většina to hájila. Stejně tak crowdfundingové kampaně. Jenomže na tomhle je krásně vidět ten "pozitivní" efekt obou zmíněných záležitostí. Často někde čtu o tom, jak Ubisoft hru určitě odloží, protože bude mít čas jí alespoň vyšperkovat, ale opravdu to tak bude? Vývoj stojí peníze, tedy i každý měsíc navíc spolyká nemalé částky navíc. Vůbec není v zájmu vývojářů s vydáním otálet.

Stejný efekt postihl i Might & magic X: Legacy, kdy prodeje nedopadly nejlépe a Ubisoft neměl důvod nechat Limbic dále na hře pracovat a dotáhnout jí. Místo toho je prostě vzal a přesunul na další projekt, na který už prostředky vyhradil - Heroes VII. Je to logický krok, udělal by to asi každý. Oprávněně se tedy obávám podobného scénáře, který tu opravdu může v horizontu několika měsíců nastat. Rád bych se mýlil a taky budu rád, pokud se mýlit budu, ale zatím musím zůstat skeptický.

Nedodělky a rozbité hry nejsou jen doménou poslední dekády, stávalo se to i dříve. Mě na tom ovšem překvapuje to, že dneska jsou ty možnosti úplně jinde. Vývojáři už nemusí hru stavět od píky, pokud nechtějí a vystačí si klidně i s menším týmem lidí. Jsem z téhle situace celkem rozčarován, ale to opravdu není vina Heroes 7, ty na tom mají menší podíl, úspěšně jsem zasponzoroval 3 crowdfundingové projekty a pravidelný update chodí akorát z jednoho a unešený z toho taky zrovna nejsem ;) Chybí mi tu páka na vývojáře, což do budoucna prostě znamená vrátit se k osvědčenému modelu - kupovat až hotové hry.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Červen 19, 2015, 08:11:50
No neřekl bych, že EA a crowdfundingové kampaně na toto mají nějaký výrazný vliv. Tam alespoň víš už od začátku, do čeho jdeš a v případě EA verze tušíš, že to není dodělané. Ubisoft a i jiná studia ale běžně vydávají "hotové" hry, které jsou i 2 měsíce po vydání nehratelné a prostě nefungují. A to se děje již delší dobu. U EA verzí je problém spíše v tom, že pokud jí hraješ, získáš v ní určité návyky a zvykneš si na určité věci, které ve hře jsou a když je pak vývojáři odstraní, nebo změní, nechápeš co a jak. Navíc při hraní EA verze už většinou velkou část hry znáš a je poněkud demotivující pak hrát hru hotovou (zvlášť v dnešní době, kdy i hotové hry člověk mnohdy jen silou vůle dohrává a v mém případě v drtivé většině případů ani nedohraje).

Nicméně Ubisoft je prostě pověstný tím, jak mizerné hry vydává a že mu většina již opravdu "dodělaných" her, které prostě nevyšly v EA verzi ani ničím podobným, jednoduše nefunguje a on to navíc ani nijak neřeší. Místo toho řeší různé DRM ochrany, které situaci ještě zhoršují. Díky tomu se ho hodně lidí rozhodla, že cokoliv od Ubisoftu jde prostě mimo ně a jeho hry je definitivně nezajímají.

Ale s crowdfundingovými kampaněmi mám dobré zkušenosti, projekty, které jsem tam sponzoroval, nebo si posléze koupil, byly dobré a vyšly z toho skvělé hry. Navíc i ten přístup vývojářů k hráčům je jiný, právě tam nehrozí to, co u Ubisoftu. Nebo mi to tak alespoň přijde. Člověk si ale musí rozumně vybírat. Ono v době probíhání kampaně většinou je hra na úplném začátku vývoje a vývojáři tam nemají moc co ukázat, v rámci kampaně pak ukáží vše, co jde a pak trvá dlouho, než mají něco nového. Také většinou založí webové stránky pro komunitu podporovatelů, kde se přímo s nimi třeba baví vývojáři atd atd. Mě se tento model líbí, hlavně proto, že mohou vycházet hry, které nesplňují normy marketingu a nejsou dělány pro "všechny".

Viz třeba to Divinity: Original Sin, to není hra pro každého a věřím, že drtivá většina hráčů zaklínače 3, tedy ty 4 miliony "hardcore" RPG pařanů, by v této hře nevydržela ani hodinu. Je to prostě úplně jiná liga a je jasné, že ta hra není dělaná pro každého. Navíc má například vyjít upgrade, který bude víceméně novou hrou (na steamu to bude třeba úplně zvlášť v nové položce, se samostatnou instalací atd), který bude pro stávající majitele zdarma. To je přístup, který u velkých vydavatelů jako Ubi, nikdy nezažiješ. Ti jsou schopní ti prodávat za 10 euro i patche a nazvat to DLC.

Podobně i jiné hry. Osobně jsem tedy s crowdfundingovými kampaněmi spokojený a myslím, že ty smysl mají. Bohužel velcí vydavatelé se tím neinspirovali a nezačali své hry dělat pořádně. Převzali jen některé věci, které se jim hodí do krámu a i ty dělají špatně. Vtip bude nejspíše v tom, že vývojáři v crowdfundingové kampani ví už od začátku, kolik kopií hry prodal a pro kolik lidí to dělá. Ví přesně zisk a pokud prodá něco navíc, tím líp. Ale i kdyby po vydání neprodal ani kus, tak prostě získal určitou částku, která mu na vývoj a život stačí. Zatímco velký vydavatel tam bude mít vždy to myšlení - prodat to co nejvíc a všem, v hipe to nejvíc vytáhnout a zalhat, aby to všichni moc chtěli a když si to koupí, už nás to nezajímá. My jsme to prodali, máme zisk a jestli se to hráčům líbí nebo nelíbí, je jedno. Příště jim zase něco v reklamě nalžem a oni si to koupí zase.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Červenec 10, 2015, 18:24:17
Nedávno jsem zrovna narazil na rozhovor s Yves Guillemotem, kde potvrdil, že hry do určité výše rozpočtu není třeba předem schvalovat a je to čistě na týmu, který hru tvoří. Docela mě to zaujalo, protože do této kategorie určitě bude patřit i Might & Magic, což pořád dává jakousi naději :)

Pokud jde o crowdfunding a EA, právě problém je v tom, že se toho chytla halda lidí a i velkých studií, tudíž opět je potřeba v tom dobře vybírat. Předpokládám, že u Underworld Ascendant ti taky chodí ti krásné maily s žadoněním typu, máme tento a tento nápad, dáme ho do tohohle tieru, takže jestli chceš, připlať! Přestal jsem to úplně sledovat, co z toho vyleze za propadák vidím už teď. Dungeons of Aledorn je na tom podobně, ale tam jsem celkem počítal s tím, že pánům přispívám spíše na letní dovolenou ;)

Ale hlavně o tom jsem psát nechtěl :D Musím se vrátit k Heroes VII. Zainteresovaným určitě neuniklo, že se připravuje druhá beta a hlasuje se o frakci, která do ní bude přidána, tudíž si to už nemusím nechávat jen pro sebe. Mezitím vyšlo i několik preview, která hru v presentované podobě celkem chválí, tak jsem osobně zvědav, co si druhá beta přinese. Předpokládám, že proběhne v srpnu. Na Shadow Councilu je navíc zajímavé shrnutí první bety, nad investovaným časem některých jedinců zůstává rozum stát ;)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Srpen 01, 2015, 20:39:15
Mám tu pro vás pár nových informací ohledně hry a předobjednávek u Playmana.

Druhé kolo bety je plánováno na přelom srpna/září.

Playman v rámci svého Playclubu (http://playclub.cz/) spustil předobjednávky, které jsou doplněné o další bonusy (viz níže pod přehledem):

Základní verzi hry si můžete předobjednat ve dvou variantách a to:

1) se slevou http://playclub.cz/produkt/might-and-magic-heroes-509

2) bez slevy, ale zato s dárkem http://playclub.cz/produkt/might-and-magic-heroes-549

Sběratelskou verzi lze objednat také ve dvou verzích, cena je u obou stejná, jenom dárek je jiný:

1) http://playclub.cz/produkt/might-and-magic-heroes-548

2) http://playclub.cz/produkt/might-and-magic-heroes-510

Ke všem verzím hry automaticky získáte přístup do Bety a všem ingame bonusům, viz příloha.

Jako dárek je přiložen stylový svícen nebo flashdisk ve tvaru meče, více o bonusech viz http://www.playman.cz/clanky/stylovy-svicen-k-predobjednavce-hry-mamh-vii.html a http://www.playman.cz/clanky/darek-k-predobjednavce-mmhvii-flash-disk.html.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Yuyana Srpen 03, 2015, 07:52:01
Bez slevy s dárkem nebo se slevou? Tak tedy okatější zaplacenej dárek jsem ještě nikdy neviděla :-D.

Jinak Elemire, mám pod jménem nějaký meče a bojim se jich.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Srpen 03, 2015, 11:05:52
Ad meče) to je v pořádku, nahradil jsem tím ty žluté kostičky, nováčci mají koníka, ostatní meče. Možná to budu ještě ladit ;)

Ohledně těch cen. Playman je zatím druhý obchod, který začal nabízet extra bonus. První byl samozřejmě Xzone se svým hrníčkem s motivem historie orků. Pokud jsem to správně pochopil, tak hlavní devizou u Playmana je ten ingame obsah navíc. Sběratelka je vesměs všude stejně drahá, takže tam je to pak čistě jen o preferencích. Nejlevnější je klasicky ufoun, ale je to bez bonusů. Xzone má v bonusech navíc praxi, když může jít ufoun s cenou takhle dolu, tak podle mě Xzone přesně do téhle mezery dokázal nacpat ještě bonus. Otázkou je samozřejmě pak kvalita samotných fyzických bonusů.

Mimochodem, mám tu ještě jeden volný klíč do uzavřené Bety:

Spoiler: ukázat
2BTANHLU3GGW

Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Srpen 03, 2015, 11:26:53
A ještě jedna čistě administrativní věc ...

4. září začíná v Krakově Heroes Day, ale já se nejspíše nebudu moci zůčastnit, hledám proto někoho spolehlivého, kdo by to vzal za mě. Nejedná se samozřejmě o výlet, byť součástí je prohlídka solného dolu, tvrdě budu požadovat report ;) Organizačně to u nás zajišťuje Playman, odjezd by byl z Prahy. Odpovědět musím do 7.8.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Yuyana Srpen 03, 2015, 12:00:51
To což o to, já chápu jejich funkci, ale lekla jsem se. Alespoň je, prosím, přebarvi na modro. Mám z toho velmi špatnej pocit, jako že mi docházej HPčka, nebo tak.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Srpen 27, 2015, 09:56:56
Druhá Closed Beta začala právě včera, ale protože k tomu došlo nejspíše až po obědě, stihl jsem betu akorát zaktualizovat a šel na noční.

Ráno jsem si s radostí uvařil kafe, zapnul Uplay a počkal na drobný update knihoven kolem. Zapnul jsem Bandicam a s čekajícím prstem na F1 jsem odklikl i MMH7. No, trošku jsem se ušklíbl nad délkou nahrávání, ale budiž. Začalo nabíhat logo, F1 a ... tady je výsledek mého půl hodinového testu:První betu jsem zmeškal, takže jsem netušil do čeho vlastně jdu. Seznámení s rozhraním bylo rychlé, je to celkem intuitivní. Vybral jsem jednu mapu a zvolil Sylvany, protože na tuhle rasu jsem se těšil už od hlasování o její přítomnosti v betě. Doposud jsem byl vyzbrojen jen teoretickými znalostmi, pátý i šestý díl jsem z pohledu vlastní zkušenosti minul, takže jsem nebyl zatížen žádnými předsudky nebo nutkáním srovnávat.

Ani graficky mi to už nepřišlo tak ujeté, jako na screenshotech a hra se poměrně svižně rozjela. Opravdu mě to mile překvapilo. Obrazovka města, možnosti výstavby, trénink hrdinů ... je vidět, že u té hry opravdu někdo přemýšlel. Samozřejmě jsem nemohl vynechat první příležitost k boji. Trochu mě zklamala absence hexagonů, ale má to moje oblíbené bonusy za útočení ze strany nebo zezadu. A tohle všechno probíhalo opravdu svižně.

Problém nastal ve chvíli, kdy jsem musel kolo ukončit a na tah se dostal PC. Naposledy jsem tohle zažil v dobách, kdy jsem si domů přinesl Heroes III a spustil ho na svém postarším PC s 16 MB RAM. Nostalgická vzpomínka tedy dokonalá, vskutku vztažená zrovna ke třetímu dílu :), ale v dnešní době už poněkud nepatřičná.

Hardwarově nejsem snad ani v minimálních požadavcích, ale poté, co jsem si tu celkem obstojně užíval Zaklínače 3, bych čekal něco jiného. Ono totiž nejde o grafiku jako takovou, ta hra má neoptimalizované scripty a jakmile dojde na AI, začne se to sekat na všech frontách. Za tu půl hodinu jsem se prakticky nikam nedostal a v kafi bych se nejspíše utopil. Je mi líto, ale podle mě je to fest zmršené a pro mě tím pádem nehratelné. Pochybuju, že se do final release cokoliv změní.

A tím je zpečetěn i osud Might & Magic Heroes VII na Elemir's Page. Předobjednávku nejspíše rušit nebudu, podporu si to ode mě zaslouží. Holt o Limbicu si myslím stále to samé a za to hra a její svět prostě nemůže. Jsem jen zvědav, jestli to Limbic dříve "opraví" nebo já si dříve pořídím nový PC :D

Edit: Ve hře jsem nakonec strávil o pár hodin více. Po všech možných testech s nastavením detailů, rozlišením a zobrazením jsem dospěl k názoru, že hlavní na vinně je opravdu AI, takže jsem vzal tu samou mapu, přidal jen jediného oponenta a s dalším skřípěním zubů vydržel déle. Rychlost tahů je prostě logicky úměrná počtu oponentů na mapě, ale i při volbě jednoho jediného je to utrpení.

Prakticky jsem se z té startovní oblasti nikam nedostal, trpělivost mi nakonec došla i tak. Za prvé jsem po noční a teď sedím na další noční a za druhé, mám tu jiné věci, které si zaslouží mou pozornost. O to více  jsem z toho rozmrzelý a o to více kritický budu.

Pokud jde o bugy, jsem toho názoru, že to do bety prostě patří. O tom žádná. Překvapila mě akorát forma bugů. 2x po sobě se mi stalo, že se mi hrdina na bojišti objevil jen s jedním slotem jednotek nebo vůbec bez jednotek. Protože na začátku boje si lze jednotky přeskupit, provedl jsem tedy klasický manévr, vzal jednu jednotku a přetáhl jí na pozici jiné jednotky v očekávání, že si vymění své místo. Místo toho mi ta první jednotka kompletně zmizela. Jako pardon, ale tohle považuju za základní mechanismy, které musí bezproblémově fungovat už v betě!

Jinak platí to, co jsem psal již ráno. Ze hry jako takové mám dobrý pocit, ale prostě tu AI nezkousnu. Rád bych si hru otestoval lépe a ze všech stran, jenomže při téhle rychlosti by byl i komplet celý týden málo. Myslím si, že v dnešní době, kdy vychází tolik zajímavých titulů, je to skoro mrhání časem. Samozřejmě poslední slovo bude mít final release, od kterého nás dělí pouhý měsíc.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Srpen 28, 2015, 09:19:20
Škoda, že to pro tebe bylo nehratelné  :(

Já jsem si hru celkem užil a pro ty, co nemají do bety přístup, přikládám podrobný video (dvě hodinová videa nových frakcí) a foto report:

http://worldofheroes.cz/index.php/novinky/archiv-novinek/172-video-a-foto-report-z-bety-heroes-vii (http://worldofheroes.cz/index.php/novinky/archiv-novinek/172-video-a-foto-report-z-bety-heroes-vii)

PS: umělá inteligence je teď asi největší problém. Nejen že její tahy trvají neúměrně dlouho, ale chová se tak nějak divně :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Srpen 28, 2015, 12:10:34
Ještě tu mám kdyžtak další beta klíč:

8GB88F8HIPF3

Mě opravdu ubilo to čekání. Koukal jsem, že u tebe je to 1 vs 1 sice taky kouslé, ale to je oproti mě chvilku. Mě to v pohodě leze přes 1 minutu. U toho videa, co jsem dělal je celkem 8 hráčů a to už je pak extrém :) Pohyb po mapě třeba nemám tak plynulý, ale to už je věc, která mi nevadí, stejně tak animace. Je to škoda, protože jsem se na to těšil, takhle abych plánoval na Vánoce upgrade :D

Máš v tom článku jednu chybku, to video za Sylvan nemá nastavený odkaz na YouTube. Je to jenom jako obrázek, přikládám tedy odkaz přímo na YT:

https://www.youtube.com/watch?v=TX-gVKjnIQ8
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Srpen 28, 2015, 13:47:23
Takže ... po pár kafích a dalším na cestě, po úmorné noci hledání příčin, jsem dospěl k závěru ...

Hlavní problém spočívá v používaném procesoru (CPU). Doporučovaný Phenom II X4 955, resp. celá řada procesorů Phenom II X4, není v žádném případě konkurentem procesorů i5. Tohle platilo ještě tak v dobách C2D, ale i5 je nová a rychlejší architektura. Pokud i5 zápasí s výpočtem skriptů AI, Phenomy budou logicky zápasit podstatně více. Minimální požadavky hry jsou tak nastaveny špatně a varianta s Phenom II X4 by v seznamu vůbec neměla být! I kdyby vývojáři "vyladili" hru pro i5, což považuju za ještě celkem reálné, Phenomy budou mít stále problém. Mě tedy nezbývá, než-li konstatovat, že jsem za současných podmínek ze hry a Heroes VII se tak pro mě stávají spíše otázkou budoucnosti. Celkem mě to mrzí, ale takový už je trend dnešní doby. Nějak se zapomíná, že generace, na kterou tyhle nostalgické kousky míří, už dávno nedrží krok s high-endem ... tedy alespoň u mě ;)

Co to znamená pro web? V principu nic převratného. Chtěl jsem původně Heroes VII vzít a krom popisu příběhu jsem chtěl provést porovnání vůči Might & Magic X (srovnání dovedností, kouzel apod.). Tedy hledat různé zákonitosti v rámci světa Ashanu. Něco podobného plánuju i s originální sérií, ale tady se naskýtala možnost vzít to najednou s nedodělanou sekcí Might & Magic X a předpřipravit si šablonu. Pravděpodobně se k tomu v budoucnosti vrátím, ale nyní místo toho vrhnu veškeré síly jiným směrem.

Všem šťastlivcům, co jim hra funguje v přijatelných a lepších mezích, přeji hezké zážitky a užijte si to i za mě :D Já budu holt čekat.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Srpen 28, 2015, 14:31:49
Ele díky, odkaz jsem opravil :)

A k těm 8 hráčům, kdy já budu jediný člověk je to za současných podmínek peklo. Ale zase to má výhodu - než dohraje 7 počítačů, stihneš kafe, záchod, jeden z některých nekonečných seriálů v TV a možná ještě skočit vyvenčit psa :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Yuyana Srpen 28, 2015, 14:39:43
No, ve starších dílech se to dalo řešit tak, že člověk prostě hrál za obě strany a počítač měl smůlu :-D. Mě osobně jeho tahy obtěžovaly i ve trojce/čtyřce a to se nedá říct, že by mi to noťas nějak nedával.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Srpen 28, 2015, 17:36:24
U Heroes 3 jsem tenkrát skutečně šel to kafe dělat :D Trvalo pár měsíců, než jsem našetřil na upgrade. Vlastně se mi staré Pentium I podařilo krásně po kusech rozprodat (SoundBlaster AWE 32 se prodal třeba za nějakých 900,- bez mrknutí oka) a pak stačila jedna měsíční brigáda, abych si vydělal na vysněné K6-2 s Voodoo 3. Když jsem tenkrát prodavači říkal, že chci 32 MB RAM, tak se jen ušklíbl, protože i to už bylo tenkrát málo :D Ale na Heroes 3 to stačilo a vystačil jsem si s tím ještě dlouho poté.

Dneska už je to jiné. Upgrade bych mohl provést z fleku, ale už chybí to mladické nadšení upgradovat kvůli jedné hře/sérii. Nějak mi je líto i toho hardware. Sloužil dobře řadu let a určitě ještě řadu let poslouží :)

No, třeba vedení Ubisoftu Limbicu pořádně propere mandle a 29.9. se uvidíme u perfektně optimalizované hry :D Mrzí mě na tom hlavně to, že na Shadow Councilu už ode dneška začíná převažovat kritika a tohle je prostě byznys. Pokud prodeje nesplní očekávání, dopadne to stejně jako MMX. Málokdo si to uvědomuje, ale Ubisoft je jedna z mála posledních firem, která striktně dbá lokalizace do češtiny. Mě to třeba může být jedno a řadě z nás taky, ale pořád je mezi námi dost hráčů, kteří prostě s angličtinou zápasí.

Mno, nakoupil jsem si pivo a holt ten hořký dnešek hořce i dotáhnu :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Yuyana Srpen 28, 2015, 18:20:33
Jsi odvážnej, Elemire. Budu na tebe dnes večer myslet, až budu masakrovat nepřátele v DAI, který jede dokonale plynule i pod minimálníma požadavkama :-D. Tvoje oddanost věci je fascinující a obdivuhodná.

Jenže kdo se diví firmám, který tu lokalizaci nedělaj? Podporovat někoho za to, že dělá češtinu... je to alespoň kvalitní práce? Protože moje vize češtiny je warcraft 3, kterej byl díky zmrvenýmu překladu/dabingu se zvukem jen velmi těžko hratelnej :-D.

Myslim, že uplně nejideálnější by bylo, kdyby firmy dokázaly vydat hru s tim, že do ní bude možno nějak jednoduše dosadit titulky v jinym jazyce, podobně jako třeba do filmu.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: JCMurphy Srpen 28, 2015, 23:02:54
já mám češtinu do warcraft 3 rád... hlášky byly dobrý (a teď to myslím vážně), ty epický dabingy jsem nikdy nemusel
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: JCMurphy Srpen 29, 2015, 08:58:44
když nad tím tak přemýšlím, tak náš první počítač byl pentium II 776 mhz, pevný disk s 9,5 gb a grafika nVidia GeForce 2 32 mb :D počítač vyšel na 40-50 k, už nevím (ale zase to byla komplet sestava  8) ) na tom jsme si heroes 3 zahráli v pohodě... zase když se to srovná s dnešníma strojema, tak je to fakt pravěk i když to bylo jenom 15 let zpátky           
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Srpen 29, 2015, 09:23:01
České dabingy taky moc nemusím, i když třeba postava vypravěčky v Icewind Dale byla prima. Chybky se v lokalizaci najdou (neujasněné termíny mezi překladateli apod.), ale u té Ubisofťácké bych řekl, že je na docela vysoké úrovni.

Pro otevřené hry z pohledu lokalizace jsem taky, ale je to jak s jinými standardy. Co jsem pozoroval, dost studií jede stále na těch stejných, jen modifikovaných enginech a tehdy se prostě na nějaké textové soubory mimo kašlalo. I Lords of Xulima má lokalizaci pevně zabudovanou v datové struktuře. Díky tomu se ten okruh překladatelů vždy zužuje. Pro mě je extrém čeština do Morrowindu, tam se přesně ukázalo, že pouhé zaujetí pro překlad nestačí.

Geforce 2 MX 32 MB se mi tu někde válí ve stolku :D Upadl mu tenkrát chladič, tak jsem ho ani neprodával. Dělal mi zálohu na starším PC, protože díky tomu, že je to DirectX 7 karta a zároveň nejvýkonější, udržoval hezky kompatibilitu.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 02, 2015, 19:40:40
Souhrnné PR od Playmana:

Hra Might & Magic Heroes VII vychází ve dvou edicích a to standardní a sběratelské. Sběratelská je ve speciálním balení a naleznete v ní artbook, soundtrack, figurku Ivana, litografie, tarotové karty a speciální herní obsah.

K předobjednávkám obchody rozdávají dárky, u každého obchodníka naleznete něco jiného. Nejlepší rozdělení předobjednávkových bonusů najdete na stránce www.heroes7.cz (http://www.heroes7.cz). Jen lehce naťukneme, že si můžete vybrat mezi svícnem, flash diskem, hrníčkem a tričkem.

Zároveň si na stránkách můžete prohlédnout obrázky a videa ze hry ve vysokém rozlišení.

Příběh Heroes VII popisuje občanskou válku, která změnila vládní síly Svatého impéria. Vražda imperátora přivedla k nestabilnímu světu spoustu rivalů prahnoucích po usednutí na trůn. Je povolána šestice rádců, kteří mají ukončit válečný konflikt a vyřešit nastalou situaci. Tvůrci slibují respektování tradic, důraz na strategický element, silný příběh a velmi detailní grafiku. Kampaň pro jednoho hráče zabere více než 60 hodin, ve více lidech si pak zahrajeme jak lokálně, tak po síti. Hra vychází 29. září 2015 s českými titulky.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 04, 2015, 18:53:19
S nejhodnotnější základní verzí Might & Magic: Heroes VII se vytasilo nakonec JRC, viz souhrnný přehled http://www.jrc.cz/clanek_heroes_vii anebo přímo standard edice http://www.jrc.cz/hra_pc_might_and_magic_heroes_vii ...

(http://www.jrc.cz/produkty/scr/2015/might_and_magic_heroes_7_obyc.jpg)

Bonusem je onen 80-ti stránkový artbook a celé to bude zabaleno v lepším balení. Cena je přitom srovnatelná s ostatními obchody. Ke každé předobjednávce je navíc možnost získat Might & Magic X: Legacy za zvýhodněnou cenu:

(http://www.jrc.cz/produkty/2015/heroes/heroes_b_05.jpg)

Je to sice asi jen ta plastová krabička Standard Edice, ale třeba to někoho potěší.

Jen pro porovnání, pokud jste náhodou ještě neviděli obsah sběratelky ...

