Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 09:50:40
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: (JCMurphy) - Baldur's Gate sólo  (Přečteno 14192 krát)

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
(JCMurphy) - Baldur's Gate sólo
« Odpověď #15 kdy: Březen 15, 2013, 15:52:46 »

13 Bře 2013, 12:10:

Já včera zkoušela po dlouhý době Icewinda jedničku a ta umělá debilita byla nad moje síly. Vážně, pošlu postavu útočit na kouzeníka. Kouzelník střelí mojí postavu kouzlem. Postava se zarazí a čumí. Nebo. Chci seslat ohnivou kouli na trolla. Postava jde a seká do něj mečem (fakt nechápu). Ok, tak tedy kouzlo ne. Nakliknu ohnivej olej, chci ho hodit... ne, zas jde mečem. Mezi tim troll vstane... Vim zcela jistě, že já klikala dobře, protože se mi to nakonec povedlo, na třetí pokus.
Nacházení cesty je fakt únavný, nedivim se, že to lidi sólujou, protože přinutit postavy, aby prošly dveřma... ne, to nelze. Navíc musim každý postavě naklikávat nepřítele, protože když zabije jednoho, tak se zastaví a nechá do sebe sekat...

Dvojku už hrát nemůžu, jak jsem psala, můj paladin/klerik/kouzelník/mnich mě dokonale rozmazlil :-D. To neni postava, to je atomová bomba. Zajímavý je, že uctívá hned několik bohů, ale zdá se, že to nikomu nevadí :-D.
IP zaznamenána

JCMurphy

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 461
(JCMurphy) - Baldur's Gate sólo
« Odpověď #16 kdy: Březen 15, 2013, 15:53:29 »

13 Bře 2013, 22:32:

já dal postavám nějaký jednodušší skripty typu když do tebe sekají tak nečum a předstírej, že se bráníš a na boje, kde bylo potřeba víc taktiky jsem vypl AI a všechno pěkně manuálně..hlavně nesmím mít víc jak 3 melee postavy.. to je potom fakt o nervy
IP zaznamenána
Zura ja nai, Katsura da!

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
(JCMurphy) - Baldur's Gate sólo
« Odpověď #17 kdy: Březen 15, 2013, 15:54:14 »

13 Bře 2013, 23:43:

No, já víc jak 4 postavy nevedu, protože to je o nervy bez ohledu na melee. Ale dřív jsem to normálně hrála, několikrát jsem to i dohrála, včetně datadisků, tak nechápu, proč se to najednou chová takhle divně. Měla jsem všechny postavy melee, a prostě to šlo. Teď to nejde. Jsou to starý postavy, maj tunu levelů, ale umíraj a náhodně mi pobíhaj po mapě. Normálně ignorujou povely a pořád do sebe bouraj.
IP zaznamenána

JCMurphy

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 461
(JCMurphy) - Baldur's Gate sólo
« Odpověď #18 kdy: Březen 15, 2013, 15:55:03 »

14 Bře 2013, 12:29:

tak jsem slušně pohnul s BG2.. trademeet hotovo, kromě té trolí jeskyně.. nějak si tam nerozumím se spektrálníma trolama, co se mi objeví za zády a vysajou sílu, pak se tam vrátím až půjdu do windspread, klíčovým předmětem tady byl scimitar Belm, který přidává jeden útok, , další důležitá zastávka bylo astrální vězení kde jsem osvobozoval Haer´daevise, nacházela se tam hromada senzačních věcí - boty rychlosti, krátký meč co přidává další útok navíc a dlouhý meč s imunitou na omámení a vysávání života... je strašně moc předmětů, který bych si chtěl skladovat na speciální použití později ve hře, ale kvůli absenci vaku to prostě musím prodat.. kdyby po návratu ze Spellholdu ty věci ještě byly u obchodníků, tak si ja asi oběhnu to poskupovat zpátky... problém byl už hned po vstupu, kdy ten jeden yuanti kněz házel stuny a ten druhej do toho fire strike, tak se mi tak na desáte pokus podařilo přinutit ať to hážou na vyvolanýho barbara, další tužší byl master of thralls.. byly to boje na 5 vteřin kdo s koho
finální Cambion byl ale těžce o nervy :D power word stun, Abiho vysychání a ještě něco co mě zabilo hned aniž by se mě to ptalo na záchranný hody, nejspíš PW: Kill, viděl mě ve stalthu, takže momenty překvapení moc nebyly.. tak jsem aspoň nějak odlákal ty Umberhulky a pak ho donutil ať si pár kouzel vytříská na vyvolanýho efríta, pak se Cambi zasekl do fáze, kdy začal vyvolávat miniony, tak jsem k němu naběhl, prokoukl mu iluze a rozsekával

