Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 29, 2024, 09:51:07
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: Krystaly => drahokamy v MM6  (Přečteno 2512 krát)

Kusák

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 108
Krystaly => drahokamy v MM6
« kdy: Srpen 18, 2019, 11:54:43 »

Ahoj,
nemáte někdo představu, na čem závisí, zda krystal půjde sebrat (a v inventáři se objeví drahokam, co jde prodat) a kdy hra řekne "nepoužitelný krystal"?
Myslím krystaly, co jsou hlavně v Gharikově kovárně, hradu Darkmoor, Snerglových jeskyních atd.
Do většiny těchto lokací se sice obvykle dostanu až na vyšším levelu, takže o peníze ani tak nejde, ale naposledy se mi třeba v Gharikově kovárně nepodařilo sebrat ani jeden.
Tak by mne zajímalo, zda je to čistě náhodné nebo to ovlivňují nějaké staty či třeba bystrost.
U těch statů bych tomu ale moc nevěřil, protože u toho Gharika jsem měl čísla klidně kolem 200 (Den bohů, nějaké studny s dočasnými bonusy a základ, co postavy mají).
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Krystaly => drahokamy v MM6
« Odpověď #1 kdy: Srpen 18, 2019, 22:12:36 »

Možno sa to generuje ako ruda na stenách. Niekedy dostaneš rudu a niekedy ťa len zraní. Skús pred zobratím krystalu dať save, potom ho zobrať a keď bude nepoužiteľný tak load.
IP zaznamenána

Adam23

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 152
Re:Krystaly => drahokamy v MM6
« Odpověď #2 kdy: Září 10, 2019, 22:17:49 »

Teď zrovna hraju šestku, a nezískal jsem ještě ani jeden drahokam. Poprvé nemám vůbec dovednost Bystrosti...
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Krystaly => drahokamy v MM6
« Odpověď #3 kdy: Září 10, 2019, 22:39:19 »

Bystrosť v MM6 zvyšuje možnosť nájsť poklad. Okrem toho jedna postava by ju mala vedieť aspoň na experta, inak nie je možné dokončiť jeden quest.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Krystaly => drahokamy v MM6
« Odpověď #4 kdy: Září 10, 2019, 22:57:36 »

V kterejch situacích že to má mít vliv na ty poklady?
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Krystaly => drahokamy v MM6
« Odpověď #5 kdy: Září 11, 2019, 06:59:39 »

Pokud se nemýlím, tak bez Bystrosti nejde nalézat poklady v odpadních trubkách stok pod Svobodným přístavem.
IP zaznamenána
This is the end ...

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Krystaly => drahokamy v MM6
« Odpověď #6 kdy: Září 11, 2019, 10:52:31 »

Jo tohle. To nejde, no. Ovšem vzhledem k tomu co v těch hromadách člověk často nachází jsem to nikdy neřešila :-D. Vždycky mám experta kvůli dveřím v chrámu baa, ani o bod víc.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Krystaly => drahokamy v MM6
« Odpověď #7 kdy: Září 11, 2019, 13:34:33 »

V stokách nejde o nejaké hromady, ale keď klikáš po stenách, môžeš nájsť zlato, alebo kľúče :P
IP zaznamenána

Lord Owl

  • Host
Re:Krystaly => drahokamy v MM6
« Odpověď #8 kdy: Září 25, 2019, 15:15:09 »

V stokách nejde o nejaké hromady, ale keď klikáš po stenách, môžeš nájsť zlato, alebo kľúče :P

To je pravda. Dokonce v některých těch vývodech z kanálů jde získat tučné obnosy, jako třeba 3.tisíce atd. Docela se mi to při posledním hraní šiklo. Obecně v některých tuhých dungeonech si naopak člověk přijde jen na prachy z mrtvol, někdy i na slušné věci, za výrazného využití save/load, ale v truhlách jsou jen malé obnosy.
Pokud do Sv.přístavu člověk zavítá s partou jako opravdový nováček, tj. dost málo nabušený (musí prchat před archery a mágy za městem), tak je to ideální cesta jak rychle a levně přijít ke slušným prachům. Jedna postava s bystrostí je na loot prostě obecně potřeba.
IP zaznamenána