(http://www.xzone.cz/download/hmm.jpg)

SBĚRATELSKÁ EDICE OBSAHUJE
- figurku Ivan Duke of Griffin
- artbook
- soundtrack
- litografii
- tarotové karty
- ingame bonus
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 09, 2015, 08:18:50
Nic po ránu nepobaví tak skvěle, jako dobrý vtip :D

Playman si ráno na svůj FB profil připíchnul oznámení soutěže o H7 na serveru cdr.cz, údajně něco pro ranní ptáčata. Nj, jenomže to by ta ptáčata musela být hodně ranní, ona ta soutěž totiž skončila 6.9. :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Září 09, 2015, 09:22:57
Nic po ránu nepobaví tak skvěle, jako dobrý vtip :D

Playman si ráno na svůj FB profil připíchnul oznámení soutěže o H7 na serveru cdr.cz, údajně něco pro ranní ptáčata. Nj, jenomže to by ta ptáčata musela být hodně ranní, ona ta soutěž totiž skončila 6.9. :D

Včera, dnes a zítra? :D Tak vtip dobrý, tak znova a lépe :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 09, 2015, 13:23:38
Už to stáhli :)

Hledal jsem tam právě někde reportáž z Polska a nenašel. Místo toho jsem zrovna to. Ona ta pozdní hodina asi taky udělala svoje :D

[ You are not allowed to view attachments ]

Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 12, 2015, 19:02:20
Dovolím si odkaz na jednu ze zajímavostí, která padla v nedávném twitchi od Ubisoftu ... Heroes VII: Dvě tažení z Heroes IV jako dárek (http://www.worldofheroes.cz/index.php/novinky/archiv-novinek/174-heroes-vii-dve-tazeni-z-heroes-iv-jako-darek).

Podobné nálezy mě nijak nepřekvapují, Heroes IV už plnně podlehl ždímacímu lobby 3DO, takový předchůdce dnešních DLC ;) Zkrátka ve chvíli, kdy má vývojář hotový "podvozek", začne zbytek týmu pracovat na přídavcích, protože beztak nemá co dělat. U dnešních her to někdy vypadá jako paradox, kdy se datadisky oznámí klidně ještě před release samotné hry, viz Zaklínač 3. 3DO to už jednou zkusili s Heroes Chronicles a moc nepochodili, což ale považuji za chybu. U Heroes IV tohle vše zas utnul krach 3DO.

Ale jsem rád, že to někdo vytáhl a použije. Tím u mě kredit MM týmu zas o kus povyrostl, protože dějově to nabourává standardy Ashanu a jsem zvědav, jak se s tím tým popasuje. Jen škoda, že podobné "šuplíkovky" nejsou i u samotné série Might and Magic.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 13, 2015, 20:56:18
Koukám, že reklamní masáž se na herních webech rozjíždí ve velkém ;) Akorát mě u toho udivuje jedna věc, kolikrát jsem musel číst zkomolené jméno originální herní série ... To není žádné Might & Magic: Heroes, tohle si zavedl až Ubisoft pro svůj Ashan. Kdysi jsme ten ampersand začali používat pro zkrácení slova "and" v RPG sérii, ale nevybavuju si jediné oficální logo od NWC, kde by byl skutečně použit.

Já vím, že Ubisoft se snaží o 106, ale tohle prostě nepřejmenuje ;) Série před 20-ti lety a tohle je prostě něco jiného, ty věčné odkazy na neexistující minulost ve mě budí akorát averzi. Ubisoftí historie se začala psát až s Heroes V a to se prostě nikdy nezmění. Docela mě to mrzí, protože ač se mi sedmička líbí, porovnávat se s NWC je u mě už prostě bohapusté rouhání. Na to toho ten tým předvedl ještě dost málo. Nj, ale co už, tady začíná jít o prodejnost a to jdou veškeré skrupule stranou :/

V tomhle už ten "nový" svět asi nepochopím. Máme oslavovat nedodělky a ještě se u toho tvářit spokojeně? Dost lidí to tak dělá a vlastně jsou rádi, protože tohle je přeci dobrá vůle producenta a my bychom měli být jen rádi, že si na nás taky někdo vzpomněl a něco pro nás dělá. Dobře, proč nakonec ne, ale pak přiznat, že jde primárně o zisk? Protože hlavní důvod release 29.9. je předběhnout AAA tituly, které zcela jistě prodejnost Heroes VII pohřbí. Možná, že kdyby se s tou komunitou pracovalo lépe, obešlo by se to i bez podobných hovadin a hra by dobře zacílila i tak.

Přemýšlím, jestli je to opravdu nějaká novinka posledních let nebo to tu bylo vždy? Přemýšlím, jak to vypadalo právě před těmi 20-ti lety a hlavně přemýšlím, jak moc tohle změnila dostupnost internetu a nástup různých technologií, jako třeba sociálních sítí. Podle mě je ten marketing mnohem dravější a nakonec ona si to komunita kolikrát křiví sama. Do release zbývá 16 dní. Asi tomu popřeju úspěch, ale raději se nechám přesvědčit až výsledkem. Bude mi úplně stačit, pokud si u toho budu moci oddychnout, že se žádná katastrofa nekoná ;)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 16, 2015, 00:04:15
Tak jsem se dopřemýšlel o pár dnů dál, přečetl si rozhovor Terry B. Ray (https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/lost-tales-q-a-with-terry-ray) a říkám si ... "když už ten hádankářský koutek tak netáhne, co si třeba zasoutěžit? Byl by tu o to zájem?" ... Možná by i nějaká ta cena mohla přijít do placu :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Září 16, 2015, 10:21:01
I Lords of Xulima má lokalizaci pevně zabudovanou v datové struktuře. Díky tomu se ten okruh překladatelů vždy zužuje.

teď jsem si toho všimnul a jen podotknu, že Lords of Xulima by nebyl problém přeložit. Zkoušel jsem to, funguje dokonce i diakritika. viz screeny:
http://www.jpeg.cz/images/2015/09/16/aNFHI.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/09/16/DwIoA.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/09/16/Vi6gp.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/09/16/1IqF5.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/09/16/VBmwl.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/09/16/UgpRE.jpg


Přeložil jsem velmi na hrubo víceméně všechny texty, které se netýkali přímo příběhu a dialogů (tj takové ty věci jako menu, inventář, i deník), neměl jsem tedy přeloženy předměty atd atd. Všechny ty texty jsou uloženy v xml souborech a jsou poměrně snadno upravitelné. XML soubory s texty jsou pak ještě zabaleny do archivu zip (a dají se tak tedy i rozbalit, pokud u souboru změníš koncovku).

Co se mi tedy nepovedlo je změnit název jazyku v menu, při testování jsem to měl jako English :) a todle slovo jsem nikde nenašel).  Teoreticky by se totiž dala čeština přidat jako další samostatný jazyk, který by nepřepisoval žádný z těch původních, ale právě jsem nenašel tudle pasáž. Tedy v případě dělání češtiny by čeština nejspíše musela nahradit některý z těch existujících, asi polštinu.

Ale já nejsem tak dobrý angličtinář, abych to celé zvládl přeložit v nějak rozumné době. Těch textů je tam poměrně dost. I ostatně ty texty, které jsem přeložil, nemusí vždy ve hře dávat smysl, protože jsem neznal přesný kontext, to jsem plánoval vychytat při testování hry po jejím celém hrubém přeložení.

Navíc na to teď ani nemám už tolik času, tak jsem to dal celkově poněkud k ledu. :) Kdyby se ti ale chtělo překládat :D, pak teoreticky by nejspíše asi nebyl problém :).

zdá se mi, že jsem překládal (ale ne celé) tyto soubory:
http://ulozto.cz/xNxkphZa/lords-of-xulima-rar
souborů s texty je tam ale více
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Září 16, 2015, 13:26:39
OffTopík: ten překlad by byl fajn, určitě by si to zahrálo více lidí, když by to bylo komplet v CZ, ale zase ty kvanta textů... ale Elemir to už má skoro dvakrát dohráno, takže by to nebylo ani tak náročné, že?  :P

OnTopík: soutěž určitě udělej, já ji taky budu dělat. Třeba ti, co za to nechtějí dát tolik peněz, budou mít štěstí a vyhrají H7   8)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 16, 2015, 15:27:11
4Milhaus: Dobrá práce. Jednou už jsem to zkoumal, ale vůbec mě nenapadlo, že to bude jen zazipované. Menu do položky se bude přidávat určitě jinak, já si právě vybavuju nějakou Jesusovo poznámku o tom zabudování lokalizace a on měl na mysli tedy asi volbu v menu. Bylo mi divné, že to poláci mají přeložené i bez editoru, ale přičítal jsem to větší komunitě a tedy tomu, že s Jesusem spolupracují.

Stáhl jsem si tu tvou práci a uvidím. Do překladu se mi taky moc nechce :) Ale našel jsem v datové struktuře něco hodně zajímavého:

[ You are not allowed to view attachments ]

(soubor Sol.dxgal).

4Lordgraa: Mám to zcela 2x dohráno, ale ta kvantita textů je opravdu trochu větší :D Taky máš soutěž náplanovánu na 27.9. - 3.10.?
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Září 16, 2015, 16:01:42
4Lordgraa: Mám to zcela 2x dohráno, ale ta kvantita textů je opravdu trochu větší :D Taky máš soutěž náplanovánu na 27.9. - 3.10.?

Jop, asi to chce Playman rozjet na všech frontách ve stejný čas.

Když tak koukám na ten obal od MaM I... škoda, že po dohrání MaM X se tam neobjevil portál, kterým bychom prošli do prvního dílu jako easter egg :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: JCMurphy Září 16, 2015, 16:58:45
jaká soutěž!? jaký ceny!? kde!? kde!!?!!
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Září 16, 2015, 18:28:31
jaká soutěž!? jaký ceny!? kde!? kde!!?!!

Dočkej času (27.9. - 3.10.) a budeš soutěžemi o Heroes VII a tématické dárky jen zavalen  :P Prozatím zde u Elemira a u mě na WoH, ale počítám, že další fanstránky budou následovat a když Elrath a štěstí dá, tak budeš mít hru zdarma :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 16, 2015, 21:09:11
Jenom ještě vymyslet nějaké zapeklité otázky :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 19, 2015, 15:00:39
Hezký rozhovor s E. L. Bretonem - Erwan Le Breton: Heroes 7 si každý upraví podle sebe (http://www.hrej.cz/rozhovory/erwan-le-breton-heroes-7-si-kazdy-upravi-podle-sebe-5235/).
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Září 19, 2015, 16:06:07
Hezký rozhovor s E. L. Bretonem - Erwan Le Breton: Heroes 7 si každý upraví podle sebe (http://www.hrej.cz/rozhovory/erwan-le-breton-heroes-7-si-kazdy-upravi-podle-sebe-5235/).

Rozhovor fajn, jen mě trochu děsí ten trend: my uděláme polotovar hry a vy si za něj zaplatíte a doděláte si jej k obrazu svému.

Ale za podporu modderů a promakaný editor mají u mě velké (smajlík s pluskem)! Kéž by bylo tak snadné modovat/editovat MaM X  :'( To byl už od šestého dílu můj sen, vytvořit si vlastní dobrodruštví v RPG světě MaM.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 19, 2015, 17:10:55
Jako trend to hezké není, ale zase to dává právě větší naději, že s tím bude v případě nutnosti komunita moci hnout. Stejně tak, že Limbic má sice nakročeno pokračovat i na dalším díle, ale jistota to není. Zaujala mě tam pak ještě ta zmínka o případné RPG sérii, ale to si Erwan možná rýpl schválně, aby navnadil fanoušky :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 24, 2015, 11:05:34
Nechci se nějak vnucovat, ale na novinkách je speciální oznámení, viz http://www.svetmightandmagic.cz/index.php :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Září 24, 2015, 11:18:40
Nechci se nějak vnucovat, ale na novinkách je speciální oznámení, viz http://www.svetmightandmagic.cz/index.php :D

Paráda, hned mě to praštilo do očí (což je dobře!)  :o

Pokud ti to nebude vadit, hodil bych na WoH krátké info, že pořádáš také soutěž k H7, ať mají lidi více šancí :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 24, 2015, 11:40:29
To klidně hoď, počítám s tím, že to lidé zkusí na obou frontách :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Září 24, 2015, 14:05:55
To klidně hoď, počítám s tím, že to lidé zkusí na obou frontách :)

Hozeno :)

Jinak Uplay právě zpřístupnilo "preload" Heroes VII, takže máte-li digi edici, můžete vesele sosat, přeci jen to je pár giga dat.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: JCMurphy Září 24, 2015, 19:18:42
cool... určitě se pokusím :D akorát mám teď trip na víkend s babčou do maďarska a byl bych radši kdyby se účastnilo míň lidí :(
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 26, 2015, 09:31:04
Přemýšlím ještě, jakým způsobem provedu hlasování. Jestli to svěřit technice, nebo udělat klasiku v klobouku. Zas tak velkou účast nečekám. Navíc pořád ještě nemám zkompletované otázky :) Zatím mám jen určitou vizi. Soutěž už se pomalu objevuje i na webech mimo komunitu. Někdo někde plácl jen 3 otázky, jinde nemají podmínky raději ani upřesněné ... No, nevím, zase abych to v poměru k tomu nepřekombinoval :D

Výhry mám jinak už doma. Trochu jsem se zalekl poznámky na dodávce, že jedno tričko má velikost M a druhé L - obě jsou naštěstí L. Pochybuju, že to bude někdo vážně nosit, aby si ho nezničil, ale kdo ví? Flashka jinak vypadá perfektně a rozhodně to není žádný malý kousek, takže pokud nemáte ještě předobjednánu sběratelku, asi bych doporučil sáhnout opravdu po Playzone. Hrnek je sice užitečný, ale tohle se dá alespoň vystavit jako doplněk k sošce. Deníčky jsou takové kapesní vydání, ale škoda do toho psát. A taška je vyžehlená už z výroby :) Nechal jsem si vyrobit extra kartony pro poštu, takže nic nebrání tomu, o půlnoci soutěž spustit.

Ještě dodatek, pokud jsem to správně postřehl, na Indianovi se bude soutěžit i o sběratelku.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 28, 2015, 14:57:50
Ještě než přejdu k PR sdělení, tak jen drobnost k soutěži. Jak mě Tindo upozornil, otázka č.5 je poněkud zavádějící. Chybka byla u mě, protože to vzniklo jako sloučení dvou různých otázek, takže jsem trošku upřesnil odpovědi. Nicméně všichni, kdo zatím odpovídali, jí měli zodpovězenou správně, takže z tohoto pohledu se nic nemění.

JIŽ TENTO TÝDEN USEDNE NA TRŮN KRÁL STRATEGIÍ – VYCHÁZÍ MIGHT & MAGIC HEROES VII

Po dvou uzavřených betaverzích a ustavičném testování konečně přichází hra Might & Magic Heroes VII (http://heroes7.cz/) na pulty obchodů.

V této legendární strategii vládnete území mocného království a snažíte se budovat své zázemí i armády. Originální tahový systém průzkumu, bojů a budování dělá ze hry výbornou zábavu. Hru si můžete zahrát i s přáteli a to jak na lokálním multiplayeru na jednom počítači či online, anebo na lan připojení. Na výběr je šest frakcí, každá s mocnou armádou, epickou kampaní a editorem map vás zabaví na více jak 50 hodin.

(http://www.svetmightandmagic.cz/web_obrazky/mmh7-batlefield.jpg)

Limbic Entertainment, stojící za sedmým Heroes, navíc sbíral tolik potřebnou zpětnou vazbu od fanoušků značky Might & Magic. Díky tomu se z Heroes VII stává ultimátní tahová strategie, která má skromný cíl: být tím nejlepším dílem, který byl doposud ze série vydaný. A první dojmy či recenze mluví samy za sebe.

(http://www.svetmightandmagic.cz/web_obrazky/mmh7-collector.jpg)

Stále máte možnost získat předobjednávkové bonusy při zakoupení některé z edic, více se dozvíte na stránkách heroes7.cz (http://heroes7.cz/). Sběratelská edice obsahuje kromě hry a speciálního obalu také sošku Ivana, soundtrack, litografie, karty a artbook.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Září 30, 2015, 14:30:10
http://games.tiscali.cz/datum-vydani/vychazi-might-magic-heroes-vii-dil-co-se-pokusi-z-pevnych-disku-fanousku-vymazat-trojku-267072

Tenhle typ článků, resp. nadpisů mě vždycky rozesměje  :D Petr si asi spletl games s nedělním vydáním blesku. Zřejmě zadáno PR oddělením, počkám si na jejich recenzi, ale ta správná recenze na Heroes by neměla vyjít dřív jak po 50-100 odehraných hodinách/instalovaných patchů :)

Jinak já jsem mezi hrstkou vyvolených, kterým hra jde bez jediného problému, takže si zatím H7 užívám.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 30, 2015, 14:44:30
Njn, zase Games :D Včera jsme ještě v práci diskutovali nad tím, jak je možné, že tyhle věci dneska na webech vycházejí v tak hojném počtu a kolega měl docela dobrou poznámku - je to tím, že si je distributor hýčká a dostávají od něj klíče apod. Obzvláště extrém jsou pak umožněné Early Access a Press Kity, protože u nich se bugy zamlčují z důvodu, že se tak nějak automaticky počítá s tím, že budou přeci odstraněny :) Ovlivňuje to nakonec i ty recenze, které vlastně ve finále popisují nějaký neexistující ideální stav.

Já si ještě počkám. Krabici jsem nakonec ráno díky náhodě mohl na poště vyzvednout, ale opravdu čekám, až se vrátí prcek ze školky :D Pak dám vědět, jestli to u mě taky fachá bez problému.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 30, 2015, 18:39:05
Když už jsme u těch článků ... Dnes vychází Might & Magic: Heroes VII (http://www.battleforce.cz/dnes-vychazi-might-magic-heroes-vii/). Hned druhý odstavec. To je dost ošemetná věc. Série Heroes je tu s námi už moc dlouho a obliba kteréhokoliv z dílů je poplatná době. Přesto bych se hodně obával tvrdit, že většina fanoušků vyrostla na třetím díle. Moje "herní" generace vyrostla naopak na druhém díle a začala se drobit na díle čtvrtém. Obdobně by se totiž mohlo s úspěchem napsat, že řady současných obdivovatelů Heroes VII se rekrutují převážně z řad hráčů Heroes V.

Podle mě je ten marketing v tomhle postavený na hlavu a cpát k sedmičce mermomocí porovnání s Heroes 3 je absolutní nepochopení smyslu těch her. Nakonec uvědomil si to i Marzhin. Trojka prostě je a vždy bude nepřekonatelná, protože uměla skloubit něco, co přitáhlo hráče napříč žánry a netrpěla překombinovaností. Sedmička bude určitě skvělá hra, teda pokud to technicky dotáhnou do zdárného konce, ale už tu chybí ten pocit z té jedinečnosti dvojky a trojky. Sedmička je prostě nová hra, určená převážně pro novou generaci a je svou podstatou vzdáním holdu předchozím dílů, podobně jako je Might & Magic X vzdáním holdu krokovacím dungeonům ze série Might and Magic.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Září 30, 2015, 20:18:24
Myslím, že tam chybí to propojení s Might and Magic, jekožto RPG hrou. Ta kobinace těch her v dřívější době totiž byla jedinečná. Člověk mohl vidět totéž, z jiného pohledu a tak odhalit tutéž věc znovu.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 30, 2015, 20:53:23
Máš pravdu, tohle byla vlastně věc, která byla u MMX tak nějak jedno, protože ač je to jedno univerzum (Ashan), prolínání a přechody tu nejsou řešeny (vs H5 a H6). Vše je uděláno tak, že se to prostě a jednoduše posune do jiné doby. U Heroes VII tomu nebude jinak.

Je pravdou, že to prolínání děje mezi RPG a strategickou sérií bylo hodně silným impulzem pro hraní. Bylo a vlastně stále je. Ani po těch letech mi nejsou veškeré události jasné :D

Od sedmičky jsem svým způsobem čekal obecně trochu něco jiného. Je tomu nějaký rok, co jsem se docela vzhlédl v sérii King's Bounty, resp. začal sledovat její nezávislé pokračování. MM tým tak nějak v tomhle přešlapuje na místě - ani ryba ani rak. Přijde mi, že mají úžasný námět pro epické RPG, ale to zázemí prostě chybí a tak to filtrují skrze budget. Docela rád bych viděl, co by nám  chtěli opravdu představit.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 01, 2015, 09:43:36
Kings Bounty je super série (myslím tu od 1C, i když od JVC z roku 1990 byla taky legenda), asi nejvíc mě bavil první díl s názvem The Legend - tak dlouho jsem vydržel jen u Heroes III. U KB jsem si sice nemohl zvyknout na real-time, ale pak se to podalo. Bavilo mě číst každý text ve hře (a že jich tam bylo požehnaně) a hlavně v něm byl dobře zapracovaný humor.

Čím by se mohla série Heroes inspirovat, je rozmanitost a originalita jednotek a schopností, kterými disponují. A také možnost pohybu + akce.

Dohrál jsem všechny díly KB až na ten poslední (Dark Side), kde jsem narazil na bug, díky kterému už nešlo dokončit hlavní dějovou linku a tím pádem i hru, škoda. Ale nápad hrát za ty zlé byl geniální a vtipné úkoly jakbysmet :)

Jinak včera jsem si dal 6h maraton Heroes VII a připadám si jako nějaký exot. Všude na internetu všichni brečí, že hra je nehratelná, grafika odporná, zvuky příšerné a bugů tolik, že musejí vždy po spuštění hry volat deratizátora... a já hrál v pohodě 6h v kuse, bez jediného pádu, bez jediného bugu, s krásně detailní grafikou (po maximálním zoomu je opravdu krásně detailní a propracovaná) a hlavně - výborně jsem se bavil u bonusové mapy se Solmyrem a měl problém se syndromem JJKAJS (ještě jedno kolo a jdu spát)  ;D Dokonce i editor map fungoval v pohodě, ale bude to chtít se do toho dostat, přeci jen jsem mapu dělal naposled pro Heroes III.

Můj čistě subjektivní názor na H7 je mnohem lepší jak na H6 a to jsem byl také za exota, bez bugů, pádů. Ano, H7 mohla být ještě lepší hra (kdyby bylo více peněz a času), ale rozhodně není horší jak H6 a srovnávat ji s H3 je mimo mísu. H7 je už někde jinde a je třeba ji brát jako samostatnou hru... btw do dneška nezapomenu na vydání Heroes III a nechutný bug, kdy při hotseatu hra spadla pokaždé po 1 měsíci.

PS: k RPG a Ubisoftu - myslím, že oni ani nechtějí další pokračování, chtěl by ho Marzhin a Limbic, ale museli by sakra presvědčit šéfy, že se to vyplatí... a i tak by dostali zase jen ušmudlaný budget á la MMX. Kdybych měl tatínka šejka, klidně bych vývoj MMXI zaplatil  8)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 03, 2015, 01:21:36
Krabice vedle mě pořád leží v polorozbaleném stavu, jediné, co jsem zatím viděl, je hrníček s potiskem ... :D Jako by mě od toho něco odrazovalo. Nakonec jsem to nevydržel o kolem půlnoci začal prohlížet diskuse na webu. Dokonce už vyšla první recenze - Might & Magic Heroes VII – částečný návrat ke kořenům (http://www.zing.cz/recenze/1472/might-magic-heroes-vii-castecny-navrat-ke-korenum).

Problémy s neoptimalizací technické stránky hry nebudou mít všichni, s tím jsem počítal. Nepodpora Win10 je navíc podle mě na straně Epicu, který je majitelem enginu. Problém si myslím plyne hlavně z přemíry postprocesingu, protože v základu je ta grafika nic moc. I když je to svým způsobem zajímavé, neboť bych řekl, že Unreal engine vzali proto, protože tyhle věcí umí "zkousnout" lépe. Jenomže jak vidno, chyby se dají nasekat i jinde.

Pokud se jim podaří dostat hru do opravdu stabilní verze pro všechny, pak je nejspíše většina žbrblání zažehnána. Jenomže jak jsem koukal, ono to má stále i problémy s AI a nějakému chytrolínovi z Limbicu se navíc povedlo rozvrtat 32-bitovou verzi hry. Docela se obávám, že u mě to nedopadne o nic slavněji, protože mi přijde, že pro mě se toho od bety moc nezměnilo. Nejhorší je ovšem právě ta reakce hráčů, na Steamu to už v podstatě pohřbili a to je přesně to, čeho jsem se obával nejvíce. Kupodivu i Metacritic z toho rozhodně žádný TOP série nedělá. A prodejnost je prostě pro Ubisoft rozhodující.

Šestku jsem nesledoval, takže netuším, jak to třeba na začátku vypadalo u ní, ale Limbic zas tolik času nemá, s tím něco provést. V tomhle nejsem moc optimista, nemyslím si totiž, že se to vyřeší pár patchema v průběhu 1-2 měsíců. Zítra to zkusím nainstalovat, ať vidím, na čem jsem :D Každopádně jsem se u diskuse na Shadow Councilu docela i pobavil :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 03, 2015, 18:15:20
A neotevřel jsem jí :D Koukal jsem, že v přípravě je další velký patch, takže to vypadá, že Limbic se pořád snaží dát dohromady stabilní build, což sebou může nést různé komplikace. Nerad bych třeba přišel o save pozice apod. Nakonec asi raději ještě počkám. Budu jim držet palce, ono už v podstatě ani nic jiného nezbývá.

Ale kvůli tomu ani tak nepíšu. Dneska jsem se konečně dočkal jiné věci, teda dneska si jí teprve všiml a tou je Unboxing sběratelské edice Might & Magic Heroes VII v provedení Baty ... žádné rukavičky, hezky naostro :)

Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 03, 2015, 19:05:14
Já, ví že jsem s těma statistikama hroznej, ale protože Steam není až tak tajnůstkářský, tak jsem jen tak z legrace porovnal nástup Heroes VII proti MMX a to nijak zle nevypadá. Ukazuje to starou známou pravdu, že kupní síla hráčů Heroes je vyšší. Škoda, že nevíme statistiky i za Uplay, ale když vemu, že MMX vlastní zhruba 162 000 hráčů, tak Heroes VII na tom budou za rok zhruba 4x lépe (přinejmenším).

Jde tu samozřejmě o podporu hry. Na fórech už se různě objevují taková ta přání, že si je holt potřeba pár měsíců počkat apod., jenomže ten Limbic se taky musí z něčeho zaplatit ;) Tohle tomu dává docela slušnou naději, že to neskončí jako u MMX. Navíc cena Heroes VII je, no nechci říci zrovna přemrštěná, ale je nastavena výše, což mi v tomhle kontextu vyjde naopak jako rozumné. Nejhorší totiž je, že za pár měsíců to začne padat do různých slev a bundlů a to je pak v tahu.

