Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 14:10:51
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: MMX - Press Kit  (Přečteno 6346 krát)

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
MMX - Press Kit
« kdy: Říjen 14, 2015, 08:28:46 »

Jak jsem tak nějak v noci prohlížel Shadow Council ohledně Heroes VII a prohlížel různá videa mapující historii, v mnohých se to prostě neobešlo bez odkazu na RPG sérii a v souvislosti s Limbicem se několikrát skloňoval i desátý díl.

Napadlo mě u toho, že vlastně málokdo z vás měl možnost vidět první nástřel final release desítky - Press Kit. Jedná se o novinářskou verzi hry, která sama je ve verzi 1.3.1 a od final release se přeci jen liší. Early Access (EA) končil tuším verzí 1.2.2, což byla celkem odladěná verze, která byla i celkem rozumně vybalancována vzhledem k současným standardům. Verze 1.3 tohle vše převzala, ale protože EA už byl mimo jiné okoukaný, tak se v ní třeba pozměnilo rozestavení a skladba monster v Act I.

Press Kit je ze své podstaty také omezený na Act I a ve finále je to tedy takový dizajnový hybrid :) Press Kit navíc drží ještě jedno prvenství - je to jediná oficiální verze hry, která dneska funguje online (není u ní potřeba potlačovat aktualizace apod.).

Zatím jsem tedy stihl jen tvorbu družiny, ale postupně bych se rád prokousal až nakonec ...



Obtížnost je zvolena na warriora, byť tady je to celkem jedno. Jak jsem již poznamenal, verze 1.3 je celkem vybalancovaná, přeci jen to cílilo původně na mnohem širší publikum. Změna nastala až s dalšími verzemi (subverzemi). Ostatně v podobném duchu je nastavena i verze hry, co najdete na DVD v samotném balení.

Složení družiny se opírá o dvě magická povolání, přičemž runová knežka tu bude navíc suplovat roli paladina. Jediným opravdovým protivníkem je tu klasicky Mamushi, takže u něj se to dá alespoň i ukázat. Výhoda Act I je navíc v tom, že  něm prd poznáte rozdíl ve složení družiny :D Mno, na druhou stranu je to zákeřné, protože řada lidí svého rozhodnutí zalitovala až v Act II a ještě větší část nakonec až v DLC :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:MMX - Press Kit
« Odpověď #1 kdy: Červenec 28, 2016, 20:36:42 »

Hm, nějak jsem na tuhle rozehrávku pozapomněl, ale včera jsem se k tomu opět dostal a pokračoval - tedy vlastně jsem si vytvořil novou družinu a rozehrál to znovu. Jenomže mi na tom bylo něco divné a moje obavy se nakonec potvrdily na pomyslném konci.

Postupně jsem si v průběhu hry připravoval jednotlivé save se zajímavostmi, až jsem nakonec po porážce Mamushiho došel do hradu Portmeyon a osvobodil Jona Morgana. K mému velkému překvapení jsem se mohl v pohodě přepravit do Kovárny živlů, porazit Gralkora a postoupit do Act II. Hra sice zůstala ve verzi 1.3.1, ale podle mě se nakonec přeci jen otevřel komplet obsah a hra tak bude nejspíše identická s verzí hry na DVD v krabicovce. Varováním už mi měly být obě nebezpečné jeskyně, kde jsem si moc neškrtl, ale bohužel si moc nepmatuju, co v nich v Press Kitu přesně bylo. Nakonec jsem tedy z komentovaného gameplaye odstoupil, nevím, jestli by to mělo smysl.

Jinak jsem si vytvořil družinu složenou z paladina, druidky, kněžky a čarodějky. Je to docela znát, hlavně u bossů, protože ta magie je přeci jen účinnější (zbraně jsem moc nenacházel, takže jsem až do konce bojoval jen s tím, co mi hra na začátku přidělila a to opravdu nejde). Překvapilo mě akorát to, že čarodějka nemá možnost získat v Sorpigalu jakékoliv útočné kouzlo Temné magie, takže mi vlastně byla dlouhou dobu k ničemu. V podstatě až do boje s Gralkorem, kde jsem jí mohl konečně dokoupit alespoň Jiskry z Magie vzduchu. Veškerá tíha boje tak ležela na kněžce a druidka sekundovala jako druhý support (vedle paladina). Ocenil jsem i její Jedovou spršku, která docela významně pomáhá.

Zabrat mi dala spíše až Kovárna vzduchu, kde jsem si v mé oblíbené knihovně blbě rozhodil buffy, takže jsem to hrdinsky hrál jen na dvě postavy, což jsem samozřejmě nedal :D Napodruhé už to bylo lepší. U Gralkora jsem pak napoprvé zapomněl na ochranu proti ochromení.

