Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 29, 2024, 09:10:19
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: MaM 8  (Přečteno 3935 krát)

Pietrac

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 106
MaM 8
« kdy: Květen 06, 2015, 19:58:35 »

No já mám otázku: proč se na fóru nepíše o tom že když přijedu na Regnu a nezničím flotilu zahájí se invaze na Havraní pobřeží?
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:MaM 8
« Odpověď #1 kdy: Květen 06, 2015, 22:15:46 »

Někde se tu o tom píše, poněvadž se u toho probíraly nějaké nesrovnalosti.

Viz třeba Hádankářský koutek.
« Poslední změna: Květen 06, 2015, 22:18:37 od Elemir »
IP zaznamenána
This is the end ...

Lord Owl

  • Host
Re:MaM 8
« Odpověď #2 kdy: Září 19, 2016, 10:43:41 »

Zrovna MM8 hraju na Win7 (děkuji za zdejší rozchození a návod pomocí GreyFace patch)
Pokud jde o tu invazi pirátů, tak by řekl, že Regnan pirates bombardují Daggerwound Island´s již od samotného začátku hry.
Můj tip je, že je to ovšem nedodělaný quest, neboť ti velitelé těch lodí mají svá jména, a myslím si, že to měl být nějaký úkol tipu - zabij 3 velitele flotily z každého ti vypadne artefakt nebo tak něco.
IP zaznamenána

Kusák

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 108
Re:MaM 8
« Odpověď #3 kdy: Duben 25, 2020, 11:27:04 »

Oživuji toto vlákno.
Při posledním hraní jsem si také všiml toho útoku na Havraní prostření. Vzniklo to tak, že jsem si zapomněl vzít na Regnu falešnou zprávu. Vždy si ji odložím do inventáře nějaké postavy v krčmě dobrodruhů, používám je jako skladiště.
Mimochodem - to mne taky štve na MMX, že tam není možnost narvat věci do beden, když je plný inventář, tak je musíte prodat nebo vyhodit (nebo mít koně na zdvojnásobení). V MM6 máte k dispozici bedny v Gobliní hlásce, v MM7 svůj hrad a v MM8 buď sídlo obchodníků v Havraním pobřeží nebo právě hrdiny v hospodě.
Takže jsem se vrátil pro dopis pomocí Městské brány a vidím město pod útokem pirátů.

Všeobecně působí MM8 nedodělaně, oblasti jsou fádní, jako by tvůrci spěchali a jen udělali povrch a pár objektů na něm. Pak je tam ta čelenka druidů, kapitáni pirátů na Souostroví dýky, ...

Je tam několik chyb u studen s bonusy - na většině webech je to samé buď proto, že to autoři opisovali od sebe navzájem nebo z oficiální příručky. Třeba studny na elementárních rovinách, co mají přidávat trvale magické odolnosti, jsem nikdy nenašel.

Pak mne vadí systém, kdy mohu mít v partě draka a rytíře zároveň nebo nekromancera a kněze.  Když se tak nemají rádi, tak by to mělo být ošetřeno, že když je ve skupině rytíř, tak se drak odmítne přidat a naopak (a stejně u kněze a nekromancera). Tím by to bylo podobnější MM7, kdy je k dispozici buď magie světla nebo temnoty, ale ne obě. Chybějící magii živlů by částečně kompenzoval temný elf a klerickou magii upír. Také mi chybí rasa ještěráků, za mne by bylo super, kdyby se s ještěráky začínalo jako s jedinou postavou a zbytek by se rozšiřoval najímáním (když už změnili systém na tento).

Co se mi naopak v MM8 moc líbí, je skládání příběhu upíra Ciatlena, který pátrá po Korbouvi. Tam si s příběhem autoři vyhráli.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MaM 8
« Odpověď #4 kdy: Duben 25, 2020, 12:31:26 »

Na studny jsem nikdy nepoužívala návod, takže o nějakejch resistencích na magii v rovinách slyšim opravdu poprvé. Fakt je že autoři od sebe zásadně opisujou, je to otravný.

Osobně si nemyslim, že by něco mělo bejt ošetřeno jako napevno ve hře, když má hráč volbu si ty postavy naráz do party prostě nevzít. Stejně tak je jednoduchý předstírat že moje postavy nejsou stejný fanatici jako jejich druhové a jsou schopný se nějak domluvit, když maj stejnej cíl. Proč by měl bejt každej rytíř rasista? V mm6 můžeš mít černou a bílou a dokonce na jedný postavě.

Prostě si nemyslim že by hráč měl bejt omezenej co do výběru postav, protože by každej měl mít možnost hrát jak ho to baví. Píšu jako člověk jehož herního stylu by se takový omezení nedotklo.

Třeba takový Dragon Age. Nikdy jsem neviděla lidi tvrdit, že hráč by neměl mít právo mít v partě Alistara, když je mág, a přitom je to jasná templář/mág situace.

No, pak tu máme DA2... Tam vzniká stejná situace s tou nenávistí, rozdíl je v tom, že tam to skutečně nedává smysl, když templáři lověj mágy, ale hráče neřešej. Na internetu jsem četla příspěvky spousty hráčů, některý lidi prostě protestujou, na druhou stranu jsem narazila na člověka co prostě namódoval hru, aby mohl nenosit typicky mágský oblečení a omezil výběr kouzel jen na to co nemá velký grafický efekty. Já? ok, já vzala do party Anderse, Fenrise, Merril, odělala z Hawka blood mága a pak jsem schválně kouzlila před templářema co to šlo, protože mi to přišlo komický.