Když se vrátím k MMX, ono právě kvůli těm slevám a neznalosti statistik Uplay, nejde dělat nějaké serióznější závěry, ale řekněme, že to v průměru vydělalo 10$. V tu chvíli jsme na nějakých 40 miliónech korun, při dělení 50/50 Ubisoft/Limbic je to tak akorát na plat zaměstnanců Limbicu po celé ty dva a půl roku vývoje. Takže svým způsobem nula od nuly. U Heroes VII si akorát nejsem jistý tím, kolik se bude z prodeje odvádět za licenci enginu. Předpokládám, že to bude více, jak za Unity u MMX.

Jenom pro zajímavost. Lords of Xulima tu s námi už jsou taky nějaký ten rok a na Steamu je vlastní zhruba 35 000 hráčů.

Kdyžtak doporučuju prolistovat:

https://steamdb.info
http://steamspy.com
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 04, 2015, 00:15:28
Předně bych chtěl všem poděkovat za hojnou a zároveň přiměřenou účast ;) Trochu jsem se totiž obával návalu, neboť jsem se rozhodl provést soutěž s klasickým ručním vyhodnocením otázek a losováním, takže zpracovávat stovky odpovědí by mi asi dalo zabrat. Nechtěl jsem vyhodnocení svěřit skriptu, což se nakonec ukázalo jako dobrá volba. Celkem mi dorazilo 90 odpovědí, z toho 79 jich bylo zodpovězeno zcela bez chyb.

Trošku se tu ukázala moje nezkušenost s pořádáním soutěží, protože jsem si nedal úplně záležet na jednoznačnosti otázek. Tak nějak jsem nepočítal, že nad tím bude někdo hloubat :) První poznámka tedy přišla k otázce č. 5, kde jsem byl správně upozorněn na to, že Tarnum ve skutečnosti o svůj meč přišel a oháněl se jím nakonec Kilgor. Odpověď jsem proto kosmeticky upravil, ale na druhou stranu tuto otázku měli všichni správně. U otázky č. 4 nastala zajímavá situace, protože mě vůbec nenapadlo, že by do toho někdo počítal cokoliv neoficiálního. Pokud mi tedy někdo uvedl správnou odpověď b) a jako alternativu c) s vysvětlením, dělal jsem, jakoby tam ta alternativa nebyla zmíněna. Zajímavé pak pro mě byly chybky v otázce č. 2. Je vidět, že snaha Ubisoftu o přejmenování série slaví částečný úspěch. Nicméně název Might and Magic je vyhrazen pro RPG sérii a ta se na svět dostala opravdu v roce 1986.

Vyhodnocení otázek:

1. Jak se jmenuje zakladatel společnosti New World Computing a univerza Might and Magic? [b) Jon Van Caneghem]
2. Kdy vyšla první hra ze série Might and Magic? [a) 1986]
3. Jak se jmenoval předchůdce herní série Heroes of Might and Magic? [c) King's Bounty]
4. Kolik datadisků má Heroes of Might and Magic III? [b) 2]
5. Kteří dva hrdinové jsou zodpovědní za zánik Enrothu? [a) Gelu a Tarnum (resp. Kilgor)]
6. Která společnost se stala majitelem práv k Might and Magic po zániku 3DO? [c) Ubisoft]
7. Jaké univerzum je obsaženo v Might & Magic Heroes VII? [a) Ashan]
8. Jak se jmenuje herní studio, které vyvíjí Might & Magic Heroes VII? [b) Limbic Entertainment]

Ráno mě tedy čeká klasické losování z klobouku a poté budu výherce kontaktovat emailem. Protože ne všichni se v emailu podepsali, tak všechny výherce uveřejním až poté, jakmile budu mít patřičné info.

Každopádně díky i za různá pochvalná slova, připomínky apod. O případné další soutěži budu ještě uvažovat :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 04, 2015, 12:14:18
Veškeré věci ohledně proběhlé soutěže jsem přesunul do tématu Soutěž o Might & Magic Heroes VII (27.9.-3.10.2015) (http://www.svetmightandmagic.cz/forum/index.php?topic=948.0).
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 08, 2015, 10:05:22
Pořád čekám, co nového se bude v tomto týdnu dít ohledně patchů, tak jsem zase po pár dnech nakoukl na Shadow Council, abych tam narazil na následující článek - [Important] How to report bugs (https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/important-how-to-report-bugs).

Tak jako proč ne, holt se vydá jeden větší patch namísto několika menších a krom 120 opravených bugů to dalších 240 přidá :) Ale moc mě to nepřekvapuje.

Zajímavě působí spíše následující pasáž:

The game was highly tested and this for several months by dedicated teams. However, each computer is “unique” due to its hardware components of course but above all, its software (every little software you install, uninstall, have to update etc.). This is something that we can’t reproduce of course and thus, many cases will have to be handled almost case by case. In order to be able to do it, we need more information directly from you.

Vynechám teď logiku toho všeho, ale z druhé strany to na mě působí dost alibisticky, nebo-li stačí, abyste si cokoliv jiného nainstalovali nebo odinstalovali a s tím mi holt nice dělat nemůže, když se vám hra potom rozbije ... a takhle to asi taky mělo vyznít. Přesně takhle se dělají zadní vrátka.

Unfortunately, we identified that many players were trying to launch the game on computers that were not meeting minimum required specs.

Samozřejmě, požadované hardwarové požadavky jsou nesmysl, navíc hra "cílí" na skupinu hráčů, kde jsou podobné mašiny stále ještě standardem.

A zbytek je klasika. Vy jste si koupili rozbitou hru a teď je na vás, abyste nám jí pomohli opravit. Mno, takže ne final release, ale beta 3 ;)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 08, 2015, 12:19:19
zajímavé recenze od jedné slečny :)
http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/37345-might-magic-heroes-vii-jeste-jeden-tah-a-jdu-spat?start=1

ta to setřela docela slušně. Je hrozně zajímavé, že tu část, kde hodnotila hratelnost a kde jí hodnotila relativně kladně, pak přešla v naprostou drtivou kritiku, postavenou na ovládání, grafice a technické funkčnosti. Tedy buď jsou pro ní tyto věci důležitější, než hratelnost, nebo jsou ve hře opravdu tak strašné, že to ani hratelnost nezachrání. :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Chidlink Říjen 09, 2015, 00:21:50
Může mě někdo poradit ? Hraju kampaň za necropolis a právě jsem dodělal druhou misi, všechny úkoly hotové a prostě se dál nic něděje, prostě se nemůžu dostat do třetí mise, nevíte někdo co s tim ?
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 09, 2015, 08:46:24
4Chidlink: Zkus počkat na Lord Graa, nebo napiš k němu na fórum (http://www.worldofheroes.cz/), krom něj to tu asi nikdo ještě nehrál. Já čekám raději na patche. Ony některé ty kampaně jsou zabugované, ale ne každému se to musí projevit, takže třeba je to jen nějaká prkotina, kterou si přehlédl.

4Milhaus: Na to, jak se někdy Lucce směju (občas si od ní něco pro pobavení přečtu), tak tady musím uznale pokývat hlavou. Mě třeba UI v betě nepřišlo špatné, ale to je věc názoru, někdo s tím asi mít problém může. Hratelnost je dobrá, jen to nesmí srážet právě ta technická stránka věci. Jako celek se to pak může tvářit všelijak. Ta hra potřebuje minimálně dalšího 1/2 roku vývoje, ale jsou věci, které Limbic i tak už nepředělá, což je třeba ta grafika.

Oproti té recenzi, co jsem sem postoval před pár dny, je tohle mnohem věrnější. 8/10 ani náhodou, protože se musí hodnotit to, co máme před sebou a ne to, jak bychom chtěli, aby to vypadalo. Lucka není očividně skalní fanoušek, takže tomu další bod srazila :D IGN tomu třeba nafařili nekompromisně 64% a včera jsem koukal, že už to nevydržel ani Kalah (Celestial Heavens) a musel si ulevit. Přitom ten se Limbicu hodně dlouho zastával.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 09, 2015, 09:53:39
Kampaně H7: pokud mohu poradit, nehrajte je, dokud se v příštím týdnu neobjeví patch. Jsou zabugované až běda. Úkoly se musí plnit v přesně daném pořadí, jinak se nespustí další scripty. Prozatím je možnost využít "oficiálních" cheatů, které mapu dokončí za vás, když se zaseknete, ale jejich používání je na vlastní nebezpečí  8)

Jinak pokud mohu radit, tak nejvíce bugů v kampaních vzniká proto, že se splní více jak 1 úkol za den. Pokud máš tedy v druhé misi úkoly obsadit všechny doly, zničit nepřátele/hrady a posbírat určitý počet obětí/kostlivců, pak každý tento úkol dokončuj v jiném dni, jinak se to bugne a nepustí tě dál.

Ale opravdu je lepší šetřit nervy, vyrazit na víkend ven a počítám v úterý/středu bude patch :)

PS: http://bonusweb.idnes.cz/might-magic-heroes-vii-recenze-de2-/Recenze.aspx?c=A151007_135239_bw-pc-recenze_oz
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Chidlink Říjen 09, 2015, 11:25:54
Koukal jsem na youtube a je to pravdu bug. :(
Děkuji za rady, zkusim jinou kampaň, dohrál jsem elfy a tam jsem žádný problém neměl.
No co se týče recenzí, tak hratelnost je dobrá, jako mě souboje celkem baví, ale ty bugy, animace soubojů, cut scény to tu hru děsně sráží. Ještě mi vadí, že jednotky mají většinou jen pasivní schopnosti, což je velká škoda. Prostě ta hra je nedodělaná, škoda že jim ubisoft nedal víc času, mohla to být pecka.
Hra si zaslouží tak maximálně 7/10, pro mě zklamání, fakt jsem se těšil.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 09, 2015, 12:04:53
4Milhaus: Na to, jak se někdy Lucce směju (občas si od ní něco pro pobavení přečtu), tak tady musím uznale pokývat hlavou. Mě třeba UI v betě nepřišlo špatné, ale to je věc názoru, někdo s tím asi mít problém může. Hratelnost je dobrá, jen to nesmí srážet právě ta technická stránka věci. Jako celek se to pak může tvářit všelijak. Ta hra potřebuje minimálně dalšího 1/2 roku vývoje, ale jsou věci, které Limbic i tak už nepředělá, což je třeba ta grafika.

Oproti té recenzi, co jsem sem postoval před pár dny, je tohle mnohem věrnější. 8/10 ani náhodou, protože se musí hodnotit to, co máme před sebou a ne to, jak bychom chtěli, aby to vypadalo. Lucka není očividně skalní fanoušek, takže tomu další bod srazila :D IGN tomu třeba nafařili nekompromisně 64% a včera jsem koukal, že už to nevydržel ani Kalah (Celestial Heavens) a musel si ulevit. Přitom ten se Limbicu hodně dlouho zastával.

Hmm, snad to někdy opravdu opraví a nedopadne to jak v případě MMX, kde byl základ jako takový dobrý, nicméně dodělanost a funkčnost byla taky dost mizerná. Osobně mě udivuje, jak si to Ubisoft vůbec může dovolit, zvlášť, když to není poprvé a téměř každá jejich hra je nefunkční po vydání.

Kdybych si koupil třeba auto a zjistil že nefunguje a výrobce by mi na to řekl, že mám půlroku počkat, až ho dodělá, tak bych jej buď praštil, nebo bych jej zažaloval a chtěl vrátit peníze. Popřípadě, že se jedná o zboží, které nelze vrátit, nebo u kterého dopředu vím, že má chyby a že budu tedy jimi omezen, bych požadoval jakožto zákazník výraznou slevu.

Nicméně zachytil jsem, že hra se prodala relativně ve velkém počtu, tedy onen požadovaný zisk již generovala a je tedy čas její vývoj zabalit a vykašlat se na něj. Proč by měl ubisoft platit její dodělání, když zlato už natěžil a zbývající případní kupci, kteří by si to na základě nefunkčnosti mohli rozmyslet, již nestojí za řeč a financování dokončení vývoje by mohlo být větší, než případný zisk z nich.

Tedy snak Limbic hru opravdu dotáhne do té betaverze, abychom to tedy už vážně a reálně mohli začít testovat a mohl tak začít onen uzavřený betatest (i já bych si to nakonec možná zahrál, ač jsem původně moc nechtěl, ostatně hru koupenou mám :/, ale ještě jsem jí ani nespustil). Nicméně ve finální verzi, která by byla plně funkční a dodělaná, opravdu nevěřím.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 09, 2015, 13:06:15
Ohledně prodejů nemám bližší informace, ale podle počtu majitelů hry na Steamu to má lepší nástup, než-li MMX. Obávám se ale právě toho samého, co ty, protože tu analogii s MMX tu prostě máme. Limbic čas od času utrousil pro média informace, která asi moc trousit neměl, takže díky tomu víme, že MMX a H7 se začali vyvíjet ve stejné době (nemusí to nutně znamenat, že už se programoval základ hry, myšlena tím mohla být grafika, scénář, mechaniky apod.).

Taky si myslím, že finanční úspěch MMX nebyl zrovna takový, jaký si Ubisoft představoval, ale pořád mu to asi stálo za risk, pokračovat ve vývoji H7. Z pohledu nepodpory u MMX jsme ještě dopadli dobře, MAC verze se třeba nedočkala ani základních oprav. U H7 se nedávno Ubisoft někde zmínil, že s release pospíchá proto, protože se blíží termín release AAA her, který by mu prodeje ohrozil. A samozřejmě prodeje ohrozí i recenze. Ono opravdu nezbývá, než-li doufat :)

Za sebe budu rád, když se opraví alespoň ty kampaně, protože na ty jsem se těšil. Hra jako taková už je pro mě jen bonus navíc - pro skirmish se stejnak nejraději vracím k H3, popř. občas spustím i H2. I když dokážu si představit, že by to tuhle trojici doplnilo, protože ten koncept soubojů se mi i z té malé zkušenosti z bety zdál dobrý.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 09, 2015, 13:21:20
Ono obecně mít práva na tuto značku a nevydat jakoukoliv hru s ní jako AAA titul, je debilita nejvyššího stupně. To je samo o sobě nepochopitelné. Kolik Bčkových her se dočká takového zájmu z řad novinářů a i hráčů? Prakticky žádná. V oddělení marketingu a obchodní strategie v Ubisoftu tedy evidentně pracují debilové.

Nečetl jsem například příliš mnoho recenzí na Indie hry atd a to ty jsou většinou z hlediska funkčnosti na tom mnohem lépe. Mají sice logicky také malý rozpočet a tedy tam také některé věci nebývají (které jsou u AAA titulů standart), ale tam se to dá pochopit a ty hry prostě ten mediální zájem nemají šanci získat.

Might and magic ten zájem má už kvůli značce, a tak je nepochopitelné, že to Ubisoft vyvíjí jako nějakou neznámou indie hru (nebo ještě hůř).

Mám za to, že by se někdo legislativně měl začít zabývat stavem her po vydání a měly by se zavést zákony pro ochranu spotřebitele, které by fungovaly i u PC her a byly vyžadovány. Protože aktuálně se na to evidentně kašle, ačkoliv zákony pro ochranu spotřebitele se pochopitelně vztahují i na tyto výrobky. (vydání jasně nefunkční a nedodělané hry je porušení práv spotřebitele). Pokud by to začal někdo opravdu hlídat a kontrolovat, popřípadě to i opravdu právně řešit, je zřejmé, že Ubisoft by nepřežil ani týden a nutně by musel zbankrotovat.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Chidlink Říjen 09, 2015, 16:40:48
Bohužel Ubisoft tu hru úplně zazdil, což je obroská škoda. Pochybuju že bude někdy další díl :(
Taky nechápu jak si něco takového ubisoft vůbec může dovolit, měl by nést následky, tohle je prostě neodpustitelné.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 09, 2015, 18:33:32
Z toho právního hlediska je to zajímavé, určitě by stálo za to, kdyby se k tomu někdo právně znalý vyjádřil. Podle mě to prochází proto, neboť u zábavy nemůžeš definovat nějaké jednoznačné body finální podoby. Abych byl konkrétní, přirovnal bych to možná hudbě. Autor řekne, že složí píseň s takovým či makovým zaměřením, ale nikde není záruka, že se nám výsledek bude nakonec líbit. Navíc se v tom točí dost peněz a jak známo, tam kde je moc peněz, tam není vůle cokoliv legislativně ošetřovat. Svým způsobem to je podvod.

Nedávno jsme s Lorgraa diskutovali o Heroes Online a to mělo pro středoevropskou komunitu taky prazvláštní dohru, byť ta fanouškovská základna a kupní síla pochází právě z této oblasti :/ Zacházet s M&M jako budgetem je hovadina, ale v Ubisoftu si očividně nikdo nemyslí. Mají svojí AC sérii a nepovedený Watch Dogs, to je zajímá. Těžko říci, zda-li by odkup práv jinou společností byl zárukou lepších zítřků. Podle mě, kdyby Ubisoft finančně a technicky podpořil komunitu, podobně jako to udělal Epic v případě Unreal Tournamentu, tak to dopadne mnohem lépe. Jenomže to se nehodí do manažerských tabulek.

Jsem toho názoru, že naděje umírá poslední. Navíc u Heroes byl zvolen Unreal engine a to samo o sobě je dobré, protože tohle dává komunitě větší šanci alespoň jeden z těchto titulů zachránit. MMX bohužel má to zázemí slabší, hlavně kvůli tomu, že ModKitt se ve skutečnosti týká jen modulů, tedy přidávat do hry nezávislá dobrodružství.

Pro recenze na indie hry chodím hlavně na RPGCodex a docela se tím zabývá i RPGWatch. U nás je úroveň recenzí indie RPG tristní.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: KILLER Říjen 09, 2015, 18:49:14
Tuž jsem hru nainstaloval, poprvé spustil a u intra kampaní se dost nachlámal. Sice jsem o animaci obličejů již četl, ale skutečně to vidět, stálo za to.  :D

Teď váhám jestli ji začít hrát hned. Na jedné straně je sice dost článků o buzích (bugech?), na druhou se mi spíše vyhýbají.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 09, 2015, 19:10:22
Krabice pořád leží vedle mě, ještě nerozbalená, takže já mám důvod váhat ... :D ale pokud si hru nainstaloval, tak bych asi už neváhal. Alespoň se s námi podělíš o zkušenosti a budeme se chlámat i my :D

Bugy bych neskloňoval a nepočešťoval, už jsem si na tom taky vylámal zuby.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 09, 2015, 21:48:54
Místo bugu používejte chybu a hned se vám to bude líp skloňovat  :P

Jinak Ubisoft je neskutečný firemní moloch, je to rodinná firma se vším všudy, kde si nejvyšší pozice drží členové rodiny a na důležité pozice se nikdo neznámý nepouští - jakmile se někdo dostane nebezpečně vysoko, je přeřazen nebo asimilován.. ehm, vyhozen  8) Dobrou zprávou je, že Erwan už přesluhuje a snad se na H8 už nedostane... ale kdo ví, koho tam Ubi dosadí.

Matrix animace jsou zřejmě geniálním tahem nějakého nepochopeného umělce... škoda, že to lidé ocení až tak za 100 let  ;)

UE3 je super engine na modování, jde tam udělat téměř cokoliv a díky skriptovacímu enginu Kismet je to ráj pro všechny programátory :) Oproti tomu Unity engine pro MMX byla velká chyba, myslím tím kvůli módům, samotný engine je fajn, ale aby člověk udělal nějaké to dobrodružství, musel by si koupit Unity Pro za... tadá... 35.000 Kč  :o Takže asi tak.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 09, 2015, 23:13:11
Z toho právního hlediska je to zajímavé, určitě by stálo za to, kdyby se k tomu někdo právně znalý vyjádřil. Podle mě to prochází proto, neboť u zábavy nemůžeš definovat nějaké jednoznačné body finální podoby. Abych byl konkrétní, přirovnal bych to možná hudbě. Autor řekne, že složí píseň s takovým či makovým zaměřením, ale nikde není záruka, že se nám výsledek bude nakonec líbit. Navíc se v tom točí dost peněz a jak známo, tam kde je moc peněz, tam není vůle cokoliv legislativně ošetřovat. Svým způsobem to je podvod.

Tak pokud je to nefunkční, tedy hru nelze z jakéhokoliv důvodu dohrát, nebo hra nefunguje tak, jak autor/vydavatel prezentoval, pak je prokazatelně nefunční (nelze to okecat). Něco jiného je, že třeba není dodělaná a nejsou tam ty animace a podobně, tam to opravdu vydavatel může okecat jako záměr. EU třeba zavedla naprosto neuvěřitelné množství neuvěřitelně stupidních pravidel v oblasti PC softwaru. Dokonce držkovala i do konzolí. O HW ani nemluvím. Tedy by se zde mohla angažovat a udělat konečně něco smysluplného (i když ta raději ne, to by dopadlo katastrofou :) ).

Když to vezmu pak na příkladu třeba toho HW, tak tam, pokud HW nefunguje tak, jak výrobce deklaruje, má průšvih. Naposledy třeba nVidia, která u svých karet (tuším že 970tek) tvrdila, že mají 4GB ram. Což sice tedy měly, leč nefunovaly tak, jak dle výrobce měli (poslední část fungovala výrazně pomaleji). Na celkovou funkčnost karty to sice mělo naprosto minimální vliv, i tak z toho byl skandál jak hrom. Hry od Ubisoftu, pokud bys to převedl na toto, by pak byly, že by ty karty nefungovaly vůbec.

A ono se to týká i těch top AAA titulů. Pokud hru nechává testovat betatestery, musejí si naprosto jistě těchto chyb všimnout a tedy o nich výrobce i ví (jistě). Tedy vědomě prodává nefunčkní produkt a lže. Tedy je to jasný podvod.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 12, 2015, 09:08:56
Shodou okolností vznikla docela zajímavá situace okolo sběratelky v severní americe. Ubisoft už plánuje kompenzace :) Není prostě nad to, koupit si sběratelku s digitálním obsahem :D

Určitě bych podobný zákon na ochranu spotřebitelů, jako je u hardware, uvítal. Přeci jenom tohle není nějaká crowfundingová kampaň, kde se výsledný produkt bastlí potom někde v garáži. To samo o sobě už sebou rizika nese. Ale od firmy, která se hrami živí, je třeba vyžadovat jiný standard.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 12, 2015, 10:52:43
Shodou okolností vznikla docela zajímavá situace okolo sběratelky v severní americe. Ubisoft už plánuje kompenzace :) Není prostě nad to, koupit si sběratelku s digitálním obsahem :D

Zdá se, že když se má něco po...kazit, tak se to po...kazí opravdu festově :D

Pokud se ani z tohoto failu Ubisoft nepoučí, tak pak už mu není pomoci. Tohle by si neměla dovolit ani ta největší herní společnost a jsem zvědavý, jak se to promítne na možném pokračování H7 (myšleno datadisky).

Na jednu stranu bych si přál, aby dal Ubisoft už pracky z M&M sérií pryč, ale na druhou stranu se obávám, zda kdokoliv jiný bude lepší  :( 
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 12, 2015, 13:39:39
A co přesně v USA zase provedl? :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 12, 2015, 14:18:37
A co přesně v USA zase provedl? :)

Ále, jen do sběratelské edice nedali DVD se hrou a soundtrack, takový malý detail  ;D Prý došlo k nedorozumění a kupující nepochopili, že obé bylo jen digitální formou... což je kec jak pec, jak ostatně dokazuje tento post: http://imgur.com/a/UNKmT

Zde rage na redditu: https://www.reddit.com/r/gaming/comments/3o9eza/ubisoft_uses_misleading_advertising_for_heroes_of/

Zde oficiální odpověď Kubisoftu: https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/official-statement-mmh7-us-collector-s-edition

Ve výsledku jim buď vrátí peníz nebo si mohou zcela zdarma stáhnout nějakou kůl gamesu, co jim předvybrali přes Uplay.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 12, 2015, 14:50:31
Aha, tak to je v pohodě. Zákazníci sice budou chvíli brblat, ale to je rychle přejde, až začnou hru hrát. Jistě zjistí velmi rychle, že absence DVD není ten hlavní problém :D.

Ale stejně je to prča :).
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 12, 2015, 14:55:39
Teď mě tak napadlo... on to ten Ubisoft s Amíkama myslel vlastně dobře, když je absencí DVD chtěl uchránit před tou hordou chyb a pádů hry :)

Jinak tiscali se už také vyprsilo s recenzí: http://games.tiscali.cz/recenze/might-magic-heroes-vii-recenze-267485
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 12, 2015, 16:26:03
Jj, četl jsem :)

U toho DVD bylo myslím u jednoho polského unboxingu zmíněno, že dávat do sběratelky obyč plasťák, který se pak běžně prodává, je drzost. Takže jo, vlastně můžou být amíci rádi hned 2x :D Hlavně, že tam měli figurku, taky mohli dostat jen plány na její výrobu :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 13, 2015, 08:28:04
Koukal jsem, že recenze už nakonec vydaly asi všechny herní magazíny u nás + Sector na Slovensku. Přitom nejzajímavější diskuse (komentáře) se nakonec objevily právě na Games. Kupodivu i dost konstruktivních poznámek ohledně hodnocení apod. Je to zajímavé, tohle je celkem se opakující diskuse ohledně číselného vyjádření, která asi nebude brát konce. Celý ten problém je totiž pořád stejný - omezený rozsah hodnocení v rozmezí 6-10/10. Když vemu, že Zaklínač 3 ode mě dostal 7,5/10, kolik by si asi zasloužily Heroes VII? ;)

Z toho čísla se prostě za poslední léta stal parametr, který nemá v podstatě žádnou vypovídací hodnotu, protože k tomu potřebujete znát metodiku, která za ním stojí a tu si každý dělá podle sebe. Problém nastává ve chvíli, kdy si v rámci jednoho webu můžete hry se stejným hodnocením vytáhnout a porovnat vůči sobě na základě vlastní zkušenosti, protože to číslo je voda na mlýn pro různé manažery a na to milí páni (dámy nevyjímaje) recenzenti dost často zapomínají. Získalo to 8/10? Bezva, to máme skóre jako ten či onen AAA titul a to jsme ještě ty hráče perfektně utáhli na vařenou nudli :D

Kolik let už čtu, že recenze je subjektivní forma hodnocení a stejně tolik let u tohohle vyjádření rostu. Pro mě za mě, ať si je subjektivní, ale pokud mi někdo tvrdí, že 3+3 je 5, protože se mu to tak zdá lepší, pak mu holt není pomoci. Tohle pochopím tak možná u absurdního dramatu.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 13, 2015, 09:34:51
Znal jsem jednoho novináře, co psal pro větší zdejší weby recenze z gothic fóra. Dospěl jsem k závěru, že recenze jsou velmi komplikovaná záležitost, která je nad mé chápání a tak je vesměs ignoruji. Jediné, co mě na nich zajímá, je kritika (tedy ty pasáže, které ty recenze kritizují a které se autorovi nelíbí). Protože tam lze se dočíst, jestli má nebo nemá hra nějaký případný problém a také lze zvážit, jestli tento problém mi taky vadí či ne. Z kladného hlediska je to hodně subjektivní a to, že se to líbí někomu jinému, ještě neznamená, že se to bude líbit mě.