zase mě chytl takovej ten hráčskej záchvat, kdy hraju a najednou jsou tři ráno a přijde mi, že jsem promrhal celej den a nic hotový... vůbec se mi to nelíbí.. zrovna když jsem se naučil chodit spát o půlnoci a vstávat v devět
IP zaznamenána
Zura ja nai, Katsura da!

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
(JCMurphy) - Baldur's Gate sólo
« Odpověď #19 kdy: Březen 15, 2013, 15:55:47 »

14 Bře 2013, 18:34:

Cambioni a spol. vidí i do stínu (teda vůbec mě překvapilo, kolik potvor to umí), taky jsem k němu musel naběhnout, ale přeci jen jsem byl už na docela vysokém levelu, takže jsem to ustál - on se vlastně za mnou vydal sám. S těma botkama je ale hned život zas o kus lepší :D

Napadlo mě, že bychom mohli ty témata oddělit z tohoto threadu, aby se nám to tu nemíchalo. Je tu dost tipů apod. jenomže se to rychle ztrácí v ostatním textu :) Klasicky by si každý zavedl thread, s názvem začínajícím nickem a po pomlčce název hry (v závorce datadisky atd.). První příspěvek by byl informační a editoval by se při změnách, např odkazy na konkrétní příspěvek s tipem, nebo začátek za jinou družinu apod. Jedna hra vs jeden uživatel do stejného threadu. Co myslíš? Zítra mám čas, tak bychom stopli na nějakou chvíli fórum a ručně bych to rozhodil a dál by se pokračovalo podle dohodnutého.
IP zaznamenána
This is the end ...

JCMurphy

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 461
(JCMurphy) - Baldur's Gate sólo
« Odpověď #20 kdy: Březen 15, 2013, 15:56:17 »

14 Bře 2013, 23:59:

tak jsem lvl 24, AC -11, udělal jsem takovej podvůdek, nahodil svitek ochrany proti nemrtvým a jelikož kangaxx se bál na mě promluvit, tak jsem mu ukradl prsten, už začínám mít problémy, protože někteří jsou na +2 zbraně imunní, spousta mágů na mě háže protivný kouzlo maze.. po menších problémech jsem dodělal tu kouli ve slumech a nahodil si use all item, načež jsem utratil asi 100 000 za equip :D můžu teď používat i svitky, což mi umožní mágům dispelovat tu protivnou kamennou kůži a buffnout se pořádně před drakama, teď už moc problémů neočekávám

ještě dodatek: tak maze je pořád problém :D... šel jsem na most vymlátit tu epickou bandu za tajemnýma dveřma... twisted rune se myslím jmenujou.. beholder, mág, lich, upír a pak nějakej týpek, kterej vypadal, že se tam objevil náhodou, protože byl úplně levej, stačilo nahodit ochranu před nemrtvýma a pohoda, lich zařval, beholder zařval než mě mohl dispelnout ochranu, upíra zabila mágyně když na mě seslala pád meteorů a pak přivolala pit fienda, ale já měl perma ochranu před zlem a ona ne :D takže si vyplýtvala všechny kouzla na něj a já jenom stál a koukal
vzhledem k tomu, že tři nejbrutálnější zbraně ve hře jsou hole (jedna dropnutá práve z mágyně) http://mikesrpgcenter.com/bgate2/weapons/quarterstaffs.html tak bych ti chtěl navrhnout zkusit hru za hraničáře stalkera dual classnutýho na priesta - měl bys backstab (zase ale jenom x2), drtivý zranění řeší golemy a nemrtvý bys jednoduše poslal do pekel a ještě má stalker nějaký základní magičský kouzla, no každopádně by to mohlo být zajímavý
IP zaznamenána
Zura ja nai, Katsura da!