Co se týče dodělanosti, ve hře je vždycky něco co autoři plánovali a nakonec nedodělali, takže čelenka mě nijak neuráží, a nikdy mě nenapadlo že by kapitáni byli něco jinýho než prostě mobky na zabití. Je hra fádní? Nevim. Má jinou atmosféru než šestka, ale neuráží mě.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MaM 8
« Odpověď #5 kdy: Duben 26, 2020, 09:49:44 »

"Při posledním hraní jsem si také všiml toho útoku na Havraní prostření. Vzniklo to tak, že jsem
si zapomněl vzít na Regnu falešnou zprávu."

Áno pokiaľ sa pred splnením quesu s Regnou vrátiš, zažiješ útok na mesto. Dokonca sa vrhnú aj na teba a môžu vyhladiť celé mesto.

"Mimochodem - to mne taky štve na MMX, že tam není možnost narvat věci do beden, když je plný inventář, tak je musíte prodat nebo vyhodit (nebo mít koně na zdvojnásobení)."

Preto mám vždy najatého NPC obchodníka ;)


"Pak mne vadí systém, kdy mohu mít v partě draka a rytíře zároveň nebo nekromancera a kněze.  Když se tak nemají rádi, tak by to mělo být ošetřeno, že když je ve skupině rytíř, tak se drak odmítne přidat a naopak (a stejně u kněze a nekromancera)."

Ale to by už bolo až moc prekombinované. Napríklad ak by si mal v partii draka, nemohol by si riešiť questi lovcov drakov atď.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:MaM 8
« Odpověď #6 kdy: Duben 26, 2020, 13:29:48 »

Skladování věcí není ve skutečnosti jednoduché ani u dílů 6-8, protože obsah truhel se resetuje s respawnem oblasti, takže permanentní jistota tu neexistuje (zrovna na to skladiště v Cechu obchodníků jsem se kdysi nachytal). Desítka sice vychází z dílů 4-5, ale jelikož má pevně danou družinu, tak si tu nelze vypomoci hostincem, kde by jako sklad sloužily další vytvořené postavy, ale popravdě mi to nikdy nechybělo. Devítka tohle korigovala mnohem větším inventářem, ale to pak byla zase radost přeskládávat :)

MM8 je sice nedodělek, ale oproti devítce působí pořád mnohem lépe, v podstatě to jsou jen drobnosti, které nekazí ráz celé hry. Pro mě osobně je asi jediným minusem spřažené povolání s rasou a vůbec systém hratelných postav, které lze v družině protáčet. Tohle asi mělo být ve finále trochu jinak, ale už to zřejmě nestihli doimplementovat. V tomhle na to jde naopak devítka lépe.

Pokud jde o ty studny, samozřejmě že se řada věcí napříč weby kopírovala, pak už záleželo na každém, jestli to doověří přímo ve hře nebo ne. Pokud se však něco vytahovalo z oficiálních příruček, tak se v tichosti předpokládalo, že to bude správně. Když budu mluvit čistě za sebe, tak od doby, kdy jsem ty články publikoval, jsem ani jeden z dílů 6-8 ani na chvilku nespustil, takže dokud se k tomu nedostanu, tak není co opravovat ;)
IP zaznamenána
This is the end ...

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MaM 8
« Odpověď #7 kdy: Duben 26, 2020, 14:22:52 »

Oficiální příručky jsou hezký, ale bez ověření jim věřit nelze. Samozřejmě lidi který jen opisujou příručky aby toho měli na webu milion tohle neřešej.

Jinak mi neni jasný, co chcete v těch hrách skladovat?
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:MaM 8
« Odpověď #8 kdy: Duben 26, 2020, 15:02:51 »

Řada příruček vznikala ještě před release hry, takže chyby se daly celkem očekávat - něco ve hře nakonec nebylo, nebo to bylo jinak, změnila se čísílka apod. V tomhle ohledu mi přijdou přesnější Cluebooky. Ty hlavně vznikaly až po release hry.
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MaM 8
« Odpověď #9 kdy: Duben 26, 2020, 15:24:35 »


Jinak mi neni jasný, co chcete v těch hrách skladovat?

No predsa LOOT, čo iné ? :D

Osobne tam dávam hlavne bylinky.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MaM 8
« Odpověď #10 kdy: Duben 26, 2020, 20:14:31 »

Počkej, počkej, loot se prodává vendorovi.

Osobně to řešim jednoduše. Postava 1 je alchemista, skladuje bylinky. Postava 4 má na starosti q itemy. Postavy mezi tim jsou na loot. Co nepoužiju prodám.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MaM 8
« Odpověď #11 kdy: Duben 27, 2020, 07:40:38 »

Myslel som skôr bylinky a potions na výrobu čiernych lektvarov pre celú družinu, alebo napríklad lektvary na spevnenie predmetov. To by mi nestačil inventár všetkých členov skupiny :)
A ďalšia podstatná vec je že ak máš prázdny inventár, nemusíš potom každú chvíľu pendlovať s dungeonov do obchodu a späť.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MaM 8
« Odpověď #12 kdy: Duben 27, 2020, 11:33:48 »

Nevim, nemám problém.
IP zaznamenána