Hodnocení v číslech je samo o sobě nad mé chápání. Protože i ta nejhorší hra, v které nefunguje téměř nic, kterou ale vydá známý vydavatel či slavné autorské studio, nedostane hůř, jak 6. Ty polámané, které jsou ale hodně slavné a navíc u autora recenze oblíbené, dostávají v průměru 8. No a ty, které fungují a jsou oblíbené, dostávají 9-10. Naopak u her, které dělali neznámí lidé, začíná hodnocení těch úplně nejhorších na 3. Ty úplně nejlepší, které překvapí, mají šanci dostat i 7. Z toho nám vyplývá, že nejprve je třeba hru zařadit do těchto skupin, dle autorů a známosti značky a až pak je mezi sebou srovnávat.

Dalším faktorem je ta samotná technická stránka, tedy to jak hra po technické stránce funguje, do čehož počítám i grafiku, animace, optimalizaci a pochopitelně i technické chyby. Je otázkou, jestli by tato část měla být vůbec součástí hodnocení hry v tomto číselném vyjádření, nebo jestli by se hry neměly hodnotit dvěma čísly (umělecké a technické, jako tomu je po změně pravidel například v krasobruslení :D). Ono totiž autor recenze někdy tu technickou stránku zapojí, někdy nezapojí, někdy na ní klade velký důraz, jindy malý, někdy se mu chyby projeví, jindy se mu neprojeví a podobně. Ve směs je přesně toto vždy ta klička, která autorům umožňuje dávat slavným hrám lepší známky a neslavným hrám menší známky. (ono hra s velkým rozpočtem prostě tu grafiku a animace bude mít lepší a i když třeba padá a nefunguje, pořád je ta grafika lepší, než u hry s malým rozpočtem, která je sice třeba vymazlená funguje jako hodinky, ale je ošklivá).

Rozhodující je ale stejně onen psaný text, nikoliv celkové hodnocení, nebo dokonce hodnocení v číslech. Jenže to mnoho lidí nechápe. Navíc weby jako http://www.hodnoceniher.cz/ a podobně berou v potaz víceméně jen toto číslo a prostě člověk má tendenci to číslo brát jako jakýsi hlavní ukazatel. Mnohdy se jen podívá na recenzi, na to číslo a už s ním pracuje, protože se mu zbytek nechce číst. Což je ale také asi dáno i tím, jak je ta recenze napsaná. Podle mě by měla být recenze na hru sama o sobě umělecké dílo, které svým obsahem zaujme, nebo pobaví :).

Nejlepší pak bylo, když jsem se někde dostal do diskuze, kde jsem tvrdil, že mass effect 2 je blbost a nebaví mě a jako argument proti mému tvrzení bylo to, že ta hra přece dostala v recenzích samé 9 a 10, takže je dobrá. Na to se moc říct nedá.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 13, 2015, 14:39:19
Recenze by určitě měla být uměleckým dílem, ale to jaksi v dnešní době moc neplatí. Někdy mi to přijde, jak když vemeš technický manuál v čínštině a necháš si ho přeložit translatorem do češtiny. Nedokážu si představit, že bych dneska vzal třeba herní časopis a začal si recenze pročítat jen tak. Někdy už se nedozvíš ani tu kritiku, což přičítám tomu, že se psaní recenzí věnuje moc lidí a hlavně moc lidí s menšími zkušenostmi.

Číselné hodnocení bylo vždycky problém. Dneska tomu nahrává i ten fakt, že hry vycházejí už v alfa verzích, takže podle mě by se ten technický stav měl do toho čísílka začít promítat. Ono to totiž vypadá divně, když čteš text, který je stavem hry a někdy i její nedokonalostí zarmoucen, ale na konci svítí 8/10 :) V jedné té diskusi měl někdo docela zajímavou poznámku o zapojení komunitního hodnocení, ale to je pak přesně jak píšeš, odlišuje se rozsah použité stupnice. Tady to navíc zavání ovlivňováním autora, který by jaksi musel k hodnocení komunity přihlížet, což taky není správné. U Heroes VII se zatím nemůžu zbavit toho dojmu, že to tam někdo nadhodnocuje právě kvůli vývojáři. Právě to číslo je bič na manažery.

Diskusí mimo tenhle web se moc neúčastním, obzvláště ohledně hodnocení her bych byl ještě více obezřetnější :) Baví mě třeba číst, jaká se k tomu často používá argumentace, ale za sebe bych asi nenašel sílu. Dokážu si živě představit, že bych byl po druhém příspěvku označen za trola :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 13, 2015, 14:55:03
V noci jsem ještě sledoval Shadow Council a docela v komentářích přituhlo, vlastně už je to v podstatě nečitelné, tak jsem čekal, co se bude dít. Ráno se jen objevilo oznámení:

Hi Heroes, we know you are frustrated and waiting for the patch and we will bring you news of this as soon as we can. However, insults will not be tolerated. Thank you for your patience.

Čekal jsem, že to spíš promaže, ale asi už se mu to ani nechtělo číst. Shodou okolností Open Dev u MMX je opět "zrušený".

Edit: o kousek zpět, teď jsem narazil na tenhle sumář Lukáše Grygara - https://www.stream.cz/games-tv/10007720-might-and-magic-heroes-vii
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 13, 2015, 22:18:50
Jenom ještě pro dnešek shrnu nová videa, teď jsem si všiml, že jsem si dvě zaměnil. Přehledy Heroes série vyšly nejen na Games.cz, ale i na Indianovi:

Games: https://www.stream.cz/games-tv/10007720-might-and-magic-heroes-vii

Indian: https://www.youtube.com/watch?v=OTKUU3DpjSo

Indian docela pobavil, akorát musíte prominout těch pár nepřesností a samozřejmě i to hodnocení. U něj je nadržování Ubisoftu celkem logické.

V půl sedmý jsem pak ještě sledoval twitch Games.cz s Radkem Friedrichem, který taky pobavil, ale zároveň to bylo dobře okomentované:

https://www.youtube.com/watch?v=mxWb59QF7dg&feature=youtu.be

Takový opravdu hezký průřez gameplayem Heroes VII.

Na závěr si pak dovolím jeden kreslený vtípek, co jsem dneska našel na Shadow Councilu:

(http://s019.radikal.ru/i633/1510/f2/a60224af2d5a.jpg)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 14, 2015, 09:48:32
Když už jsme u těch vtipů: http://i.imgur.com/jBb8CTJ.jpg

Smutné je, že se takhle AI opravdu chová  :(
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 14, 2015, 10:25:15
Číselné hodnocení bylo vždycky problém. Dneska tomu nahrává i ten fakt, že hry vycházejí už v alfa verzích, takže podle mě by se ten technický stav měl do toho čísílka začít promítat. Ono to totiž vypadá divně, když čteš text, který je stavem hry a někdy i její nedokonalostí zarmoucen, ale na konci svítí 8/10 :)

No, to sice jo, ale zde je právě ten zakopaný pes. Technická stránka je i ona grafika. Například budeš-li mít dokonalou fotorealistickou grafiku u naprosto totální blbiny, tak jen za grafiku musíš pak hodnocení zvednout. Ne proto, že by ta hra byla dobrá, ale je prostě po této stránce dobře udělaná.

Nebo součástí technické části je třeba ovládání. To nemá přímý vliv na dojem ze hry jako takové, současně ale může hraní úplně zkazit. Tedy můžeš mít úplně dokonalou hru z hlediska příběhového, herního, zábavného atd, které by si klidně dal 10ku, jenže jí nebudeš schopen ovládat, takže jí dáš třeba 5ku, protože se k tomu obsahu v podstatě ani nedostaneš. Jenže ovládání může někomu sedět, někomu nesedět.

Pak je ta optimalizace a celková technická funkčnost. Máš třeba bugy ve hře, jenže ty se některým lidem projeví a některým ne. Pokud si přečteš nadšenou recenzi od autora, kterému se neprojevili a ty pak následně hru ani nespustíš, tak asi nebudeš mít zrovna dobrou náladu a prokleješ ne jen hru a její autory, ale i autora té recenze. Ale on v tom třeba může být nevině.

Navíc jsem si všiml, že u recenzí se mnohem více zaměřují právě na tu technickou stránku u těch méně známých autorů nebo her. Bylo třeba velmi zajímavé sledovat, co se dělo po recenzích Bound by Flame.
viz:
http://www.eurogamer.cz/articles/bound-by-flame-recenze
http://games.tiscali.cz/recenze/bound-by-flame-recenze-237944
http://www.hrej.cz/recenze/bound-by-flame-4894/

Jakožto neznámá hra dostalo u většiny recenzentů hodnocení průměrné (tedy 5 z 10) (už jen to, že to hodnocení je skoro všude stejné jaksi napovídá, že to asi nebude náhoda). Nicméně překvapivě s tím čtenáři tak úplně nesouhlasili. Nejde ani tak o to, že by ta hra byla bůhví co, jenže ona je prostě obsahově hodně podobná těm novodobým blbinám a já v ní třeba neviděl žádný rozdíl (mezi hrami, co dostávají i 10ky). A lidé, kteří jsou těmto blbinám již dlouhodobě vystavení a na kterých už zanechaly své následky, to pak považovali za dobrou hru, čímž hodně zaskočili ty recenzenty. Pak to i ty lidé z těch webů různě okecávali atd. Bylo zajímavé, že recenzentům najednou vadilo to, co je naprosto běžné u nových her a co mi dlouhodobě vadí. (přitom u těch jiných her jim to nevadí). Ve finále to ale postavili především na technické stránce věci a ačkoliv hra fungovala a neměla nějaké zásadní technické chyby atd, tak prostě bylo vidět, že tam ten rozpočet byl menší a že si autoři nemohli dovolit některé věci.

Úplně nejvtipnější pak třeba bylo to, že jednomu recenzentovi vadilo, že hra u nepřátel používá zóny akčního radiusu, kde nepřítel hrdinu pronásleduje jen po určitou hranici, kterou nikdy ten nepřítel nepřejde a pokud jí přejde hráč, už jej nepronásleduje a začne se vracet zpět na původní místo. Což dle recenzenta se pak dá snadno zneužít a nepřátelé tak oblbnout a snadno je umlátit. Toto v té hře opravdu bylo a také mi to přišlo směšné a hrozné (zvlášť třeba po gothicu, kde to bylo uděláno v závislosti na čase a činnosti hráče, tedy skřet mohl klidně hrdinu pronásledovat přes celou mapu, pokud hráč chtěl). Nicméně přesně todle je skoro v každé nové hře podobného typu a všude to působí stejně směšně. Jenže tam to kupodivu nikomu nevadí :).

Úplně nejlepší kecy pak měli na eurogameru, kde tvrdili, že v recenzích přece musí hájit nebohé peněženky nešťastných hráčů, před špatnou koupí a zbytečným vyprázdněním. Proč takto nehájili mojí peněženku u těch top pecek, které byly o 400 dražší a které mě bavily dokonce méně, než tato hra, je záhada :D  Ve finále se ještě oháněli tím, že to přece všichni recenzenti všude na světě hodnotili negativně, takže to je hodnotili oni správně a hra je opravdu špatná.
viz. http://www.eurogamer.cz/articles/2014-05-13-jak-se-ne-libi-bound-by-flame-ve-svt
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 15, 2015, 12:27:29
Když už jsme u této hry a jejich nepatrných problémů, je zde vcelku zajímavý článek:
Počítačoví hráči si nechají napovídat cokoliv. Jak na ně funguje placebo efekt, zjistila nová studie (http://zoom.iprima.cz/pocitacovi-hraci-si-nechaji-napovidat-cokoliv-jak-na-ne-funguje-placebo-efekt-zjistila-nova-studie)

Bohužel zdroj, tedy onu studii, jak je na našem webu zvykem, tam neuvádí a nechtělo se mi jej hledat, ale něco na tom bude, takže bacha na to :). Ubisoft je schopen všeho.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 15, 2015, 12:48:58
Tady je ten originální článek: https://www.newscientist.com/article/dn28319-placebo-effect-works-in-video-games-too/?utm_source=NSNS&utm_medium=SOC&utm_campaign=hoot&cmpid=SOC%257CNSNS%257C2015-GLOBAL-hoot

A samozřejmě, že je snadné marketingovými kecy zmanipulovat stádo oveček... ale my se přece nedáme, že?   8)

Jinak zpět k tématu: včera vyšel 1.2 update (cca 3GB) a konečně jsou hratelné kampaně (nikoliv však multiplayer), takže kdo ještě čekal, může se do nich zvrhnout :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 15, 2015, 17:40:42
4Lordgraa: Vtip hezký, zprávy o patchi potěšující :) Ale preventivně ještě chvilku počkám, než to testnete :D AI na bojišti asi chvilku ještě potrvá, ono pathfinding bývá někdy problém. Spíš jsem se bál, že se na to vykašlou a Ubisoft to opravdu ukončí, ale co jsem koukal na počet vlastníků na Steamu, tak pro tohle snad budou mít důvod pokračovat. Multiplayer mě netrápí, ale hlavně ať ten základ šlape jak hodinky.

4Milhaus: Vzdávám se :) Já s tím v podstatě souhlasím, není to tak jednoduché, jak by se to mohlo zdát. Ale co jsem koukal, tak zrovna Eurogamer už od číselného hodnocení ustoupil? Na ty odkazy kouknu zítra v práci, jakmile budu mít zas klid.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 15, 2015, 22:24:12
4Milhaus: Vzdávám se :) Já s tím v podstatě souhlasím, není to tak jednoduché, jak by se to mohlo zdát. Ale co jsem koukal, tak zrovna Eurogamer už od číselného hodnocení ustoupil? Na ty odkazy kouknu zítra v práci, jakmile budu mít zas klid.

To nevím, eurogamer už příliš nenavštěvuji, ale já osobně bych byl opravdu pro dvě čísla uměleské/technické, bylo by to pro mě nejčitelnější a nejschůdnější řešení :).
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 15, 2015, 23:36:39
Tak první mise z kampaně Azylu je za mnou a po patchi to bylo naprosto v pohodě a bez bugů. Co se mi hodně líbilo je schopnost, která byla kdysi nevýrazná (Eagle Eye) a tuším, že tam byla cca 20% šance, že se naučíte kouzlu, které použil protivník v boji. Teď nejen, že ta šance je 75% (takže skoro jistá), ale to kouzlo získáte okamžitě, jak protivník kouzlo sešle - a ne až po boji jako dříve.

Hned tak nastává situace, zda máte použít vaše silné kouzlo a riskovat, že se ho naučí i nepřítel (mocný mág) a rozseká vás vlastní zbraní  :P
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Chidlink Říjen 16, 2015, 00:30:56
Milhausi ty tvoje příspěvky jsou prostě dokonalý a se vším musím souhlasit. :D
Co se týče patche tak testuji a vypadáto že je vše v pořádku zatím.
Eurogamer už taky nenavštěvuji, zdá se mi hrozně nepřehledný a s většinou lidí co tam chodí bych si vůbec nerozuměl a prakticky nesouhlasil s ničím. Ten článek co si postnul o eurogamru psal asi člověk se zvláštní školou, jinak si to nedovedu vysvětlit, opravdu si myslí že takovýmhle primitivním způsobem lze zmanipulovat lidi ?  ;D
Jako dobrý herní web se mi jeví indian.
Jinak tady se můžete kouknout na moje stoprocentně amaterské video ze hry, ve kterém uslyšíte můj hrozný hlas  ;D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 16, 2015, 22:42:35
Tak druhá mapa za mnou a opět bez jediného bugu a to se jednalo o onu proklínanou mapu, kde se většina lidí zasekla (ano, všechny tyhle nešvary opravil patch 1.2).

Navíc to má i zajímavý příběh a i nějaký ten dějový zvratíček tam je :D

Jinak démony dost odfláknuli, takže pokud budou v datadisku, tak snad si s animací jednotek a zvuky ještě pohrají.

EDIT: Tak nám zařízli další hru z univerza Might and Magic. Blue Byte na to má prostě talent. Nejprve Heroes online a teď Duels of Champions. A ještě to oznámení o konci zakamuflují do vydání nového módu draftu: http://forums.ubi.com/showthread.php/1295279-Draft-Mode-Deployment-and-the-Future
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 17, 2015, 00:07:35
Můžu se zeptat, jak při obraně hradu bojovat a proč nestřílejí střelecké jednotky?Hraji příběh za zřejmě lidi (tedy za nějkakého hrdinu Tomáše) a v prvním kole jsem měl chránit hrad před hrozivou armádou nepřítele (ponechme stranou, že má armáda tou dobou byla výrazně větší, než jeho). Tak mi tedy napadl hrad a já myslel, že mu na jeho jednotky budu střílet s kušaři a opaty přes hradby, zatímco vojáky na blízko si nechám schované, až mi katapulty zničí hradby a až je moje balisty oslabí. Jenže kušaři ani opati nechtěli na nikoho útočit (stejně tak jeho kušaři nestříleli na mě a celý boj jen vyčkávali). Dokonce nešlo ani z hradu vyjet ven jednotkami na blízko (respektive nešlo zamířit nepřítele). Když mi tedy nepřítel zničil hradby, dostal se svými vojáky do hradu a tam jsem již na něj zaútočit mohl, nicméně střelecké jednotky se chovaly jako jednotky na blízko (tj šly až k němu přes několik polí a bodaly jej). Nakonec jsem jej tedy takto umlátil, ale za celou dobu obrany hradu moje ani jeho střelecké jednotky nevystřelily. Když jsem ale já dřív útočil na to město, abych jej získal, tak střeleckými jednotkami útočit šlo (tedy on útočil na mě přes hradby z hradu a já na něj). Tak nechápu, v čem je chyba. Pokud hráč nemůže přece při obraně hradu střílet přes hradby, tak potom ty hradby i ty střelecké jednotky ztrácí smysl. A já teď nevím, jestli dělám něco špatně, nebo jestli je chyba ve hře.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 17, 2015, 15:48:31
Tak tohle vypadá na bug ve hře, já se s ničím podobným nesetkal, všichni stříleli tak, jak měli a mohli :) Samozřejmě by byla hloupost, kdyby nešlo střílet přes hradby. Jediné, co jsem slyšel ohledně střílení, byl bug, kdy stačí postavit tvou jednotku před nepřátelského střelce a on se bude jen bránit. Bylo to v předchozí verzi a tuším, že i část zůstala v nové, ale co jsem zkoušel, tak střelec si mou jednotku hezky obešel (byl zablokovaný) a napadl ji ze zálohy s maximálním zraněním. Jinak střílejí všichni z dálky.

Bohužel je spousta lidí, co mají i nadále plno chyb ve hře (i po patchi 1.2) a pak je pár jedinců (včetně mě), co hrají už od bety bez problému... nechápu, ale doufám, že si hoši z Limbicu pospíší, ať je to OK u všech hráčů.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Chidlink Říjen 17, 2015, 19:18:10
Milhausi to že ti nemohli útočit střelci je dost možná dáno týdením postihem, neboli akcí týdne.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 17, 2015, 19:25:46
Týdením postihem nebo akcí týdne? Co je to?
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 17, 2015, 23:22:57
Týdením postihem nebo akcí týdne? Co je to?

No ještě řekni, že jsi měl zrovna Týden bouře a já se poskládám  :D

Je to asi nejdrsnější debuff, co můžeš dostat a pokud ho dostaneš v nevhodnou dobu, pak jsi týden v háji :) Prostě žádná střelecká jednotka nemůže střílet.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 18, 2015, 00:21:59
Tak to nevím, jestli jsem jej měl. Nevšiml jsem si ničeho takového a v bojích těsně před tím stříleli, ale mezi tím asi týden skončil (přesně ještě víceméně v rámci tahu nepřátelského hrdiny, takže já již stavět vojáky v hradu nemohl, ale on mě ještě napadl - todle bylo celkově jakýsi divný, ten přechod do toho nového týdne, protože on vždy hraje až po mém tahu a tady ten tah udělal, skoničil týden a pak asi zřejmě udělal tah další, nebo nevím). Ale možné to je.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 18, 2015, 10:50:44
4Chidlink: Buď rád, že jsi ještě neslyšel můj hlas :D

EDIT: Tak nám zařízli další hru z univerza Might and Magic. Blue Byte na to má prostě talent. Nejprve Heroes online a teď Duels of Champions. A ještě to oznámení o konci zakamuflují do vydání nového módu draftu: http://forums.ubi.com/showthread.php/1295279-Draft-Mode-Deployment-and-the-Future

Nějaké narážky jsem na to už četl, ale netušil jsem, k čemu se to váže. Nejspíše to není tak výdělečné nebo konkurenceschopné, jak by čekali. Na rovinu to asi říci nejde, jestli jsem to dobře pochopil, tak někteří lidé do toho vrazili peníze. Bohužel, dneska se takové věci budou dít častěji.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 18, 2015, 14:30:48
4Chidlink: Buď rád, že jsi ještě neslyšel můj hlas :D

Chceme slyšet Elemirův hlas, chceme slyšet Elemirův hlas, chceme...  :P

@Chidlink: hlas naprosto v pohodě a video taky, buď rád, žes neslyšel můj :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 19, 2015, 07:55:28
Možná ..., ale opravdu jen možná ... raději ne :D To už je historická záležitost, ale ještě někdy v 90. letech měl brácha ve zvyku pořizovat videa a nikdy jsem se na nich po hlase nepoznal :D

Naposledy jsem to zkoušel u testu nahrávání Skyrimu, kde jsem chtěl pár věcí okomentovat, ale hodně rychle mě to přešlo. Zachránil mě problém se synchronizací zvuku a videa u programu, který jsem používal :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 19, 2015, 08:27:40
Ta hra je docela peklo. Včera jsem strávil asi 6 hodin u třetí mise za azyl a stejně jsem jí nedodělal. Nejprve při první hře mi tam uvízla hrdinka, která musela přežít a já s ní již nestihl utéct. Po druhé jsem s ní sice utekl, ale zase jsem nevěděl, jak zrušit magickou bariéru, která se tam objeví. Hra hráči nijak nenapoví a neřekne, co po něm chce, aby udělal. Je to pak dost složité.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 19, 2015, 09:40:32
Milhausi, koukám, že jsme skončili podobně :D

Já ze začátku nijak nepospíchal a s tou krasavící sbíral, co šlo, ničil i mosty, co nebylo třeba a s Tomášem si takhle kopu Ashinu slzu a že hurá, bude konec mise a ejhle - ten jeliman s 250 adněly nejen že v jednom tahu stihnul zabrat první město, ale vyšlo mu to i na mou hrdinku, aby ji zaříznul zrovna u mostu, přes který mohla utéct... nu což, zrestartoval jsem mapu a znova.

Tak jsem, poučen z předchozích nezdarů, už pospíchal. No a zrovna když kopu Tomášem tu slzu, tak se znova objevil jeliman, ale moje hrdinka už byla o dost napřed a most byl téměř opraven.. téměř... já si nevšimnul, že to sebere všechny pohybové body a trvá to déle, než zničení... nu což, zrestartoval jsem mapu a znova  :-[

K bariéře se asi ještě dostanu, pokud nemyslíš tu bránu, co vytvořila Murazel, aby se za Tomášem nedostal ten jeliman.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 19, 2015, 11:07:15
To já tu barieru spustil vždy (s Tomášem po nalezení slzy nedaleko toho hlavního města). Získáš tam 500 titánů, se kterými by neměl být problém zabít ty nepřátelské hrdiny, tedy za předpokladu, že se dostaneš ven z bariery a že ti nezůstanou hrdinové na dosah těm nepřátelským. Ono pokud se dostaneš s tou hrdinkou za ten most, který si opravoval a zničíš ho za sebou, tak tou dobou (cca +/- 2 tahy) by měl i Tomáš tu barieru spustit. Každopádně ti nepřátelští hrdinové za ten most nešli a zasekli se u toho města, které obsadili. Moje hrdinka tak byla u druhého města a nemohla nic dělat, Tomáš byl u hlavního města společně s tím hrdinou orků a ani oni nemůžou nic dělat. Je to taková patová situace. :). Nicméně při prvním pokusu jsem sice barieru spustil, ale protože jsem používal ty katapulty na střílení (místo toho, abych jen sejmul gryfy), tak jsem se přes ten most nedostal.

S Tomášem je ale zřejmě třeba spěchat, nedělat zbytečné zajížďky a boje, které nejsou potřebné a prostě si jít pro tu slzu a následně titány, ve městech si postavit budovy na vojáky (zdi a podobné věci nemá smysl, protože buď hrad neubráníš, nebo jej nebudeš bránit). S Titány pak můžeš případně vyčistit i ty neutrální jednotky (alespoň z nich budeš mít více zkušeností). Ale ten nepřátelský hrdina dle všeho tu armádu ještě nějak zvedne, protože na mostě s Konrádem, nebo jak se jmenuje, jsem zničil celou jeho armádu, krom andělů, ale když dobýval mé město, měl zase hodně kouzelníků a dalších oblud. Nevím, jaké vojáky mají ti ostatní hrdinové.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 19, 2015, 13:40:46
Ach so, na ja... tak daleko jsem se nedostal :)

Ostatní hrdinové nemají žádné jednotky, slouží jen pro sběr a opravu mostů. Jen ten král jelimán má nabušenou army. Dneska to zkusím znova.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 19, 2015, 16:21:27
To já zkusím pokračovat a nějak na to přijít. V nejhorším si vytvořím v tom druhém městě armádu, která by byla schopná tu mega armádu porazit. Doufám tedy, že PC nevyužívá to dobyté město ke stavění vojáků, ale že jen poblouzněně bloudí po okolí hradu a nechápajíc kam jít a co dělat čeká, až si pro něj přijdu. Nicméně v takovém případě by trvalo hodně moc tahů, než bych dal dohromady dostatek "Nebešťanů"

Mimochodem, ten český překlad je též trochu podivný. Obvykle si na češtinu nestěžuji, protože jsem rád, že vůbec je, ani to nechci moc dělat zde, ale když pominu občasné texty, které jsou anglicky a které zůstaly testery nepovšimnuty, jsou některé názvy opravdu zvláštní. Myslím, že kdyby se inspirovali minulými díly a použili alespoň názvy jednotek z nich, udělali by lépe. Stejně tak při hodnocení obtížnosti, nevím, jak si vyložit obtížnost: "skromná". Ale hlavně ty názvy jednotek, místo třeba andělů a archandělů jsou názvy, kde ten první ani nedokážu vyslovit a druhý je nebešťan. :D. Nebo u těch rytířů (šampionských jednotek), to mohli pojmenovat dle starších dílů (paladin/křižák) atd atd.

