Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

Might and Magic I - IX => Hospoda Might and Magic => Téma založeno: tono Únor 12, 2018, 22:11:28

Název: MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: tono Únor 12, 2018, 22:11:28
Nejako mi u týchto postáv nesedí počet skúseností s rozdelenými skill points. Napríklad moja obľúbená Cauri Blackthorne má level 50, ale podla mojich výpočtov má dovednosti rozdelené ako keby mala Level 58.

Level 50 = 350 bodov, ale rozdelených má až 423 bodov.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Yuyana Únor 12, 2018, 23:30:09
Cauri Blackthorn ti nesedí? Podívej se jak vypadá Vetrinus Taleshire :-D. Proč má Nathaniel Roberts (15lv) stejný schopnosti jako Hevatia Deverbero (30lv)? Prostě ty postavy nejsou dělaný stylem "dejme jim level a pak rozdělme body". Někdo to nastřílel od boku.

Edit: Tak jsem to sečetla, Taleshirek má 564 bodů, tedy efektivně lv 70. To neni špatný skóre, na 19ctiletýho kluka. Asi pracoval jako učedník v kovárně a bral si domů nějaký podkůvky. Člověk se k němu dostane velmi pozdě, ale obávám se že pro tohle monstrum se vyplatí z party něco vykopnout.

Oh,  jak tak koukám, tomu chlapci je 16. Já to brala podle mojí dohraný hry a tam už je starší. Tomu se, lidičky, říká talent.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Yuyana Únor 13, 2018, 01:42:43
Tak jsem se na to pro srandu podívala a udělala si předběžnou tabulku. Neni to zkontrolovaný, neručim za správnost. Brala jsem to podle webu, protože ve hře byly na některejch postavách provedený změny + nemám všechny. Většina postav je tak nějak +- 3 levely nad tim co by měly mít, ovšem nad Robertsem, Durothem a Taleshirem někdo mastruboval.

Jinak, Elemire, Flamdring a pan a paní (slečna?) Stormlancovi mě požádali abych tě upozornila že jsi je napsal špatně. + jsem si rozumně jistá, že Flamdring vyžaduje splnění questu na svědka pohromy, jinak se nepřidá. Už jsem dlouho nehrála s plnou partou, ale vim jak jsem vždycky spěchala abych ho stihla nabrat na přiměřenym levelu.

Body jsou braný celkem, + z toho na rozdělení za lomítkem. Efektivní levely jsou zaokrouhlovaný.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Elemir Únor 13, 2018, 07:18:37
Je to možné, tahle NPC hráč většinou potká později, takže úkol se svědkem už bývá hotový. Udělám si poznámku.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Ivan Únor 13, 2018, 10:45:27
Poznámka mimo mísu, ale nejlepší volba je stáhnout si ten mod na vytvoření celé party podle sebe. Tak nějak mi u osmičky hodně vadilovytvoření jenom jedné postavy. Je pravda, že vzít si někde brzo postavu na 50. levelu je výhodnější, na druhou stranu si chci všechny ty skilly a podobně rozdělovat podle sebe, jako ve starších dílech.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Yuyana Únor 13, 2018, 14:18:54
Myslim že když si vemeš ty postavy na 5lv tak máš dostatek prostoru na rozdělování. Samozřejmě je tu otázka obličejů. Zvlášť u kleriků je problém. To jejich "klony útočí" mě vždycky děsí. Cauri má docela pokažený staty, ale proti průměrný 5lv postavě je v mírný výhodě, navíc je to automatickej mistr magií a umí obchodovat... Roberts je hovádko, vždycky jsem ho brala, když jsem měla partu. Tomu se nic co si vytvoříš na 1lv nevyrovná. K tomu draka, máš tři nejsilnější classy ve hře a nic víc nepotřebuješ. Pátýho do party kohokoliv. Mercutura je starej, ale 15lv má a chvíli vydrží, než se splní pár questů a nabere se něco našlápnutějšího...

