Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 17:33:41
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: MMX Experience curve mod  (Přečteno 5343 krát)

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
MMX Experience curve mod
« kdy: Červenec 07, 2019, 14:26:46 »

Nie je to klasický MOD, ktorý pridáva mapy alebo vzhľad samotnej hry. Tento mod sa snaží kopírovať systém levelovania podľa vzoru MM6-8. V praxi to znamená rapídne zvyšovanie skúsenosti. Napríklad do majáku idete už na L6 a hru môžete skončiť až na L62. Samozrejme že rýchlejšie sa levelujú aj relikvie. A niektoré relikvie sa dajú získať omnoho skôr (Hromomečova helma, Janbiyah).

Silne doporučujem využívať tento mod len na obtiažnosti "Válečník".


Postup inštalácie:
Stačí nájsť folder "StreamingAssets" a v jeho podzloškách nahradiť príslušné súbory.

U mňa je to tu:
c:\Program Files (x86)\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher\games\Might & Magic® X Legacy\Might and Magic X Legacy_Data\StreamingAssets\

Nahradiť tieto súbory:

StreamingAssets\config.txt

StreamingAssets\Localisation\cz\loca.xml
StreamingAssets\Localisation\en\loca.xml

StreamingAssets\StaticData\ExpTableStaticData.csv
StreamingAssets\StaticData\CharacterClassStaticData.csv
StreamingAssets\StaticData\MonsterStaticData.csv
StreamingAssets\StaticData\QuestSteps.csv

Doporučujem tieto súbory najprv niekde zálohovať.

Úspešne otestované viz. príloha ;)

IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:MMX Experience curve mod
« Odpověď #1 kdy: Červenec 07, 2019, 19:21:18 »

Zajímavý..

A dělá to i něco jinýho než přidává levely? Mají postavy víc životů a many jako v MM6-8?

A jak se dostaneš blíž k Hromomečově helmě?
IP zaznamenána

Kusák

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 108
Re:MMX Experience curve mod
« Odpověď #2 kdy: Červenec 07, 2019, 19:52:04 »

Hezké, škoda že jednoduchou editací nejde udělat mod, ve kterém by se zadaly i úkoly pro povolání, které není ve skupině (jako v dílech 6-9, tedy čestné povýšení). Tím by vrostlo množství XP tak, že by snad level 40 šel udělat bez zvyšování XP ze zabíjení monster.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MMX Experience curve mod
« Odpověď #3 kdy: Červenec 07, 2019, 20:46:13 »

Zajímavý..

A dělá to i něco jinýho než přidává levely? Mají postavy víc životů a many jako v MM6-8?

A jak se dostaneš blíž k Hromomečově helmě?

1) S každým levelom získaš body ktoré môžeš dať do atributov (vitalita, múdrosť atd.)
2) Helmu dostaneš od Maximusa za splnenie questu Tma v majáku ;)
A dýku Janbyah získaš už pri prvom splnení questu Jassadův bestiář (zapísať 10 stvorení)

IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:MMX Experience curve mod
« Odpověď #4 kdy: Červenec 08, 2019, 19:56:08 »

Před pár lety se nás nezávisle několik pustilo do prohlídky "kódu" hry, ale to v principu obnášelo jen procházení datových struktur. Testy podmínek přitom budou až součástí různých skriptů, což nemusí být dobře přístupné, ostatně jinak by někdo už pořešil některé bugy. Pokud by to šlo, tak by podle mě už nějaké pokročilé modifikace existovaly. Namísto toho se nedávno jeden týpek pustil do kompletního přepisu jádra hry, ale jak to dopadne a co od toho čekat, je ve hvězdách.
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MMX Experience curve mod
« Odpověď #5 kdy: Červenec 08, 2019, 20:35:41 »

Zajímavý..

A dělá to i něco jinýho než přidává levely? Mají postavy víc životů a many jako v MM6-8?

A jak se dostaneš blíž k Hromomečově helmě?