Hodně mě zklamalo, že lidé nemají gryfy, ale že mají vlky. Byla to moje oblíbená jednotka za lidi, zatímco vlk je přesně ten typ jednotky, kterou jsem měl vždycky hodně nerad (velká, ale přitom poměrně slabá). Škoda, že tam tu budouvu na stavění gryfů nedali alespoň jako možnost výběru (mezi vlky a gryfy), jako je tomu u některých jiných jednotek (třeba u toho paladina/anděla). Ale možná to tam ještě později bude.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 19, 2015, 16:37:43
To, že ten počítač bude jen poblouzněně bloudit je dost možné, jelikož umělá inteligence je... jak bych to slušně řekl... prostě umělá :D

Český překlad byl šit stejně horkou jehlou, jako samotná hra, ale už to řeším přímo s distributorem hry u nás. Uvidíme, co z toho bude.

To, že si vymýšlí (zbytečně) nové názvy pro už zavedené jednotky jde mimo můj (skromný) rozum  ??? Zbytečně si přidělávat práci... asi nějaká forma SM či co.

Nebešťané ještě jdou, ale co jsem nezkousnul byl Trnový krejčí (Thornsower) namísto Rozsévače trnů. To naštěstí opraví s dalším patchem.

A pak třeba Wizard a Sorcerer přeloží shodně jako čaroděj, takže dvě odlišné třídy hrdinů ze dvou odlišných národů (Akademie, Kobka) mají stejné jméno *face palm*

A proč přejmenovali zvučný Hvozd (Sylvan) na Sylvanské elfy... nevím, asi to řídil z pavoučí sluje Erwan.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 19, 2015, 16:42:03
Tak podle toho, jak se tam ti tři potulují po okolí tam a zpět, to vypadá, že opravdu neví, co mají dělat (ten most se ani nepokouší opravit, aby mi tu hrdinku zabili). Ale kdo ví, nerad bych to dělal tou druhou alternativou, protože to by bylo na šíleně dlouho.

Já hrál zatím jen za lidi, takže ty ostatní názvy jsem moc nezachytil. Ale zde to působí dost komicky :).
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 19, 2015, 19:04:21
Už jsem na to došel a konečně třetí misi dohrál, závěrečné statistiky jsou docela legrační :)
(http://www.jpeg.cz/images/2015/10/19/CbtvH.jpg)
zajímalo by mě, kde to ten parchant vzal, ty vojáky :)

Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lord Owl Říjen 19, 2015, 19:20:57
To vypadá, že hrajete pánove v H7 jen předskriptované kampaně.
Smím se optat, kolik je v základní hře single-scénářů, popř. jak jsou velké ty lokace v nich ve srovnání třeba s H3 (S,M,L,XL) ??
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 19, 2015, 19:29:25
Vypadá to, že se stalo to, čeho se někteří obávali, tedy že PC bude prostě podvádět. Podle mě je to takto naskriptované, jako tomu bylo u přepadovek v MMX. Někdo na Shadow Councilu psal, že AIčku pravidelně vybíral vše, co šlo, sebral mu hrady, oslabyl všechny hrdiny a stejně nakonec stál proti vyrovnané armádě. Docela mě to děsí, tenhle přístup vysloveně nesnáším.

4Lord Owl: Byl si rychlejší :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 19, 2015, 20:18:43
Tak ono tady se to jako podvádění asi nedá brát, prostě je to logické, že má armádu, když už jde otravovat. Možná mu jí předali ti zbývající hrdinové. Každopádně si myslím, že vojáky v tom hradě stavěl, jen ne všechny, ale jen některé. Některé možná získal pomocí diplomacie (gryfové, co se volně potulovali po okolí k němu byli jistě nakloněni). Zaráží mě totiž, že to není zakulacené, u některých jednotek. Třeba kušaře a kopiníky zřejmě ve městě nenajímal, ale soudce asi ano.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 19, 2015, 20:43:35
V téhle mapě třeba ne, v H3 Restoration of Erathia byl taky Morgan Kendal s přesilou a bylo to tak správně. Jenomže ten se alespoň z hradu nehnul :) Uvidíš, jak se to bude vyvíjet dál.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Chidlink Říjen 19, 2015, 21:26:16
Ta hra je docela peklo. Včera jsem strávil asi 6 hodin u třetí mise za azyl a stejně jsem jí nedodělal. Nejprve při první hře mi tam uvízla hrdinka, která musela přežít a já s ní již nestihl utéct. Po druhé jsem s ní sice utekl, ale zase jsem nevěděl, jak zrušit magickou bariéru, která se tam objeví. Hra hráči nijak nenapoví a neřekne, co po něm chce, aby udělal. Je to pak dost složité.
Něco podobnýho je i druhá mapa za Sylvanské elfy, restartoval jsem ji asi 5x a strávil v ní 10 hodin než jsem přišel na to jak porazit UI  ;D Hodně těžká je pak i 4.mise za ty elfy, ale tu jsem musel restartnout jen jednou. ;D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: KILLER Říjen 19, 2015, 23:14:10
Vypadá to, že se stalo to, čeho se někteří obávali, tedy že PC bude prostě podvádět. Podle mě je to takto naskriptované, jako tomu bylo u přepadovek v MMX. Někdo na Shadow Councilu psal, že AIčku pravidelně vybíral vše, co šlo, sebral mu hrady, oslabyl všechny hrdiny a stejně nakonec stál proti vyrovnané armádě. Docela mě to děsí, tenhle přístup vysloveně nesnáším.
PC podvádí v každém díle Heroes.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 19, 2015, 23:30:12
Tak ve čtvrtém kole jsem mimo. Zkoušel jsem to dvakrát, ale PC tam přijíždí s hrdiny s hodně vojáků a já netuším, jak tomu konkurovat. Prostě nestihnu vyrobit tolik vojáků a ještě stavět města a podobně.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 20, 2015, 07:54:43
PC podvádí v každém díle Heroes.

Co jsem hrával kampaně v trojce, tak tam mi tohle nikdy nepřišlo, narozdíl třeba od kampaně v jedničce. Ono v trojce něco silného vždycky vyrazí, ale jakmile jsem rozdrtil hlavní armádu, pozabíral hrady apod., tak pak už to AIčko nedoplnilo. Všiml jsem si toho spíš ve scénářích, ale u toho jsem si tak nějak říkal, že to je třeba součást příběhu. Pokud to bude na takovéhle úrovni, tak to zkousnu, ale ti nade mnou to líčí opravdu děsivě :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 20, 2015, 10:12:53
Tak tady v té trojce to je asi součást scénáře/příběhu, spíše mě zajímalo, jestli PC staví nebo nestaví na té mapě vojáky, jelikož ta mapa je hodně specifická a opravdu hodně naskriptovaná.

Ve čtvrtém opět nevím, PC tam otravuje minimálně se dvěma hrdiny, kteří mají armádu a kteří se tam objeví poměrně brzy po startu. Ty má tedy asi od počátku, jestli má i hrad to nevím. Každopádně s armádou, kterou jsem schopen dát tou dobou dohromady, dokáži porazit jednoho, nebo druhého, ale nezvládnu porazit oba. Takže ten druhý se tam potom nahrne a začne obsazovat moje města :). Možná je to součást plánu autorů, že je PC má obsadit a hráč se zuby nehty bránit, aby ubránil alespoň jedno město a od něj pak vytlačil nepřátelé zase pryč.

Každopádně na tu hru je třeba mít jisté schopnosti, které mi zřejmě schází :) a tak mi PC dává docela nakládačku. Budu to muset zkoušet tak dlouho, dokud to nevyjde, nějak, no.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 20, 2015, 10:30:55
Kampaně jsou hodně naskriptované, aby si autoři zajistili, že se bude dít to, co si naplánovali.

Jinak třetí mise už je taky u konce... já celou dobu stál vedle velkého teleportu (duchovní brána) a ani si toho nevšimnul :D Ale díky té bariéře jsem si mohl vklidu projet celou mapu a dobrat trvalé bonusy + postavit ve všech městech 4. úroveň věže kouzel a až pak dorazit posledního hrdinu bez jednotek. Nemám rád mapy, kde musíte utíkat a cestou minete polovinu bonusů pro hrdinu.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lord Owl Říjen 20, 2015, 16:39:47
Nemám rád mapy, kde musíte utíkat a cestou minete polovinu bonusů pro hrdinu.

No o tom byla v podstatě celá H6. Jezdit po mapě, honit "k-r-e-t-e-n-a", který obíhal stromeček okolo svého hradu vždy tak, aby nešel na pohyb hráče dostihnout. Jakmile nešel člověk prakticky přímo na nepřátelský hrad, dopadlo to s ním skoro vždycky zle. Z toho plynulo, neprozkoumávat všechny zákoutí mapy, ale jenom směrem k nepříteli tu a tam něco posbírat.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 22, 2015, 07:24:55
Tak jsem konečně na třetí pokus včera dohrál tu 4 misi za azyl. Nakonec se ukázalo, že je to už regulární mapa, kde PC staví budovy a vojáky, najímá hrdiny atd atd. Měl celkem 3 hrady a houf hrdinů, které lovit a pronásledovat ke konci hry (kdy už neměl hrady ani vojáky) po souši i po moři, byla fakt "zábava". :)

Nejtěžší tam pak byl ten začátek a to ustání toho útoku hrdinů na začátku hry. On tam měl hrdinku Anděla, což byla kouzelnice a které měla u sebe 10 andělů a nějaké vojáky a útočila na jeden hrad (mohla buď přes bránu s mými vojáky, nebo průsmykem opodál). Když jsem jí ten průsmyk zablokoval závalem kamenů, nemohla už jinudy, než tou bránou. A pak rytíře, který měl armádu trochu menší a útočil na druhý hrad.

Naštěstí ty armády PC spojil v jednu a dal je tomu hrdinovi a ne té kouzelnici. Kouzelnice kouzlí krom jiných věcí kouzlo "Odplata", které způsobuje zranění všem jednotkám, které zaútočí na očarovanou jednotku a to je dost hnus. Při prvním boji v první hře jsem si toho nevšiml a víceméně jsem si svojí armádu pozabíjel sám. :). Rytíř je tak nepoměrně slabší a když měl celou jejich armádu on, neměl proti té mé šanci. I tak ten boj probíhal vcelku zvláště, jelikož ani jednomu se nechtělo poslat své jednotky do útoku a každý čekal, až začne ten druhý a mezi tím jsme po sobě stříleli kleriky a kušaři. Těch jsem měl výrazně víc, takže tuto pasivní bitvu jsem vyhrál s minimem ztrát (prostě jsem mu ty střelecké jednotky pozabíjel a pak mu ustřílel i ty na blízko :) ).

Po jeho porážce už to pak bylo snadnější, našel jsem jeho hrady a obsadil je, on už toho pak moc neměl a já za celou hru víceméně skoro vůbec vojáky nestavěl. Hrdina divoch pak čistil především mapy od neutrálních oblud a až v pozdější fázi jsem jej dal též do útoku a nechal jej obsazovat hrady atd. Ke konci kvůli tomu honění nepřátelských hrdinů jsem si musel vytrénovat několik dalších hrdinů a postupně ty nepřátelské obkličovat a nahánět :).

Je to neskutečný žrout času.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 22, 2015, 09:40:27
Moment, oni zase zrušili podmínku 7 dní na obsazení města, jinak tví hrdinové zemřou a ty prohraješ? Jelikož takhle tam můžeš AI honit donekonečna  :o

A souhlasím - je to neskutečný žrout času (teď chápu těch 50+ honin), ale to je to, co mě na Heroes hrách baví :) Navíc narozdíl od online her to můžeš kdykoliv ukončit (uložit) a pokračovat jindy.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 22, 2015, 09:49:31
No, myslím, že jsem ty hrdiny honil po mapě déle, než 7 dní, když už neměli hrad, ale úplně jistě to nevím. Já byl již dosti unaven a moc se na to nesoustředil, protože to celkově trvalo dost dlouho a já si pořád říkal, že už bude konec a že to tedy už dohraji a ukončím, abych se tomu nemusel vracet. Jenže on pořád nechtěl prohrát :).

Ale podle toho, že jsem v hradě divochů, který byl nejblíž loděnici, povolal několik hrdinů a vybavil je i nějakými vojáky, tak to asi trvalo spíše více dní/týdnů.

Uložit a ukončit to nemůžeš, to prostě nejde :), když už máš nepřítele na lopatě, po všech těch útrapách :D. Včera mi ten pokus trval tak asi těch 6-8 hodin. (ale já na tu hru jsem vcelku lamka a moc mi to nejde, takže lepší hráč by to určitě zvládl rychleji).

Ale i tak se dostavil ten dobrý pocit z rozdrcení nepřítele a slavného vítězství :D.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 22, 2015, 11:29:42
Ale i tak se dostavil ten dobrý pocit z rozdrcení nepřítele a slavného vítězství :D.

Taky si užíváš ten slastný pocit při té obrazovce "Vítězství" a té heroické hudbě?  8) Já to schválně nechávám dohrát až do konce... je to takové pěkné zadostiučinění + ty achievementy a body do Uplay :D Jop, až si koupím lamu místo koně... tak teprve potom se budu moct označit za opravdovou lamku :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 22, 2015, 13:22:53
Já jsem v té době většinou v agónii :), že to mám za sebou.

Další kampaň asi zkusím divochy. Líbí se mi, jak se radují, když vyhrají bitvu. Přesně to vystihuje moje pocity :D.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 22, 2015, 20:23:06
Taková drobná, zajímavá zprávička ... Šéf Ubisoftu: "Budeme bojovat za udržení nezávislosti" (http://games.tiscali.cz/byznys/sef-ubisoftu-budeme-bojovat-za-udrzeni-nezavislosti-267947). Jo, začínají se bát o místa :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 22, 2015, 22:57:32
Tak první kolo za orky splněno, na druhý pokus. Při prvním jsem si nevšiml možnosti najímat elementály do své armády a tak jsem měl v některých bojích větší ztráty a na konci neměl šanci.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 23, 2015, 09:33:33
Taková drobná, zajímavá zprávička ... Šéf Ubisoftu: "Budeme bojovat za udržení nezávislosti" (http://games.tiscali.cz/byznys/sef-ubisoftu-budeme-bojovat-za-udrzeni-nezavislosti-267947). Jo, začínají se bát o místa :)

Jen nechápu Vivendi, nejprve prodá akcie Blizzardu (který vydělává X miliard denně) a poté si koupí pár procent v Ubišřotu :)

Já jim ze srdce přeji, aby se už konečně probudili a začali dělat kompletní a neuspěchané hry. Takže tuhle situaci budu s nadšením sledovat... ač jde prozatím spíše o jejich mobilní studio Gameloft.

Mimochodem Might and Magic na mobilech nebylo vlbec špatné: https://en.wikipedia.org/wiki/Might_and_Magic_Mobile
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 23, 2015, 09:53:19
Podle mě moc tomu hernímu průmyslu nevěřili a tak raději vsadili na telekomunikační služby, což je docela dlouhodobá jistota (možná po tom pásli od začátku). Ostatně to jim přineslo 9 mld, se kterými mohou nyní volně disponovat a klidně se do herního průmyslu vrátit. Pro Vivendi to byl jen takový štouchanec, který ve výsledku zmizí do ztracena, ale hezky to vedením Ubisoftu zatřáslo :) Je otázkou, jaký podíl by Vivendi mohlo v reálu získat a bylo by hodně zajímavé, pokud by dokázali Guillemonta vyšachovat.

Mobilní verze M&M moc neznám, koukal jsem jen pár gameplayů.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 23, 2015, 12:53:15
Tak druhou misi za orky jsem zvládl na jeden raz, bylo to snadnější.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 23, 2015, 14:27:39
Milhausi, ty jedeš :)

Jak se ti hraje za orky? V porovnání s lidmi?
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 23, 2015, 14:44:38
Přijde mi, že je to za ně snadnější (zatím), i když třeba první mapa byla z hlediska počtů nepřátelských jednotek těžší a člověk tam prostě musel najmout elementály (i když třeba jen 2, to samo o sobě znamenalo zásadní rozdíl v síle armády).

Ono je to ale dáno tím, že jsem hrál tu kampaň za lidi, zvykl si na tu hru jakou takovou a navíc v posledním kole měl i hrad orků a tak už znám i jejich jednotky a to jak jsou silné a co dělají.

Druhá mise ale byla o tom, že PC měl 2 hrady, jeho UI určitě povolávala a oživovala padlé hrdiny, pravděpodobně stavěla i vojáky, ale hrad jako takový zřejmě nestavěla. To ale platilo jen o jednom nepříteli. Ten druhý, který na mapě byl, zřejmě nedělal nic a jen čekal, až ho hráč porazí. První kolo bylo těžší, než to druhé.

Co se týče příběhu té kampaně, tak je tak cca zatím na srovnatelné úrovni. Má to víceméně podobný průběh. Uvidíme, jak bude vypadat mapa třetí, ale něco mí říká, že to bude hodně podobné té lidské, jen nebudou útočil lidé, ale mágové.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 25, 2015, 01:13:33
Tak kampaň za orky jsem dohrál, poslední kolo je docela zajímavé. Dělal jsem jej asi na 5x, ačkoliv ze své podstaty není příliš těžké. Když člověk ví, co má dělat :).
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 25, 2015, 12:08:02
Jenže to, co má dělat, někdy zjistí právě až na popáté :D

Jinak ještě detail pro Elemira k odkupu akcií Ubisoftu Vivendi:

(http://oi58.tinypic.com/2wg7kn5.jpg)

Myslel jsem, že rodina drží víc %... teď už chápu, proč se tak čílil :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 25, 2015, 18:05:56
no, v tomto případě to sice zjistí u třetího pokusu, ale při čtvrtém mu to nevýjde časově a nestihne to. :D. Ale vše zde je opravdu o hře, není to jak v tom kole za azyl, že člověk nevěděl, že má projít portálem, protože si nevšiml, že je to portál. :).

Jen, tady má člověk prostě 4 týdny na dokončení, jenže konec (prohra) nastane na začátku 4tého týdne a ne na jeho konci, jak by člověk tak nějak čekal. :).

Další kampaň zřejmě zkusím mágy z Věže, když už jsem s nimi tak válčil.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 25, 2015, 21:22:24
UPDATE: Tak Vivendi pokračuje v krasojízdě a zakoupilo další akcie Ubisoftu/Gameloftu: http://www.vivendi.com/press/press-releases/vivendi-increases-its-equity-interest-in-ubisoft-and-gameloft-en/

Vivendi se tak stává majoritním (10%+) hráčem v Ubisoftu... začíná to být zajímavé  :P
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 26, 2015, 06:20:33
Taky bych nečekal, že v tom bude mít rodina tak malý podíl. Mno, řekl bych, že je Guillemot tím prohlášením dokonale popíchl, tak si přisadili :D To bychom se mohli konečně dočkat i změny ve vedení. Byť by postačilo, kdyby se teď začali víc snažit.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 26, 2015, 13:57:57
Karta se obrátila a tentokráte dostali nakládačku od mágů orkové :). Tedy zatím jen v prvním kole. :).
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 27, 2015, 09:39:51
Karta se obrátila a tentokráte dostali nakládačku od mágů orkové :). Tedy zatím jen v prvním kole. :).

Hmm, ja se zatím nikam v kampani nepohnul, páč díky práci na webu nějak nestíhám. Ale Milhaus koukám jede :) Už máš kývací hlavy nebo alespoň lamu? :D

Jinak tohle vypadá zajímavě, takoví Heroes Reloaded: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=225395795
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 27, 2015, 10:02:47
Včera jsem hrál i druhé kolo za mágy, nicméně to s tím prvním příběhově zdá se nijak nesouvisí, je tam úplně jiný hrdina, úplně jiné problémy a úplně jiní nepřátelé (nemrtví). Toto kolo je vcelku snadné, ale pokud chce člověk projít celou mapu a vyřídit všechny nepřátelé a popřípadě získat všechny bonusy z budov, je to na dlouho. Tak jsem to nedohrál.

Lama mi ale zatím chybí :(. Ty ostatní věci jsem neměl odvahu v menu aktivovat.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 29, 2015, 10:17:36
Tak kampaň za mágy jsem dohrál. Musím říct, že z hlediska příběhového jakožto celá kampaň mi to přišlo zatím nejslabší z těch, co jsem hrál. Jako jednotlivé mise to ale tak špatné není. Ono na sebe ty mise nijak prakticky nenavazují, nemá ani cenu v rámci jedné mise nějak zvlášť tunit hrdinu, protože se do další mise nepřenáší a je tedy lepší dané kolo vždy dohrát co nejrychleji, vykašlat se na vedlejší obludy a budovy co něco zvedají. I tak jsem v každém kole svého hrdinu dostal na maximální 30. level.

Celkově mi taky věž jakožto město z hlediska jednotek přišla nejslabší a nejhůř se mi jejich vojáci využívali. Chrlič jakožto základní jednotka umí sice létat, ale harpyji se nevyrovná (ale zase je tedy imunní vůči kouzlům hrdiny, což se může hodit), jejich ještěrka plivající oheň jakožto zřejmě druhá základní jednotka je sice střelecká, ale opět hyenám orků se nevyrovná (umí ale oprvavovat konstrukty a tedy hráč teoreticky může své golemy nebo chrliče v boji obětovat a pak si je spravit, ale moc jsem toho nevyužil). Golemové jakožto třetí základní jednotka, bojovníci na blízko, se zase nevyrovná tyranům (i když tam je to cca asi na stejno, ale měl jsem jich vždy málo). Kouzelník na létajícím koberci, jakožto elitní střelecká jednotka je docela dobrý, pokud je ve vyšší verzi a je to asi nejlepší jednotka mágů, myslím, že je asi lepší než kentaur, ale zas jich je míň. Džin, letecká elitní jednotka je na podobné úrovni jako wyverna, možná je o trošku i silnější, u orků byly wyverny docela spotřební zboží a padaly jak mouchy. Mnohoruký lev, jakožto elitní jednotka na boj na blízko je docela dobrý, pokud má člověk šanci jeho schopnosti využít. On má výhodu, že mu nepřátelé neoplácí útok a ve své vyšší verzi útočí na více políček. Tedy je asi lepší, než goblin na ještěrce, ale jak kdy. Minimálně jsem jej v boji používal mnohem častěji, díky neoplácení útoku. Šampionská jednotka má smysl jen ve svém povýšení na titána, což je zřejmě nejsilnější střelecká jednotka ve hře, člověk jich dohromady moc nedá, ale je to lepší, než okřídlený pták (druhá šampionská jednotka). Na druhou stranu orkové to mají podobně, kyklop na vyšší úrovni je také střelecká jednotka (asi podobná titánovi) a behemoti mi přišli lepší, než ti okřídlení ptáci (a celkově i lepší než kyklopové, líbila se mi ta jejich schopnost skákat přes celou mapu). Celkově ale zřejmě hlavně kvůli těm základním jednotkám mi přišlo, že jsou mágové slabší, než orkové nebo lidé.

Na druhou stranu si to hodně vynahrazují kouzli. Zejména kouzlo Imploze, je naprosto brutální. S ním není problém sejmout téměř jakoukouliv skupinu oblud, v podstatě asi platí, že čím větší, tím lepší. Nevím, jak to hra počítá, asi je tam nějaká chyba ve hře, protože když jsem měl rozvinutou základní magii, psalo se mi u tohoto kouzla, že zredukuje asi cca 65% zdraví nepřátelské obludy. Tedy čekal bych, že když je oblud 100 a já zakouzlím toto kouzlo, bude jich 35. Při příštím útoku stejným kouzlem na stejnou skupinu 12 atd. Tedy vždy těch 65%. Ale není tomu tak a nebyl problém s tím kouzlem na jednu ránu tu skupinu zabít. Obzvláště, pokud jich bylo hodně, třeba skupina 800 tyranů padla na jednu ránu a podobně. Skvěle to také funguje na nepřátelské šampionské jednotky. Například boj s 40 draky, po první ráně jich bylo 10 atd. Ale celkově to kouzlo hra asi počítá nějak divně, protože zřejmě počítá neustále celkový počet jednotek, který byl na začátku bitvy a tedy pokud nepřítel začínal třeba se 150 tyranama, já na něj zaútočil pomocí lvů a zredukoval je útokem na 100, tak následným kouzlem jsem tu skupinu zabil. Nevím, je to nějaké čudné, každopádně je to asi nejlepší kouzlo ve hře.

Nyní se po hlavě vrhnu do kobky. Něco mi říká, že to bude podobné, jen budou mít blbější kouzla.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 29, 2015, 16:53:57
GZ Milhausovi k dohrání další kampaně. Mně se podařilo dorazit lidi a začít skřety.

Ta čtvrtá mapa za lidi byla zajímavá. Na první hru jsem se nechytal, než jsem se rozkoukal a prozkoumal okolí, vyjela na mě andělka s nabušenou armádou a odplatou a bylo.
Tak jsem dal reset a hle, místo andělky přijel rytíř, já spojil armády 3 hrdinů v jednu a neměl šanci. Pak sice přijela prudit i adnělka, ale už byla pozadu. Celou mapu jsem vyhrál jen s jedním (hlavním) hrdinou a silnou armádou, ostatní seděli doma v hradech a jen ork brázdil moře a sbíral cetky :) Stačilo rychle zabrat město na severozápadě za portálem a následně severní město. Počítač se stáhl na horu za orkským městem a kul tam nějaké pikle (i v podzemí), ale nic extra už nevymyslel. Třetí týden přišel i o poslední město na severovýchodě a...