Takže ne, jsem spokojená s hrou tak jak je :-D.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Ivan Únor 13, 2018, 14:41:43
Tak já vždycky nabral hned první čtyři postavy, který šly a ty mi vydržely do konce hry. Já zase nejsem moc takovej, že když už jsem s nima něco vybojoval a splnil, abych je pak vyhazoval kvůli jiným lepším postavám. Obličeje, to je u mě problém.:-D Hlavně u toho vousatýho rytíře jsem ani nepoznal, když na něm byl nějakej negativní stav.

Drak mi přijde v podstatě takovej oficiální cheat, navíc mi na něm dost vadilo, že nemůže používat žádný vybavení. To party jsem ho bral jen kvůli alchymii, když jsem chtěl vyrobit nějaký lektvary a pak zase šel (teda letěl), trol a minotaur mě moc neoslovili, takže klasika: elf, nekrouš, klerik, rytíř a pátýho jsem měl upíra, ten byl sice slabej, ale šel nabrat hned na začátku a bral jsem ho jen jako takovej bonus ke standardním 4 postavám z MM6 a MM7.

No a pak jsem si stáhl mod na všechny postavy a vzal si sice úplně stejná povolání, ale vytvořil jsem si je sám. Přece jen, MM není Baldur's Gate, že by Ti najmutelné postavy obohatily příběh o svoje linky, osobní questy, romance a jejich kecy.:-)
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Ivan Únor 13, 2018, 14:46:18
Banda nájezdnic.:-)
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Yuyana Únor 13, 2018, 15:02:26
Myslíš ty kecy kvůli kterejm jsem hrála Baldur's Gate jako multiplayer abych se jim vyhnula :-D. Jsem velmi ráda, že v mm tohle "obohacení" neni. Taky obecně nevyhazuju postavy, prostě chodim s prázdnejma místama dokud nenaberu. Obličeje jsou u mě podstatný, když to vypadá jako zmíněnej rytíř, tak od toho utíkám jako blesk.

Troll a minotaur nemaj čim oslovit, to je fakt. Totálně nejslabší povolání vhodný jen jako ztížení hry.

A jak tu všichni věděj, nemám ráda když lidi mluvěj o drakovi takhle :-D. Jo, je jednodušší a nevyžaduje vybavení, ale když pominu ten začátek na 5lv, kdy je skutečně silnější, tak se to po nějaký době srovná. Parta 4 draků má skoro stejnou damage jako porádnej lučistník :-D.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: tono Únor 13, 2018, 17:59:04
Citace
tahle NPC hráč většinou potká později

Presne tak, nie všetky. Cauri Blackthorne môžeš najať takmer hneď na začiatku. Stačí kúpiť zvitok lietania, alebo najať draka a potom ísť pre ňu do Šeptajúcich lesov. Mimochodom Cauri Blackthorne je najužitočnejšia NPC postava. Prakticky ihneď máš k dispozícii všetko čo potrebuješ od odstraňovania pascí cez obchodovanie až po mestskú bránu, alebo neviditeľnosť.  Ešte môžeš ísť pre druhého draka Flamdrinka(L15) a po queste zo svedkom už nie je problém ísť po ďalšiu 50tku Blazena Stormlace a špióna klerika Dysona Leylanda. Je to výborné keď hráš na skóre. Po potopení flotily som si brával ešte čarodeja L50 (pre L.maják) a vymenil som aj klerika za Dervisa L50. Hlavná postava dostala všetky čierne lektvary, sudy a podkovy tak aby prežila až do konca aj na prvom levely.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: tono Únor 13, 2018, 18:03:56
Citace
udělala si předběžnou tabulku

Hmm, naozaj pekná tabuľka.
A to som si myslel že som sa úplne zbláznil, keď som NPCčku počítal dovednostné body :D :D
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Yuyana Únor 14, 2018, 00:53:32
Samozřejmě že ses zbláznil, normální lidi takový věci nedělaj :-D. Ale tady to nevadí.

Já osobně na ten příběhovej úkol nijak nespěchám, bylo u mě normální že jsem měla 30lv a stále jsem ho neměla hotovej. Pak jsem měla v partě lowláky. Já tak nesnášim když maj postavy různý levely.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Yuyana Únor 14, 2018, 05:45:56
Tak trošku mimo téma, ale co už, když je nálada na blbosti, tak je nálada na blbosti :-D. Nebyla jsem to já, kdo do toho zatáhl draky :-D.

