Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 29, 2024, 00:12:16
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti  (Přečteno 9558 krát)

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« kdy: Únor 12, 2018, 22:11:28 »

Nejako mi u týchto postáv nesedí počet skúseností s rozdelenými skill points. Napríklad moja obľúbená Cauri Blackthorne má level 50, ale podla mojich výpočtov má dovednosti rozdelené ako keby mala Level 58.

Level 50 = 350 bodov, ale rozdelených má až 423 bodov.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #1 kdy: Únor 12, 2018, 23:30:09 »

Cauri Blackthorn ti nesedí? Podívej se jak vypadá Vetrinus Taleshire :-D. Proč má Nathaniel Roberts (15lv) stejný schopnosti jako Hevatia Deverbero (30lv)? Prostě ty postavy nejsou dělaný stylem "dejme jim level a pak rozdělme body". Někdo to nastřílel od boku.

Edit: Tak jsem to sečetla, Taleshirek má 564 bodů, tedy efektivně lv 70. To neni špatný skóre, na 19ctiletýho kluka. Asi pracoval jako učedník v kovárně a bral si domů nějaký podkůvky. Člověk se k němu dostane velmi pozdě, ale obávám se že pro tohle monstrum se vyplatí z party něco vykopnout.

Oh,  jak tak koukám, tomu chlapci je 16. Já to brala podle mojí dohraný hry a tam už je starší. Tomu se, lidičky, říká talent.
« Poslední změna: Únor 13, 2018, 00:42:35 od Yuyana »
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #2 kdy: Únor 13, 2018, 01:42:43 »

Tak jsem se na to pro srandu podívala a udělala si předběžnou tabulku. Neni to zkontrolovaný, neručim za správnost. Brala jsem to podle webu, protože ve hře byly na některejch postavách provedený změny + nemám všechny. Většina postav je tak nějak +- 3 levely nad tim co by měly mít, ovšem nad Robertsem, Durothem a Taleshirem někdo mastruboval.

Jinak, Elemire, Flamdring a pan a paní (slečna?) Stormlancovi mě požádali abych tě upozornila že jsi je napsal špatně. + jsem si rozumně jistá, že Flamdring vyžaduje splnění questu na svědka pohromy, jinak se nepřidá. Už jsem dlouho nehrála s plnou partou, ale vim jak jsem vždycky spěchala abych ho stihla nabrat na přiměřenym levelu.

Body jsou braný celkem, + z toho na rozdělení za lomítkem. Efektivní levely jsou zaokrouhlovaný.
« Poslední změna: Únor 13, 2018, 01:48:00 od Yuyana »
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #3 kdy: Únor 13, 2018, 07:18:37 »

Je to možné, tahle NPC hráč většinou potká později, takže úkol se svědkem už bývá hotový. Udělám si poznámku.
IP zaznamenána
This is the end ...

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #4 kdy: Únor 13, 2018, 10:45:27 »

Poznámka mimo mísu, ale nejlepší volba je stáhnout si ten mod na vytvoření celé party podle sebe. Tak nějak mi u osmičky hodně vadilovytvoření jenom jedné postavy. Je pravda, že vzít si někde brzo postavu na 50. levelu je výhodnější, na druhou stranu si chci všechny ty skilly a podobně rozdělovat podle sebe, jako ve starších dílech.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #5 kdy: Únor 13, 2018, 14:18:54 »

Myslim že když si vemeš ty postavy na 5lv tak máš dostatek prostoru na rozdělování. Samozřejmě je tu otázka obličejů. Zvlášť u kleriků je problém. To jejich "klony útočí" mě vždycky děsí. Cauri má docela pokažený staty, ale proti průměrný 5lv postavě je v mírný výhodě, navíc je to automatickej mistr magií a umí obchodovat... Roberts je hovádko, vždycky jsem ho brala, když jsem měla partu. Tomu se nic co si vytvoříš na 1lv nevyrovná. K tomu draka, máš tři nejsilnější classy ve hře a nic víc nepotřebuješ. Pátýho do party kohokoliv. Mercutura je starej, ale 15lv má a chvíli vydrží, než se splní pár questů a nabere se něco našlápnutějšího...

Takže ne, jsem spokojená s hrou tak jak je :-D.
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #6 kdy: Únor 13, 2018, 14:41:43 »

Tak já vždycky nabral hned první čtyři postavy, který šly a ty mi vydržely do konce hry. Já zase nejsem moc takovej, že když už jsem s nima něco vybojoval a splnil, abych je pak vyhazoval kvůli jiným lepším postavám. Obličeje, to je u mě problém.:-D Hlavně u toho vousatýho rytíře jsem ani nepoznal, když na něm byl nějakej negativní stav.

Drak mi přijde v podstatě takovej oficiální cheat, navíc mi na něm dost vadilo, že nemůže používat žádný vybavení. To party jsem ho bral jen kvůli alchymii, když jsem chtěl vyrobit nějaký lektvary a pak zase šel (teda letěl), trol a minotaur mě moc neoslovili, takže klasika: elf, nekrouš, klerik, rytíř a pátýho jsem měl upíra, ten byl sice slabej, ale šel nabrat hned na začátku a bral jsem ho jen jako takovej bonus ke standardním 4 postavám z MM6 a MM7.

No a pak jsem si stáhl mod na všechny postavy a vzal si sice úplně stejná povolání, ale vytvořil jsem si je sám. Přece jen, MM není Baldur's Gate, že by Ti najmutelné postavy obohatily příběh o svoje linky, osobní questy, romance a jejich kecy.:-)
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #7 kdy: Únor 13, 2018, 14:46:18 »

Banda nájezdnic.:-)
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #8 kdy: Únor 13, 2018, 15:02:26 »

Myslíš ty kecy kvůli kterejm jsem hrála Baldur's Gate jako multiplayer abych se jim vyhnula :-D. Jsem velmi ráda, že v mm tohle "obohacení" neni. Taky obecně nevyhazuju postavy, prostě chodim s prázdnejma místama dokud nenaberu. Obličeje jsou u mě podstatný, když to vypadá jako zmíněnej rytíř, tak od toho utíkám jako blesk.