S financemi jsem se celkem držel, byť je to z počátku s touhle družinou dost náročné na lektvary. Přišlo mi to ovšem lepší, než moje první ostrá rozehrávka před 2 roky. Dál už to však nemá význam, protože od Act II do toho výrazně zasáhl upgrade 1.4.

Musím říci, že takhle s odstupem času se moje averze vůči některým prvkům hry docela otupila a začínám k tomu mít mnohem kladnější vztah. Docela asi pomohlo, že jsem odehrál 3-5 díl původní ságy, takže to mohu mnohem lépe porovnat a lépe pochopit některé souvislosti.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:MMX - Press Kit
« Odpověď #2 kdy: Červenec 29, 2016, 18:20:49 »

Nakonec mě to dneska donutilo rozehrát verzi 1.5, abych se podíval, jak se to liší a opravdu je to identické. I co do počtu bodů za levelup.

Docela jsem se ovšem chytil do vlastní pasti. Vytvořil jsem si komplet magickou družinu a za 2,5 hodiny jsem měl komplet vyčištěnou oblast a stál před Doupětem zlodějů, tedy odsýpalo to nadmíru svižně. Podivoval jsem se však tomu, že mě většina útoků míjí, vlastně mě potvory zasahovaly jen bonusy z útoků. O půl hodiny dále jsem měl jasno - při nějakém dřívějším testu jsem si v datovém souboru určitě nastavil nezranitelnost :D

Každopádně mě překvapilo, jak to čistě magická družina krásně kosí a s lektvary jsem na tom byl dokonce lépe, jak ve včerejší hře. Něco určitě udělalo to, že jsem se nemusel starat o životy družiny, ale to by mi vzhledem k možné duplicitě regenerace i tak nemuselo vadit. Horší spíš je, že po tomhle fópá se mi do nové rozehrávky nehce. Sice jsem si během těch několika hodin ujasnil, jak přesně by měla být ta magická družina sestavená, ale asi to nechám nějakou chvíli být a spíš si do další rozehrávky vytvořím něco kombinovaného. Nechce se mi to hrát i s DLC, takže bych se možná mohl pokusit o průchod s hybridní partou.

IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MMX - Press Kit
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 14, 2016, 07:08:55 »

" při nějakém dřívějším testu jsem si v datovém souboru určitě nastavil nezranitelnost"

Vo verzii 1.3 sa dala aktivovať konzola. Použil som ju pri výbere partie keď som chcel vedieť ako sa budú ich členovia správať keď sú "namaxovaný". Funguje to aj v 1.5 ?
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:MMX - Press Kit
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 14, 2016, 10:12:56 »

O existenci konzole jsem neměl ani tušení ;) Tohle fakt netuším. Ani si nevybavuju, že by se kdy o konzoli třebas na oficiálním fóru psalo.
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MMX - Press Kit
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 14, 2016, 12:25:18 »

Fungovalo to tak že si si vytvoril prázdny súbor "global3.lsg" a ten si nakopíroval do adresára Might And Magic ktorý bol v adreséry Dokumenty. Potom stačilo kedykoľvek počas hrania stlačiť ľavý Ctrl+ ľavý Alt+c a zobrazila sa čítovacia konzola   ;)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:MMX - Press Kit
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 14, 2016, 13:29:23 »

A když si vytvoříš soubor lsg a zkonvertuješ ho na save strukturu? Původně jsem takhle pomocí Save Game Converteru převáděl soubory ze starších verzí, kde to ještě bylo ukládané do Dokumentů. Nově se nastavení ukládá do adresáře hry v Uplay apod. Možná tam bude čitelný i ten lsg.
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MMX - Press Kit
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 14, 2016, 13:59:01 »

Ten lsg súbor tam bol len na to aby sa tá konzola dala spustiť. Neviem či si tam hra niečo aj zapisovala. Večer to doma skúsim.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MMX - Press Kit
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 14, 2016, 17:54:10 »

Stále to funguje a v 1.5

https://i.imgsafe.org/1778f850dc.jpg

Prázdny súbor vložíš do: c:\Users\tono\Documents\MightAndMagicXLegacy\global3.lsg

a v spustenej hre stlačíš lavéCtrl+lavéAlt+c
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:MMX - Press Kit
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 14, 2016, 20:58:56 »

Díky za info tono, připíšu to na web.
IP zaznamenána
This is the end ...

ujopalo

  • Host
Re:MMX - Press Kit
« Odpověď #10 kdy: Květen 06, 2017, 09:49:25 »

A co se do konzole dá napsat, nikde sem nenašel nějaké bližší informace.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:MMX - Press Kit
« Odpověď #11 kdy: Květen 06, 2017, 14:13:00 »

Do konzole právě nic nepíšeš, po stisku té klávesové zkratky vyběhne přehledná tabulka s tlačítky a v ní si pak klikáš, co potřebuješ.
IP zaznamenána
This is the end ...