...a začala trýznivá honička: 7 nepřátelských hrdinů vs můj jeden :) Běhali jsme dokola, tak jsem povolal orka, aby mi je naháněl a oni zase zdrhli na moře XD Nakonec jsem je všechny dohnal, ale bral bych, aby zase platilo pravidlo 7 dní bez města = konec.

PS: posádky v hradech jsou naprosto dokonalé! Když si pošlete všechnu armádu karavanou na frontu za hrdinou a najednou se z podzemí vyloupne zvěd se slabou jednotkou, už nemá šanci město zabrat... tahle novinka se mi moc zamlouvá.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Říjen 30, 2015, 08:44:33
Zkoušel jsem i tu první misi kobky, ale moc jsem nepochopil, o co v ní jde. Nejprve to vypadalo jako klasická statická mapa jako u jiných kampaní, tedy že tam nebude aktivní hrdina ovládaný PC a že půjde jen o to zničit nějaké věci atd, jenže pak se tam najednou jeden aktivní hrdina s nadupanou armádou objevil, přijel až k mému hradu, ale díky přítomnosti mého hrdiny s vojáky to otočil a odjel. Nyní ale "vidí" každý můj pohyb po mapě a jakmile s hrdinou s vojáky z hradu odejdu a začnu dělat jiné věci, než ho chránit, začne zase otravovat a hrozí obsazením hradu. Tím mě udržuje docela v šachu. Tak uvidím, co dál. Nicméně todle je první příběhová kampaň za "zlé", kteří si na hodné ani nehrají.

Lordgraa: na tvojí stránce v případě neutrálních jednotek, je u zemního elementála napsáno, že je zranitelný ohněm. Nemělo by tam ale být, že je zranitelný vzduchem? Přišlo by mi to logičtější a v rámci jednotlivých elementálů i správnější, ale nemám možnost si to ověřit přímo ve hře.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Říjen 30, 2015, 11:13:07
Mohu potvrdit, že to je:

Ohnivý el. je zranitelný vodou
Vzdušný el. je zranitelný zemí
Zemský el. je zranitelný ohněm
Vodní el. je zranitelný vzduchem
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: JCMurphy Listopad 01, 2015, 14:34:20
Lordgraa má každopádně nejlepší stránky o Heroes VII a tak bych tě chtěl poprosit, jestli tam nechceš přidat kouzla a ability hrdinů... je to všechno na ubisoft stránkách, jenže sere mě jak musím pořád překlikávat a na heroes-centrum.com (což byla doposud moje nejoblíbenější stránka) se na Heroes VII zjevně těžce sere, nebo aspoň ten negramotnej admin říkal, že k tomu něco napíš až tu hru dohraje, jenže už je to přes měsíc a furt nic -_-
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Listopad 01, 2015, 15:36:25
Lordgraa má každopádně nejlepší stránky o Heroes VII a tak bych tě chtěl poprosit, jestli tam nechceš přidat kouzla a ability hrdinů... je to všechno na ubisoft stránkách, jenže sere mě jak musím pořád překlikávat a na heroes-centrum.com (což byla doposud moje nejoblíbenější stránka) se na Heroes VII zjevně těžce sere, nebo aspoň ten negramotnej admin říkal, že k tomu něco napíš až tu hru dohraje, jenže už je to přes měsíc a furt nic -_-

Čau,

díky a neboj, na stránkách usilovně pracuji, jen je těch dat z Heroes VII hodně. Dneska jsem dodělal komplet artefakty (157 kousků) a hned nato se vrhnu na magii a kouzla (schopnosti hrdinů pak jako další v řadě).
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Listopad 01, 2015, 23:39:50
Tak po hodinách bloudění temnotou, jsem nakonec tu kobku prošel. Docela zajímavá kampaň. Z kouzel magie temnoty bezesporu stojí za povšimnutí kouzlo agónie. Pokud je hrdina trochu nadupaný v magii, dělá zranění 1000-1300 všem jednotkám v dosahu kouzla (asi 3x3 políčka) po dobu tří kol. Tedy v mnoha bitvách na boj ani nedošlo.

Dalé se zřejmě budu hrát za elfy.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Listopad 02, 2015, 00:17:49
Když tak čtu o těch kouzlech, tak mě síla některých z nich docela udivuje. Je to hlavně proto, že některé z nich znám z Heroes online a tam třeba zrovna Agónie byla užitečná jen z počátku. Pak už to bylo příliš slabé kouzlo. Škoda, že si v sedmičce nenašel analogii ke kouzlu Komu zvoní hrana., to byl teprve nářez :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Listopad 02, 2015, 08:49:51
Tak ono hodně dělá to, jak dobře magii ovládáš. Třeba v této kampani byli po celou dobu dva hrdinové, kteří se přenášeli do dalších misí. Kouzelnice a bojovník. Kouzelnice se jí naučila tuším ve třetí mapě a už v té době měla ono zranění 1000-1200 za kolo. Ve čtvrté misi, kdy už byla v podstatě celou dobu na 30 levelu, by zvládala většinu neutrálních bojů i s jedním vojákem. Ke konci i s předměty, které zvedali magii (asi cca o 12) měla zranění 1600 životů za kolo. Rytíř se to kouzlo naučil až v misi 4té (já do té doby na magii temnoty docela kašlal a on se to ani nemohl naučit, neměl na to znalosti) a když se to naučil, měl zranění nějakých 500 za kolo. Když jsem mu pak dal nějaké artefakty (když moje kouzelnice v misi již končila) a zvedl mu tedy tu magii o těch cca 12, stouplo mu zranění na 1000.

Pochopitelně i tak by to bylo v pokročilejší fázi, kdy mívají skupinky třeba 1000 členů k ničemu, protože by to nic moc neřešilo, ale to už zase máš většinou vojáky a taky pořád můžeš použít tu implozi, se kterou není problém dát zranění třeba 30000 životů :). Ale asi implozi nějak v nějakém patchi opravili, protože už mi tak neblbne, jako za mágy.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Listopad 02, 2015, 09:17:47
Kdybych nevěděl, že se tu píše o Heroes VII, docela bych z toho popisu řekl, že jde o King's Bounty od Katauri. Budu se muset asi dokopat k rozehrávce, abych to viděl i v reálu. Já za tím totiž pořád vidím Heroes online, protože ta zkušenost je pro mě přeci jen "čerstvější". Akorát se obávám, aby mi to šlo plynuleji, než beta.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Listopad 02, 2015, 09:25:57
mě to plynule vcelku jede, občas to spadne, zejména při najímání neutrálních vojáků z různých domečků, nebo při načítání hry atd, ale jinak to funguje jakštakš dobře. Ono to má nejspíše nějaký problém s pamětí, která se postupně zahlcuje, jak hráč hraje dál a dál.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Listopad 02, 2015, 11:21:57
Paměťové problémy už byly popsány, toho se docela obávám, protože to je právě cyklická chyba. Ale pokud ti to jde zrhuba průměrně, tak bych se asi nemusel obávat. Holt bych to pořešil včasným restarttem hry.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Listopad 02, 2015, 12:25:01
Tak ono ti to jednou za čas spadne samo, takže to restartování ani nemusíš řešit :). (naštěstí hra ukládá automaticky po každém odehraném kole). Tedy alespoň u mě to tak je, jakmile hraji delší dobu (tak cca 3-4 hodiny v kusu), začne se hra jemně trhat v některých akcích (třeba při boji v přiblížených animacích). Následně chvíli na to spadne. Ale nedělalo mi to tak vždy. Třeba u kampaně za lidi to fungovalo bez problémů, při kampani za orky také, u mágů to začalo padat v některých budovách na najímání oblud na mapě (nevím proč) a u kobky mi to spadlo nejčastějckrát. (klidně i 2x za misi), většinou při pokusu o načtení předchozího tahu, když jsem něco podělal (a taky tu bylo patrné to mírné sekání po delší době). Zřejmě to tedy nějak souvisí s prostředím, které zde je (většina se odehrává v podzemí a je tu hodně světélkujících objektů na mapě). Svojí roli na to možná má i uPlay, který mě vytáčí. Existuje taky 64bitová a 32bitová verze. Já to tedy hraji v té 64bitové, nicméně se domnívám, že je to zbytečné a že by ta 32bitová mohla být stabilnější.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Listopad 02, 2015, 12:42:53
Pokud tě vytáčí uPlay, můžeš to hrát bez něj (v offline módu), ale samozřejmě nebudeš dostávat uPlay bodíky za plnění achievementů.

Dohrál jsem 3. misi za orky a zase mě to štvalo - velká mapa, kde jsem si mohl klidně vytáhnout levely a staty u hrdinů vysoko, ale zase nebylo kdy, jelikož počítač stále prudil a když jsem ho porazil, aby přestal prudit, tak se objevil čaorděj a po jeho smrti byl konec :/

Jop a Imani ze 17. levelu spadla zpátky na 15. a ztratila všechny artefakty, co se mají přenášet dál... mno, snad to nebude nikde třeba, jako třeba v kampaních H3, kde se artefakty odemykaly různé průchody dál.

Jinak já si kampaně/příběh užívám a jediné, co mě mrzí, jsou ty hrozné statické "animace" rádců. Naopak stejně statické animace, ale s nájezdy a mlhou kolem, které se používají mezi misemi jdou super, tam se to hodí... ale do té poradní síně měli naanimovat alespoň nějaké základní pohyby, klidně bez lipsyncu... klidně i jen flash animace obrázků.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Listopad 02, 2015, 12:50:53
Třetí mapa je ta, kde na začátku umírají vojáci na hlad? Jestli ano, tak tam si toho čaroděje nemusel zabíjet. Stačilo ho jen honit po mapě s hrdinou, který měl armádu a on zmateně chodil tam a zpět. Já myslel, že půjde rovnou na hrad a že tedy budu muset hrad bránit, jenže on šel úplně jinam (stejně jako ti předchozí), dokonce mi zničili tu pevnůstku, co měl hráč na začátku v poušti :), ale městu se vyhýbali. Tam jsem své hrdiny vcelku tunil.

Artefakty se většinou nepřesouvají. Musí být u nich vyloženě napsáno, že se přesunou i do dalších misí v popisku. Myslím, celkově nejsou potřené pro splnění úkolů.

Nicméně i přes to, že jsem ve třetím kole hrdiny tunil, byli ve čtvrtém zase nastavni implicitně (minimálně Imani) a tedy to byla ztráta času v tom třetím. Ve čtvrtém kole je to stejně jedno, protože to je "časovka" a na hrdinech tolik nezáleží, záleží na správném postupu ve hře.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Chidlink Listopad 02, 2015, 23:42:06
Tak jsem dohrál poslední misi kampaně za Ivana a musím říct že je jednoznačně nejlepší, takhle kdyby byli propracované všechny mapy kampaně, vůbec bych se nezlobil.
Poslední mapu jsem hrál skoro 6 hodin, než jsem ji dotáhl do zdárného konce :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Listopad 03, 2015, 01:16:52
To já se marně celý den dnes snažím udělat druhou misi za elfy. Ale ať dělám co dělám, vždycky dojedou orkové a sejmou mě. I když stavím vojáky v obou hradech, co jsem tam našel, prostě nemám šanci. Asi nějak prostě nechápu, co tam mám jakože udělat.

Hledání obelisku je také nereálné, protože ty jsou pocelé mapě a jsou chráněny též vojáky a navíc po cestě bych tak či onak ty orky potkal, nebo by mi sebrali oba hrady. Ještě zkusím co nejrychleji obsadit jejich město, ale pochybuji, že to výjde, vzhledem k té velké převaze.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Chidlink Listopad 03, 2015, 09:07:25
Právě co nejrychleji obsadit jejich město je správná volba. Taky mi dlouho trvalo než jsem na to přišel, následně je pak nutné okamžitě v tom městě začít stavět vojáky a obsadit co nejrychleji město druhé, pak už je to lehký. Jde tam hlavně o čas.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Listopad 03, 2015, 21:46:39
Jo, už jsem to udělal. Ono by se to zřejmě dalo dohrát i bez měst, když by člověk obešel ty obelisky a vjel do víru, vojáky by mohl získávat z těch vedlejších budov a i peníze. Možná PC do těch okrajových ostrovů v rozích nechodí. Ale já jej každopádně zlikvidoval.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Listopad 05, 2015, 07:43:57
Tak jsem se dočetl, že už se chystá patch 1.4. Na to, že je ta hra venku něco málo přes měsíc, tak má docela strmý vývoj patchů. Skoro jsem myslel, že bych to už mohl testnout, ale jak tak čtu některé body, co se budou měnit, tak je asi ještě moc brzo :) Hlavně u toho uvažuju, proč nemohl release hry ten měsíc počkat. Vlastně to celkem chápu, teď na ně alespoň tlačí komunita, takže musej makat :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Listopad 05, 2015, 10:32:20
Je dobře, že ty patche vychází, furt lepší, než kdyby to po první kritice zabalili, jako u MMX :).

Nicméně ta hra je plně hratelná už teď, i když to má nějaké mouchy. Nevím, co tam chtějí měnit z hlediska herních mechanismů, ale doufám, že těch změn v tomto ohledu mnoho nebude.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Listopad 05, 2015, 10:43:12
Dovolím si zavěštit :D

Patch 1.4 připraví půdu pro rozsáhlejší změny, které přijdou onedlouho v patchi 1.5 a protože se zcela jistě už pracuje na DLC, tak s DLC se to zas rozjede na novo, neboť se nám tam jaksi neshodnou verze. A jelikož se patchuje bez možnosti výběru, pro některé budou za měsíc H7 o něco jiný zážitek ...

Proto se do toho nehrnu, tohle jsem si právě užil zrovna u MMX ;) I když ono se to dotkne spíše scénářu než-li kampaní, protože ty jsou vystavěné jinak. Odstraněný level cap třeba u nich nemusí mít vůbec žádný dopad, co jsem tu tak četl postřehy od vás.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Listopad 05, 2015, 14:06:34
Elemire, nikam nespěchej, však Heroes zrají s časem jako víno  ;)

Navíc v prosinci dostaneme všichni jako dárek kampaň z původních Heroes IV, ale v kabátku Heroes VII, takže to by mohl být ten čas, kdy se do toho pustit.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Listopad 05, 2015, 14:36:14
Elemir: No v rámci kampaní je možné dostat hrdinu na maximální třicátý level většinou až v poslední 4 misi. Nicméně někdy bych jeho odstranění uvítal a svého hrdinu si nabušil na max :), na druhou stranu by to asi nebylo moc dobré. Ono se dá udělat v kampani třeba to, že několik týdnů počkáš a stavíš si vojáky v hradě, tím ti ale rostou i jednotky volně na mapě (akorát tobě ta armáda roste rychleji). Tedy pak můžeš v rámci jednoho/dvou bojů získat velké množství zkušeností a hrdinu s 1 levelu dostat třeba na 30. Což v případě, že by tam nebyl limit, by zřejmě mělo devastující následky pro hru jako takovou. Viz třeba v kampani za kopku je možné dosáhnout 30 levelu s oběma hrdiny již ve třetí misi, což znamená, že ve čtvrté se již nerozvíjí, mapa ale začíná od začátku a tedy i obludy tam jsou slabé. Díky tomu právě třeba to kouzlo agonie je smrtící pro většinu zdejších oblud a vlastně nemusíš mít vojáky :). Kdyby tam nebyl limit žádný a pokud by si hráč navíc za podváděl, měl by nejspíše na začátku 4 mise hrdiny na 100 levelu. Na druhou stranu je fakt, že ty mise jsou stejně z hlediska skriptu o něčem pak jiném, zrovna třeba ve 4 misi se pohybují 4 nepřátelští hrdinové s velkými armádami po venkovní mapě (do podzemí nejdou). A s nimi nemá cenu bojovat, dokud k tomu hra hráče přímo nevyzve. Když jsem to nevěděl, tak jsem na jednoho z nich vlítl (zrovna na toho nejsilnějšího) a porazil ho a on se tam okamžitě objevil znovu se stejnou armádou, tedy jediné, co jsem tím získal, byli nějaké artefakty, které mi byli k ničemu :).

Ve scénáři, což by měla být jedna mapa, kde hráč začíná od nuly i s hrdiny, by to bylo jiné a docela by se šiklo, pokud by tam ten limit 30 nebyl.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Listopad 05, 2015, 21:44:56
Z rebalancování mám docela obavy, u MMX mi to opravdu vadilo. Navíc o těch Vánocích budu mít asi více času a hlavně klidu, takže v principu nikam nepospíchám.

U kampaní si myslím, že level cap zůstane. Tam by to opravdu mohlo hodně změnit celý ráz kampaně. Navíc jak vidím, tak postup je "ošetřený" skripty. Je hodně zajímavé tyhle příspěvky číst. Zatím si tu hru jakoby skládám v mysli a mám právě díky tomu dobrý prostor pro porovnávání.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Listopad 05, 2015, 22:04:12
Štve mě, že vždycky, když vydají ten 3GB patch, tak to úplně rozhodí nastavení hry a já si pak nepamatuji, co je špatně, že to nefunguje tak, jak před tím :).

Jinak jsem konečně dokončil 3 misi za elfy. Už mi zbývá jen to poslední kolo a nemrtví. Elfové mě už ale moc nebaví. :).
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Listopad 06, 2015, 09:24:15
Tak elfové dokončeni. Z jejich kouzel (specialisté na zemi) je docela slušné jedový mrak, ale ujde i takové kouzlo, co zraňuje do kříže (nevím název). Ten mrak je dobrý hlavně na nepřátelské střelce, kteří stojí na místě, i když nestalo se mi za celou hru, že by někdo pobyt v něm ustál do svého tahu a ještě útočil. Pořád je ale nejsilnějším kouzlem imploze, které asi jako jediné má smysl v jakékoliv fázi hry, navíc pořád nějak blbne, jelikož jsem u něj měl napsáno 82% zranění, ale vše jsem jím zabíjel 100% na jednu ránu (a bylo jedno, že soupeřem bylo třeba 50 zlatých draků).

Dobré je u kouzelníků také ta dovednostní větev "Ochránce", hlavně ten poslední, velmistrovský perk. To by se měl asi každý kouzelník naučit jako první, pak dát 1 bod na novice do všech magií a tím všechny kouzla dostat na mistrovskou úroveň (což se hodně projeví na zranění daného typu kouzel). Zdá se, že žádná rasa se ve hře nespecializuje na vzduch, vodu a oheň a tedy u žádného hrdiny není možné tuto magii dostat na velmistra.

Za elfy jsem ale vyzkoušel i některé nestandardní styly boje, například v jednom boji jsem měl jen čistě bojovníky na blízko (elfské piráty) a stáli proti mě dvě skupinky elfů lučišníků. Abych se vyhl zranění, zakouzlil jsem tedy na svoji skupinku bojovníků kouzlo, díky kterému na ní nemohli lučišníci dvě kola střílet :), čímž byli lučišníci ze hry :D. Na druidy  vzápětí to ale bohužel nefungovalo :(.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Listopad 06, 2015, 09:53:42
Tak jsem se včera dostal do 4. mise za Orky a vzpomenul si na Milhause a jeho 5 rozehrávek... no, já rozehrával vícekrát :D

Vždycky jsem dorazil do nějakého bodu, kde jsem zjistil, že jsem měl před tím udělat něco jiného, zahnout jinam, zabrat něco jiného... kolem půlnoci už bylo vše jasné, tak snad dneska proběhnu na první pokus.

Jen jedna věc, zabíral si to neurtální město a stavěl jednotky nebo to proběhl s tím, co Imani měla + co se k ní připojilo? Jelikož 3 kolosové, co hlídají ten ovladač vodopádu, jsou na tu základní armádu trošku tužší  >:(
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Listopad 06, 2015, 10:18:52
Spoiler: ukázat
No, při první hře jsem se hrou nechal zmást (ona když se dostaneš k tomu neutrálnímu hradu, tak ti napíše, že bys neměl zbytečně podstupovat boje) a tak jsem jej minul a šel dál. Vyřídil toho zde volně chodícího hrdinu, uvolnil ty páčky pro ty ostatní (ten boj s kolosemi mě ale stál hodně vojáků, v podstatě jsem jej umlátil hrdinou a svojí jedinou přeživší jednotkou, která byla výrazně rychlejší než kolos jsem utíkal po celém bojišti). Dostal jsem se tedy až k těm posledním dvoum hrdinům, které bylo třeba v rámci úkolu zabít (za ten most, co ho stráží ti nabušení hrdinové). Jenže s tou maličkou armádou co mi zbyla, jsem už pak toho lva a toho vůdce v hradě nedokázal zabít (u obou se ukazovala obtížnost smrtící).

Při druhé hře jsem tedy věděl, že naopak dobýt ten hrad je naprosto zásadní. Tak jsem jej obsadil, ale udělal chybu někde jinde s nějakým jiným hrdinou (kterou jsem před tím neudělal).

Při třetí hře jsem to zvládl, hrad obsadil, budoval si v něm armádu, zlikvidoval toho otravu co je ve středu, jenže jsem nějak nevychytal čas a skončil 3 týden, začal čtvrtý a konec hry.

Při čtvrté hře jsem se tedy zamřil na co nejrychlejší produkci vojáků v tom hradě a na co nejmenší ztráty, ale opět to nějak nevyšlo. (myslím, že jsem hrdinu postavil nějak blbě a sejmul mi jej jeden z těch hlídačů mostů, když jel udělat pořádek do obsazeného hradu). V páté hře mi to konečně vyšlo na tahy i na čas.

Ale dle mě je ten hrad nutné obsadit a to co nejdřív, také v něm pokud možno z Imani co nejdéle zůstat a vyrobit si armádu co nejrychleji, abys měl v těch nutných bojích dál co nejmenší ztráty. Pak se případně vrátit (pokud to stihneš) a nabrat ještě nové vojáky, zaútočit na tu pevnost a hrad těmi dvoumi hrdiny, Imani si správně postavit do Skrýše poblíž mostu a pak už to není těžké :).
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Listopad 06, 2015, 11:35:51
Jop, tak jsem si to myslel správně. Ale jak mám nějakou misi na čas, tak vždycky prvně letím vpřed... no, asi jsem se moc vžil do těch Orků a jejich hesla: "Rush now... think later!"  ;D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Listopad 06, 2015, 12:04:59
To já se většinou snažím ten čas co nejvíce využít, ono se tím podmiňují mnohdy nějaké skriptové události a když to člověk uspěchá, tak pak třeba nestihá. Někdy to ale nemá význam téměř žádný, viz to poslední kolo za elfy, bylo jedno, jestli hráč pojede hned k té kovárně a splní ten časový limit 4 týdnů a pak hraje, nebo jestli počká. Nepřátelští hrdinové na mě vyjeli tak či onak a zaútočili mi na hrad. Naštěstí nebyli příliš silní a já mezi tím, než dojeli, jim stihl obsadit jedno město mágů na severozápadě, pak pomocí městské brány se přesunul do elfského města přímo jim před nosem :).

Celkově ovládání městské brány je poněkud pochybné. Asi neexistuje žádný způsob, jak ovládat, do kterého hradu se hráč přenese, krom tedy toho, že ve všech nechá hrdiny a uvolní jen ten, kam se chce přenést? Ten způsob sice funguje dobře a dá se tím přesně řídit, do kterého města se kdy kdo přenese, ale člověk musí mít neustále v hradě ty hrdiny navíc, kteří tam víceméně jen stojí, což je trochu zbytečné. (v některých misích v kampaních navíc ani nejde najímat další hrdiny, viz třeba to čtvrté elfské).
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Listopad 06, 2015, 12:14:53
U té magie mě napadla ještě jedna věc. Ona možná neschopnost naučit se u současných ras vyšší úrovně některých magií bude souviset s tím, že nějaká ta rasa má přibýt ještě s DLC. Mě to akorát nesedí vůči MMX, kde to bylo rozdělené mezi 4 rasy a vypadalo to dobře.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Listopad 06, 2015, 12:30:35
Nejsem si jistý, jakou magii mají orkové, jestli náhodou nemají na velmistra vzduch. Oheň by měli mít asi pekelníci, ale ti ve hře nejsou (minimálně jedna démonka hrdinka ale ve hře je). Kobka má temnotu, lidé mají světlo, elfové zemi a mágové základní magii. U orků si nejsem jist jestli nemají ten vzduch a vodu zřejmě nemá nikdo. (tedy pokud jí nemají nemrtví, za které jsem ještě nehrál).

Mě to spíše zaujalo, že jakmile jsem se naučil tu dovednost v Ochránci a tím udělal ze všech kouzel mistrovská (po vložení jednoho bodu), mělo kouzlo řetězový blesk také docela slušné následky a bylo by to jedno z nejsilnějších kouzel ve hře. To kouzlo jsem se naučil ve druhé mapě elfů v boji s orky v jejich hradě, kde bylo jako nejvyšší, takže možná mají orkové ten vzduch. Bohužel jsem tomu v této fázi hry (při hře za orky) nedával příliš pozornost. Ono se tedy ty schopnosti hrdinů zdá se různě mění i v rámci jedné rasy. Protože mi přijde, že můžeš mít dva různé kouzelníky třeba elfů a oba mají jiný kruh. (třeba v kampani za elfy jsou zrovna dva kouzelníci, kde každý je trošku jiný, tak nevím).