Troll a minotaur nemaj čim oslovit, to je fakt. Totálně nejslabší povolání vhodný jen jako ztížení hry.

A jak tu všichni věděj, nemám ráda když lidi mluvěj o drakovi takhle :-D. Jo, je jednodušší a nevyžaduje vybavení, ale když pominu ten začátek na 5lv, kdy je skutečně silnější, tak se to po nějaký době srovná. Parta 4 draků má skoro stejnou damage jako porádnej lučistník :-D.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #9 kdy: Únor 13, 2018, 17:59:04 »

Citace
tahle NPC hráč většinou potká později

Presne tak, nie všetky. Cauri Blackthorne môžeš najať takmer hneď na začiatku. Stačí kúpiť zvitok lietania, alebo najať draka a potom ísť pre ňu do Šeptajúcich lesov. Mimochodom Cauri Blackthorne je najužitočnejšia NPC postava. Prakticky ihneď máš k dispozícii všetko čo potrebuješ od odstraňovania pascí cez obchodovanie až po mestskú bránu, alebo neviditeľnosť.  Ešte môžeš ísť pre druhého draka Flamdrinka(L15) a po queste zo svedkom už nie je problém ísť po ďalšiu 50tku Blazena Stormlace a špióna klerika Dysona Leylanda. Je to výborné keď hráš na skóre. Po potopení flotily som si brával ešte čarodeja L50 (pre L.maják) a vymenil som aj klerika za Dervisa L50. Hlavná postava dostala všetky čierne lektvary, sudy a podkovy tak aby prežila až do konca aj na prvom levely.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #10 kdy: Únor 13, 2018, 18:03:56 »

Citace
udělala si předběžnou tabulku

Hmm, naozaj pekná tabuľka.
A to som si myslel že som sa úplne zbláznil, keď som NPCčku počítal dovednostné body :D :D
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #11 kdy: Únor 14, 2018, 00:53:32 »

Samozřejmě že ses zbláznil, normální lidi takový věci nedělaj :-D. Ale tady to nevadí.

Já osobně na ten příběhovej úkol nijak nespěchám, bylo u mě normální že jsem měla 30lv a stále jsem ho neměla hotovej. Pak jsem měla v partě lowláky. Já tak nesnášim když maj postavy různý levely.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #12 kdy: Únor 14, 2018, 05:45:56 »

Tak trošku mimo téma, ale co už, když je nálada na blbosti, tak je nálada na blbosti :-D. Nebyla jsem to já, kdo do toho zatáhl draky :-D.

Zapla mm8 a moje savy jsou samý sólo, akorát jedna pozice je věnovaná mojí oblíbený kombinaci lich/drak/drak/drak/drak. Samozřejmě sólisti maj 2x tolik levelů co skupinově orientovaný jedinci. Jelikož jsem ale měla náladu na menší pokus, tak jsem to dorovnala na 120 vše. Aby ta arénka stála za to.

Skupina A), výše zmiňovaná parta lišky a draků, "skupina" B), lučištník. Můj oranžovej budík na stopování času.

Skupina A) má zrychlení, odrážení bolesti, čarodějovo oko a lišku co kouzlí vysátí duše (říkám jí "healer"). Draci situačně používaj dračí dech.

"Skupina" B) má zrychlení a čarodějovo oko. Může použít buď výbušnej luk nebo luk co vysává životy. V rámci pudu sebezáchovy jsem zvolila variantu B. Damage je výrazně horší ale nehrozej malý nehody.

Skupina A) má časy mezi 35 a 45 sec, podle toho co je za potvory a podle toho jak se to zrovna podaří. "Skupina" B)... taky. Pokusy kde jsem si drakama zabila celou partu nebo kde dostal lučištník stun nebyly do výsledku započítaný :-D. Tenhle lučištník je zrovna ten bez štítu s imunitou. (Lučištník dostal stun jednou, nehlídala jsem si záda. Nehod s drakama bylo více, dlouho jsem to nehrála :-D.)

Draci jsou prostě nebezpečný sobě i okolí. Pravda, lučištník s výbušnym lukem je na tom uplně stejně. Výsledek je tedy vyrovnanej.
IP zaznamenána

Lord Owl

  • Host
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #13 kdy: Únor 14, 2018, 12:45:25 »

Když byla řeč u "unknown" modu, co umožňuje začít v MM8 s partou sucharů (čti lvl.1), tak mě napadlo, že ti "nabíratelní" suchárci by mohl mít jednu nenápadnou skill-specialitku (každý jinou pocho), která by jejich sucharství mírně opepřila (proti 1lvl hlavní figurce hráče). Podobně jako speciality v H3 (třeba na fireball, na magic arrow, stun nebo proti určitým nestvůrám). To by mě bavilo sledovat ty náhlé efekty z bonusu.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
« Odpověď #14 kdy: Únor 14, 2018, 17:40:03 »

Ak si vytvoríš kompletnú partiu hneď na začiatku hry, nestretneš už v krčme dobrodruhov tie dve L4 postavy na najatie upírka a nekromancer. A občas sa mi stalo že keď som vošiel do chrámu hada kde je L4 rytier, tak hra spadla.
Inak s drakom som už niekoľko rokov nehral. Je to na mňa moc OP :) Ale raz som mal družinu 4xdrak + Cauri. Zaujímavé by bolo 5xdrak.
IP zaznamenána