Zapla mm8 a moje savy jsou samý sólo, akorát jedna pozice je věnovaná mojí oblíbený kombinaci lich/drak/drak/drak/drak. Samozřejmě sólisti maj 2x tolik levelů co skupinově orientovaný jedinci. Jelikož jsem ale měla náladu na menší pokus, tak jsem to dorovnala na 120 vše. Aby ta arénka stála za to.

Skupina A), výše zmiňovaná parta lišky a draků, "skupina" B), lučištník. Můj oranžovej budík na stopování času.

Skupina A) má zrychlení, odrážení bolesti, čarodějovo oko a lišku co kouzlí vysátí duše (říkám jí "healer"). Draci situačně používaj dračí dech.

"Skupina" B) má zrychlení a čarodějovo oko. Může použít buď výbušnej luk nebo luk co vysává životy. V rámci pudu sebezáchovy jsem zvolila variantu B. Damage je výrazně horší ale nehrozej malý nehody.

Skupina A) má časy mezi 35 a 45 sec, podle toho co je za potvory a podle toho jak se to zrovna podaří. "Skupina" B)... taky. Pokusy kde jsem si drakama zabila celou partu nebo kde dostal lučištník stun nebyly do výsledku započítaný :-D. Tenhle lučištník je zrovna ten bez štítu s imunitou. (Lučištník dostal stun jednou, nehlídala jsem si záda. Nehod s drakama bylo více, dlouho jsem to nehrála :-D.)

Draci jsou prostě nebezpečný sobě i okolí. Pravda, lučištník s výbušnym lukem je na tom uplně stejně. Výsledek je tedy vyrovnanej.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Lord Owl Únor 14, 2018, 12:45:25
Když byla řeč u "unknown" modu, co umožňuje začít v MM8 s partou sucharů (čti lvl.1), tak mě napadlo, že ti "nabíratelní" suchárci by mohl mít jednu nenápadnou skill-specialitku (každý jinou pocho), která by jejich sucharství mírně opepřila (proti 1lvl hlavní figurce hráče). Podobně jako speciality v H3 (třeba na fireball, na magic arrow, stun nebo proti určitým nestvůrám). To by mě bavilo sledovat ty náhlé efekty z bonusu.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: tono Únor 14, 2018, 17:40:03
Ak si vytvoríš kompletnú partiu hneď na začiatku hry, nestretneš už v krčme dobrodruhov tie dve L4 postavy na najatie upírka a nekromancer. A občas sa mi stalo že keď som vošiel do chrámu hada kde je L4 rytier, tak hra spadla.
Inak s drakom som už niekoľko rokov nehral. Je to na mňa moc OP :) Ale raz som mal družinu 4xdrak + Cauri. Zaujímavé by bolo 5xdrak.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Yuyana Únor 14, 2018, 18:13:39
Logicky, ty postavy který si člověk na začátku vytvoří se musej někde vzít. Chudáci lowláci za ně zaplatěj životem. Myslete na to příště, až s tim módem budete hrát... :-D

...

5x drak jsem nezkoušela, myslim že by to byl celkem vopruz, žádný kouzla krom lítání... Jako mám to několikrát odsólovaný za rytíře, ale když už dělám partu, tak chci něco co kouzlí. Navíc si zřetelně pamatuju jaký problémy maj draci se zabíjenim myší :-D. Jak drak vidí potkana tak zdrhá. Já ty draky fakt miluju, prakticky nic jinýho do party neberu, zbožňuju jejich sladký čumáčky... ale ne.

Myslim že ideál by bylo vzít lučištníka, nabrat ze začátku draka na malej startovní boost, pak draka kopnout a jet sólo. Nebo to dojet ve dvou, ale ten drak bude v pozdější fázi hry brzda.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Lord Owl Únor 15, 2018, 12:44:32
a chtít název toho modu na MM8 by asi bylo pošetilé, že ??
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Elemir Únor 15, 2018, 14:47:28
https://www.celestialheavens.com/forum/10/16692 ??
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Ivan Únor 15, 2018, 16:31:06
Základní hra ani neumožňuje si vytvořit draka a mít v partě pět draků.

