Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 29, 2024, 06:37:19
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: Kniha návštěv  (Přečteno 2939 krát)

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Kniha návštěv
« kdy: Duben 06, 2020, 21:53:35 »

Zatím neslibuji, za jak dlouho se k tomu dostanu, ten pitomec z Piešťan jen urychlil věc, se kterou už nějakou dobu počítám. Kniha návštěv je jednak dost historický kus software (funguje s minimem vážnějších problémů bezmála od roku 2003!), takže po těch letech a při tom množství příspěvků už to přeci jen hapruje (vytížení databáze apod.). Jen jsem trochu doufal, že to ještě nějakou dobu vydrží :D

Povinná registrace už tu jednou na talíři byla, protože to vyřeší mimo jiné úpravu příspěvků, ale problém byl v tom, abych jí propojil s fórem, protože jinak se budete zbytečně registrovat na dalším místě. Tohle nějak pořešené mám (hlavně to chci vyřešit vzhledem ke stálým přispěvatelům), teď už se jen dokopat k pár dalším úpravám a bude to :D Nechci proto slibovat nějakou rychlou akci, víte, jak to u mě chodí ;) Pro překlenutí tohoto období doporučuji využít právě fórum, které je nově (a bohužel) taky upravené - hosté už nemohou přispívat a registrace si budu nově hlídat. Navrhuji, abychom diskuzi z Knihy návštěv dočasně přesunuli sem, právě do tohoto příspěvku.
IP zaznamenána
This is the end ...

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Kniha návštěv
« Odpověď #1 kdy: Duben 06, 2020, 21:57:48 »

No my co jsme poctivě registrovaný ničim netrpíme, že. Ale ten pitomec byl už zralej na trestní oznámení.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Kniha návštěv
« Odpověď #2 kdy: Duben 06, 2020, 22:13:42 »

Popravdě Yuyu, zvažoval jsem to, obzvláště když nebylo složité vyhledat, kdo to je a mám tu jednotlivá propojení, která bych mohl policii předat, ale ten pitomec ani neví kolikátá bije, takže to nechám na někom jiném - on si nakonec naběhne někde jinde. Pro mě je důležitější okamžitý klid, protože bych nerad "někomu ve Francii" vysvětloval, proč tu účinně nebojuji proti rasismu apod.

Idea je taková, že převedu stejné přihlašovací údaje z fóra a všem vám stálým umožním volné psaní. Omezím jen nové uživatele a případné hosty (budu příspěvky schvalovat).
IP zaznamenána
This is the end ...

Ringo

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 274
Re:Kniha návštěv
« Odpověď #3 kdy: Duben 07, 2020, 18:28:16 »

Ono je to asi dobře to podmínit přihlášením, byť ten svobodný textový řádek, kde mohl napsat kdokoliv cokoliv, měl své kouzlo. Škoda, že se musel najít pitomec, který shodil něco, co fungovalo tolik let. 
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Kniha návštěv
« Odpověď #4 kdy: Duben 07, 2020, 20:07:02 »

Právě, mělo to své kouzlo a řekl bych, že povinnou registraci se mi povedlo oddálit o slušný kus. Příspěvků od hostů je však za ta léta poskrovnu, takže zavedení kompletní registrace se prakticky nikoho významně nedotkne. Akorát to bude trochu krkolomné, protože na počátku jsem s propojováním software nepočítal a zrovna u těch uživatelů by se mi hodilo modifikovat celou tabulku a tím pádem celou registraci, ale na to už jsem moc líný :D Zítra nahodím základní úpravu a uvidíme.
IP zaznamenána
This is the end ...

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Kniha návštěv
« Odpověď #5 kdy: Duben 07, 2020, 20:57:24 »

Taky jsi mohl zavést takový to "opište text z obrázku", přes to by  se ten pitomec nedostal, na to už nemá kapacitu :-D.

Ale tak, třeba se někdo registruje a přidá se k nám.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Kniha návštěv
« Odpověď #6 kdy: Duben 07, 2020, 21:28:10 »

No, jako přemýšlel jsem, jak nechat hostům volný prostor a přitom ztížit odesílání příspěvku s tím, že to podstoupí jen ti, co mají opravdu silnou vůli :D

Ale teď vážně :D Schvalování příspěvků je taky naprd, protože to je přesně to, co jsem nechtěl, neboť už to samo o sobě je pro mě jakási cenzura. Nehledě na to, že Kniha návštěv je občas dost živá, takže by to narušilo případnou dynamiku diskuse a nejspíš by z toho byl ve finále paskvil. Pokud bych naopak schvaloval vše, tak tu máme novodobý analog emailové konference a to už snad taky máme dávno za sebou :D V dnešní době moc kloudných možností jak to vyřešit není.

Registrace je každopádně průšvih, protože klesající aktivitu na fóru a v Knize návštěv právě kompenzovalo to volné přispívání. Jsou to tak 3-4 uživatelé + sem tam pochvala v Knize návštěv. Ono to není zrovna málo, protože i ti 3-4 uživatelé si zaslouží možnost přispívat, tímhle je v podstatě hodím přes palubu. Registrace odradí i případnou novou diskutující posilu.