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
(JCMurphy) - Baldur's Gate sólo
« Odpověď #21 kdy: Březen 15, 2013, 15:57:06 »

15 Bře 2013, 01:46:

Tak to ti to šlo taky rychle, bylo to odhadem těch 15 hodin? Zbraně +2 byly problém, v Athkatle se před Podtemnem opravdu nic moc sehnat nedá. Dobré je sundat i tu partičku v chrámové čtvrti v domku vedle paladinů. Shangalar a spol. byla zábavička, mě tam rozhodil zrovna ten beholder, protože mě dispelnout stačil :D Ta upírka pak byla problém, protože ji trefíš až zbraní +3. Kouzelnice provedla podobnou pitomost i u mě, jakmile vypatlala Maze na démona, tak jsem na ní naběhl jako správný gentleman.

Hraničáře zvážim, nakonec ono by to pořešilo jednu tu část subquestů, co mi chybí :) Navíc mám z jedničky už dávno připravenou roztomilou hraničářku :D Vzal bych do družiny potom asi i Cernda, vykompenzoval by mi absenci zloděje s pastmi v ToBu a konečně bych měl možnost se s ním lépe seznámit.
IP zaznamenána
This is the end ...

JCMurphy

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 461
(JCMurphy) - Baldur's Gate sólo
« Odpověď #22 kdy: Březen 15, 2013, 15:58:57 »

15 Bře 2013, 03:05:

hmm, nevím.. hraju to teď 3. den? asi.. už ztrácím pojem o čase
teď jsem dojel kult oka a pak si to na férovku rozdal se stínovým drakem... stálo mě to 5 pokusů než jsem našel správnou taktiku: svitek tenserovy proměny ze mě udělal mašinu na zabíjení, k tomu jeden lektvar na lepší AC, ve finále jsem měl -21 a 240 hp, když si nahodil ochranu proti magickým zbraním a kamennou kůži, tak jsem vypatlal další svitek na prolomení magických ochran, k tomu ochrana proti kouzlům z té hole (pohlcení 30 lvl na 8 hodin.. doslova kouzelné) asi si těch svitků na prolomení ochran zkusím sehnat víc.. už mi chybí jenom windspread hills s Firekraagem, pak ještě ze zášti dorazím ty trolly v druids grove, Illithidy ve stokách a pokročím v příběhu, možná bych i mohl stihnout vylízt z podtemna
IP zaznamenána
Zura ja nai, Katsura da!

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
(JCMurphy) - Baldur's Gate sólo
« Odpověď #23 kdy: Březen 15, 2013, 15:59:21 »

15 Bře 2013, 08:50:

Tematický obrázek k Ireho dungu... http://epantiras.deviantart.com/art/BG2-Secret-Experiments-116769827

Tak jsem se rozhodla učinit BG milost a zkusit ještě jedničku. Udělala jsem rangera a časem to vidim na priesta. Samozřejmě proto nemělo význam bejt lučištník, že :-p. Já teda vim, že kněží nepotřebujou inteligenci, ale že navíc používaj jen tupý zbraně... :-D Takže jsme stalker. Kouzla navíc a nějaký plížení, no neber to. Každopádně jsem vyrazila z party Imoen, protože jí nesnesu. Jestli vemu někoho jinýho se teprve uvidí.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
(JCMurphy) - Baldur's Gate sólo
« Odpověď #24 kdy: Březen 15, 2013, 16:00:15 »

15 Bře 2013, 11:02:

Mě se líbila parodie na romance, viz http://epantiras.deviantart.com/art/Bioware-Romances-95258617
IP zaznamenána
This is the end ...