A ten základní kouzelník a upírka se dají v pohodě oželet, když si uděláte celou partu sami.:-)
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Yuyana Únor 15, 2018, 17:17:13
Základní hra to neumožňuje, ale já mám na to editor... :-D A neštítila bych se ho použít, kdybych to chtěla zkusit. Už jsem zkoušela sólo draka, ale moc to nešlo. Fakt že jsem dala sólo za všechno ostatní a za draka ne je pro mě důkaz kompetence ostatních povolání :-D.

Ten základní kouzelník je uplně k ničemu, toho oželim uplně v klidu :-p. Když nekra, tak Robertse. Upíry do party moc neberu, zvlášť proto že z principu neplnim jejich povyšovák. Když jsem sólovala s upírem, tak jsem se povýšila editorem.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: tono Únor 15, 2018, 17:38:44
Citace
Upíry do party moc neberu, zvlášť proto že z principu neplnim jejich povyšovák

Ja v tom nevidím žiadny problém až na ten obrovský sarkofág :) Ale upír má kúzlo ktoré umožňuje vznášanie celej skupiny. To znamená že pasce sa nespustia a dá sa prechádzať po láve.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Yuyana Únor 15, 2018, 17:52:28
Já respektuju právo na ukončení vlastního života a nehodlám nikomu pomáhat ho narušovat :-). Takže proto :-).

Ano, levitace může bejt užitečná, a vydrží i spaní, takže se dá odpočívat na vodě nebo lávě :-D, ale neni zas tolik míst kde by to bylo nepostradatelný. Na konci hry v rovinách nebo v tom ohnivym vajíčku to jde využít. Otázka je jestli kvůli tomu potáhnu upíra celou hru. A odpověď je ne.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Ivan Únor 22, 2018, 09:30:52
Yuyano, tak jsem koukal na ty Tvoje sejvy před Arénou a upřímně bych svoji postavu vedl dost jinak.:-D Každopádně nevím, jak se Ti podařilo vykosit Arénu za 45 vtěřin, když nemáš ani kouzla a pro mě je problém, abych to tam s tou Tvojí postavou přežil.:-D Aspoň jsem zjistil, že hrát jen s jednou postavou je strašně neefektivní a rozhodně to není nic pro mě.:-)

Ale chtěl jsem se zeptat, jak se Ti podařilo vytvrdit Artefakty a Relikvie? Mně jdou pomocí toho lektvaru vytvrdit jen normální předměty, jinak se lektvar sice spotřebuje, ale Artefakt nebo Relikvie vytvrzené nejsou.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Yuyana Únor 22, 2018, 14:15:18
Edit: Nehraješ náhodou... v tahovym módu... že ne? :-D TO tu postavu totiž uplně zabije. Na ten entr vůbec nešmatej, jen před začátkem boje.

...

Gray face patch umožňuje vytvrdit relikvie. je to super možnost. Bez ní se je kolikrát ani nevyplácí oblíkat. Obzvlášť na sólo, kdy člověk nemá vždycky opraváře. Vzhledem k tomu kolik jich člověk během hry najde je to velká škoda.

Každopádně... jaký kouzla? Hodíš haste a jedeš. Ta postava v boji nekouzlí. Vůbec. Hlavně se ti NIKDY NIKDY NIKDY nesmí stát že jsi u nepřátel na blízko. Jde to "nikdy" zvětšit a obarvit na červeno? Prostě je to skutečně důležitý :-D.

Jak bys vedl svojí postavu? Je to lučištník, tak... ho vedu k lukostřelbě :-D. Já uznávám že ta postava vyžaduje značnou zkušenost v manévrování, zvlášť ze začátku. Člověk si snadno naběhne do rohu a v dungeonech jsou kolikrát nepřátele hned u dveří. No, proto je tam ta neviditelnost :-D. Navíc neni imunní na paralýzu, možná jsem ho měla prohnat editorem a dát mu štít, já to dávám v pohodě jak je, ale ostatní viditelně ne :-D. Chlapec měl prostě smůlu na artefakty.

