Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 13:23:59
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: [1] 2 3 ... 9

Autor Téma: otazky  (Přečteno 28164 krát)

tata

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 59
otazky
« kdy: Listopad 27, 2016, 22:00:17 »

JSEM nový a poměrně starý .....takže mě hraní moc nejde v 63 letech ale baví mě to.NÁK nemužu postoupit dál všude mi to už zabijí....asi by to chtělo začit znova a vytvořit družinu mam ji doporučenou pro začatečniky....už jsem přešel most takže akt 2 ale zde je to moc silné a taky nemohu najit meč v majaku...poradí někdo ,?

ASI budu otravovat často
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:otazky
« Odpověď #1 kdy: Listopad 28, 2016, 05:22:12 »

Meč v majáku, to je ten úkol od Hamata? Jestli ano, tak tenhle meč je až mnohem dál ve hře.

Act II je ve volnosti pohybu dost zrázdný. Venku se toho z počátku moc zabít nedá. V lese Yon-Chall jde na severu pozabíjet vlky a na jihu mantikory a minotaury. Družina by poté měla o pár levelů poskočit a při troše štěstí jde porazit i kombinovaná hlídka na cestě mezi lesem a protější džunglí (na nižší obtížnosti by to neměl být problém). Cestou na jih se pak jde dostat až na pomezí Pustin (kousek od kaple a stok Karthalu). Dál už to prostě nepůjde. Mělo by to však stačit na nějaký ten level a v Seahavenu pak půjde zase docvičit pár dovedností.

V lese Yon-Chal je ukrytá dvojice jeskyň, z nichž v jedné lze narazit na ghúly. Cesta dále vede do Ztraceného města, což je právě hlavní smysl Act II. Uvnitř se dá docela dobře polevelit a vyřešit zápletku tohoto aktu. Zkuste nejprve toto a pokud ani to nepůjde, pak bych opravdu sáhl k úpravě družiny, popř. to rozehrál znovu od začátku.

Desítka je v tomhle ohledu dělaná poněkud jinak, hodně to připomíní spíše Swords of Xeen, takže to vyžaduje s tou družinou více pracovat. Jinak to pendlování po venkovních lokacích je úplně normální, protože ty skupinky nepřátel mají různou sílu a postupně je potřeba beztak pozabíjet všechny (obejít je prostě nejde). Takže pokud se někam nemůžete dostat, je potřeba to zkusit jinde, protože vždy existuje alespoň jedno místo, kudy už družina na příslušném levelu projde. Je to tedy hlavně o tom hledání a Act II je bohužel v tomto ohledu rozsáhlý.
IP zaznamenána
This is the end ...

tata

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 59
Re:otazky
« Odpověď #2 kdy: Listopad 28, 2016, 10:56:14 »

aha diky ANO JDE O TEN MEČ,myslel jsem že je někde vtom majáku v tajné mistnosti..jo ty vlky ,mantagory,minetaury jsem zabil problém byl ovšem kouzelnici přes ně neprojdu......ty jeskyně skusim ale celkem sem to odkril a žadná jeskyně skusím pohledat hodil by se koordinát.......ale moc diky
IP zaznamenána

tata

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 59
Re:otazky
« Odpověď #3 kdy: Listopad 28, 2016, 12:34:12 »

no nevím na 2 jeskyně sem narazil 99/85 nic není a vté79/79 je přišera Martyaxwar ten doplnuje životy tam sem bez šance.....
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:otazky
« Odpověď #4 kdy: Listopad 28, 2016, 14:02:22 »

Nevím, jestli ti to nějak pomůže, ale tady: https://www.youtube.com/playlist?list=PL5Sp4CJqAwzFzHGYEgizMMCJ_p7LJlLsd

jsou videa, jak jsem to hrál. Je to tedy ve verzi 1.4 a od té doby vyšla nějaká další, ale pokud bys něco nevěděl co a jak, mohlo by ti to pomoci.

Chápu-li dobře tvojí pozici, měl by ses asi vydat do Ztraceného města a projít jen některá jeho patra. (jedno je těžší a asi jej v danou chvíli neprojdeš).

Dostaneš se tam od Lorda Kilburna vpravo, projdeš takovým lesíkem, kde jsou minotauři, až narazíš na vstup do Ztraceného města. (čas 9:30) V tomto lesíku je taky bandička silných banditů, kteří tě momentálně pravděpodobně sejmou. Ti jsou někde za věží lorda a dá se jim vyhnout při cestě do Ztraceného města.

Ztracené město:


Taky se dá jít dál podél řeky, nechodit přes most k městu, kde na tebe vyběhnou temní mágové a rytíři, ale bojovat s různými verzemi goblinů. Opět jsou dva typy goblinů, jedna slabší, jedna silnější. Je tam nějaký močál, nebo co je to za lokaci. Tak můžeš město obejít jakoby z druhé strany. Pak už si to budeš muset s černou gardou okolo města vyřídit.
« Poslední změna: Listopad 28, 2016, 14:34:51 od Milhaus »
IP zaznamenána

tata

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 59
Re:otazky
« Odpověď #5 kdy: Listopad 28, 2016, 15:09:13 »

diky moc každá rada dobrá
IP zaznamenána

tata

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 59
Re:otazky
« Odpověď #6 kdy: Listopad 28, 2016, 21:16:08 »

pane Milhaus.....to je parada ty 3 runový a kněz...ještě musim vychytat kam vražet body je to složité hledat na tom videu.....MAJAK jsem udělal hned...moc dik
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:otazky
« Odpověď #7 kdy: Listopad 29, 2016, 12:50:54 »

Tak u runových knězů se mi zdá, že bylo dobré rozvíjet magii ohně, země a světla. U mága pak rozvíjet základní magii a pak případné další magie, co umí (ujde i magie vzduchu). Také je dobré je naučit magické ostření, nebo jak se ta dovednost jmenuje, protože ta zvyšuje šanci na kritický zásah kouzlem. Pochopitelně je pak dobré používat předměty, které s magickým ostřením souvisí. (tedy ty magické "zbraně").