JCMurphy

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 461
(JCMurphy) - Baldur's Gate sólo
« Odpověď #25 kdy: Březen 15, 2013, 16:00:57 »

15 Bře 2013, 14:02:

uuf.. tak jsem si dneska přivstal a zabil Firkraaga... byl ještě jednodušší než ten stínovej, protože nevysával lvly a taky si zapomněl nahodit ochranu před magickými zbraněmi, s carsomyrem a whirlwindem (swash ho má místo assasination) jsem ubil Kangaxxe, pak ještě pár chujovinek, vyrobit si zbroje z šupin
AC v základě -17, 4 útoky, THAC0 v mínusu,možnost používat všechny svitky, nějak mě to teď přestalo bavit... Scarlet ninja-to vyřešilo problém s mágy - staří se k němu připlížit, jednou ho praštit, aplikovat poison a buď ho to na 2 kola interruptuje úplně, nebo ho to dorazí i přes kamennou kůži zatímco s na něj dívám...stojím teď u stínových zlodějů a připravuju se na Bodhi, dám si asi nějakej čas pauzu, bylo toho moc za ty tři dny

Baldurs gate taky není zrovna přívětivá hra, co se týče role playingu za zlý postavy... pořád nějak nemůžu najít charakter své postavy :D dal jsem si neutrální zlo, protože zmatený bych nezahrál vůbec (spíš bych na to neměl srdce) a zákonný zlo je příliš rafinovaný a přijde mi až neproveditelný
takže si to představuju tak, že moje chamtivost a rafinovanost mě naučila, že za cesty dobra jsou větší odměny a heroická reputace je jenom zástěrka... jakmile mi vyrvou kus duše, tak plánuju jít úplně berserk a stane se ze mě strašná svině.. půlčík co od obyčejného kapsáře a podvodníčka získal moc a neunesl to, načež mu totálně ruplo v bedně, to ujde, ne? :D aspoň mám dalš postavu do své forgotten realms ligy
IP zaznamenána
Zura ja nai, Katsura da!

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
(JCMurphy) - Baldur's Gate sólo
« Odpověď #26 kdy: Březen 15, 2013, 19:13:10 »

Máš opravdu zajímavou postavu :-). Já za zlo nikdy nehrála a ani se nechystám, vyjímka je postava, u který plánuju RPovat napravení. Většinou beru neutrál, nebo neutrál/dobro, ale snažim se nebrat povolání, který vyžadujou konkrétní přesvědčení (paladin, mnich, druid), je to omezující a člověk občas rád jedná trošku... nepaladinsky :-D. Předpokládám, že já osobně jsem neutrál, takže mám ráda, když se to zobrazuje i na mejch postavách. Pokud mám potřebu roleplayovat paladina, tak se soustředim předevšim na dobro a ten zákon... no, ten občas šidim :-D.

On to technicky neni problém, protože zákonný postavy nemusej dodržovat zákony, jen musej jednat... předvídatelně? S určitou pravidelností, dodržovat nějaký zásady. Stačí si vybrat božstvo, se kterym se člověk shodne, a pak už je to fuk, jaký zásady svojí postavě vymyslim :-). Tedy... alespoň z hlediska pravidel DnD, v počítačovejch hrách je občas to posuzování přesvědčení... zajímavý. (Vážně, okrást vesničany o všechny úspory je chaotickej akt?)

Problém s přesvědčeníma je, že je lidi chápou různě a i v manuálech se jejich popisy měněj. To, jak je to popsaný v BG mi zní komplet ujetý. Pravda, oni to pochopili a do další edice to přepsali. Navíc co si budeme nalhávat, je těžký posoudit objektivní dobro. Z mýho úhlu nic takovýho neni :-D.

Jinak, myslim si, že chaotický zlo neni horší, než jakýkoliv jiný zlo. Neutrální zlo považuju za nejnebezpečnější, protože je všehoschopný, ale zároveň dokáže plánovat. Chaotická postava prostě dělá, co jí napadne. Nemusí jí vždycky napadnout někoho podřezat, i zlý postavy dělaj normální věci. Každopádně je nereálný, aby si chaotická postava udělala (a dodržela) promyšlenej plán, nebo vedla nějakou organizovanou skupinu za něčim většim.

