Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 20:57:12
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 [2] 3 4 ... 9

Autor Téma: otazky  (Přečteno 28167 krát)

tata

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 59
Re:otazky
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 01, 2016, 18:38:58 »

Pravě ten klič nemám ,nebot tam nemám ty ozbrojence kterym ten klič vzit........vím to že sem si pustil video co sem výše dostal jak to hrál MILHAUS.A NEDOSTANU SE do druhého patra

nO NIC ZKOUŠIM TO znova z jinou partou asi sem na to levej..
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:otazky
« Odpověď #16 kdy: Prosinec 01, 2016, 20:15:50 »

Předtím jste psal, že máte první patro prošlé, z čehož mi vyplynulo, že jste se dostal za ty dveře. Pokud jste se za ty dveře nedostal, tak je to právě bug. A v tomhle teď záleží, jakou máte verzi hry?
IP zaznamenána
This is the end ...

tata

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 59
Re:otazky
« Odpověď #17 kdy: Prosinec 01, 2016, 20:32:03 »

VERZE  1.5-16355 ALE jedu znova tak uvidím
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:otazky
« Odpověď #18 kdy: Prosinec 01, 2016, 21:45:44 »

Hm, tak to je divné, v té už to mělo být opravené, ale asi to není 100%
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:otazky
« Odpověď #19 kdy: Prosinec 02, 2016, 07:16:52 »

Ak ti ide len o to aby si to mal čo najskôr dohrané, doporučujem vytvoriť si partiu ako je na tomto videu. Skúsil som to a je to funkčné, akurát to aspoň pre mňa bola po čase nuda  :)

https://www.youtube.com/watch?v=Pk6Skqr2ANc
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:otazky
« Odpověď #20 kdy: Prosinec 02, 2016, 07:35:59 »

Osobně mě přijde 3x runepriest jako silnější volba, ten na tom videu to má nejspíš kvůli základní magii a implozi, což si tedy taky někdo vychvaloval, ale osobně mám lidského mága až v současné družině, takže to nemám zatím ozkoušené.

Jinak mě teda překvapilo, že ten na tom videu si dal nižší obtížnost :) Čekal bych, že to bude chtít ukázat v plné parádě. Ono navíc verze 1.4 a 1.5 se ke konci v obtížnosti docela liší, jak už psal Milhaus. Piruovo rozhodnutí o rebalancu hry mě tenkrát dost naštvalo, protože v těch plošných kouzlech je pak potřeba se krotit.
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:otazky
« Odpověď #21 kdy: Prosinec 02, 2016, 09:56:10 »

Áno základná mágia, mágia svetla - štít, mágia zeme - regenerácia, ale hlavne na útok mágia ohňa - šíp - koule - úder a ochrana odhodlanie. V podstate na útok ani iné nepoužíva.
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:otazky
« Odpověď #22 kdy: Prosinec 02, 2016, 14:35:41 »

Ne, už ve verzi 1.4 to změnili, takže takový ti elementálové temnoty na sobě mají odrážení bolesti, které opravdu odráží bolest, tedy zasáhne toho, kdo zakouzlí ve stejné výši, jako mu zranění dal. Verzi 1.5 jsem asi už nehrál, ale todle změnili v té verzi 1.4. Neřekl bych ale, že to rebalancovali, spíš myslím, že to opravili, protože v té verzi předchozí měly ty obludy také kouzlo odrážení bolesti, ale nedělalo to nic.

Ale pokud dá člověk kritický zásah třeba ohnivým přívalem, dá zranění tedy kolem 1000 životů a takto zasáhne 3 obludy, je tuhej. Hlavně v tom jednom dungeonu v rámci úkolů trpaslíků, je to sranda. Tam jsem si připadal, jak kdybych s tou partou 3 trpaslíků a mágem hrál šachy. Opravdu záleželo na každém kroku.

Já osobně si ale myslím, že ta hra není těžká, ať už to člověk hraje za jakoukoliv partu. Podstaný je správný rozvoj družiny a člověk opravdu musí vědět co má rozvíjet a kdy. A pak také správné používání těch schopností ve správnou dobu. Jakmile si tyto dvě věci člověk osvojí, tak už v té hře není moc moc problém. Nejhorší-nejlepší je v tomto první hra, kdy to člověk objevuje a zjišťuje. Já třeba šel úplně jinam, než do Ztraceného města, jelikož jsem nevěděl, jak se do něj dostat. Čímž jsem si to asi ztížil. Dostal jsem se až do Skalního útesu, nebo jak se to město jmenuje. A hlavně ze začátku jsem ten rozvoj nevychytal. Naštěstí jsem na to přišel v čas a tu partu ještě zachránil. Ta hra s mágy byla až má druhá hra a tam jsem věděl už úplně přesně, jak to chci hrát a co rozvíjet.