V magii určitě v magii země regeneraci, v magii světla brnění a pak možná oživění a další podpůrná kouzla, v ohni zejména ohnivý šíp a ohnivý příval (nebo tak nějak, ty názvy si nepamatuji, ale zasahuje více postav současně). Pak využívat podpůrná kouzla a to včas. Pokud víš, že te nco určitě zasáhne, zakouzlit nejlepším mágem v magii světla brnění, pokud víš, že to nebude stačit, je tam ještě kouzlo nějakého pláště, který ti i zvýší šanci uhnout útoku. Pokud jsi zraněný, používat regeneraci, případně léčivá kouzla v magii světla. Pokud tě nepřítel dostal do negativného magického stavu, zrušit to pomocí kouzla v základní magii a podobně.

Už si přesně nepamatuji, co dalšího jsem rozvíjel. Ale ta skupinka je ve většině situací asi nejsilnější možná, jaká může být. Ne ale všude. Některé obludy mohou být imuní proti magii, některé vrací údery, pokud je zasáhneš (mají na sobě kouzlo odrážení bolesti), takže pokud je zasáhneš hromadným kouzlem všechny, 100% to tvojí postavu, která to zakouzlila zabije. A mágové toho moc nevydrží. Tedy na některých místech to jde ztuha, ale moc jich není a dá se to zvládnout.
« Poslední změna: Listopad 29, 2016, 13:07:37 od Milhaus »
IP zaznamenána

tata

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 59
Re:otazky
« Odpověď #8 kdy: Listopad 30, 2016, 19:19:59 »

mam problém nemám klič do 2 ztracené město....koukal jsem na video a klič se sebere když se na tom mostě porazí dva ozbrojenci ale já tam žadný nemám
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:otazky
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 01, 2016, 02:04:25 »

Nevím, o čem přesně mluvíš :) S Lordem Kilburnem si mluvil o úkolu? Ve ztraceném městě máš tuším někoho najít. Jinak si asi něco přehlédl, protože v tomto nevím, že by byl nějaký bug.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:otazky
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 01, 2016, 07:51:36 »

Určitě je potřeba nejprve promluvit s Lordem Kilburnem (je potřeba na to dát pozor), protože tenhle úkol se mohl díky opačnému postupu opravdu bugnout a klíč z těch strážců potom nevypadl a už není šance ho získat.

Tenhle bug se dá kdyžtak pořešit, ale je lepší to raději odehrát z nějakého staršího save. Proto je taky dobré si dělat více save pozic.
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:otazky
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 01, 2016, 08:01:09 »

Úlohou v stratenom meste je nájsť a zabiť Montbarda ktorý sa nachádza na východe L2. Okrem iného tam potom v L4 nájdeš aj element vody do kovárne živlov.
Tento dungeon je už dosť ťažký na príšery ale dá sa prejsť. Nájdeš tam aj skratku do Seahavenu a v L4 do hradu. Najprv ale nezabudni si pohovoriť s Kilburnom !!! inak ten silver key na moste nevezmeš a nie som si istý či to neskôr bude ešte možné.
IP zaznamenána

tata

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 59
Re:otazky
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 01, 2016, 09:41:43 »

S LORDEM jsem mluvil a mám od něj ukol zabit Montbarda ale nevím kde je,a ztracené město 1 jsem celé vybil ale klič nemám,na videu je před tím mostem dva ozbrojenci a tam sebere klíč já tam nic nemám.......no sem na to levej mám to na 14 levlu a počateční nadšení s 3 runových trpasliků  ,nak mi to nejde všude jinde mě sfouknou  všude je náká parta na kterou nemám
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:otazky
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 01, 2016, 10:03:04 »

Ztracené město má jedno patro těžké. Jsou tam elitní kostlivci a duchové. Do tohoto patra chodit nemusíš, protože tam asi nebudeš mít šanci. Ty ostatní patra se dají projít a dá se tam splnit ten úkol.

Pořád se taky dá jít podél řeky do močálů, kde jsou oni slabší goblini. I ty bys měl zvládnout.

Každopádně tak či tak ten úkol ve Ztraceném městě musíš splnit.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:otazky
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 01, 2016, 10:45:02 »

Teď jsem trošku zmatený :) Ten železný klíč je od těch dveří za mostem s těmi dvěma vojáky. Pokud je máte otevřené, tak bych to už neřešil. Jinak jak píše Milhaus, jedno patro je v tuhle chvíli neřešitelné, protože na to bude družina příliš slabá. Jestli si to dobře pamatuju, tak schůdné je patro 2 a 4, přičemž na 4. patro se dá dostat už z 2. patra.
IP zaznamenána
This is the end ...
Strana: [1] 2 3 ... 9