Hrát za cizí postavu neni nikdy sranda a každej hrajem jinak, no. Hádám že hodně lidí vidí lučištníka jako mága co umí bojovat na blízko a k tomu má nějakej ten luk... ale je s nim v partě jedinej, tak proč do toho investovat, že.

Teď na tu postavu koukám a on má obchodování :-D. Bože, jsem asi už nevěděla kam cpát body. Na tomhle levelu norma.


Mímochodem rekord je 35 sec. a mě to efektivní připadá, asi to neumíš :-p.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Ivan Únor 22, 2018, 15:29:24
Asi ne.:-)

Každopádně záhada vyřešene.:-) Kvůli tomu vytvrzení artefaktů si asi ty Gray Face patche nainstaluju (i kdybych je měl po vytvrzení zase hnedka odinstalovat.:-D)

Jinak já bych ji vedl tak, že bych jí asi dopřál nějaký užitečný kouzla a ochrany, ale spíš bych hodil Meč na mistra a potom Glomethal, Elsenrail, Mezník, Mačeta spravedlnosti, těch variant je hodně.:-) Potíž je právě v tom, že mě by tenhle styl, jak ho hraješ Ty, asi vůbec nebavil. Já všechno soustředím do zbraní na blízko, doběhnu k tomu a dosekám to. Pokud útočím z dálky, tak fakt v tahovém módu, nepotřebuju, aby přede mnou cíl pořád někam kličkoval. Ale to používám snad fakt jen u gogů, golemů, elementálů světla a ohně, aby mě nezraňovali, když je dorazím.:-)
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Yuyana Únor 22, 2018, 16:49:18
No tak to je pak jasný že to nefunguje :-D. Boj na blízko je zdlouhavá nuda (alespoň při sólování, za rytíře člověk málem padá do komatu). Navíc neexistuje důvod brát lučištníka když chci bojovat mečem :-D. Ochrany nepoužívám, protože mám vysávání života na kuši a ta mě udrží naživu proti čemukoliv. Proč se zdržovat nějakym prokouzlovánim, to je dobrý tak pro klerika.

Oni kličkujou jen když jsou v určitý vzdálenosti. Navíc proti týhle postavě můžou kličkovat jak chtěj, hadici šípů neuniknou. Zvlášť když je jich hodně. Venku se dá prostě lítat s výbušnym lukem a ten trefí cokoliv.

Mimochodem, zrovna tahle postava měla až do fiálních částí hry obě ruce prázdný :-D.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Ivan Únor 22, 2018, 19:21:14
No jo, jsi prostě frajerka libová.:-D
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Yuyana Únor 22, 2018, 19:39:24
To mělo znamenat co! :-D
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: JCMurphy Únor 22, 2018, 22:09:53
yuyana je z ruska... rusko není jinej národ, to je jinej druh... neber si to tak...
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Lord Owl Únor 26, 2018, 08:41:09
Jinak jsem teda se nechal navnadit a rozjel celé MM8 s partou sucharů (od lvl-0) - drak, dark elf, mág, klerik a minotaur. Je to super, vidět jak se jim daří velice pozvolna (cca do 15 lvl) byla komplet parta ve věčné polosmrti, držel jen drak a klerik. Ten Darkelf je ze začátku opravdu nejhorší postava, za kterou jsem kdy hrál. Cauri Blackthorne, když ji pak člověk přibere (pro tento match jsem si to zakázal), to je jiná liga.
Narazil jsem (asi) na bug, neboť v Baltazarově doupěti jsem vyčistil patra a vylil vodu, jejich vůdce mi dole ve dveřích poděkoval, ale neobnovily se tam kšefty a domy (ani po návratu z jiných lokací a po několika časových odstupech). Na heroescommunity jsem se dočetl, že to souvisí s tím, že nemám splněný úkol se svědectvím katastrofy v Iron desert. Jakmile to splním, budu vědět zda se jedná o bug či nikoliv.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Elemir Únor 26, 2018, 10:21:57
Ano, obnovení doupěte souvisí s tvorbou aliance, takže nejprve musíš pořešit její začátek ;)
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Yuyana Únor 26, 2018, 15:28:51
Všichni jste na mě oškliví. Na mě a na mýho elfa. Vůbec nesdílíte moje nadšení ze souvislýho proudu šípů kterej zabije cokoliv. Člověk se vás snaží naučit bejt OP... no když to nejde...