1) S každým levelom získaš body ktoré môžeš dať do atributov (vitalita, múdrosť atd.)
2) Helmu dostaneš od Maximusa za splnenie questu Tma v majáku ;)
A dýku Janbyah získaš už pri prvom splnení questu Jassadův bestiář (zapísať 10 stvorení)

Aby som nezabudol niektoré postavy dostali ďalšie dovednosti ako napríklad Šaman mágiu temnony, síce len na majstra ale aj to sa počíta.
IP zaznamenána

veka

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 144
Re:MMX Experience curve mod
« Odpověď #6 kdy: Říjen 11, 2019, 10:49:18 »

Dobrý den, prosím vás, pokud si tento mód nainstaluji a překročím level 40, tak to znamená, že se mi v Uplay splní achievement (na maximum). Který v základní hře bez tohoto módu splnit nezle?
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MMX Experience curve mod
« Odpověď #7 kdy: Říjen 11, 2019, 12:38:30 »

Dobrý den, prosím vás, pokud si tento mód nainstaluji a překročím level 40, tak to znamená, že se mi v Uplay splní achievement (na maximum). Který v základní hře bez tohoto módu splnit nezle?

Hmm je to možné. Nemám to ale už ako odskúšať, lebo všetky achievementy som splnil niekedy pred 5 rokmi :)
IP zaznamenána

veka

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 144
Re:MMX Experience curve mod
« Odpověď #8 kdy: Říjen 11, 2019, 13:45:33 »

 Já jsem se asi před rokem ptal, a společně jsme se tu shodly, že prostě v základní hře i s datadiskem, nelze dosáhnout úrovně 40. Pokud jste tedy splnil achievement tak pravděpodobně, díky tomuto módu.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MMX Experience curve mod
« Odpověď #9 kdy: Říjen 14, 2019, 07:28:32 »

Já jsem se asi před rokem ptal, a společně jsme se tu shodly, že prostě v základní hře i s datadiskem, nelze dosáhnout úrovně 40. Pokud jste tedy splnil achievement tak pravděpodobně, díky tomuto módu.

Tento MOD som objavil len pre pár mesiacmi, takže to ním nebolo. Ale po prvom dohraní som skúšal editovať nejaké súbory tejto hry ;) Inak s pôvodnou verziou z DVDčka bolo takmer možné  dostať sa až na 40 level. V súčastnej verzii sa nedá dostať ani na L39 a to dokonca aj keď máš vytvorenú "ideálnu" partiu.
IP zaznamenána

veka

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 144
Re:MMX Experience curve mod
« Odpověď #10 kdy: Říjen 15, 2019, 09:38:00 »

Dobrý den, no a já měl dojem, že achievement je vlastně nesplnitelný. Každopádně děkuji za odpověď, na vánoce se na to zkusím podívat, aby jsem ho tedy dodatečně splnil taky.
IP zaznamenána

veka

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 144
Re:MMX Experience curve mod
« Odpověď #11 kdy: Březen 11, 2024, 19:23:27 »

Dobrý den, dohrál jsem konečně hru s módem a dostal jsem se na 61lvl a koukal jsem, že vám se to povedlo až na 62. Došlo mi, že mi chybí dungeon mňoukání a dostat se tam nemohu. Je prosím ještě možnost, se tam v této mojí rozehrané hře dodatečně dostat?
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:MMX Experience curve mod
« Odpověď #12 kdy: Březen 12, 2024, 07:55:26 »

Nevím, jestli by to šlo zpřístupnit třeba nějakým zápisem do toho registru, určitě tady budou znalejší.

I když si bohužel myslím, že do již rozehrané hry už ne.

Ostatní bonusy máš aktivní? Myslím tu sadu artefaktu, arcimágyni Sanu..
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:MMX Experience curve mod
« Odpověď #13 kdy: Březen 12, 2024, 08:49:01 »

Jestli není ve hře dostupný dungeon Mňaukání tak bych prostě zkusil zaměnit knihovnu Legacy.Core za úpravu z dob, kdy ty bonusy na UC nefungovaly vůbec.
IP zaznamenána
This is the end ...

veka

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 144
Re:MMX Experience curve mod
« Odpověď #14 kdy: Březen 12, 2024, 11:36:24 »

Děkuji zkusim ten soubor. Jinak nemám žádné odměny.
IP zaznamenána