Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 29, 2024, 00:22:48
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: patche na MM6  (Přečteno 8418 krát)

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:patche na MM6
« Odpověď #15 kdy: Červen 19, 2020, 15:02:44 »

Dobrý den, když tu čtu ty chyby v GOG verzi, tak jsem si také na jednu vzpomenul. Získal jsem Luk z kosti šlechtice a neměl nikoho s identifikací na velmistra a tak jsem si ho chtěl nechat identifikovat v nějakém obchodě, ale ve všech co jsem to zkoušel tak mi řekli něco jako, že nelze identifikovat když už víte co to je. Potom jsem si vycvičil velmistra identifikace a ten mi to normálně bez problémů identifikoval.

Nielenže ti ten luk nikto neidentifikuje, ale nedokážu ho ani opraviť. Musíš mať VM repair, aby si to sám zvládol. Ťažko povedať či je to bug, alebo to takto autor zamýšľal.
IP zaznamenána

veka

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 144
Re:patche na MM6
« Odpověď #16 kdy: Červen 19, 2020, 20:43:29 »

Aha, ale týká se to jen toho luku asi ne, nikdy jsem s jiným předmětem problém neměl.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:patche na MM6
« Odpověď #17 kdy: Červen 28, 2020, 19:56:49 »

Mám tu jednu záhadu, okolo níž už jsme se tu kdysi na fóru točili (tenkrát to tedy záhada nebyla :D). Obdržel jsem mail, kde uživatel popisuje problémy se současnou GOG verzí hry a GrayFace patchema. Chová se to u něj tak, jako tomu bylo dříve, kdy bylo potřeba upravit ini soubor a manuálně spustit hudbu. Používá Windows 10.

Postup hra, čeština a pak GrayFace 2.0 Loc vede k funkční instalačce, ale bez hudby - musel upravit mm6.ini (nastavit mp3) a ručně vytvořit adresář Music + do něj nahrát přítomné mp3 (takhle se to kdysi řešilo u původních verzí hry, ale u GOG verze si to nevybavuji).

Postup hra, čeština a pak GrayFace 2.0 vede k funkční instalačce s předchozím problémem, ale navíc tu blbne i čeština (zřejmě to rozhodí data soubory, jak jsem kdysi u jedné verze hry taky zaznamenal).

No a "potíž" je v tom, že jsem to dneska zkoušel (na Windows 7) a bez ohledu na patch nebo pořadí instalace jsem dospěl vždy k funkční instalaci, kde bez problémů funguje i hudba. Měl někdo na Windows 10 podobné problémy? Popř. nechtěl by to někdo s Windows 10 otestovat?

Pamatuji si, že GrayFace patche ne vždy fungovaly na 100%, ale od verze 2.0 jsem osobně na žádné problémy nenarazil, proto mi to přijde přinejmenším jako záhada.
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:patche na MM6
« Odpověď #18 kdy: Červen 29, 2020, 17:09:03 »

Odskúšal som to na W10Pro SK. Menil som nastavenie kompatibility a v MM6.ini som zmenil PlayMP3=0 na 1


setup_mm6_2.1.0.42.exe

MM6 Patch Loc v2.0.exe

MM6CZ.EXE
patch1cz.lod
patch2cz.lod
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:patche na MM6
« Odpověď #19 kdy: Červen 29, 2020, 17:46:47 »

Díky. Takže nutnost dodatečného nastavení PlayMP3 není ojedinělá, to je docela zajímavé, protože já to už léta považuji za vyřešené (že instalátor nasadí defaultně PlayMP3=1). Tuším, jak by k tomu mohlo dojít, ale podstané je, že se tak vůbec děje. Dobrý, takže já postupně sesmolím článek s instalací patchů a češtiny, a do toho zahrnu i možnou úpravu ini souboru. Nutnost nastavení kompatibility jsem celkem očekával, to bude asi u desítek standard bez ohledu na cokoliv. K tomu ještě jednou provedu i testy na Win7 a pak i na WinXP, ať je to komplet.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:patche na MM6
« Odpověď #20 kdy: Červen 29, 2020, 21:06:36 »

Chyba byla na mé straně :D

Zapomněl jsem, že mm6.ini se aktualizuje až po prvním spuštění hry po patchnutí, takže jsem koukal na drafty a nevšimnul jsem si u toho, že se mi kombinují různé patche. Protože jsem začal testovat patchem 2.4, který má nastavení hudby už defaultně určené, tak patch 2.0 mi nějak převzal PlayMP3=1 a kupodivu si i našel cestu k adresáři Sounds (při dalších testech, kde jsem tuhle chybu opakoval, to pak zase najednou nešlo :)).

