Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Duben 18, 2024, 06:41:53
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: Divinity: Original Sin  (Přečteno 39648 krát)

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7306
Re:Divinity: Original Sin
« Odpověď #30 kdy: Září 29, 2015, 20:44:20 »

Divine Divinity mi GOG už nabízel mnohokrát a mnohokrát jsem nad ním uvažoval. Systém ala Baldur's Gate je pro mě opravdu to pravé. Dodnes jsem se třeba nesžil s pravidly AD&D 3. Mě ta dvojková pravidla přijdou prostě lepší a cokoliv, co se jim konceptem podobá, má u mě dveře otevřené :D
IP zaznamenána
This is the end ...

flash

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 264
Re:Divinity: Original Sin
« Odpověď #31 kdy: Září 29, 2015, 20:48:32 »

První Divinity mela boj prave jako v Diablu, spis ta ukecena část trochu připomínala BG. A nemelo by se zapomínat na Beyond Divinity která vysla  po prvním dilu, takze tam vlastne k zadne velke odmlce nedoslo, i když je fakt ze do vydani Divinity 2 nejaka doba ubehla:)

me osobne krapet mrzi ze Lariani museli ustoupit o krok zpet a vrátit se do casu izometrie, preci jen s Divinity 2 měli naslapnuto uplne nekam jinam. Ale holt v tom vezi peníze, když jsme videl kolik toho z Divinity 2 museli vyškrtat kvůli vydavteli a penezum...no skoda mluvit. Vincke prohlásil ze ma v planu jednou udelat nejlepší rpg všech dob (samo nutno brat s rezervou) a myslim ze tyhle mensi projekty jako Dragon Commander nebo Original Sin mu na to mají zabezpecit finance. Talent na to udelat skutecne aspoň z casti prelomove a uzasne rpg Lariani urcite mají, jen ty peníze jim chybi.
IP zaznamenána

Chidlink

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 64
Re:Divinity: Original Sin
« Odpověď #32 kdy: Říjen 09, 2015, 19:25:58 »

Divinity original sin 2 je pro mě jasná koupě, jednička byla něco parádního, kam se hrabe Zaklínač :D
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Divinity: Original Sin
« Odpověď #33 kdy: Říjen 12, 2015, 13:53:25 »

Brzy již vyjde ta rozšířená edice jedničky, na kterou jsem tedy opravdu zvědavý.


Ze dvojky mám docela obavy, jestli se jim to krapek nevymkne z rukou. Přece jen, tydle hry by měly být vyvíjeny primárně jako single hra (tedy hra pro jednoho hráče s příběhem).

A u dvojky jsem pochopil asi tolik, že tomu tak úplně není a největší pozornost kladou na hru více hráčů. Navíc hodně podivným způsobem. Ještě bych pochopil hru v kooperaci, tedy že třeba 2-4 hráči hrají za své postavy to stejné (stejnou kampaň), co hraje hráč sám se 3 PC postavami. Jenže pokud opravdu bude hra fungovat tak, že bude zadávat úkoly, které hráče povedou přímo proti sobě (ve stylu zabij svého kamoše, se kterým si prošel půlku hry) s tím, že to nebude jakože mít žádný efekt (mrtvá postava prostě zase ožije jakoby nic) a jakmile se hráči dostanou do další fáze hlavního děje, tak budou zase jakože největší kamoši a budou spolupracovat (protože jinak se v hlavní ději dál nedostanou), tak nevím nevím. Nějak se mi to nezdá.
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Divinity: Original Sin
« Odpověď #34 kdy: Listopad 05, 2015, 07:41:24 »

Vyšla již ta rozšířená verze. Prozatím na ní zřejmě není čeština, respektive omylem vyšla nějaká alfaverze češtiny, která by ale měla být již stažená (a s ní zřejmě i ta čeština na původní verzi :D)
viz: https://prekladyher.eu/tema/vyjasn%C4%9Bn%C3%AD-situace-kolem-p%C5%99ekladu-d-os-ee.298/
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7306
Re:Divinity: Original Sin
« Odpověď #35 kdy: Listopad 05, 2015, 07:48:57 »

