Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 29, 2024, 00:21:50
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: patche na MM6  (Přečteno 8417 krát)

Karel

  • Host
patche na MM6
« kdy: Prosinec 08, 2015, 11:19:36 »

Ahoj. Jen jsem se chtěl zeptat na doporučený postup při instalaci MM6. Konkrétně na patche pro tento díl. Který mám použít, jestli stačí GrayFace patch a jestli ten v sobě zahrnuje i řešení problémů, které přináší například původní oficiální patch na verzi 1.2????
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:patche na MM6
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 08, 2015, 15:10:36 »

Ahoj, GrayFace patch zcela stačí. Přesně jak píšeš, opravuje i problémy zanesené do hry patchem 1.2.
IP zaznamenána
This is the end ...

Karel

  • Host
Re:patche na MM6
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 10, 2015, 10:04:26 »

Díky,
jen ještě jeden, hloupej dotaz, kterej by patřil jinam, ale nějak to nemůžu najít a nechci to zjišťovat až budu mít čas a pustím se do hraní. Zkušenosti se mezi členy skupiny rozdělují rovnoměrně nebo ten kdo víc rube má i víc zkušeností?
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:patche na MM6
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 10, 2015, 10:25:48 »

Rovnoměrně, ale lidi co spěj, jsou mrtví nebo v bezvědomí maj smůlu.
IP zaznamenána

Avendersor

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:patche na MM6
« Odpověď #4 kdy: Srpen 26, 2016, 00:04:21 »

Ahoj
nevie niekto ako to je s GoG verziu?
mam na mysli či je treba MM6ku "opačovať" GrayFace patchem aby bola dohratelná a či to má vliv na uložené pozície...

GoG verzia MM6ky ma na začiatku subora redme toto:
"Might and Magic(R) VI, The Mandate of Heaven
Update v. 1.2 Readme
May 26, 1999..."
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:patche na MM6
« Odpověď #5 kdy: Srpen 26, 2016, 07:03:36 »

Ahoj, patchovat to není třeba, GOG verze už nějaké ty úpravy má. GrayFace patch jinak lze přes GOG verzi normálně nainstalovat, na save pozice to nemá vliv.
IP zaznamenána
This is the end ...

Avendersor

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:patche na MM6
« Odpověď #6 kdy: Srpen 26, 2016, 17:16:13 »

Dakujem za odpoved, to ma ukludnilo, možem to spokojne hrat dalej... (45lvl) :)
IP zaznamenána

Tibeardko

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:patche na MM6
« Odpověď #7 kdy: Červen 15, 2020, 18:33:32 »

Ahoj mam steam verziu hry. Cize ak nahodim grayface patch v1.11.2 a potom nahodim cestinu tak nemal by som mat neskor problem s hrou a mal by som ju v poriadku dohrat ? Lebo patch 1.1 ani neviem nahodit kedze exe mi nefunguje a viem ze 1.2 sa nedoporucuje ze radsej zostat pri 1.1 Dik
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:patche na MM6
« Odpověď #8 kdy: Červen 15, 2020, 19:10:07 »

Ahoj, u Steam verze už si nejsem úplně jistý, ale tahle verze by měla být identická s Uplay verzí, tedy bez dodatečných úprav a ve verzi 1.2 (verzi jinak zjištíš ze souboru Readme). GrayFace patch proto ano, ale u češtiny to bude zřejmě horší. Tu totiž nejspíše nainstalovat z exe souboru nepůjde, takže pokud by se ti to přihodilo, tak je potřeba hru počeštit již upravenými soubory viz počeštěné datové soubory pro Might and Magic 6. Dohratelné je to takto jinak v pohodě.

Pokud jde obecně o starší exe soubory, veškeré ty starší patche a čeština jsou dělané ještě pro stará Windows, takže v některých novějších verzích je těmhle souborům potřeba nejprve nastavit kompatibilitu na Windows XP SP2 apod.
IP zaznamenána
This is the end ...

Tibeardko

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:patche na MM6
« Odpověď #9 kdy: Červen 15, 2020, 19:59:29 »

Diky pekne  8)
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:patche na MM6
« Odpověď #10 kdy: Červen 16, 2020, 15:23:23 »

U Steam verzii som mal problém splniť quest "Nájdi a znič knihu lichov na hrade Darkmoor"
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:patche na MM6
« Odpověď #11 kdy: Červen 16, 2020, 18:20:04 »

Před 14 dny mi přišel zrovna mail s peripetiemi okolo GOG verze a jejich řešení (zase se tam objevil bug, který už měl být dávno vyřešený apod.), takže jsem přislíbil souhrnější článek k tomuto tématu, ale nějak jsem se k tomu zatím nedokopal :) Bylo by dobré, kdybych do toho pak zahrnul všechny známé chybky napříč verzemi, takže Steam a problém s knihou si připisuji na seznam.

Já vím, že tu existuje někde i starý topic, kde se hodně věcí už probíralo, ale předpokládám, že část z toho už bude minulostí. Kdyžtak existuje jeden krásný projekt jménem PC Gaming Wiki, kde se autoři snaží podchytiti všechny možné problémy a jejich řešení napříč různými hrami, takže návštěvu vřele doporučuji.
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:patche na MM6
« Odpověď #12 kdy: Červen 17, 2020, 09:42:14 »

Pokiaľ by sa dal v projekte "Might and Magic 6-7-8 merge" hrať každý diel nezávisle, iné verzie by som už ani nepoužíval. Síce aj tu sa nájdu nejaké grafické gliče a drobné problémy, ale všetky dôležité veci pre dohranie hry sú kompletne opravené. Pekne to vidieť napríklad u MM7 kde tých "zákerných" chýb bolo teda v pôvodnej verzii požehnane.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:patche na MM6
« Odpověď #13 kdy: Červen 17, 2020, 10:21:05 »

No právě, mě merge mod přijde zajímavý, ale osobně preferuji každý díl zvlášť, protože tak ty hry prostě byly zamýšleny. Pokud už to spojit, tak by to chtělo vytvořit nějaký příběhový můstek. Ale i tak bych ještě nezoufal, možná se některé z těch oprav dostanou dodatečně i do GrayFace patchů.
IP zaznamenána
This is the end ...

veka

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 144
Re:patche na MM6
« Odpověď #14 kdy: Červen 19, 2020, 10:16:12 »

Dobrý den, když tu čtu ty chyby v GOG verzi, tak jsem si také na jednu vzpomenul. Získal jsem Luk z kosti šlechtice a neměl nikoho s identifikací na velmistra a tak jsem si ho chtěl nechat identifikovat v nějakém obchodě, ale ve všech co jsem to zkoušel tak mi řekli něco jako, že nelze identifikovat když už víte co to je. Potom jsem si vycvičil velmistra identifikace a ten mi to normálně bez problémů identifikoval.
IP zaznamenána