Jako tušil jsem, že to jednou půjde do kytek, ale představoval jsem si to přeci jen trochu jinak. Teď je to sice jen jeden blb, ale ono by k tomu časem stejně došlo, protože by přišli další/jiní. Tenhle to nemá v hlavě v pořádku, což je možná o to horší. Ostatní zatím vždycky pochopili, že už překročili čáru a sami se stáhli - i obyčejnému trollovi totiž dojde, že kurví něco, co by asi neměl. S novými lidmi bych tedy nepočítal, předpokládám, že to budou tak 1-2 (vážné) registrace ročně, z toho do té naší diskuzní komunity to bude nejspíš 0.
IP zaznamenána
This is the end ...

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Kniha návštěv
« Odpověď #7 kdy: Duben 07, 2020, 21:38:02 »

A přitom mu máme tak živo a takovou atmosféru :-D. A naše schopnost mluvit prakticky o čemkoliv!
IP zaznamenána

Ringo

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 274
Re:Kniha návštěv
« Odpověď #8 kdy: Duben 07, 2020, 22:11:21 »

Ještě je možnost to chvíli nechat bloklé a za nějaký čas to opět zprovoznit, jak to bylo. Třeba ho nenapadne se podívat za týden, jestli to náhodou nefunguje. Samozřejmě to ale může nenapadnout i ty občasné návštěvníky, o které přijít nechceš.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Kniha návštěv
« Odpověď #9 kdy: Duben 07, 2020, 22:21:13 »

Pořád je tu možnost ho nechat hospitalizovat.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Kniha návštěv
« Odpověď #10 kdy: Duben 07, 2020, 22:24:46 »

Dlouhodobé bloknutí prakticky nic neřeší. Jednak to odradí řadu normálních přispěvatelů a z pohledu budoucí prevence je to nejisté. Jednodušší je zavést povinnou registraci hned a do budoucna dle situace ty podmínky zmírnit - což ale už moc smysl nedává. Holt to asi doklepeme v užším osazenstvu a možná si i vysloužíme nálepku tajného (možná až mystického) spolku :D Mě opravdu nenapadá nic smysluplného a je dost možné, že nakonec změnu ani nepoznáme :D

Yuyu: moc náročné, to se naposledy povedlo tuším Mosadu s Eichmannem ;)
IP zaznamenána
This is the end ...

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Kniha návštěv
« Odpověď #11 kdy: Duben 07, 2020, 22:31:51 »

To by ses divil jak je to jednoduchý.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Kniha návštěv
« Odpověď #12 kdy: Duben 08, 2020, 17:48:36 »

Hajduška dnes hraje Heroes 4. Mám otevřenej noťas vedle sebe když pracuju a nestíhám ho hlídat. Jezdí s hrdinou sem a tam, kope díry a prodává suroviny. Asi to po ní pak loadnu. No, stejně je ta mapa vyhraná.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Kniha návštěv
« Odpověď #13 kdy: Duben 08, 2020, 19:57:05 »

Základní úprava Knihy návštěv je hotova. Kdokoliv, kdo má platnou registraci zde na Fóru, se může přihlásit se stejnými přihlašovacími údaji i do Knihy návštěv. Prozatím prosím akorát o jedno, přihlašujte se pokud možno jen budete-li opravdu chtít něco napsat a po odeslání zprávy se zase odhlašujte. Já totiž přesně netuším, jak moc dlouho to přihlášení vydrží, a pokud byste překročili určitý limit (jeho hodnotu zatím neznám, možná je to klasických 24 minut, ale nechci hádat), tak je možné, že při pokusu o odeslání příspěvku po limitu byste o něj mohli přijít (nejde o perma login). Je to opravdu zatím jen hodně provizorní řešení, ale kupodivu se mi podařilo s minimem úprav a zároveň zachovává původní ráz a funkčnost Knihy návštěv.

Musím postupovat opatrně, jak už jsem psal, Kniha návštěv má po těch letech své mouchy a zpracování dotazů nebo už jen zobrazování příspěvků celkem solidně zatěžuje server, takže mi hosting čas od času databázi s Knihou návštěv na chvilku odstřihne. Proto to nechci ještě více zhoršovat a naopak bude nutné časem provést mnohem rozsáhlejší úpravy ... do těch se mi ovšem nyní moc nechce :) Díky.
« Poslední změna: Duben 08, 2020, 20:19:54 od Elemir »
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Kniha návštěv
« Odpověď #14 kdy: Duben 08, 2020, 20:07:12 »

Jenom ještě k tomu perma loginu. SMF umožňuje hodně věcí, ale problém Elemir's Page je v tom, že je to slepenec software a nikdy jsem nepočítal s tím, že by tu byly nějaké společné rutiny jako třeba centrální login apod. Proto jsou třeba fórum nebo wiki vystrčeny mimo hlavní strukturu webu a fungují nezávisle. Něco možná časem ještě pořeším, ale znáte to ... :D
IP zaznamenána
This is the end ...