Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 22:26:54
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 82

Autor Téma: Koutek úvah a rozjímání o hrách  (Přečteno 129588 krát)

Lord Owl

  • Host
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #540 kdy: Únor 12, 2018, 07:43:41 »

RE: Dungeons of Aledorn
Třeba někdo po nich koupí práva a dodělá to na slušné úrovni. Ale teď mě zrovna nenapadá žádný pozitivně laděný příběh nějaké hry, který by se takto podobně udál....
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #541 kdy: Únor 12, 2018, 09:30:33 »

Popravdě řečeno, ono samo to dost čerpá z Realms of Arkania, navíc třeba u alfy se ani o nějakém pořádném příběhu nedá mluvit, takže jedinou značkou je v podstatě jen ten název hry. Stát se samozřejmě může cokoliv, ale podstatné pro případného kupce bude nejspíše to, v jak pokročilém stavu ta hra je. Alfa úplně marná nebyla, potenciál to má. Škoda, že beta nevznikla pro začátek jen z toho, co bylo už v alfě. Bylo by to mnohem menší sousto a mnohem lépe by to ukázalo, kam ta hra směřuje. Pak už by to případného kupce nebo investora mohlo oslovit snáze.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #542 kdy: Únor 15, 2018, 14:54:19 »

http://www.sega-16.com/2017/12/interview-mike-winterbauer-artist/ ... rozhovor s Mikem Winterbauerem, ilustrátorem herních coverů (např. M&M IV a V).
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #543 kdy: Únor 19, 2018, 20:26:35 »

Remake kultovního System Shocku se odkládá na neurčito ... mno, ani mě to nepřekvapilo :) Nikoliv kapacity, ale peníze došly ;) Vzhledem k tomu, jakou kritiku současný směr vývoje schytal bylo jasné, že nelze zahodit kus již "zaplacené" práce a začít odznova.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #544 kdy: Únor 24, 2018, 11:58:05 »

Včera jsem nějakým zázrakem narazil na steamu na hru Swords and Sorcery. Nějak jsem to původně neregistroval, protože jsem si před lety všiml jisté crowdfundingové kampaně na Sword & Sorcery a měl jsem za to, že jde stále o to samé, jenomže rozdíl není jen v tom množném čísle mečů (ampersand se občas mění za and u obou), ale ono jde o dvě odlišné hry :) Swords and Sorcery je svým pojetím hodně podobná Might and Magic 4 a 5, škoda jen, že je jen na Steamu.
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #545 kdy: Únor 24, 2018, 18:10:21 »

Citace
Remake kultovního System Shocku se odkládá na neurčito

Oficiálne "firma ztratila jasnou vizi projektu a vyplýtvala finance při přechodu z Unity na Unreal Engine"
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #546 kdy: Březen 03, 2018, 00:12:28 »

Já jsem to minule úplně zakecal, ale minulý týden mi dorazila krabicovka Ultimy Underworld. Sice to bylo takové chatrné balení, ale naprosto prodejce chápu, když čekal tisíce za aukci a ono to vyneslo jen 15 stovek ;) I tak mu patří můj dík. Skoro jsem ani nedoufal, že hra opravdu dorazí. A k té příležitosti hodím do placu soutěž :) Na poličkách nad stolem mám 7 krabicovek, jedna z nich je samozřejmě zmíněná UU, ale 6 dalších je neznámých.

Kdo dokáže uhodnout nejvíce názvů z těch šesti zbylých krabicovek, ten ode mě dostane darem hru Kingdom Come v základní verzi (digitálka z GOG). Jde mi čistě jen o názvy, edice neřešte. V případě shody samozřejmě vyhrává ten nejrychlejší.  Hodně štěstí ;) Termín je do pondělního rána 12.3.2018 nebo do chvíle, kdy by někdo uhodl všech 6 her. Odpovědi sem nebo emailem.

Edit: neměl jsem zrovna nejšťastnější ruku a zadání jsem napsal trochu zmatečně, takže jsem to lehce upravil + jsem zkrátil termín.
« Poslední změna: Březen 03, 2018, 22:48:52 od Elemir »
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #547 kdy: Březen 03, 2018, 08:03:42 »

Zkusím mimo soutěž (Kingdom Come nechci) - Wizardry 6! :)
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #548 kdy: Březen 03, 2018, 11:21:48 »

Citace
Na poličkách nad stolem mám 7 krabicovek

Niečo sa mi marí že si ich aj niekedy spomínal :), ale nechce sa mi veriť že by si nemal nejakú "krabicu" s titulom MM. Takže môj tip je Might and Magic 5.
« Poslední změna: Březen 03, 2018, 11:27:40 od tono »
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #549 kdy: Březen 03, 2018, 17:55:21 »

Správnou odpověď sdělím veřejně až toho 21.3., připíchnu sem foto, snad to pak na něm bude dobře vidět. Veřejně tedy nebudu zatím psát, jestli jo nebo ne, ale napíšu vám to do SZ, tedy pokud tono taky už nesoutěží :)

Část těch her jsem skutečně jednou někde zmínil, ono by se to dalo asi vysledovat, má to totiž docela prozaický důvod, který to právě doprovázel, ale už je to delší dobu, takže sám si ani nevybavuji, kde to bylo :D
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #550 kdy: Březen 03, 2018, 18:46:04 »

Naozaj to nie je ťažké nájsť :P. Ale nie je ich tam všetkých sedem. Možno by si mohol znova vypísať tie čo si už raz spomínal a hádali by sme len tie zvyšné ;)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #551 kdy: Březen 03, 2018, 22:51:59 »

Teď mě došlo, že ono to nebylo napsané zrovna nejšťastněji :) Samozřejmě není potřeba uhodnout všech 6, ale kdo jich uhodne více, ten samozřejmě vyhrává. Upravil jsem tedy zadání a zkrátil termín, ono to beztak proběhne jen v našem malém kroužku, takže bych to zbytečně protahoval. Taky je otázkou, kolik lidí má vlastně o KCD zájem :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #552 kdy: Březen 04, 2018, 20:23:22 »

Je to hodně naivní, ale tipuju MM6, MM7, MM8, MM9, MMX a Wizardry 8.

O Kingdom Come mi taky nejde.:-)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #553 kdy: Březen 04, 2018, 22:06:15 »

Mno, mohlo mi být jasné, že kdo KCD chtěl, už ho má a zbytek o něj nemá zájem :D Uvidím v týdnu, kdyžtak tu cenu trochu obměním. Anebo já pak vymyslím úplně jinou soutěž.
IP zaznamenána
This is the end ...

JCMurphy

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 461
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #554 kdy: Březen 05, 2018, 10:43:12 »

já tak nějak nemám zájem o jakoukoliv hru... a stejně nejsem až tak oldschool abych měl tušení co může znalec tvého typu vlastně mít...
IP zaznamenána
Zura ja nai, Katsura da!
Strana: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 82