Mimochodem ten 15lv drak se ke mě tentokrát bez keců přidal, tak asi fakt žádnej q nechce... ale jsem ochotná dát levý obočí za to, že před tim byl s jeho najmutim nějakej problém. Možná to byla lokální chybka, možná v tom bylo něco jinýho, kdo ví.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: tono Únor 26, 2018, 18:34:47
Citace
Narazil jsem (asi) na bug, neboť v Baltazarově doupěti jsem vyčistil patra a vylil vodu, jejich vůdce mi dole ve dveřích poděkoval, ale neobnovily se tam kšefty a domy (ani po návratu z jiných lokací a po několika časových odstupech). Na heroescommunity jsem se dočetl, že to souvisí s tím, že nemám splněný úkol se svědectvím katastrofy v Iron desert. Jakmile to splním, budu vědět zda se jedná o bug či nikoliv.

Obchody sa obnovia až keď budeš mať quest na tvorbu aliancie a súhlas šéfa Masula(?). Niekedy treba ešte opustiť lokáciu a vrátiť sa. Ono je to možno robené aj preto aby si nemal hneď na začiatku k dispozícii majstra vzduchu(neviditeľnosť). Inak magické obchody sú luxusné. Často tam majú na predaj čierne lektvary.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: tono Únor 26, 2018, 18:43:06
Citace
Mimochodem ten 15lv drak se ke mě tentokrát bez keců přidal

To je ten drak v Železných pieskoch ? Tam som chodil keď som mal zvitok neviditeľnosti. Takže niekedy aj takmer na začiatku a nikdy nebol problém. Do jaskýň chodím hlavne pre loot v bedniach, alebo volne pohádzaný po zemi. Často krát aj artefakt alebo relikvia :)
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Yuyana Únor 26, 2018, 19:12:03
Citace
Mimochodem ten 15lv drak se ke mě tentokrát bez keců přidal

To je ten drak v Železných pieskoch ? Tam som chodil keď som mal zvitok neviditeľnosti. Takže niekedy aj takmer na začiatku a nikdy nebol problém. Do jaskýň chodím hlavne pre loot v bedniach, alebo volne pohádzaný po zemi. Často krát aj artefakt alebo relikvia :)

Ano, taky tam chodim pro loot pod neviditelností když sóluju... i když nesóluju :-D. Jsou tam na jisto dva artefakty. Vždycky potřebuju svoje botky rychlosti a na elfa rukavičku (ne nutně ze stejný bedny, ale když se podaří :-D). Ale v mojí 4 draci hře jsem měla nějaký obtíže.

Tohle je další výhoda Grayface patchů. Občas se stane že se všechny ty poklady nevejdou do truhličky a nedostanete je. V patchi prostě tu truhličku vyprázdníte, otevřete znova a to co se nevešlo tam teď je.

Edit: Tim jsem chtěla říct že pokud tam ty artefakty nemáte dva, tak se tam ten druhej jednoduše nevešel a hra vám ho tam nedala. Někdy je člověk překvapenej co všechno v tý truhle je, a musí jí otevřít i 3x :-D.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: tono Únor 27, 2018, 07:39:25
Trik s otváraním dební je známi už od MM6 a napríklad v MM8 sa často stáva že questový predmet štít zatmenia sa v debni objaví až po druhom otvorení čo dosť sťažuje ho nájsť.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Lord Owl Únor 28, 2018, 12:34:52
Ano máte pravdu. Musel jsem dokončit úkol aliance, pak se doupě za"krávovalo".

