Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 10:10:02
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: Zajímavé tipy na hry a módy  (Přečteno 7878 krát)

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Zajímavé tipy na hry a módy
« kdy: Září 01, 2019, 10:09:40 »

Založil jsem tohle nové vlákno, protože v knize návštěv se občas mihne nějakej dobrej tip na zajímavý rpgčka nebo módy do MM, který tam jen profrčí, člověk se o nich jinde nedozví a zpětně se to už špatně dohledává. Do knihy návštěv chodím hodně sporadicky, dostal jsem se tam ke hrám jako Operencia, Skullkeep, Starcrawlers, The Quest, Heroes of Monkey Tavern nebo módu na MM, kterej spojuje MM 6 - 8 do jedné hry. Myslím, že tam profrčí víc dobrých tipů, o kterých se ale člověk, kterej chodí na BonusWeb a Hrej.cz, prostě nedozví. Nechtěl bych to tady zaplevelit, na obšírné popisování je tady jiné vlákno, spíš bych uvítal jen názvy, popřípadě krátký popis nebo odkaz na video. Přece jen vyhledat si to na Googlu nebo YouTube už umíme všichni. Jen se k těm zajímavejm hrám prostě nedostaneme.:-) (Případ i Lords of Xulima)
IP zaznamenána

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #1 kdy: Září 01, 2019, 11:39:33 »

Z těch připravovaných méně známých her půjdu určitě do hry NOX ARCHAIST, těžká inspirace Ultimou 4, pro mě povinnost, bohužel značně přemrštěná cena za bigbox mě odradila, tak to koupím aspoň digitálně.

Z adventur pak chystaná hra CRIMSON DIAMOND, velká inspirace prvním díle Laury Bow a to včetně EGA grafiky, kterou zbožňuju (jelikož první Lauru Bow má rozehranou).
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #2 kdy: Září 01, 2019, 15:37:35 »

To spojenie MM6-7-8 mám už nejaký čas na disku. Som asi niekde v polovici MM6, ale momentálne dostali prednosť iné hry.

Tu je link na tú modifikáciu aj s návodom na inštaláciu:
https://www.celestialheavens.com/forum/10/16657

A ako tak pozerám, práve dnes tam pridali novú verziu.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #3 kdy: Září 01, 2019, 15:56:35 »

Neni legrační jak vydali novou verzi dva dny po tom co jsem to nainstalovala?
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #4 kdy: Září 01, 2019, 17:42:22 »

The Keep, The Fall of the Dungeon Guardians, Vaporum - všechno dungeony, Vaporum není klasický fantasy, ale steampunk jako třeba Arkánum.

Druidstone - taky malá hra, docela zajímavá svými tahovými souboji a rozdělením na jednotlivé levely, systém jako v mobilních hrách.

Warsaw - vychází 4. září a vypadá zajímavě. Je to něco jako Darkest Dungeon, který jsem ale přestal hrát proto, protože tam nešlo ukládat (teda spíš loadovat). Tohle by mělo být řešené jinak, protože postavy jsou dané a nevytváří se po jejich smrti nové od levelu 1.
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #5 kdy: Září 01, 2019, 19:07:19 »

tono, jak ten mód na spojení MM 6 - 8 vlastně funguje?
Vytvořím si jednu pětičlennou družinu a pak si s ní jen vybírám, kterou hru si s ní zrovna zahraju?
A interface,  kouzla a dovednosti jsou z MM 8 nebo záleží na původní hře?
Když si vedle sebe dám rytíře z MM 6, rytíře z MM 7 a rytíře z MM 8, budou všichni stejní nebo bude každý jak v původní hře?
Jak funguje alchymie?
A když dohraju MM 6 s postavama na 50. levelu, tak se s nima můžu vrhnout na Smaragdovej ostrov na tom levelu 50?
A funguje na to čeština?
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #6 kdy: Září 01, 2019, 19:13:16 »

