Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 18:46:30
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: Achievement Master of the Talisman  (Přečteno 4563 krát)

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Achievement Master of the Talisman
« kdy: Duben 06, 2018, 09:13:54 »

Ahoj, rozehrál jsem znovu Lords of Xulima, ale bohužel jsem hrál na offline bez připojení na Steamu. Hra sice v pohodě šla i offline a měl jsem přístup i k obsahu Deluxe edice, tedy i k těm modrým koulím energie. Jenže nevím, jestli se mi sebrané koule energie budou počítat do achievementu Master of the Gods (sesbírat všech 50 koulí energie, když jsem některé sebral offline. Třeba achievementy na zabití nepřátel, nepřátelských skupin nebo na sebrání bylinek neřeším, protože jich je ve hře dostatek a je mi jedno, jestli achievemet získám za 300 nebo 400. Koulí energií je však jen 50, a když třeba seberu 45 online a 5 offline, uzná mi to počítadlo achievementu nebo se zasekne na 45/50? Nechci hrát velou hru znovu jen kvůli tomuhle jednomu achievementu, který v podstatě stejně splním. Nevíte, jak je to se Steam achievementy, když hrajete offline?
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Achievement Master of the Talisman
« Odpověď #1 kdy: Duben 06, 2018, 09:28:50 »

Ahoj, úplně z počátku některé achievmenty blbly, a když to pak Numantian Games opravili, tak se splněné achievmenty zpětně započítaly, takže předpokládám, že tahle informace se udržuje i offline.
IP zaznamenána
This is the end ...

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Achievement Master of the Talisman
« Odpověď #2 kdy: Duben 06, 2018, 12:03:00 »

Tak třeba na poražené nepřátele, nepřátelské skupiny, nasbírané bylinky, poražené čarodějnice a sesbírané artefakty a požehnání je počítadlo přímo ve hře, ale na ty koule energie není. To si nezjistím..

Nebo teda ono je počítadlo přímo na Steamu u toho achievementu, ale tam mám 27/50 ještě z minulé hry, kdy jsem to musel ve Vilaku vzdát a rozjet znova.
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Achievement Master of the Talisman
« Odpověď #3 kdy: Duben 06, 2018, 14:20:18 »

Myslím, že todle si pamatuje ten klient steamu a pak to po připojení online synchronizuje s webem. Pokud by ses nepřipojil vůbec, pořád bys měl časem to splnit. Ale zrovna achewementy na steamu zas tak důležité nejsou :).
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Achievement Master of the Talisman
« Odpověď #4 kdy: Duben 06, 2018, 15:55:55 »

Nejsou, ale já jsem plnička.:-)

Jinak nevím, počet odehraných hodin Steam taky nedává dohromady. Máš nahraných 150 hodin, pak nahraješ třeba 4 hodiny offline, to Ti je to normálně offline počítá, ale jakmile jdeš online, tak se zobrazí zase jen těch 150 a datum, kdy jsi hrál naposledy online.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Achievement Master of the Talisman
« Odpověď #5 kdy: Duben 06, 2018, 17:10:21 »

Pokud hodláš splnit všechny achievmenty, tak to stejně v rámci jedné jediné hry nedáš, budou ti totiž chybět achievmenty za zvolenou obtížnost. Leda bys to hrál od počátku na Ironmana a na konci postupně obtížnost snižoval, pokud to tedy hra vůbec pobere ;)

Pokud jde o ten herní čas, Steam beztak kecá. Stačí si vzít nějakou hru, která si sama počítá odehraný čas, nebo si čas odečítat dle hodin a na 100% se se Steamem neshodneš.
IP zaznamenána
This is the end ...