Zrovna před chvilkou jsem si při H7 vzpomněl i na tohle :) Co si vybavuju, tak původně ani čeština do předchozí verze vyjít neměla, protože se právě čekalo na EE edici. Nicméně už v základní edici byly předpřipravené části pro EE, které byly tudíž přeloženy. Akorát se čekalo na plnou verzi EE, aby se to mohlo dotáhnout do konce. V podstatě je to vlastně v tom odkazovaném článku popsané.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Divinity: Original Sin
« Odpověď #36 kdy: Listopad 05, 2015, 10:30:04 »

No, to nevím, vím, že čekali na nějaký velký patch, ale jestli to měl být todle EE, to nevím. Nakonec ale ten patch tuším nevyšel a tak se autoi rozhodli vydat to pro tu verzi bez něj. Zde u EE to překládat začali (tj měli přístup k textům od autorů), ale protože se autoři rozhodli vydat EE dřív, než bylo v plánu, nestihli to otestovat a tak je ta čeština v alfaverzi. Jenže chybou komunikace byla tato verze součástí steamu. Nebo alespoň tak nějak jsem to pochopil.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7306
Re:Divinity: Original Sin
« Odpověď #37 kdy: Listopad 05, 2015, 10:45:12 »

Je to možné. Vím, že jsem tam na tom fóru už něco četl na začátku, když jsem se rozhodoval o nákupu hry, takže tam nějaký podzimní patch zmiňovali, ale měl jsem právě za to, že se jedná o EE.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Divinity: Original Sin
« Odpověď #38 kdy: Listopad 06, 2015, 11:29:00 »

recenze: http://www.hrej.cz/recenze/divinity-original-sin-enhanced-edition-5280/

Citace
Používání ovladače svědčí také fakt, že mnohá menu byla přepracována a GUI jako takové obecně je nyní s analogovými páčkami pod palci skvěle ovladatelné.

Takže hra je upravená na konzolové menu a na PC tedy bude opět jako vždy neovladatelná. Ach jo.
IP zaznamenána

Chidlink

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 64
Re:Divinity: Original Sin
« Odpověď #39 kdy: Listopad 06, 2015, 12:01:29 »

Vysoké hodnocení to dostalo i na games tiskali 9/10. Už se těším na češtinu až si to zahraju :D
Zkoušel jsem i anglickou verzi zatím a s tím ovládáním to není tak strašné, boje jsou o dost těžší, protože s přibývající obtížností hry, přibývají i nepřátele a zdá se mi že jsou inteligentnější.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7306
Re:Divinity: Original Sin
« Odpověď #40 kdy: Listopad 06, 2015, 12:25:10 »

Hodnocení na Games už delší dobu neberu vážně. Pokud jde o hru, naštěstí mám pořád instalačky původní verze, takže pokud mi to nebude vyhovovat, mám pořád na výběr.

Ale tak takhle je to vždy, nejprve test a jakmile se dostaví úspěch, tak někoho v pozadí napadne, že by to možná chtělo prodat ještě více kopií, tedy ještě více to otevřít dalším platformám. Jako proč ne, ale ať se taky snaží udělat to ovládání jak se patří. Po Zaklínači 3 začínám notně uvažovat, že příště už hru, která vychází jak na PC, tak i na konzole, prostě nekoupím, dokud se to nenaučí vývojaři odlišovat.
IP zaznamenána
This is the end ...

Thorr

  • Host
Re:Divinity: Original Sin ee
« Odpověď #41 kdy: Září 02, 2016, 20:09:47 »

Zdárec.
Dohrál to už někdo? Já se zasekl a už nevím, jak dál... Ach jo!
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Divinity: Original Sin
« Odpověď #42 kdy: Září 16, 2016, 14:50:08 »

Na steamu vyšla EA verze druhého dílu.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7306
Re:Divinity: Original Sin
« Odpověď #43 kdy: Září 16, 2016, 21:28:11 »

Budeš to zkoušet?
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Divinity: Original Sin
« Odpověď #44 kdy: Září 16, 2016, 22:46:36 »

No, je to asi jen v angličtině a nevím, jestli když jsem to podpořil přes kickstarter, na tuto verzi mám nárok. Moc jsem to nezjišťoval a nezkoumal, ale kupovat to spešl nebudu. Tak nejspíše asi ne. Stejně bude EA aso nedotažená a mě nebaví dělat betatestera a ještě za to platit.

Já se tedy nedostal ke hraní ani té vylepšené verze prvního dílu, tedy bych si měl asi zahrát to.
IP zaznamenána