Realita je ovšem taková, že patch 2.0 opravdu vyžaduje manuální úpravu mm6.ini a adresář Sounds se musí přinejmenším přejmenovat na Music. Jsem rád, že jsme nakonec dospěli ke stejnému výsledku - všechna možná vysvětlení, proč by mělo patchnutí na Win7 a Win10 vypadat jinak, mi totiž přišly jako pitomost, ale jak vidíte, patche lze mixnout i tak, že to může krásně svést ze správné cesty ;)

Teď ještě otestuji několik dalších verzí patchů, abych měl úplnou jistotu, a pak sepíšu extra návod, protože ty starší patche pořád mohou být někomu užitečné.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:patche na MM6
« Odpověď #21 kdy: Červen 30, 2020, 10:31:53 »

Zrovna ještě prohledávám vzkazky na fóru a teď mi vypadl starší příspěvek od marty63 Re:MM6 - zvuk, kde přesně popisuje celý problém s rozhozením nastavení GOG instalace starší verzí GrayFace patche a následné řešení. Tedy vlastně tentýž postup, co mi přišel mailem.

Je divné, jak jsem to úplně vypustil z hlavy a sám sebe jsem přesvědčil, že ten problém s dalšími verzemi GrayFace vymizel :) To je přesně tím, jak jsem nedůsledný v poznámkách (+ řešení restů) a po letech se mi to očividně smíchalo všechno dohromady :D Přitom ještě včera ráno bych přísahal, že to funguje bez problémů. Navíc opravdu není lhostejné, který patch (EN nebo Loc) se v kombinaci s CZ nainstaluje, takže mám možná chybku i v původním návodu u patchů. Mno, to bude opravdu hezký víkend ... :D
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:patche na MM6
« Odpověď #22 kdy: Červen 30, 2020, 15:34:28 »

Vlastne súbory MM*.ini ani nejak neriešim. Mám ich odložené pre každý diel v ktorých už sú moje nastavenia hot keys, rozlíšenia a pod. Po inštalácii len prepíšem súbor a hotovo.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:patche na MM6
« Odpověď #23 kdy: Červen 30, 2020, 17:39:45 »

Měl jsem to obdobně, akorát jsem si vytvořil rovnou komplet instalačky včetně patchů, takže pak už jsem si různě překopírovával konkrétní adresář s hrou. Šestku mám zřejmě takhle zazálohovanou dodnes, zbytek bude nejspíše někde po externích discích.

Jenom ještě k těm GrayFace patchům, dělal jsem si dneska revizi všech verzí od roku 2011 a ke svému překvapení jsem zjistil, že něco už se získat nedá. Naštěstí tu mám vlastní archiv všech Loc verzí patche ... ne že by to k něčemu bylo, ale zase se mi jednou vyplatilo, že jsem to léta poctivě stahoval a zálohoval :)
IP zaznamenána
This is the end ...

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:patche na MM6
« Odpověď #24 kdy: Červen 30, 2020, 20:23:45 »

Osobně řešim tak že mm jsou prostě nainstalovaný... asi ještě za win 8.1 a od tý doby fungujou. Snad mě někdo nepodezírá že to reálně instaluju, když to můžu prostě kopnout z disku na disk a hotovo :-p. Takže kdo ví, jak to funguje na desítkách. kdo ví.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:patche na MM6
« Odpověď #25 kdy: Červenec 03, 2020, 20:13:30 »

Včera jsem projížděl svůj úplně první externí disk a docela mě zarazilo, že na něm asi není všechno, co jsem si myslel, že na něm mám :) Ten disk mi někdy před 9 lety zachránil krk, když jsem si nechtěně rozhodil tabulky disků a po opravdě jsem pak pro jistotu vše zazálohoval, abych mohl pro klid duše provést nové formátování. Na druhou stranu jsem našel pár věcí, o kterých jsem ani nevěděl, že jsem je na PC měl :D Naštěstí mám ještě zálohy na DVD, kde bude asi zbytek. A proč o tom píšu?

Našel jsem totiž původní instalačku Might and Magic VI LE a už jsem si vzpomněl, jak to vlastně tenkrát bylo. Šestka z téhle instalačky je v podstatě původní Ubisoftí instalačka MM6 verze 1.2, takže ke zprovoznění na Windows XP a vyšších se původně používal Mok's patch 1.3 (nebyl nutný), který opravil chyby patche 1.2 a poté se instalovala čeština. O rok později už se občas mluvilo o dalším patchi a první zmínka padla v Knize návštěv na podzim 2010 (KILLER nahodil odkaz na topic GrayFace MM6 Patch v2.4 [Sep 17, 2019] ... tenkrát se ten topic samozřejmě jmenoval jinak).

Pamatuju si, že jsem dlouho GrayFace patche nebral na vědomí, protože jsem s nimi měl nějaké technické obtíže a Mok's patche mi stále plně vyhovovaly, ale jakmile GrayFace časem dokázal zprovoznit zvuky chůze, tak to teprve začalo být zajímavé. Osobně jsem si však myslel, že o GrayFace patchích jsme tu začali diskutovat až někdy v roce 2011. Dneska už si naopak málokdo vzpomene na Mok's patche :D

Časem do toho hodil vidle trochu GOG, protože MM6 LE rozdělil podle jednotlivých her a samostatná MM6 dostala přímou úpravu, která zřejmě vychází z Mok's patche, byť tady může být samozřejmě mnohem širší spolupráce, Sergej taky nezačal na zelené louce, ale co si vybavuji, tak GOG verze MM6 opravuje jen chyby patche 1.2 a má funkční zvuky chůze a hudbu. Navíc na Mok's patchích pracoval původně nějaký Polák, což spíš nahrává tomu, že GOG se domluvil raději s ním než se Sergejem. Na druhou stranu, zdrojáky GrayFace patchů jsou volně dostupné. No to je jedno, vývojáři v GOG zřejmě chtěli hru jen opravit, ale jinak jí ponechat v původním stavu (nepřidávat obsah navíc, nebo měnit statistiky).