Jinak mám pocit, že imploze se nějak změnila v té verzi 1.4 a výše. Ale je to užitečné kouzlo. Základní magie se ale hodí spíše na ty podpůrná kouzla a myslím, že 1 mág stačí. Trpaslíci mají výhodu v tom, že kombinují jako jediní útočnou magii ohně a bílou magii na podporu a léčení. Plus tedy ještě magii země. U mága je dobré rozvíjet magii vzduchu a používat tamní kulový blesk, ten taky dost zesílil v té verzi 1.4 a výš.
« Poslední změna: Prosinec 02, 2016, 14:38:47 od Milhaus »
IP zaznamenána

tata

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 59
Re:otazky
« Odpověď #23 kdy: Prosinec 02, 2016, 17:24:15 »

TO je jasný ten přival nemam proto ty runový tak nemakaj.TED JEDU s partou 1 runový,2 elf tanečnik,ork ŠAMAN.V radách píšou že elf utočí 7 krat asi s dykama co já ho mám s meči asi chyba.jinak už jsem vybil druhé patro zt. města ted jsem tam ty zbrojnoše měl....zatím sem nenašel toho hajzlika co ta má byt jako ukol.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:otazky
« Odpověď #24 kdy: Prosinec 02, 2016, 19:32:47 »

To si za deň stihol vytvoriť novú partiu a prejsť až na koniec strateného mesta ? To hráš nonstop ?  ;D
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:otazky
« Odpověď #25 kdy: Prosinec 02, 2016, 19:47:48 »

4Milhaus: máš pravdu, já to vlastně dohrál předtím a pak jsem testoval tu magii ohně u bonusových dungeonů. Už si to vybavuju :)

4tata: u mečů je počet útoků menší, tuším že 5. U dýk je spíš problém v těch artefaktových kouscích, které nejsou moc k mání.
IP zaznamenána
This is the end ...

tata

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 59
Re:otazky
« Odpověď #26 kdy: Prosinec 02, 2016, 19:53:28 »

jo sem v duchodu a u počitače jsem minimalně 10hod moc to neumím to vite dědek oto vic mě to baví....jinak ted jsem porazil v tom druhém patře vše a mám volné vcgody do 3 a 4 patra......ted přemýšlím komu dat vnimaní nejdou mě votvírat ale to chce aspon 30 bodu a budou chybět......na tu hru nepospíchám pěkně vše prolezu...kde jsem nechal tajné komnaty a tak no stím vnimáním mi nejdou otvirat.A kdy ma ten tanečnik s mečem 5 utoků,mam ho ted na 16....36sila 46 osud 18 vitalita.......jo nenabizí mi to velmistra ohně.......jsem u té ženský mam to hotový a nenabizí mi to
IP zaznamenána

tata

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 59
Re:otazky
« Odpověď #27 kdy: Prosinec 02, 2016, 20:46:17 »

ta ERIKA NA 43/64 je tam napsano že nejdřiv musím byt povýšen,? VELMISTR OHNĚ
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:otazky
« Odpověď #28 kdy: Prosinec 02, 2016, 20:47:03 »

Až při povýšení v rámci povolání. Pro ty velmistrovské úrovně u povolání je potřeba taky povýšení.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:otazky
« Odpověď #29 kdy: Prosinec 02, 2016, 22:29:37 »

Ty vlastnosti, které je třeba pro otevření těch tajných míst, se dají zvyšovat i nějakým kouzlem. Taky je to otázka i náhody, tedy zdá se mi, že tam šlo uplatnit i metodu save/load.

edit: nejsem si zrovna jist, jestli je moc velká výhoda hrát za 2 elfí tanečníky. Ono obecně je asi lepší hrát za 4 různé povolání, protože tak lze dělat a plnit 4 různé povyšovací úkoly. Povyšovací úkoly povolání, které člověk v partě nemá ne jen, že nejdou splnit, ale navíc se člověk ani nedostane mnohdy do lokace, kde se odehrávají. Tedy vyjímkou toho jsou ti runový kněží u trpaslíků, pokud si jich člověk vezmě do party více, hodně si usnadní hru. Jakékoliv jiné složení party je dle mého názoru už na stejno a je jedno, jestli má člověk v partě 2 elfí tanečníky, nebo třeba 1 tanečníka a jednoho křižáka a podobně.
« Poslední změna: Prosinec 02, 2016, 22:37:13 od Milhaus »
IP zaznamenána
Strana: 1 [2] 3 4 ... 9