Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 14:19:11
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 70

Autor Téma: Dohrál jsem, hraji a chci dohrát  (Přečteno 92308 krát)

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #645 kdy: Únor 07, 2020, 22:06:02 »

Tak jsem za pár drobných získal na GOGu Imperial edici Kingmakera, ale zatím to nemám v plánu naostro rozehrát. Osobně mě potěšilo, že jsem takovou nabídku vůbec dostal, protože za nějakých 840 Kč mám něco, co normálně stojí skoro 3x více a popravdě, backnutí Pathfinder: Kingmaker jsem dost zvažoval už na Kickstarteru, ale něco mi tak zcela na té hře nesedělo, takže nyní mám za cenu uvažovaného tieru možnost vyzkoušet hru v nejvyšší edici.

Což mě tak připomíná, jeden by to neřekl, ale já jsem na GOGu už skoro 11 let!
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #646 kdy: Únor 08, 2020, 09:10:41 »

Dostal jsi spešl nabídku z Gogu? Já ji taky zvažoval, nakonec jsem odolal :) Ale jednou toho Kingmakera asi taky koupím, i když k ruským hrám mám tedy výhrady. Na Gogu jsem od září 2008, takže vlastně taky 11 let :)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #647 kdy: Únor 08, 2020, 22:10:09 »

Vyplivlo to na mě 35 USD, tak jsem si říkal, že to jsem už ochotný do toho dát. Netuším, jestli tyhle nabídky chodí všem, nebo je to i nějaký styl loterie, ale už jsem to dostal asi po třetí. Minule v tom byly tuším Divinity: Original Sin II (tedy alespoň myslím :)).

Mě právě už na KS poněkud odradil ten ruský tým vývojářů. Oni obecně dokáží vytvořit zajímavé hry, ale svým způsobem jsou to různé kopírky jiných her/nápadů, kterým pak ale vcelku něco chybí. Kingmaker na mě prostě působil jen jako další pokus o nástupce Baldur's Gate a navíc to postavili na Unity3D. 35 USD bylo bývalo ode mě maximum, které bych backnul, ale popravdě, kdyby mi to GOG nenabídnul, nebo u toho byla vyšší částka, tak bych Kingmakera nekupoval. Po Kickstarteru jsem ho pustil z hlavy. Celkem se bojím, že to u mě nakonec dopadne jako Pillars of Eternity.

Já jsem na GOG přišel v listopadu 2009 :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #648 kdy: Únor 09, 2020, 13:19:15 »

A já v únoru 2010 :D. Ale žádná nabídka se slevou jenom pro mě mi nikdy nepřišla a Kingmaker v nejvyšší edici mě stojí přes 80 dolarů (tuším). Ale je fakt, že já ty maily s reklamou rovnou mažu a ani je nečtu, takže je možný, že mi došla a ani o tom nevím :D.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #649 kdy: Únor 10, 2020, 06:27:42 »

Mě ty maily s "losovacíma" slevama začaly chodit tak někdy rok zpátky, předtím chodily jen běžné nabídky slevněných her. Já mám pro GOG udělanou extra složku, abych to nemusel třídit a nijak mi to nikde ani nezapadlo. Pokud jde o mazání, tak já teda poštu promázávám jen hooodně zřídka :D A taky to podle toho v tom mailboxu vypadá :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #650 kdy: Březen 03, 2020, 21:27:05 »

Nečekal jsem, že se mi tento rok herně zamotá, ale jednak nemám tolik času na hraní a pak nejsem příliš rozhodnut, co skutečně a v jakém pořadí provést. Rozehrávka D:OS 2 ukázala, že tohle bude narozdíl od Pillars of Eternity asi lepší varianta náhledu na současnou herní tvorbu v rámci odkazů na Infinity hry a popravdě, ta hra má své kouzlo.

Netuším, jaký je tu rozdíl mezi těmi edicemi, protože jedničku jsem rozehrál jako Milhaus v původní edici, kdežto to, co hraju u dvojky, je něco jako EE edice, takže to může mít blíže k EE verzi jedničky, kterou vůbec neznám. Co tím chci říci? Mě Definitive Edition D:OS2 nakonec chytla o něco více, jak ta rozehraná verze jedničky, takže asi budu pokračovat s ní. Jako je blbé začínat v podstatě od dvojky, ale na druhou stranu, já neměl moc v úmyslu se D:OS dále věnovat, takže pokud alespoň jednu, tak zkusím dojet právě tu dvojku.

