Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 23:17:45
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: MM6 - savy  (Přečteno 4475 krát)

Návštěvník

  • Host
MM6 - savy
« kdy: Leden 22, 2012, 20:39:08 »

Prosím, poraďte, hraju MM6 a dnes mi na úvodním loadu zmizely všechny uložené pozice. Kde jsou savy uloženy? Půjde to nějak obnovit?
Mám W7, hra běžela bez problémů, pouze bez soundtracku (bohužel).
Děkuji.                        4llis
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
MM6 - savy
« Odpověď #1 kdy: Leden 23, 2012, 06:30:55 »

Jsou uloženy v kořenovém adresáři hry ve složce Saves. Pokud je tam fyzicky máš, pak je chyba jinde (přístup k systému souborů apod.). Pokud tam nejsou, tak je můžeš zkusit obnovit z koše (pravděpodobně je cosi smázlo).
IP zaznamenána
This is the end ...

Návštěvník

  • Host
MM6 - savy
« Odpověď #2 kdy: Leden 23, 2012, 21:16:09 »

Elemire děkuju za radu, kouknu i do koše  :)
Jinak stránky perfektní - hraju znova MM6 díky vám :D
a užívám si to po těch letech ( moje první RPG - z Levelu)
Hrála jsem 7,8 i 9 ale 6 je pro mě nej.
                                                              4llis
IP zaznamenána

ivo

  • Host
MM6 - savy
« Odpověď #3 kdy: Leden 24, 2012, 18:18:20 »

Jo jo pro mě taky.
IP zaznamenána

Adam

  • Host
Re:MM6 - savy
« Odpověď #4 kdy: Leden 12, 2017, 16:33:26 »

Ahoj, mám s MM6 podobný problém.

Přestalo mi fungovat CD2, a jelikož nic nezabíralo, rozhodl jsem se koupit si hru z gogu (teď vím, že to šlo vyřešit jednodušeji).

Před tím, než jsem hru reinstaloval jsem si na flashku uložil celý soubor MM6 s tím, že ve verzi z gogu ho přepíši a budu pokračovat v hraní.

Jenomže se stalo to, že ona složka z CD verze vůbec neobsahovala podsložku saves. Hry se tedy zdají býti ztracené.

Máte někdo ponětí kam se ty hry mohly ukládat, když ne tam?

Děkuji Adam
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:MM6 - savy
« Odpověď #5 kdy: Leden 12, 2017, 18:09:53 »

Ahoj, obávám se, že jsou nenávratně pryč. Save se opravdu ukládají jen do adresáře Save. U Windows od 7 výše je potřeba dávat pozor na to, kam se hra instaluje, rozhodně doporučuji instalovat jí mimo adresář Program Files.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:MM6 - savy
« Odpověď #6 kdy: Leden 12, 2017, 18:13:49 »

No z verze z gog se do složky Saves ve složce hry ukládají. Jen je třeba mít na paměti, že ve win7 a výš jsou složky Program files chráněné před zápisem. A pokud aplikace není puštěná jako správce, nedokáže do ní zapisovat. A to by platilo jak v případě verze z CD, tak z gog. Nevím, kam by hra v takovém případě savy ukládala. Nejspíše asi nikam, protože uložení by se nepovedlo. Celkově je lepší tyto staré hry, které neukládají hru do Dokumentů/složky uživatele, instalovat jinam, než do těch složek program files. (může být chráněný i celý disk C a podobně).
IP zaznamenána

Adam

  • Host
Re:MM6 - savy
« Odpověď #7 kdy: Leden 12, 2017, 20:11:33 »

Děkuji pánové,

nicméně to pořád nevysvětluje záhadu, jaktože jsem vždy po spuštění přes CD mohl pokračovat ve hře tam, kde jsem skončil. Ty savy se odněkud načítat musely...

 
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:MM6 - savy
« Odpověď #8 kdy: Leden 13, 2017, 08:21:09 »

Tak je možnost zkusit prohledat pc, jestli se v něm nenacházejí soubory se stejnou koncovkou, jaké mají savy ze hry.
IP zaznamenána

Kusák

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 108
Re:MM6 - savy
« Odpověď #9 kdy: Leden 13, 2017, 20:58:19 »

Jak psal Elemir, Od Win7 výš je složka Program Files chráněna proti zápisu a to způsobuje starším hrám problémy. Těžko budeš spouštět hru pokaždé jako Admin. Ale něco podobného jsem už řešil a savy jsem objevil někde ve složce uživatelských dat. Bohužel co nová verze Win, to jiný název. Už si nevzpomenu, jak to bylo ve Win7, ale ve Win10 je to myslím složka Users\Tvůj login do win\AppData\Roaming... A někde tam jsou schované "stínové kopie", které systém nedovolil zapsat do Program files. Nejlepší bude asi prohledat celou složku Users a hledat třeba "autosave.mm6", je ale potřeba prohledat i skryté a systémové složky a soubory.
IP zaznamenána