Pokud je vůdce chaoticky zlej, pak má na plánování jistě lidi a je "vůdce" jen proto, že je silnej. Předsvatuju si to jako takovýho toho rozežranýho panovníka, co terorizuje všechny kolem, musí hned dostat, co si zamane a chodí za nim nějakej ten velkej vezír :-D. Taková ta síla za trůnem, která to má všechno hezky naplánovaný :-).

Zákonný zlo... nemyslim si, že by bylo automaticky rafinovaný (samozřejmě může bejt), prostě má nějaký pevný zásady, kterejch se drží. Otázka je jen to, jaký zásady to jsou. Teoreticky "nikdy nekopej do dýní, vstávej vždy za svítání a při útoku hodně křič" jsou taky zásady :-D. Stejně jako "snaž se zabíjet nepřátele co nejbolestivěji, vždycky zabij všechny děti a po útoku si vyčisti zuby."

Promejšlim teďka pro svojí povídku, kterou se KONEČNĚ chystám sepsat kněze, kterej by měl bejt... no, řekněme neutrálně dobrej. Takovej týpek, co ho pravidla moc nezajímaj, ale zas neni úplnej chaosman :-D. Prostě neutrální. Koncept je, že se původně dal na kněze, protože se cejtil... diskriminovanej a myslel si, že ho lidi budou mít radši, když bude healer :-p. No, a pak zjistil, že to v podstatě funguje, což ho nakonec dost znechutilo, protože mu došlo, že lidi teď nemaj rádi jeho, ale fakt, že je ochotnej je vyléčit :-p.

Bude cestovat po světě s medvědem, protože postava, která nemá alespoň třičtvrtětunovýho medvěda u mě prostě nemá šanci. Ano, neni druid, ale z nějakýho důvodu se druid na tuhle postavu totálně nehodí. Já... nemám druidy moc ráda. Což je divný. Ale medvědy ráda mám. Jsou super. Měla jsem ráda rangery, ale pak jsem potkala Drizzta.
IP zaznamenána

JCMurphy

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 461
(JCMurphy) - Baldur's Gate sólo
« Odpověď #27 kdy: Březen 15, 2013, 21:09:02 »

zákonný zlo je zlý akt provedený plánovaně a představuju si to, že je i legální cestou, ale pak jsem viděl pár interakcí Edwina jenž je zákonně zlý, ale nějak jsem z tého teorie upustil
někdy zkusím dát BG2 s Viconií, Korganem a Edwinem, tihle zastupují všechny prvky zla a snad to z nich nějak vydedukuju


Co se týče RP, tak mám několik postav - pokud neberu Johnathana, což je spíš postava založená podle mě :D fighter reprezentuje historický šerm a druid znázorňuje veterinární složku

mám tam Chris Mael´thal, s ním jsem dohrál BG2 poprvé, zákonně dobrý hraničář lučištník, lesní elf
NWN včetně datadisků jsem dohrál s drowským, nekromancerem zákonně zlým a jmenoval se Acheron Mael´thal... když nad tím uvažuju zpětně, jeho chování bylo spíš chaoticky zlý
dlouho jsem přemýšlel jak tyhle postavy nějak propojit, nedávno mě napadlo, že Chrisovi rodiče mohli Acherona adoptovat v domnění, že by z něj vychovali někoho normálního (asi četli Drizzta :D), kluci vyrůstali spolu, ale  bohužel se v něm krev nezapřela, zabil je a od té doby jsou ti dva svoji arcinemesis

pak mám Shael Ravenhair - tu jsem si nějak propasoval i do M&M solování, ale původ má v NWN kde to byla tajemná a fešná shapeshifterka z východu o níž toho moc známo není, true neutral, takovej ten klasickej druidskej paradox nekonečné změny stran, čímž jaksi způsobí to, že konflikty trvají věčně