Každá rasa má taky nějakou spešl větev dovedností. Většinou je to víceméně na nic, líbilo se mi to jen u kobky :).
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Listopad 06, 2015, 15:23:53
K magiím na velmistra:

Magie ohně: Inkvizitor (Azyl)
Magie vzduchu: Bojový mág (Akademie), Mrakoplaš (Tvrz)
Magie vody: Zaklínač (Akademie)
Magie země: Tvůrce země (Tvrz), Rozsévač trnů (Sylvan), Mystik (Sylvan), Zpěvák hvězd (Sylvan)
Magie světla: Kněz (Azyl), Šerif (Akademie)
Magie temnoty: Ebenový rytíř (Nekropole), Temný prorok (Kobka), Kouzelník (Kobka), Splétač stínů (Kobka)
Základní magie: Kněz (Azyl), Čepelový mág (Akademie), Čaroděj (Akademie), Zaklínač (Akademie), Nekromant (Nekropole), Archón (Nekropole), Kouzelník (Kobka)

Jak je vidět, velmistrů ohně a vody je jako šafránu, ale počítám, že pokud přibudou trpaslíci a peklo, bude ohně habakuk :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Listopad 06, 2015, 15:30:32
Mohl by si k tomu kdyžtak doplnit i rasy? Z toho výčtu umím přiřadit jen něco. Jinak magie ohně byla vázaná na trpaslíky i u MMX a to se opravdu pak vyplatilo :) Ostatně byl to Milhaus, který mě navedl na to, kde jsem v magiích u MMX udělal chybu :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Listopad 06, 2015, 16:04:42
Mohl by si k tomu kdyžtak doplnit i rasy? Z toho výčtu umím přiřadit jen něco. Jinak magie ohně byla vázaná na trpaslíky i u MMX a to se opravdu pak vyplatilo :) Ostatně byl to Milhaus, který mě navedl na to, kde jsem v magiích u MMX udělal chybu :D

Doplněno.

Chybí tam ještě Solmyr alias Pán Džinů, který se krom země může naučit všechny magie, ale jelikož je to hrdina exkluzivní (tuším že byl za předobjednávku), tak ho tam neuvádím.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Listopad 06, 2015, 16:12:14
Díky.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Listopad 06, 2015, 20:56:46
Aha, takže ono je to na konkrétní hrdiny, ne na rasy. To mi trošku uniklo :). To mnohé vysvětluje :).

a už se stahuje další 2,5 GB patch :). Kdo by to byl řekl po tom včerejším 3GBvém.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Listopad 06, 2015, 22:54:29
Aha, takže ono je to na konkrétní hrdiny, ne na rasy. To mi trošku uniklo :). To mnohé vysvětluje :).

a už se stahuje další 2,5 GB patch :). Kdo by to byl řekl po tom včerejším 3GBvém.

Spíše než na konkrétní hrdiny, je to na konkrétní třídy hrdinů :)

Jinak Orkové hotovi, teď už to šlo bez problémů a ještě zbyl čas na lelkování :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Listopad 08, 2015, 00:55:04
Lordgraa má každopádně nejlepší stránky o Heroes VII a tak bych tě chtěl poprosit, jestli tam nechceš přidat kouzla a ability hrdinů... je to všechno na ubisoft stránkách, jenže sere mě jak musím pořád překlikávat a na heroes-centrum.com (což byla doposud moje nejoblíbenější stránka) se na Heroes VII zjevně těžce sere, nebo aspoň ten negramotnej admin říkal, že k tomu něco napíš až tu hru dohraje, jenže už je to přes měsíc a furt nic -_-

Pro Murphyho: sice to zabralo víc, než jsem čekal (těch dovedností a schopností je požehnaně), ale krátce po půlnoci jsem to docvakal, takže můžeš na:

Dovednosti: http://worldofheroes.cz/index.php/heroes-vii/dovednosti-hrdinu
Kouzla: http://worldofheroes.cz/index.php/heroes-vii/magie-a-pokriky

Teď už jen budovy na mapě dobrodružství a můžu se konečně plně věnovat kampani Heroes VII  ;D

BTW rozehrál jsem Akademii a co nevidím, hned úvodní scéna a tam...

Spoiler: ukázat
...dvě holky v posteli  8) Tak jsem zvědavý, jak tohle skončí (jestli se vezmou, nebo jedna tragicky zahyne).
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Chidlink Listopad 08, 2015, 11:25:19
Jen tak sem si to zběžně pročetl a myslím že jsem narazil na chybu.
U magie země kouzlo zapletení má špatný popis. Kouzlo totiž nebrání v pohybu, ale při pohybu zraňuje.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: JCMurphy Listopad 08, 2015, 14:53:47
Lordgraa má každopádně nejlepší stránky o Heroes VII a tak bych tě chtěl poprosit, jestli tam nechceš přidat kouzla a ability hrdinů... je to všechno na ubisoft stránkách, jenže sere mě jak musím pořád překlikávat a na heroes-centrum.com (což byla doposud moje nejoblíbenější stránka) se na Heroes VII zjevně těžce sere, nebo aspoň ten negramotnej admin říkal, že k tomu něco napíš až tu hru dohraje, jenže už je to přes měsíc a furt nic -_-

Pro Murphyho: sice to zabralo víc, než jsem čekal (těch dovedností a schopností je požehnaně), ale krátce po půlnoci jsem to docvakal, takže můžeš na:

Dovednosti: http://worldofheroes.cz/index.php/heroes-vii/dovednosti-hrdinu
Kouzla: http://worldofheroes.cz/index.php/heroes-vii/magie-a-pokriky

Teď už jen budovy na mapě dobrodružství a můžu se konečně plně věnovat kampani Heroes VII  ;D


dík, nejlepčí člověk široko daleko! :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Listopad 08, 2015, 17:57:55
Jen tak sem si to zběžně pročetl a myslím že jsem narazil na chybu.
U magie země kouzlo zapletení má špatný popis. Kouzlo totiž nebrání v pohybu, ale při pohybu zraňuje.

Ahoj, na chybu jsi nenarazil, ten popis kouzla Zapletení je správný. Kouzlo opravdu zpomaluje jednotku (-3) a zakazuje jí používat schopnosti založené na pohybu.

To, o čem ty mluvíš, je schopnost Znalost země II dovednosti Magie země, která toto kouzlo dále vylepšuje a přidává tebou zmiňované zranění při pohybu.

Viz zde: http://worldofheroes.cz/index.php/heroes-vii/dovednosti-hrdinu#zeme
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Listopad 09, 2015, 12:18:33
Tak konečně jsem se dostal do páté mise za nemrtvé. Zdá se, že toto kolo bude relativně snadné, ve srovnání s kolem 4tým, které bylo svojí obtížností spíše jedno z těch nejtěžších a navíc tam se mnou hra docela slušně vypekla.

V tom čtvrtém, kdyby neuměl hrdina již od začátku z minulých misí kouzlo vyvolání elementála a nebyl alespoň trochu dobrý v magii jako takové, tak bych byl asi bez šance. Hlavně začátek a pak následné ustání útoku tamních hrdinů a obsazení alespoň některých jejich hradů. Snažil jsem se je tedy obsadit co nejrychleji, právě díky vyvolání elementála ustál hodně soubojů, u kterých se u nepřátelských hrdinů psala obtížnost Závažná, Vysoká nebo Smrtící, jakmile jsem jim obsadil dva hrady, byly již bez šance. I tak nesnáším mapy, kde PC rojí hrdiny ve velkém. Zde byli asi 3 nebo 4 PC řízení nepřátelé a každý měl zřejmě maximum hrdinů, tedy 8 a honit je po celé mapě je fakt zábava, zvlášť když člověk neví, odkud se vyhrnou. I v době, kdy už zbýval jen poslední úkolový hrad a PC už neměl vůbec nic, neměl problém v jednom kole oživit 5-6 hrdinů a poslat je otravovat.

Čímž se dostávám k tomu, jak se mnou hra vypekla. Já si schválně ten poslední hrad nechával na konec, zablokoval jsem cesty od něj hrdiny s armádami a hlavním hrdinou, který se měl přenášet do další mapy procestoval celou mapu, dostal jej na max úroveň, projel všechny budovy, které něco zvedají nebo učí atd. Celé jen toto procházení mapy, kdy už bylo jasné že vyhraji, mi trvalo asi 4 hodiny, které jsem dělal úplně zbytečně, protože hrdina na konci mise padl a do dalšího kola se nepřenášel. Fakt super. Mohl jsem tu mapu dohrát cca za 3 hodiny, místo toho mi to trvalo dva dny.

Čtvrtou misi jsem rozehrál, obsadil nějaké město mágů a blížím se k druhému jejich městu, našel jsem budovu, která odkrývá celou mapu, takže mám docela dobrý přehled o tom, jak to na ní vypadá. Je rozhodně menší, než ta předchozí a nezdá se, že by tam byl nějaký problém. 4000 duší z bojů jsem již také získal, tak ještě zlikviduji a obsadím hrady těm PC ovládaným nepřátelům, aktivuji nějaké ty místa moci a snad to již konečně dohraji  a pustím se tak do té kampaně závěrečné za Ivana.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: JCMurphy Listopad 10, 2015, 15:02:17
Lord Graa... máš na těch stránkách i dovednosti hrdinů?
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Listopad 10, 2015, 17:08:29
Lord Graa... máš na těch stránkách i dovednosti hrdinů?

Jasně, dokonce jsi ten odkaz citoval v tvém předchozím příspěvku :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: JCMurphy Listopad 10, 2015, 17:30:23
jenže já myslím spíš jakože:

jméno: Drakon
spříznění: síla
povolání: náčelník
specializace: náčelník gnollů (zvyšuje produkci)

vlastně nějak takhle... akorát, že na heroes-centrum.com mají u každé frakce jenom 4 hrdiny, což sucks

http://www.heroes-centrum.com/h7/tvrz-hrdinove
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Listopad 10, 2015, 23:26:13
Takže myslíš specializace hrdinů?
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: JCMurphy Listopad 11, 2015, 14:55:26
jop... a jestli to tam někde máš, tak se omlouvám :D a hodil bys sem případně link?
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Listopad 11, 2015, 16:26:00
jop... a jestli to tam někde máš, tak se omlouvám :D a hodil bys sem případně link?

Nemám, ale připravuji. Sice je budou upravovat, ale kdo ví, kdy se k tomu dokopou, takže tam zatím dám ty aktuální a paks se uvidí.

BTW nemá tu někdo zkušenosti se skriptovacím jazykem KISMET pro UED3 (Unreal editor)?
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Listopad 11, 2015, 20:25:25
Já určitě ne :) Ale kdyžtak zkus fórum na http://www.ceske-hry.cz - sdružují se tam naši vývojáři.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Listopad 12, 2015, 00:33:07
Já určitě ne :) Ale kdyžtak zkus fórum na http://www.ceske-hry.cz - sdružují se tam naši vývojáři.

Vaši jako vaši nebo naši? :D OK, kouknu na to, díkec :)

JCMurphy: Elá hop: http://worldofheroes.cz/index.php/heroes-vii/dovednosti-hrdinu/specializace-hrdinu
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Listopad 12, 2015, 07:24:39
Naši, jako vývojáři z Čech :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: JCMurphy Listopad 22, 2015, 15:21:44
Lordgraa?... technickej dotaz... nešel by dát na tvoje stránky i skillwheel? :D

edit: a jak je to vůbec s dovednostma? na tvé stránce jsou jiný než na skillwheelu na heroes VII ofik stránkách, například dovednosti hrdinů akademie s tou metamagií...
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Listopad 22, 2015, 19:32:19
Lordgraa?... technickej dotaz... nešel by dát na tvoje stránky i skillwheel? :D

edit: a jak je to vůbec s dovednostma? na tvé stránce jsou jiný než na skillwheelu na heroes VII ofik stránkách, například dovednosti hrdinů akademie s tou metamagií...

Samozřejmě, že šel, ale někdo by ho musel naprogramovat (asi nejlépe ve flashi). Takže pokuď se někdo takový najde (veškeré podklady jsou ke stažení z oficiálního SW na blogu), rád mu ten prostor dám :) Ale na mě je to už vyšší dívčí IT :D

Dovednosti na těch jejich stránkách nejsou zrovna aktuální, navíc metamagie se mi tam vůbec nezobrazuje (popisky). Já vycházel přímo z datových souborů hry. Ale samozřejmě každý patch může tu a tam něco změnit.

Kupříkladu teď musím přidat nové specializace hrdinů z patche 1.5 a neutrální jednotky.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Listopad 22, 2015, 19:59:27
Jenom taková technická, JavaScriptem by to šlo taky ;) Ale asi bych se do toho taky nepouštěl. Ono to vypadá perfektně, ale chce to opravdu někoho, kdo už s tím má zkušenosti, nebo upravit nějaký již existující podobný projekt. Já už na to laborování taky nejsem, ty doby už jsou dávno pryč :D

Když odbočím, kdysi dávno měli Epic web k Unreal Tournament 2003 a to byla svého času opravdu mistrovská ukázka interaktivního menu. Technologicky něco hodně podobného tomu skillwheelu.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Listopad 22, 2015, 21:57:14
Ono to tím JS je řešené asi na blogu, takže by stačilo jej upravit a nahrát české texty z lokalizačních souborů, ale neznám nikoho, kdo se rád šťourá v cizích JS :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Listopad 22, 2015, 22:16:20
O jednom bych věděl, ale ... hlavně nic neslíbit a do ničeho se neuvrtat :D Zkusím na to zítra kouknout, jestli by to šlo nějak jednoduše. Možná to bude nakonec překvapení pro všechny ;)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Listopad 23, 2015, 00:24:49
O jednom bych věděl, ale ... hlavně nic neslíbit a do ničeho se neuvrtat :D Zkusím na to zítra kouknout, jestli by to šlo nějak jednoduše. Možná to bude nakonec překvapení pro všechny ;)

Netřeba nic slibovat, prostě na to jen koukni. Mám k dispozici veškeré grafické podklady (skilly, celý layout skillwheelu, UI) a klidně bych byl ochoten ten originál převést do češtiny. Spíš jde o to, zda by to nebylo moc náročné pro toho, kdo by se vrtal v tom JS.

PS: mé modderské začátky aneb boss hydra: http://worldofheroes.cz/images/woh_images/homam7/editor/witch_battle.jpg

Zatím jen nástřel, šlo o to modifikovat velikost jednotky na mapě, na bojišti, změnit jméno, ikonku, texturu, artwork a lore text. Pak se budou ladit staty a schopnosti. Celkem fuška, ale stojí to za to :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: JCMurphy Listopad 23, 2015, 10:47:58
ta modifikovaná hydra je krutěpřísná záležitost... jsem nevěděl a jsem rád, že tam jdou tyhle fintičky ;)

a kdyby se vám podařilo nějak najít ten způsob s tím skillwheelem, tak... :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Listopad 23, 2015, 15:06:52
Má někdo konkrétní odkaz na tu stránku na blogu? Nemůžu to tam nějak najít.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Listopad 23, 2015, 16:11:16
Má někdo konkrétní odkaz na tu stránku na blogu? Nemůžu to tam nějak najít.

Např.: https://mmh7.ubi.com/en/factions/haven/class/cleric
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Yuyana Listopad 23, 2015, 19:54:41
Zajímavej odkaz. Pěkný to maj, hezký obrázky, i když animace jednotek se mi nelíběj. Tak tu koukám na ty hrdiny a nemůžu se zbavit pocitu, že si ten sylvánskej jednorožec tim rohem něco kompenzuje. Dneska už holt normální roh nestačí, všechno musí bejt obrovský. Takovej WoW styl, no. Móda.

Poznávám některý hrdiny z trojky. A zdá se mi to, nebo jsou teď Dungeoni temný elfové? Chhh. Na jednu stranu maj některý zajímavý a originální jednotky, a na druhou stranu nestydatě kopírujou všechno kolem sebe :-D. Já hlasuju pro víc originality.

(Taky mě znervózňujou ty špičatý plátový podprsenky. Zajímavý, že móda zdůrazněnejch plátovejch penisů se ve hrách neujala, a přitom v reálu to prej bylo nesmírně populární :-D.)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Listopad 23, 2015, 20:02:22
4Lordgraa: Aha, díky, tam jsem nehledal.

Jestli to vidím dobře a dobře si i vzpomínám, tohle bude možná čistě CSS 3. Určitě na to kouknu podrobněji a pak dám vědět.

4Yuyana: Palec nahoru ;) Kopírka hrdinů tam je, patch 1.5 jich přidal hezkou řádku, to jsem taky stihl postřehnout a pobavit se.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Listopad 29, 2015, 07:39:00
Zrovna koukám, 10 dní od patche 1.5 a na oficiálním webu ticho po pěšině. Začínají se ty intervaly nějak prodlužovat, ostatně MMX u patche 1.5 skočili ;) Prosinec na krku, čekal bych, že už začnou psát něco o DLC. Nevybalená krabice sběratelky pořád leží vedle mě :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Listopad 29, 2015, 14:43:45
Zrovna koukám, 10 dní od patche 1.5 a na oficiálním webu ticho po pěšině. Začínají se ty intervaly nějak prodlužovat, ostatně MMX u patche 1.5 skočili ;) Prosinec na krku, čekal bych, že už začnou psát něco o DLC. Nevybalená krabice sběratelky pořád leží vedle mě :D

Zdá se, že pracují na ToA, který slíbili před Vánoci a zdarma jako DLC (Marzhinova absence na všech frontách tomu jen nasvědčuje) + na dalším patchi.

Já se zabavil na několik měsíců tvorbou vlastních map, takže mi to ticho (před bouří) ani nevadí :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Prosinec 01, 2015, 07:41:42
Doufám, že ještě dělají a že už je Ubisoft neodstavil. Já mám spíš raději, když se něco stále píše, protože to alespoň vzbuzuje naději, že se něco děje. Když už se tedy na ten blog dali.

Jinak si dovolím okopírovat jeden odkaz na recenzi přímo z diskuse bod blogem:

Might and Magic Heroes VII (PC) Review (http://www.cgmagonline.com/reviews/might-and-magic-heroes-vii-pc-review/)

Takové docela hezké shrnutí s obecným přesahem (pohledem) na současný trend herního průmyslu.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: JCMurphy Prosinec 01, 2015, 19:49:55
no... ohodnotit to číslem 3... nevím, nehrál jsem to, ale zase je otázka s kterým patchem ta hra byla...

na druhou stranu je krutá realita (a u Ubisoftu obzvlášť), že se na ty patche čekat musí a to nejlíp tak půl roku a taky s tím nejsem spokojenej... proč se vydává hra, která je celá v řiti? kdyby to radši odložili, všechno opravili a vydali hru, na kterou není nutný vydávat za 2 dny patch o velikosti samotné hry  :(
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Chidlink Prosinec 01, 2015, 21:00:20
Ta recenze se mi vůbec nelíbí, protože absolutně se z ní nedozvím co hra obsahuje a jaké má herní mechanismy, navíc nesouhlasím s číslem jelikož si myslím že jde o hru lehce nadprůměrnou a za mě bych hodnotil 65 procenty.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Prosinec 04, 2015, 19:46:38
Ha, oznámena příprava patche 1.6 ... mno, máme 4.12., docela se obávám o termín DLC. Němci si svátky nenechají ujít, ale nechám se překvapit. Do jara už to snad dořeší celé.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Prosinec 04, 2015, 20:04:11
Ha, oznámena příprava patche 1.6 ... mno, máme 4.12., docela se obávám o termín DLC. Němci si svátky nenechají ujít, ale nechám se překvapit. Do jara už to snad dořeší celé.

DLC je již hotové a pouze se testuje (dle vyjádření Limbicu), takže spolu s patchem bychom mohli mít "malé Vánoce" příští týden :)

A ještě si dovolím zaspammovat právě spuštěnou soutěží o deskovou hru na motivy Heroes: http://worldofheroes.cz/index.php/novinky/archiv-novinek/216-velka-vanocni-soutez

Popravdě řečeno jsem o této hře ještě donedávna vůbec netušil :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Prosinec 05, 2015, 20:24:47
Opravdu hezká výhra. Deskovky už jsem nehrál strašně dlouho.

Ale taky něco přidám. Kdo ještě nemá sběratelku, tak třeba Na Xzone už jí koupíte za zhruba 1800,-
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Prosinec 20, 2015, 22:08:48
4 dny do Vánoc a po DLC ani vidu ani slechu ... tak schválně, kdo tomu ještě věří? ;) Jak jsem říkal, svátky jsou silnější a obzvláště němci si na nich zakládají. Bylo by to opravdu zajímavé překvapení, ale podle mě dost nereálné.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Prosinec 22, 2015, 18:38:12
4 dny do Vánoc a po DLC ani vidu ani slechu ... tak schválně, kdo tomu ještě věří? ;) Jak jsem říkal, svátky jsou silnější a obzvláště němci si na nich zakládají. Bylo by to opravdu zajímavé překvapení, ale podle mě dost nereálné.

Únor 2016 to jistí  ;D

https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/the-lost-tales-of-axeoth-unity-available-february-2016
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Leden 05, 2016, 09:49:07
Tak jsem se konečně k tomu mohl vrátit a přes Vánoce dohrál tu hlavní kampaň za Ivana. Přijde mi, že patch 1.6 (nebo možná některý starší) přinesl celou řadu nových chyb. Jednak změnili funkci teleportace do měst pomocí kouzla a brány. Dřív to fungovalo tak, že se hrdina přesunul do nejbližšího volného města, čehož se dalo využívat a cíleně tak zvolit, do kterého se má hrdina přesunout (například v případě dvou měst si vlízt do jednoho a z něj se přesunout do druhého, nebo cíleně volnými hrdiny zablokovat všechna města, krom jednoho, kam se hráč chtěl přesunout). To nyní nefunguje a hrdina, i když stojí přímo ve městě, se stále má snahu do toho města kde stojí přesouvat. Tím je toto kouzlo definitivně k ničemu stejně, jako kouzlo přivolat posily.

Další věc je odhad způsobených škod (mrtvých) na nepřátelské jednotce během boje. Dřív, pokud hráč najel na nepřítele myší a zkoušel různé směry, ukazovalo mu to relativně přesně, kolik nepřátelských jednotek zdechne v případě útoku. Pochopitelně se to pohybovalo v určitém rozmezí, nicméně to víceméně odpovídalo a způsobené škody se do toho rozmezí opravdu vešly. Nyní to tak není a po útoku hráč zjistí, že způsobené škody jsou klidně až o polovinu menší, než co hra ukazovala. Tedy ukazuje-li to zranění 100-200 mrtvých, způsobené škody mohou být klidně 50-100 mrtvých a podobně. Což je velice matoucí. Stejně tak je matoucí informace o tom, jestli bude nebo nebude nepřítel oplácet. Například u minotaurů, které oplácí preventivně (tj nejprve oplácí a až pak útočí jednotka na ně), se píše, že oplácet nebudou a podobně.

Stabilita hry se nijak nezměnila, stále je zde problém s pamětí. Během druhého kola za Ivana mi tak hra spadla 2x. (je to dlouhá mapa a trvá dlouho, než jí hráč dohraje).

Celkově vzato mě kampaň za Ivana trošku zklamala svojí obtížností. Přišlo mi, že je to nějaké příliš snadné, ve srovnání s některými jinými mapami v těch jiných kampaních dokonce hodně snadné, přičemž by tak nějak člověk čekal, že když je to finále, že to bude také i největší nářez a že to bude mít největší nároky na hráče a jeho schopnosti (když prošel tím vším před tím). Druhá mapa Ivana je sice dobře napsaná scénáristicky a je opravdu dlouhá, je tam mnoho různých událostí, úkolů atd, nicméně je současně neskutečně snadná. Nepřítel/nepřátelé mají vypnutou inteligenci a vlastně téměř vůbec nic nedělají, vše čeká jen na hráče, až se probojuje těmi hromadami neutrálních jednotek, poplní ty úkoly a pak vykřeše hlavního zlouna takovým způsobem, že neví jak se jmenuje. Ke mně se například přidalo skrz diplomacii asi 120 křižáků (tj šampionských jednotek azylu), 600 knězů, měl jsem asi 40 zlatých draků, kteří se ke mě přidávali nebo jsem je najímal, asi 60 archandělů, 4000 kušařů (některé najmuté, některé získané skrz diplomacii) atd. A to byla jen armáda jednoho hrdiny. Nekromacerka měla ke konci 10000 kostlivců a 5000 duchů, které získala během bojů s neutrálními vojáky + ještě mnoho dalších nemrtvých, které získala plněním úkolů, čarodějka již od začátku začínala s mega-armádou a vykuchala všechno, co potkala atd atd. Hrdina divochů taky prakticky neměl konkurenci, zvláště, když se k němu přidalo asi 150 kentaurů. No, prostě bych čekal větší peklo, třeba více plně aktivních nepřátel, zatímco hráč by měl jen jeden hrad a málo zdrojů. Ale mapa to byla pěkná.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Leden 30, 2016, 14:04:09
Říkám si, únor se blíží, kouknu, jestli už je nějaký bližší termín patche a koukám, Ubisoft stáhl ocas a s vrčením vycouval :) Holt když chybí argumenty, není přeci nic "zbabělého" než-li diskusi ukončit na té nejnižší úrovni a tak je komentování článků na Shadow Councilu zrušeno ...

Kdyby to nebyl Ubisoft, asi bych u toho odůvodnění u pár bodů pokýval hlavou, ale nějak zapomněli, že si za celý ten stav mohou sami a to svým vlastním přístupem. Proto nemám důvod je jakkoliv litovat, nebo s nimi soucítit. Namísto toho, aby to vyřešili se vztyčenou hlavou, tak zbaběle utekli. Zcela určitě to bylo rozhodnutí z vyšších míst, ale to nic nemění na podstatě celé věci a tou byla velmi slabá komunikace. Ale takhle to dopadne vždy, když se vývojář rozhodne vytvořit web, který pod záminkou spolupráce s komunitou slouží hlavně jako PR. Měli jsme to tu i u MMX a zcela jistě to ještě mnohokrát uvidíme u jiných titulů.

Shadow Council měl šanci něco změnit, ale jako komunitní platforma je nyní už mrtvý, protože přišel o samotné srdce a bez srdce už to nikdy prostě fungovat nemůže. Obávám se, že tohle nevěští nic dobrého ani pro budoucnost hry.

Sběratelku mám stále zabalenou ve skříni a nejspíše už to tak jednou pro vždy zůstane.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Únor 04, 2016, 13:35:41
Prolomím tady to ticho prudičským dotazem :)

Elemire, podařilo se ti zjistit něco bližšího k tomuto: https://mmh7.ubi.com/en/factions/haven/class/cleric

Zdali by to bylo možné "vyextrahovat"? Grafiku mám k dispozici kompletní, jen těm kódům moc neholduji.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Únor 04, 2016, 16:06:18
Mno, samozřejmě jsem zapomněl, ale před hodinkou jsem to teda zkusil a takhle vypadá offline výsledek:

http://www.svetmightandmagic.cz/mmhvii/cleric.php

V principu na tom nic není, ty hotové šablony stačí jen přeložit a pak zajistit správné načítání obrázků. A v tom vidím drobnější problém. Pokud se koukneš, jak je ta grafika dělaná, tak to jsou u skillů monolitické obrázky, kde jsou všechny skilly právě v jednom obrázku a skript pak zobrazuje určitý výřez.