Co se týče těch lootů v bednách, vždycky jsem měl pocit, že se tam něco dalšího objeví na podruhé proto, že to otevřela jiná postava než původně ta s odpastěním a ovlivňují to parametry jako luck, perception, precision, atd....
Jo a ověřil jsem si, že drak netrefí  krysu, čehož jsem si v minulosti až tak nevšiml.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Yuyana Únor 28, 2018, 15:02:54
Looty v bednách jsou daný náhodně při vstupu do lokace. Postavy nemaj šanci cokoliv ovlivnit. Jen je ta bedýnka prostě malá a ty věci se tam málo kdy vejdou. Artefakty většinou bejvaj uvnitř napoprvé, ale taky ne vždycky.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Lord Owl Březen 13, 2018, 09:57:33
Blíží se nám apríla, takže k tomuto topicu:
Zkusili jste někdo partu v MM8 jako vyloženou sebevraždu:
1) všechno - Minotaur
2) všechno - mág
3) nedej bože všechno - dark elf  ?
nechám se inspirovat a mám na jedné straně chuť s něčím takovým začít, na druhou stranu se nechci prokousávat řekněmě do poloviny hry a tam teprve zažívat vlny dostavení se úspěchu (takže nějaký použitelný sejvík pak na výměnu třeba).
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: JCMurphy Březen 13, 2018, 11:15:24
tak nějak nechápu... jak to myslíš? jako sólo s tím, že budeš rozdělovat rovnoměrně body do všeho, či co?
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Elemir Březen 13, 2018, 16:21:12
Taky si nejsem úplně jistý otázkou, já to tedy pochopil tak, jak by to vypadalo, kdyby celá družina byla jen z minotaurů, elfů apod. Vzhledem k možnosti sólování hry jsou pak něco z toho naopak docela OP řešení ... i když ta zmínka o Aprílu možná má něco symbolizovat :D
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Yuyana Březen 13, 2018, 16:26:30
1. Když jsem to dohrála s jednim minotaurem, jde to dohrát i s pěti minotaurama :-p.
2. Zkusila jsem všechno lich, ovšem to je spíš vyložená vražda.
3. "Nedej Bože?" Skupina lučištníků je hříšně efektivní jak v sedmičce tak v osmičce, akorát v pozdější fázi jeden dobře vedenej lučištník útočí dost rychle na to, aby ty ostatní nepustil na tah, takže se v podstatě dostaneš k sólování. Lepší shrábnout všechny expy a dostat se k tý fázi dřív, ale jako parta fungujou bez potíží, ověřeno.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Lord Owl Březen 13, 2018, 20:17:56
No tak Elemir a Yuyana to pochopili dobře. Asi to celá léta hraju blbě, protože ti lučištníci, no prostě mi umírají dost často (myslím v přepnutém módu combat, ne na volno-fight). Ránu lukem mi to v "baru" vypisuje u nich podobně jako u jiných postav, takže jestli to je tou rychlostí, no....  Ale když má člověk partu bez léčebných flaší a klerika, tak teda děs běs, bych řekl.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: Yuyana Březen 13, 2018, 20:26:54
Lučištník je velmistr "volno-fightu". Tahovej mód ho zabije. Doslovně i metaforicky. Zbraň s vysávánim života, všechny body do luku a umět si držet odstup, to je vše co to vyžaduje.
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: LytaRyta Duben 23, 2019, 21:47:03
Poznámka mimo mísu, ale nejlepší volba je stáhnout si ten mod na vytvoření celé party podle sebe. Tak nějak mi u osmičky hodně vadilo vytvoření jenom jedné postavy. Je pravda, že vzít si někde brzo postavu na 50. levelu je výhodnější, na druhou stranu si chci všechny ty skilly a podobně rozdělovat podle sebe, jako ve starších dílech.

jako sa vola ten mod na tvorbu celej party v mm8? ?, a kde ho mozno ziskat?
vopred vdaka za link
Název: Re:MM8 - Postavy k nájmu do družiny a ich dovednosti
Přispěvatel: tono Duben 23, 2019, 23:35:58
Poznámka mimo mísu, ale nejlepší volba je stáhnout si ten mod na vytvoření celé party podle sebe. Tak nějak mi u osmičky hodně vadilo vytvoření jenom jedné postavy. Je pravda, že vzít si někde brzo postavu na 50. levelu je výhodnější, na druhou stranu si chci všechny ty skilly a podobně rozdělovat podle sebe, jako ve starších dílech.

jako sa vola ten mod na tvorbu celej party v mm8? ?, a kde ho mozno ziskat?
vopred vdaka za link


MM8 Choose Party