pak mám namyšlenýho Torgala (k mému zděšení jsem si všiml, že se stejně jmenuje i ten hlavní troll v pevnosti DeArnis, jestli podvědomí?), půlrok válečník se zaměřením na obouruční meče, zákonně neutrál, na svoji rasu nečekaně charismatický chlapík s pevnými zásadami, klasický žoldák, co dostane zadaný, to splní, na detaily se neptá, oběť ho neukecá, hledí si svýho a ostatní vem čert

teď teda tenhle zloděj, jenž mi vyplní v mé lize nutnost po malých rasách a taky nějakej komplexnější rozvoj charakteru

a pak do šestice bych potřeboval nejlíp další ženský charakter, uvažoval jsem o protlačení postavy z WoW, byla to draeneika jménem Daireana, měla takový sexy zahnutý růžky, ebenovou kůži a krásný bílý vlasy (takže od drowa ji odlišovalo jenom tetování na čele, kopýtka a ocásek) do FR by šla převést jako tieflinská kněžka Masky.. ve WoW to byla taková ta zarytá vlastenka co se nebála prosazovat zájmy svého národa nediplomatickou cestou, takže ani nevím, jaký to je vlastně přesvědčení

nebo jsem ješt uvažoval o naivní trpasličí barbarce (vím, zní to divně, ale proč krucinál nikde nejsou žádný trpaslice??? jednu jsem spatřil v drizztovi a jedna je v NWN:SoU jako pomocník)
IP zaznamenána
Zura ja nai, Katsura da!

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
(JCMurphy) - Baldur's Gate sólo
« Odpověď #28 kdy: Březen 15, 2013, 21:38:20 »

Já nikdy přesvědčení moc neřešil, poněvadž nejsem moc schopen to rozlišit. BG jsem kdysi prvně rozjel za mága jménem Orin, určitě nějaké dobro, ale svého cíle nedošel, cesta skončila v bludišti. Druhý byl paladin Ulgar, tam nebylo co řešit. Poté totéž za hraničáře a následovala hraničářka Eona, z pohodlnosti taky dobrého přesvědčení. Podobně i zákonně dobrý klerik Elemir :). Balancoval jsem povětšinou na pomezí zákonného dobra a neutrálního dobra. Změnu přinesl až druid, tuším se jmenoval Axis, to byl neutrál. Vzal jsem to nejprve jako dogma, ale pak mě napadlo, že to vlastně nejvíce odpovídá mým vlastním preferencím :D Sólo byla ta podivná konverze za zmatené (?) zlo, ale vůbec jsem netušil, jak se chovat, naštěstí to už byl datadisk BG2, kde je to vlastně úplně jedno.

Z jiných ras mi toho chybí hodně, většinou jsem to hrál za lidi nebo elfy, jednou jsem měl pro multiplayer i trpaslíka, ale odehrál jsem s ním jen západní pobřeží v BG. No, hlavně se nesmím moc ropzlývat, abych se na BG nevrhl znovu :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
(JCMurphy) - Baldur's Gate sólo
« Odpověď #29 kdy: Březen 16, 2013, 10:54:18 »

Já už tedy nevim, jak to bylo popsaný v BG (myslim ty přesvědčení), vim, že se to do další edice změnilo, obzvlášť u neutrálu, kterej se už nemusí snažit zachovávat rovnováhu, což mi přišlo střelený :-D. "Aaa, včera jsem podaroval sirotky, tak dneska nakopnu slepce, aby byla rovnováha :-D. Prošli kolem paladini a udělali spoustu dobrýho, tak podpálim vesnici, ... :-D.

Já to dřív viděla v podstatě stejně, jako ty. A zákonná postava, která dělá nelegální věci, to mi přišlo jako pěknej podraz :-D. Pak mi bylo taktně sděleno, že zákony a zákonný přesvědčení spolu nesouvisej. Najednou to dává mnohem větší smysl :-D.

Zákoný postavy by měly dodržovat, co slíběj, mít nějakej řád ve svym chování, ctít nějaký pravidla (ne nutně zákony společnosti) a poslouchat svý nadřízený, pokud je mají. Takže pokud má Edwin nějakej řád, kterym se řídí, tak je naprosto legální :-).
IP zaznamenána