Něco z toho asi ještě otestuju, ale píšu to spíše pro zajímavost. Pochybuju, že by v dnešní době někdo instaloval starší verze GrayFace patchů, nebo zkoušel různé vylomeniny s kombinacemi :) Reálný smysl to vskutku nemá.

Hodně zajímavé je to ovšem s češtinou. Hlavním důvodem, proč ten instalátor u Steam/Uplay verze nefunguje, je fakt, že ta hra není nainstalována tak, jak patch očekává. Uživatelé těhle verzí jsou holt odkázáni na hotové (upravené) datové soubory. Asi bych mohl vytvořit svůj instalátor, ale do toho se mi popravdě nechce. Už jen tohle byla nouzovka pro těch pár lidí, co to holt na tom Steamu/Uplay mají - většina to má předpokládám z GOG nebo mají vlastní placky.
IP zaznamenána
This is the end ...

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:patche na MM6
« Odpověď #26 kdy: Červenec 03, 2020, 21:24:12 »

Styď se za spojení "původní ubisoftí".
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:patche na MM6
« Odpověď #27 kdy: Červenec 03, 2020, 21:53:12 »

No dobře, to nebylo moc šťastné spojení :) Já jsem měl na mysli distribuční verzi, ale je pravdou, že originál LE měli stále v rukou 3DO (potažmo NWC), takže kopie v US a Evropě vychází ze stejného zdroje.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:patche na MM6
« Odpověď #28 kdy: Červenec 04, 2020, 11:14:06 »

Teď dávám zrovna dohromady časovou linku verzí MM6 na GOGu a potřeboval bych si potvrdit jejich souslednost. Pamatuje si někdo, kdy (stačí přibližně) se na GOG objevil instalátor "jen pro samotný" šestý díl a v jaké byl verzi? Já tu mám verzi 2.1.0.42, která se hlásí jako 19.01.2015. Problém u mě byl totiž v tom, že já koupil LE, která byla původně komplet pod jedním adresářem, ale GOG mi to pak někdy v průběhu let rozdělil do samostatných kategorií, čehož jsem si všiml až  s odstupem času - nejsem si však jistý, jestli před verzí 2.1.0.42 nebyla ještě nějaká jiná.

Podle fóra na GOGu se verze 2.x objevila zřejmě už na podzim 2014?? Popravdě by mě to zajímalo i u dalších dílů (i když tyhle zálohy asi najdu, tedy krom změny MM 1-5). To je holt cena za ten konzervatismus, že se chytnu funkčního celku, pak léta ignoruju ostatní, no a úplně nakonec lituju, že všechno odvál čas a já vím kulový :D Přitom stačilo tak málo ... dělat si poznámky :D

Edit: MM7 a MM8 má vyřešené, ty se původně neverzovaly, až pak po letech došlo k drobným úpravám a s nimi se objevily dodatky za číslem 7 (8). Teď mi akorát chybí rok, kdy se MM1-5 odřízly od MM6 LE (zřejmě 2013?).
« Poslední změna: Červenec 04, 2020, 11:42:05 od Elemir »
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:patche na MM6
« Odpověď #29 kdy: Červenec 04, 2020, 16:10:22 »

Neviem či ti to nejako pomôže. Toto sú verzie a dátum kedy som ich sťahoval.

MM6
setup_mm6_2.1.0.42.exe   16.03.2015

Nejaké patche:
mm610-11.exe 08.03.2000
MM6 Patch v1.11.2.exe 26.08.2012
MM6 Patch v2.0.exe 18.09.2015

MM7
setup_might_and_magic_7_1.1_(hotfix)_(10933)_(g).exe 14.10.2017
setup_mm7_2.1.0.18.exe  07.08.2016

Nejaké patche:
mm7_eng_xp.exe 07.01.2007
MM7 Patch v1.6.2.exe 26.08.2012
MM7 Patch Loc v2.0.exe 26.08.2015

MM8
setup_mm8_2.0.0.13.exe 08.10.2016
setup_might_and_magic_8_day_of_the_destroyer_1.0_(22833).exe 26.12.2018

Nejaké patche:
mm8_eng_xp.exe 01.03.2007
MM8 Patch v1.5.1.exe 26.08.2012
MM8 Patch v2.0.exe 18.09.2015
MM8 Choose Party.exe 23.04.2016

MM9
setup_mm_9.exe 22.11.2013
setup_mm9_2.0.0.11.exe 07.12.2016

Nejaké patche:
MM9_cshell_fix.rar
MM9_fullscreen_fixes.zip
mmix_antifreeze13_aj2cz.zip

IP zaznamenána