Je to trošku zvláštní, obvykle už nedávám ty začátky potomků Infinity her, protože to je místo, kde mě ty hry dokáží dokonale otrávit, ostatně ani netušíte, jak nesnáším už jen samotný začátek Baldur's Gate 2 :D Co teprve ty další hry? ;) Pořád ještě čekám nějakou zradu, ale když jsem i přes silnou nevoli dokázal dojet Planescape Torment, tak dám i D:OS 2.

Po téhle odbočce bych se rád vrátil k Albionu, protože tu mám opravdu už dost bordel v tom, co chci a co už musím dohrát. Chester rozehrál Ishar, což by asi taky nebylo od věci konečně vzít vážně a ponořit se do toho, ale asi si počkám na jeho zhodnocení (jen čísla u kategorií) a pak do toho naskočím sám.
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #651 kdy: Březen 25, 2020, 09:10:40 »

Dohrál jsem:
SHIVAH - advetura, prvotní počin Dave Gilberta, zakldatatele Wadjet Eye Games. Je to trochu znát, protože graficky ač retro, tak je to chudší, pozdější hry především série Blackwell už je jiná liga. Nicméně hratelně za mě dobrý. Tak trochu detektivka z prostředí židovské komunity v New Yorku určitě nabízí atraktivní zápletku. Hra je ovšem ukrutně krátká, za 3-4 hodinky je po všem. Klasická point and click, s naprostým minimem předmětů v intentáři. Závěr jsem dával na x-rát než se mi povedlo dosíci toho nejlepšího konce s minimem mrtvých :)
Hned poté jsem nainstaloval další adventuru - Lampligh city :)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #652 kdy: Březen 25, 2020, 19:41:05 »

Já už se nakonec nikam dále neposunul, a kupodivu také přemýšlím o nějaké adventuře :) Současná atmosféra mi moc chuti k hraní zrovna nepřidává. Asi bych mohl konečně pokořit nějakého toho Indiana Jonese.
IP zaznamenána
This is the end ...

Ringo

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 274
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #653 kdy: Březen 25, 2020, 23:03:00 »

Já jsem ve finále Final Fantasy 12 a pachtím se s posledními nepokořenými dobrovolnými bossy, kteří jsou ještě 3, respektive 5 a asi se na to vykašlu a půjdu do finále, protože to tuhé jak kráva :-)
IP zaznamenána

jvempire

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #654 kdy: Březen 26, 2020, 14:02:16 »

Já se po víkendu pustil do Eye of Beholder 1, poprvé od dob DOSu. Překvapivě něco v paměti zůstalo, ale mám zhruba prozkoumaná patra trpaslíků a už jsem na 16h. Akorát se trápím s vejci, tuším že k něčemu jsou, ale nemohu si vzpomenout ani na to přijít. Ale to se snad vyřeší.
IP zaznamenána

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #655 kdy: Březen 26, 2020, 19:30:13 »

a DOS nebo amiga verze?
IP zaznamenána

jvempire

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #656 kdy: Březen 26, 2020, 19:44:01 »

DOS verzi z GOGu.
IP zaznamenána

Ringo

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 274
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #657 kdy: Březen 27, 2020, 17:24:43 »

2 jvempire: určutě si na to chceš přijít sám, ale kdybys nepřišel a nechtěl se moc trápit, tak pak koukni do mého deníčku z hraní EoB1 (je na mém blogu nebo i na oldgames :-) Vajíčka mají několik využití, sám jsem na některé nepřišel a musel mi někdo poradit.
IP zaznamenána

jvempire

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #658 kdy: Březen 28, 2020, 21:18:52 »

Vyřešeno :-) Už jsem importoval do druhého dílu. Report jsem teď dočetl a né všechny questy jsem splnil, něco mě vůbec nenapadlo. Ale zase jsem odhalil to využití podstavců v posledním patře podle těch nápověd.
IP zaznamenána

Ringo

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 274
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #659 kdy: Březen 28, 2020, 22:57:16 »

2 jvempire - co se dalo z těch podstavců v 12 patře vlastně získat? V posledním patře se mi už zdálo zbytečné získávat něco více, k porážce Beholdera už nemohlo vést nic snadnějšího, než už do té chvíle člověk měl.

Jinak na všechny ty questy jsem samozřejmě taky nepřišel sám, v těch vyšších patrech mi pomohly hinty z netu, taky bych na mnohé nepřišel. A na ty, co jsem přišel teď sám, tak je sranda, že jsem na málo z nich přišel při předchozích hraních, vůbec jsem nevěděl, že některé levely level quest skrývají. Přišel jsem kdysi ávno myslím jen na level questy 1, 3, 4, 6. Loni při posledním zahrání jsem přišel navíc na level 2 a ještě myslím nějaký jeden nebo dva v pozdějších levelech, zbytek pomohly hinty.
IP zaznamenána
Strana: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 70