Vybereš startovní kontinent, vybereš počet členů party a portréty, a normálně hraješ, s tim že se můžeš prostě rozhodnout skočit jinam. Jsou na to svitky od vendora. Vzhled interface volitelný, kouzla mm8, schopnosti dle classy buď mm7 nebo mm8.
Rytíř z mm8 má jen jedno povýšení, ale jinak to podle mě vypadá jako jeden rytíř.
Alchemka je mm7/8.
Ano.
Cha, tak na tohle ti neodpovim :-D
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #7 kdy: Září 01, 2019, 20:18:36 »

Z těch pokračovatelů Legend of Grimrock mě v poslední době zaujal Dungeon of Dragon Knight, což má celkem blízko k Eye of the Beholder. Na příští rok po očku sleduji Wizardry: Labyrinth of Lost Souls a samozřejmě Nox Archaist ;) Operencia: The Stolen Sun jsem si všiml, ale zatím se k tomu nijak nestavím, to bude mít zas problémy s optimalizací a bugy. Druidstone mě zrovna dvakrát neuchvátil - pro mě to moc není.
IP zaznamenána
This is the end ...

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #8 kdy: Září 01, 2019, 20:39:14 »

Díky za tipy.:-)

Nox Archaist mě teda vůbec nezaujal, stejně jako to Wizardry. To je něco japonskýho, ne? Ten Dragon Knight vypadá slibně.:-)

Druidstone mě zatím moc neoslovilo, ale zase jsem se o něj ještě tak nezajímal..
IP zaznamenána

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #9 kdy: Září 01, 2019, 20:46:05 »

Ta Wizardryovka je tuším v nějakých problémech, psal o tom na twitteru Felippe Pepe. Takže možná to ani nevyjde.

Nox Archaist je samozřejěm C64 verze, bude nutné hrát na emulátoru :) Ale na tu se těším ze všech nových her úplně nejvíc.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #10 kdy: Září 01, 2019, 20:46:58 »

A funguje na to čeština?

Češtinu som skúšal, ale hra začala padať. Preložené je všetko, ale má to nesprávny formát. Autor prekladu by to asi vedel napasovať.
Na všetko ostatné ti už odpovedala Yuyana :)

A takto vyzerá MM6
« Poslední změna: Září 01, 2019, 21:44:57 od tono »
IP zaznamenána

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #11 kdy: Září 01, 2019, 21:44:05 »

Hm tak jsem změnil HW u Nox Archaistu, primárně to vychází na Apple][ :) Na C64 vyjde jiné rpg (nové) opět inspirované Ultimou a to SKALD: Against the Black priory. To je ta hra, na níž všechny postavy dělají pohyby jako metalové fanoušci :) Ale na tu se taky mocně těším.
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #12 kdy: Září 01, 2019, 22:26:45 »

Díky, asi bude lepší mít každou hru zvlášť, i když chápu, že se to lidi snaží nějak ozvláštnit.

O těch starých dungeonech se tady na fóru píše dost, to mě právě vůbec neláká. Ale jinak už tu padly dobrý tipy..
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #13 kdy: Září 01, 2019, 22:57:47 »

... stejně jako to Wizardry. To je něco japonskýho, ne?

Teeeda, nevědět co jsou Wizardry :D Základ japonský není, ale holt Japonci jsou nakonec jediní, kdo tu pochodeň drží dál, takže stylizace a spol. tomu odpovídají.

Richmond: moc to nesleduji, takže nejsem vůbec v obraze. Mám to akorát na wishlistu a čas od času kouknu. Tohle by mě možná i zklamalo, protože až na tu japonskou stylizaci se to zdá býti nadějné. Nox je Apple II, přeci jen jako platforma je starší a Ultimy začínaly na ní. Vlastně je to klika, protože emulace c64 je sice prima, ale ten stroj byl poněkud pomalý :)
IP zaznamenána
This is the end ...

jvempire

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #14 kdy: Září 02, 2019, 16:16:34 »

Nox Archaist mám na Kickstarteru zaplacen, ale pouze digital.

Wizardry má nějaké problémy s licencí, ale věřím že to vyřeší. Přece jen jde pouze o remake na PC.
IP zaznamenána