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Achievement Master of the Talisman
« Odpověď #6 kdy: Duben 06, 2018, 22:10:40 »

A mně se právě počítání času na Steamu líbí, i když poslední dobou mi přijde, že si zapnu nějakou hru a mám ji celej den zapnutou jen kvůli soundtracku a občas sem tam na něco kliknu, protože tak nějak plním otcovské povinnosti a není nějak souvislejšího prostoru pro intenzivní hraní, což u tahovek a zapauzovatelných her vůbec nevadí, i když na Steamu naskakujou hodiny. Zase se mi nevyplatí to pořád zapínat a vypínat, protože než by hra na tom mým notebooku naskočila a naloadovala, tak už bych zase musel odbíhat. Nevím, jak je to s počítáním odehraného času, pokud jsi Alt + Tab.

Co se týče Steam achievementů, tak plním zásadně ty ve stylu, všechno získat, všechno objevit, všechno prozkoumat. Achievementy typu dohrát hru na nejtěžší obtížnost, dohrát na Ironmana, dohrát na Oldschool a podobně vůbec neřeším, ty mít nemusím.:-D
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Achievement Master of the Talisman
« Odpověď #7 kdy: Duben 07, 2018, 13:12:24 »

Hlavně myslím, že Steam počítá celkový čas od té doby, kdy klikneš na tlačítko Hrát, tak i když najede jen takové nějaké menu, ve kterém si ještě vybíráš, že chceš opravdu hrát, Ti skutečně načítá odehraný čas. Takže do toho počítá i loadingy a čas, kdy hodinu něco děláš, pak zjistíš, žes to pohnojil a loaduješ. Kdežto hry počítají jen čistý čas. Bez loadingů a bez slepých pokusů.
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Achievement Master of the Talisman
« Odpověď #8 kdy: Duben 07, 2018, 15:37:34 »

Tak jsem teď dost prolustroval fóra na Steamu a dozvěděl jsem se, že na té které hře, takžře mi nezbyde než doufat, že to tak skutečně bude. Starší online sejvy nemám a rozjíždět od znova se mi to nechce. Ale asi si budu muset získané koule energie začít psát, abych něco zjistil třeba ještě před koncem hry.

Elemire, nemáš prosím Tě tabulku (v sekci MM se to jmenuje Rozmístění studní a sudy s bonusy) do LoX? Takový to:

limetkově zelená - 1 dovednostní bod
temně fialová - 1 bod Energie
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Achievement Master of the Talisman
« Odpověď #9 kdy: Duben 07, 2018, 18:44:26 »

Extra vypsané to nikde nemám, ale podle poznámek je to ...

Cauldrony:

Maroon +1 Strenght
Oranžová +1 Constitution
Turquose +1 Agility
Indigo +1 Speed
Violet +1 Energie
Blood Red +1HP
Sky Blue +1 PP (Power Point)
Lime +1 Skill point

Studny:

Violet +1 Divine resistance
Indigo +1 Cold resistance
a pak už jsem si to přestal poznamenávat :)

Jenom ještě k tomu Steamu, už se mi stalo, že počítal i poté, co jsem hru ukončil, ale neodešel z karty hry. Každopádně bez ohledu na způsob výpočtu to nesedí s vlastním naměřeným časem, pro mě je to tedy hodně orientační pomůcka.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Achievement Master of the Talisman
« Odpověď #10 kdy: Duben 07, 2018, 21:52:46 »

steam odehraný čas počítá dost divně a hlavně zaokrouhluje. Například jsem nainstaloval hru a vůbec se mi jí nepovedlo spustit (na windows vůbec nefungovala). Zkoušel jsem to asi 10x a hledat různé řešení, ale nikdy se nespustila. I tak jsem měl dle steamu ve hře odehráno 10 minut.
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Achievement Master of the Talisman
« Odpověď #11 kdy: Duben 15, 2018, 09:38:14 »

Tak by to snad fungovat mělo. Hledal jsem v diskuzním fóru Steamu a našel jsem něco, kde se o tom i nepřímo píše.

https://steamcommunity.com/app/296570/discussions/0/624075036372823408/?l=czech
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Achievement Master of the Talisman
« Odpověď #12 kdy: Květen 12, 2018, 11:23:51 »

Tak to opravdu funguje.

Vyzkoušeno.:-)
IP zaznamenána