Teď se to snažím akorát převést do nějakého srozumitelného formátování, aby bylo jasné, co kde je i v samotném html.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Únor 04, 2016, 16:21:00
Jop, grafiku jsem zkoumal a myslel jsem, že si to umí dělat výřezy (kruhové) z té šablony všech skillů, ale nenapadlo mě, že by to nahrávalo celou tu šablonu a jen skrylo vše kolem (pokud jsem to správně pochopil).

Pokud se ti to podaří vyexportovat do něčeho použitelného, bylo by to fajn. Přeložil bych texty a hlavně aktualizoval na verzi 1.6

Ještě jednou díky  :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Únor 04, 2016, 17:11:56
Zkusím to pak ještě na jiné třídě povolání, ale ta podstatná část pro nás na úpravu je ve skutečnosti asi jen to html + ošetřit správné obrázky v css. Teoreticky by mělo být snadné upravit i vzhled skilwheelu podle aktuální třídy - stačí, když mi pak pošleš aktuální obrázky skilwheels pro každou třídu a tu šablonu bych ti pro každou z nich předpřipravil. Potom bych ti jen vysvětlil, co s čím souvisí.

Edit: Je to tak, stačí upravit jen html část, vše ostatní už je potom stejné.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Únor 04, 2016, 18:05:50
Když tak na to koukám, napadla mě ještě jedna věc. Ono je v principu nesmysl, aby si doplňoval xy-krát to samé, protože ty dovednosti se asi nemění, takže spíš vytáhnu každou dovednost v plné sestavě (normal -> master) a pošlu ti to jako soubor k počeštění.

Pak jsou dvě varianty, buďto ti vysvětlím, jak to poskládat do skilwheelu, nebo mi to pošleš zpět a poskládám to já podle těch aktuálních skilwheelů ze hry, co bys mi poslal.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Únor 04, 2016, 18:31:01
Asi ideální by bylo, abych tě s tím neotravoval při každé změně, to nějak pochopit a doplnit to sám, že? :)

Btw co bude výsledkem? Skript nebo html kód nebo obojí? Jde mi o to, že jedu přes Joomlu, tak abych to tam nějak zapracoval. Obrázky ideálně nebrat z Ubiserverů, ale tahat lokálně (uložím si je k sobě), jelikož oni jsou schopní za čas ta data ze stránky smazat.

Mail na mě máš, takže když tak můžeš poslat data tam. Obrázky bych neřešil, ty jsou na 99% shodné s hrou a měnit je už asi nebudou, spíše jen aby byl ten obsah = text snadno editovatelný.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Únor 04, 2016, 20:14:45
Máš to v poště, kdyby nebylo něco jasné, tak dej vědět ;)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Únor 04, 2016, 20:57:58
Máš to v poště, kdyby nebylo něco jasné, tak dej vědět ;)

Díky, budu mít o víkendu o zábavu postaráno :)

PS: tlačidlo "share" by šlo zprovoznit nebo to mají nějak napevno v tom jejich webu? Vytvoří to odkaz s uloženým "naklikaným" buildem. Není to nutnost, když tak bych ho vyhodil.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Únor 04, 2016, 21:17:26
Zkoušel jsem, co dělá, ale blíž jsem po tom nepátral. Zkusím kdyžtak ještě zítra kouknout, tam jde spíše o to, že jsem vynechal skript nebo css, které s tím oknem pracuje. Svázané s webem by to být nemělo, je to něco jako lightbox okno. V tomhle ohledu má kupodivu Ubisoft v kódu docela bordel ;), někdo to tam lepí, jak mu to padne pod ruku.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Únor 04, 2016, 23:59:28
Zkoušel jsem, co dělá, ale blíž jsem po tom nepátral. Zkusím kdyžtak ještě zítra kouknout, tam jde spíše o to, že jsem vynechal skript nebo css, které s tím oknem pracuje. Svázané s webem by to být nemělo, je to něco jako lightbox okno. V tomhle ohledu má kupodivu Ubisoft v kódu docela bordel ;), někdo to tam lepí, jak mu to padne pod ruku.

Dělal to přeci Ubi  :P BTW ještě se tam nezobrazuje ta "bublina" nebo prostě ten hnědý boxík, když jen najedeš na ikonku skillu, místo toho jen bílý text, ale to se když tak doladí nakonec.

Jinak překlad jde v pohodě a umisťování rovněž, jen ještě musím pochopit, jak korigovat to zaoblení textu, vždycky se mi zaoblí na opačnou stranu, než je skillwheel :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Únor 05, 2016, 11:11:25
Poslal jsem ti upgrade souborů. Ten iframe jsem tam dodal, takže share už normálně funguje. Bubliny jsou také pořešené, ono je to definované jednou třídou v css, takže jsem celý SkillWheel zaobalil do divu s příslušnou definicí. U hlavního css souboru doporučuju vytahat jen to podstatné a zbytek smazat.

Zaoblení děláš právě definicí divů pomocí data-position (hned ten první u dovednosti). Normálně si to kolečko nakresli i se segmenty a dopiš si, který segment má jaký index ... od shora (12 hodin) po směru hodinových ručiček - ulti3, minor2, minor1, ulti1, major1, major2, major3, ulti2, minor4 a minor3. To by ti mělo s orientací pomoci.

Edit: Akorát mě u toho tlačítka share napadlo, že v současné chvíli je to prakticky k ničemu, protože ta stránka zpětně nerozlouskne, co s tím výstupem má provést. To už na implementaci tak jednoduché nebude.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Únor 05, 2016, 12:41:56
Díky moc za vše, večer na to kouknu.

Tak ten share zatím připravím a ve výstupu dám neaktivní a uvidí se. Beztak dokud nebude fungovat multiplayer tak to nebude tak žhavé.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Únor 05, 2016, 20:42:51
Není zač. Zkusím ještě na to zpětné načtení kouknout, ale je to už poněkud mimo mé schopnosti. Tuším, jak je to dělané, ale praktickou zkušenost s tím právě nemám. Na druhou stranu je to dobrá příležitost, se něčemu novému přiučit ;)

Ostatně musím říci, že o dovednostech v MMH7 jsem se nejvíce dozvěděl právě díky tomuhle. Jak ten SkillWheel neznám ani z pětky, tak to bylo pro mě nové a docela mě překvapilo, že to zas takový "zázrak" není :) Podle mě to má větší potenciál, než jak je to nakonec využito. Resp. představoval jsem si to mnohem komplikovanější. Z pohledu implementace RPG prvků je to však dobře zvládnuté a dobře čitelné.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Únor 05, 2016, 21:27:01
Jop jen ta metamagie je totálně nedodělaná a s prvky ještě z alfy :D Tu budu muset překopat včetně ikonek celou.

Jinak přeloženo už mám, teď jdu zkoušet sázet ty kola podle class.

UPDATE: http://worldofheroes.cz/images/woh_images/homam7/skillwheel/zastance.html (http://worldofheroes.cz/images/woh_images/homam7/skillwheel/zastance.html)

Tak je dokonáno :) Ještě jednou díky za pomoc, alespoň jsem se podíval blíže na CSS. Teď už jen docvakat zbývajících 35 class  :P
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Únor 10, 2016, 22:28:49
Byl to porod, ale je to: http://worldofheroes.cz/index.php/heroes-vii/dovednosti-hrdinu/interaktivni-skillwheel

Elemire, kdybys náhodou rozlousnul ten mechanizmus zpětného načítání těch 1 a 0 co vygeneruje ten sdílecí čudl, bylo by to super. Ale i tak jsem nadmíru spokojen.

Oficiální stránka se už aktualizovat nebude, tak alespoň fanstránky budou aktuální :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Únor 11, 2016, 16:30:18
Hezké to je :)

Zkusím se na to načítání o víkendu kouknout.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Únor 18, 2016, 19:31:27
Ztracené příběhy Axeothu: https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/the-lost-tales-of-axeoth-unity-now-available

Elemire, opravdu nechceš rozbalit tu krabici a zkusit alespoň Ztracené příběhy?

Vrací se zpět do éry Heroes IV, skvělý příběh (a dlouhý) od Terry B. Raye, 80 hrdinů z H3/H4, staré artefakty a dokonce i legendární hudba z Heroes IV :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Únor 19, 2016, 15:12:07
Abych řekl pravdu, moc mě to teď neláká. O víkendu mám v plánu dohrát Swords of Xeen a pak se vrhnout na úplně něco jiného.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Únor 19, 2016, 15:27:22
Však oni ti Heroes nikam neutečou, pokud nezkrachuje Ubisoft a nevypnou ověřovací servery uPlay :D

Jinak tenhle rok se slaví 30. výročí Might and Magic, tak schválně, jestli něco bude či jim došel budget.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Únor 19, 2016, 15:51:27
No, tenhle rok nebude nový Assassin's Creed, takže kdo ví ... :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Duben 30, 2016, 10:07:52
Původně jsem chtěl napsat, že na Xzone se dá sběratelka nyní pořídit za 999,- ale koukám, že zas tolik kusů už jim asi nezbylo, takže skladem není nic :) Nicméně je možné, že za tu cenu ještě naskladní.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: flash Červenec 26, 2016, 21:54:53
Dneska se mi podarilo zajistit sberatelku s figurkou u kolegu z JRC za 599, sice nejsem zadny velky fanda Heroes ale ta cena byla proste neodolatelna. Ted tu na tu bednu cucim a nevim co s ni, mam nutkani to vubec nerozbalovat a takzvane nechat ji zvysovat hodnotu, ale zase sem sakra zvedavej jak to vypada..to je dilema:)

taky je otazka jestli bych si to treba nezahral, jenze po te co me heroes 6 bavily asi tri hodiny (jako me se to libilo, ale nejak..nevim..proste) mam strach ze bych tu sberatelku zbytecne znehodnotil.

Hmm, kdyz to tady tak zpetne ctu, tak koukam ze jsi ji Elemire taky nerozbalil, to je teda trosku problem, abych ti pravdu rekl:) Protoze sance ze se setkam s nekym kdo ji ma taky jeste nerozbalenou je dost mala, takze me tak napada kolik lidi to takhle udelalo, protoze ta hra je krapet rozbita a ne zrovna pozitivne prijata a nestalo jim za to ji ani rozbalovat :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Červenec 27, 2016, 06:43:54
Jj, stále leží v krabici :D Ani jsem to z ní nevytahoval, dokonce jsem do ní vrátil zpátky i ten hrníček, co k tomu z Xzone posílali. Nakonec jsem si řekl, že ono to stejně časem vyjde ve slevě, takže pokud se budu chtít kouknout na samotnou hru, tak za to ty 2-3 stovky klidně dám. Do hraní mě navíc nic netlačí.

Těžko říci, jak to bude s počtem nerozbalených her (sklady obchodů teď nepočítám :D, podle mě toho bylo vyrobeno moc, např. ve srovnání s Deluxe edicí MMX). Nedokážu si dost dobře představit, že by dneska ještě někdo kupoval boxy s tím, že je nebude otevírat. Ona ta zvědavost přeci jen bývá větší :D

Docela by mě u toho zajímala ještě jedna věc a to jak je to pak s těmi nepoužitými klíči? Respektive jestli za nějakých 10-20 let bude ten nevybalený klíč ještě použitelný? Tohle je podle mě možný budoucí kámen úrazu pro zhodnocení těhle her. I když faktem je, že např. u části své sbírky vím, že část disket je nečitelná, takže mi např. chybí ta daná konkrétní verze hry.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: flash Červenec 27, 2016, 12:36:57
ja myslim ze klice budou platne tak dlouho dokud ta sluzba pro kterou jsou urceny bude existovat. Tezko rict jestli treba Uplay nebo Steam budou za 20 let existovat. Pred 20ti lety zacal nastup CD-ROM her a nikoho tenkrat nenapadlo ze bude nejaky Uplay. Ja osobne si trosku myslim ze mozna budoucnost je v pametovych modulech, neco jako stare cartridge pro konzole.
ze proste hry budou na nich, coz by kopirovani taky dost zkomplikovalo. Ceny ruznych pametovych ulozist jdou porad dolu. Kdysi stala 128mb flashka 1000 korun, dneska se da poridit za stejne penize 128gb. Takze treba za 20 let by naklady na vyrobu mohly byt skoro nulove, podobne jako treba to je dneska u DVD. Tohle me napadlo kdyz zacina vychazet najevo co vlastne bude zac nove Nintendo NX, prenosna konzole s cipem tegra co pujde pripojit k televizi, hry na karte. A taky zrejme dojde na streamovani her, clovek si koupi hru a odnekud mu ji budou streamovat do pocitace, hruza. Ale mozna jen fantaziruju:)

Heroes VII asi nakonec otevru, a mozna i zkusim zahrat:)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Červenec 27, 2016, 13:52:12
Se to dá koupit asi za 300, tedy možná by se dala dokoupit i další licence a sběratelku nerozbalovat. viz: http://hry-pro-pc.heureka.cz/might-and-magic-heroes-7/#utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=Dynamicke-reklamy&utm_term=_inurl%3Ahry-pro-pc.heureka.cz&gclid=Cj0KEQjwt-G8BRDktsvwpPTn1PkBEiQA-MRsBeULthD0_lLVDzn3tTyaPyySyW2AALqo9AS6HorSm-AaAgit8P8HAQ

Ale nejsem si jist, jestli sběratelka zrovna této hry bude mít někdy nějakou hodnotu. Obecně mám dost pochybnosti o hrách, jakožto dobrých investicích s vysokou návratností s postupem času, ale u této hry to platí ještě víc, vzhledem k tomu, že ani není nijak extra zvlášť populární a za rok jí už nikdo nebude znát. Jakože už teď po ní neštěkne pes.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Červenec 27, 2016, 15:40:02
Sběratelka Heroes VII bude bezpochyby sporná investice. Současná generace hráčů Heroes to má jednoduché, koupit si jí může kdokoliv, protože té hry je na trhu navíc přebytek. A ta základna hráčů asi neporoste. Za těch 10-20 let to může oslovit nejspíše jen někoho, kdo se jako já po letech rozhodne něco kompletovat. A pak záleží na tom, jak vzácná bude kupříkladu aukce této hry a jak to někdo nacení. Tady už pak přijdou na řadu i maličkosti a factory sealed je plus.

I když ono i to je sporné, protože v době dnešní techniky není problém nechat ofóliování udělat znovu. U starších her si na tohle taky musím dávat pozor, ale tam naštěstí existuje pár detailů, které nemusí být tomu novodobému "baliči" zřejmé, nebo jim nepřikládá důležitost, jako je typ fólie, perforování apod. Dobrým vodítkem je proto přirozeně dobrá fotografie. Jenomže dneska je to všechno na jedno brdo. Spíš aby se člověk staral, aby se mu to ofóliování náhodou samovolně nerozpadlo :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: flash Červenec 27, 2016, 21:17:44
tak prebalovani her je pomerne rozsirena vec. U nas v obchode kdyz treba neco vykupujeme tak mezi zakladni znalosti patri prave rozeznat prebalovanou hru. U konzoli to neni tak tezke, playstation ma kolem folie pasku s logem playstationu a xbox ma nalepku pres otvirani krabicky. navic strojove baleni pouziva silnejsi folii a jeji spoje jsou lepene. kdezto amaterske baleni pouziva tenkou folii a zatavuje se teplem. Nejlepsi je kdyz k nam dorazi hry primo z distribuce a evidentne jsou prebalovane, vzdycky je pak nejaky problem jako treba poskrabany disk, neplatny kod, chybejici disk nebo manual atd. A nasi romsti spoluobcane zasli tak daleko ze dokazali original playstation hru rozbalit, vyjmout hru a manual, misto ni dat letaky ze samosky a nejakou moravanku na CD, sezdola prelepit otevrenou folii ultra jemnou lepenkou a takto to prodat (jo napalili nas, ale jen jednou). Rozhodne pro koupi hry venovat pozornost prebalu, vyplati se to:)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Srpen 06, 2016, 20:00:47
čtvrtýho k tomu vyšel samostaně hratelný datadisk, zřejmě s nějakýma trpaslíkama. Ale dle hodnocení na steamu to zatím moc neboduje.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Srpen 06, 2016, 20:42:31
30 EU ?? No, budu jim držet palce ;)

Původně jsem čekal na ten jejich stream, ale nakonec jsem ho nestihl, ostatně to nevadí, on stejně žádný nebyl :D Bez ohledu na to, že je to standalone, je to docela dost. Pochybuju, že to někdo bude kupovat právě kvůli tomu. Když už si bude chtít někdo H7 vyzkoušet, tak si za 1/3 ceny datadisku koupí rovnou původní hru. Co jsem zatím četl, ta to do hry přidalo krom trpaslíků další bugy :D
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Srpen 16, 2016, 19:09:32
Teď zrovna koukám na oficiální oznámení datadisku na Shadow Councilu a dole vidím odstaveček? "The digital version of the Complete Edition of Might & Magic Heroes VII, including base game, Lost Tales of Axeoth campaigns and Trial by Fire expansion is also available now." Trial by Fire je tedy první a zároveň poslední datadisk. No, co na to říci? :D Pokud to stále má nějaké bugy, tak hráče předem lituju. Limbic si maximálně střihne ještě jeden patch a pak si zase můžou jít dělat nějaký ten simulátor ježdění na koni. I když bych jim přeci jen přál lepší osud, ale to už záleží čistě na nich samotných, jestli těch několik let získávání nových zkušeností zůročí.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 03, 2016, 03:46:58
Jenom ještě taková "drobnost", kterou jsem se zrovna dočetl mimo oficiální Ubi kanál: Julien Pirou odchází z týmu k jinému projektu. Oznámil to ještě před ohlášením complete edice, takže to je asi opravdu poslední tečka za Might & Magic franchise. Spolu s oznámením o uzavření serverů Duel of Champion to totiž vypadá, jakoby Ubisoft zahájil likvidaci všeho, co s M&M univerzem souvisí. Ve hře tak zůstává už jen MMHO.

Edit: pro zajímavost ...

http://2p.com/44080477_2/Ubisoft-Announces-5-New-Mobile-Games-at-ChinaJoy-2016-by-Wei.htm

http://infogame.vn/game-mobile/chinajoy-2016-tham-gian-hang-cuc-hoanh-trang-cua-ong-lon-ubisoft-31274.html

Ubisoft to zkusí ještě na čínském trhu a kupodivu se vrátí k původnímu univerzu ;)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 03, 2016, 19:55:24
Schválně jsem zkoušel dohledat, co přesně se událo, ale asi je na to ještě brzy. Marzhin (Julien Pirou) se před nějakou dobou vytratil z fór, kde byl původně aktivní. Nejspíše se chtěl vyhnout všemožným otázkám a hlavně se chtěl asi vyhnout tomu, co se po release datadisku Trial by Fire strhlo. Na Linkedin jsem shodou okolností našel jednu drobnou zajímavost mimo Heroes VII .

Od dubna minulého roku se podílel na tvorbě zatím neupřesněného akčního RPG. To však bylo v lednu tohoto roku definitivně zrušeno. Na Heroes Community jsem našel zmínku, že se snad mělo jednat o Dark Messiah of Might and Magic 2, což zní celkem logicky. Byl by to určitě hezký dárek k 30. výročí, ale předpokládám, že důvodem zrušení byla DMM 2 byla akce For Honor, která je pro Ubisoft bezesporu přednější.

Ono je to totiž těžké. Ubisoft je už řádný dinosaur, který se pořád snaží hrát na notu rodinného podniku, což by mu asi vycházelo, pokud by se o rodinný podnik skutečně jednalo. Jenomže Ubisoft už je dávno obchodovatelnou společností a více jak rok rodině Guilemotů utahuje smyčku kolem krku Vivendi. Ta navíc vlastní většinu v mobilní divizi. Je logické, že se budou chovat jako typičtí akcionáři a nebudou nikterak shovívaví vůči experimentům. Odklon od Might & Magic mi vzhledem k prodejním výsledkům přijde samozřejmý, stejně tak mi přijde samozřejmý pokus prorazit se strategickou částí na mobilní platformě.

Přitom on je to ve své podstatě začarovaný kruh, který se paradoxně uzavřel vznikem Reference Teamu v čele s Erwanem. Na počátku to vypadalo zajímavě, ale univerzum Ashanu, potažmo Reference Team, podle mého zasahuje do her více, než je zdrávo. Ve hrách tak není místo pro žádnou evoluci. Důvody pro vznik Ashanu byly vždycky pitomost, jen to prostě jednomu člověku zajistilo dlouholeté teplé místečko v Ubisoftu (právě v osobě Erwana spatřuju hlavní důvod, proč nejsou námitky komunity brány v potaz). I to by se však ještě dalo. Definitivně to ovšem podkopala veškerá snaha o levný vývoj her z tohoto univerza. Marzhin byl nakonec asi jediný člověk, kdo to myslel s MM opravdu vážně a měl k tomu skutečný vztah.

Je proto až zarážející, že ohlášené mobilní hry se mají vrátit zase k původnímu univerzu a navázat na Heroes 3. Nechápu proč zrovna číňané by tohle měli řešit, po původním univerzu se volalo hlavně v Americe a Evropě. Nehledě na to, jak bez rozmyslu ten asijský reportér převezme paskvil v podobě názvu Might & Magic: Heroes 3 ... kurňa, žádná takováhle hra nikdy neexistovala! To že to zkoušeli cpát na ten svůj HD remake, je čistá zhovadilost. Ono opravdu stačilo, kdyby tu komunitu poslouchali, tedy jinými slovy, kdyby v Ubisoftu kopli Erwana do prdele a ukázali mu dveře ven.

Každopádně Čína nás nemusí nijak zajímat, obě ohlášené mobilní hry jsou asijskou exkluzivitou. Pro nás bude tento rok asi opravdu rokem, kdy se kapitola Might and Magic uzavře.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Září 16, 2016, 06:59:15
Jen pro představu, na čem že to Ubisoft ve spolupráci s čínskými vývojáři pracuje  ... ;)Začátek traileru vypadal nadějně, ale první varování přišlo při pohledu na grafické zpracování postav a to druhé při pohledu na jednotky. Ubisoft se prostě rozhodl vyprávět svojí verzi příběhu Restoration of Erathia - naštěstí to bude vyprávět jen Číňanům :)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Lordgraa Září 16, 2016, 09:34:16
A tady je ukázka, jak se to hraje:A artoworky (ty se jim kupodivu povedly - žádný Disney feel jako v traileru):

https://www.behance.net/gallery/41576445/Heroes-of-Might-and-Magic-III-Era-of-Chaos (https://www.behance.net/gallery/41576445/Heroes-of-Might-and-Magic-III-Era-of-Chaos)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Září 16, 2016, 14:50:45
zdá se mi, že se to hraje tak nějak úplně samo.
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Říjen 05, 2016, 21:14:15
A je to tady ... IMPORTANT ANNOUNCEMENT FROM THE TEAM (https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/important-announcement-from-the-team). Podpora Heroes VII je ukončena. Ubisoft se s Limbicem rozloučil a popřál mu mnoho úspěchů do budoucna. Tím máme mimo jiné otázku ohledně M&M vyřešenou ;)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Elemir Listopad 21, 2016, 11:01:51
Poslední dobou jsem se docela pobavil nad "konspiračními" teoriemi na Celestial Heavens, kterým to prostě nedá a se smysly napjatými na maximum sledují, co se okolo M&M šustne ... Výsledkem jsou pak různé šumy ;)

Pokud jste sledovali osud některých protagonistů M&M, tak jste zajisté před několika týdny narazili na aktualizaci profilu Marzhina na LinkedIn, který nakonec zůstává v Ubisoftu, akorát změnil pozici na support ostatních vývojářských týmů. Jinými slovy, abych si tedy taky zakonspiroval, prostě mu v Ubisoftu zavřeli ústa :D Samozřejmě, není v zájmu Ubisoftu, aby kdokoliv z týmu začal vynášet jakékoliv informace a nejlépe se to pojistí tím, že takovému člověku prostě nabídneme jiné místo a pojistíme si ho dodatkem smlouvy. Vůbec tedy nepochybuji o tom, že stejně tak přežil i Erwan a spol.

Výpadky webů také nejsou nic neobvyklého, v případě Heroes VII k tomu došlo vícekrát a vždycky byl web znovu zprovozněn. Vinu bych spíše přikládal neschopným adminům. Nicméně je jasné, že dříve či později oficiální web o H7 skončí, nejinak tomu bylo i u MMX.

Ubisoft má poslední dobou opravdu jiné věci na práci (viz např. hledání nového přístupu k designu open world akcí), než se zabývat nějakou pokoutnou činností okolo frančízy, která ho teď rozhodně nepálí. Já vím, že se dá jen těžko uvěřit tomu, že by tohle měl být opravdu konec, ale na tom beztak nikdo z fanoušků nic nezmění. Možná by od Ubisoftu bylo fér, říct to na plnou pusu, ale podle mě definitivní slovo padne až po sestavení výroční zprávy.

I když na druhou stranu to obecné zděšení chápu. Mnoho webů je postavených na pravidelných aktualizacích, které přinášejí stále nové a nové informace, jenomže co chcete psát o "mrtvém" titulu? I to málo vám časem nakonec dojde a web pomalu přejde do stavu archivu. Komunita se rozplyne tak jako tak, to je to nejmenší, čeho by se každý tvůrce měl bát. Lidé stárnou, mění zájmy a preference. Mrtvé fórum ještě neznamená, že o něj nikdo nemá zájem a zrovna fórum na Celestial Heavens je dost obsáhlé a slouží jako cenný zdroj informací. Ostatně i TELP's fórum docela žije. Konec M&M rozhodně neznamená konec světa ;)
Název: Re:Might & Magic Heroes VII
Přispěvatel: Milhaus Listopad 21, 2016, 13:18:05
Myslím, že v některých případech je lepší, když staré značky nechají být a skončí a nesnaží se je oživovat nebo s nimi cokoliv dělat, jelikož je to stejně jen parazitování a končí to jen zničením jména té původní hry. (fallout, xcom atd).

MM v rukou Ubisoftu je bohužel přesně ten případ. Ačkoliv ty nové hry z univerza nebyly tak hrozné. Nicméně to bylo dáno asi tím, že přece jen byly blíže těm starým a ty v dnešní době nefrčí. Pokud by dělali hru z univerza pro dnešní moderní dobu, dopadlo by to katastrofou.