Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 16:16:21
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: [1] 2 3 ... 15

Autor Téma: YouTube koutek  (Přečteno 26550 krát)

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
YouTube koutek
« kdy: Únor 02, 2018, 11:57:28 »

Nevím, co mě přesně dovedlo k tomu, že jsem se rozhodl pokračovat v tvorbě videí na YouTube, ale když mě to zas po dlouhé době chytlo, tak jsem usoudil, že by to nemuselo být od věci a možná by stálo za úvahu se trošku více zaměřit na komentovaná videa. Technicky na tom nejsem zrovna nejlépe a vlastně ani hlasově to není ono, ale nějak se holt začít musí ;)

Po komentované ukázce z úvodu Might and Magic III: Isles of Terra jsem se rozhodl lehce přibrzdit a nejprve si pár věcí potrénovat na Swords of Xeen. Vznikla tak hned dvě nová videa.

Swords of Xeen - lokace A1 (komentář) - představuje úvod do hry a průchod venkovní částí lokace A1:



Swords of Xeen - úvodní osvobození Hartu (komentář) - představuje město Hart:



Swords of Xeen jsem si nevybral náhodou, ta hra si podle mě zaslouží trochu více zpopularizovat, protože minimálně úvod za vyzkoušení stojí. Ona ta videa mají něco do sebe a mnohdy je snazší určitou věc prostě ukázat přímo ve hře, než jí složitě popisovat.

Jinak samozřejmě uvítám jakýkoliv komentář. Pokroky asi nebudou nijak výrazné a už jen ta dvě videa ukázala, že na štíru budu i s přípravou. Pokud jde o zvuk, přijde mi, že už je to trochu lepší, ale do lepší techniky zainvestuji případně až v tom uvidím nějaký hlubší význam. Nemám obecně zrovna ideální zázemí a to je teď mnohem palčivější problém.

Edit: změna názvu vlákna.
« Poslední změna: Srpen 27, 2019, 15:05:01 od Elemir »
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #1 kdy: Únor 02, 2018, 13:44:21 »

Citace
ale do lepší techniky zainvestuji případně až v tom uvidím nějaký hlubší význam

Nič si s toho nerob :) Spústa dnes už známych CZ/SK youtuberov si na svoj prvý profi mikrofón zarobilo cez donate. Naposledy sa myslím zbieralo na Auna MIC CM 900 ;)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #2 kdy: Únor 03, 2018, 19:57:22 »

Auna MIC mi mezi výběrem taky vyskakoval, ale já už se pak začal poohlížet po něčem ve vyšší cenové relaci a hlavně jsem se chtěl vyhnout USB mikrofonu, protože mám SoundBlaster Z a nepotřebuji tudíž platit za jakékoliv komplexní řešení. Jenomže problém je v tom, že pak už zbyly jen klasické kondenzátorové mikrofony a tady je zas problém, že se to vesměs neobejde bez fantomového napájení, což je dalších min. 1100 Kč navíc + kabeláž. Vlastně je to ve finále jen o málo levnější řešení :) Navíc mi nikdo pořád nezaručí, že to pořeší ten můj zlozvyk, že nedokážu při nahrávání sedět klidně v jedné pozici, proto mi sluchátka na mikrofonu vyhovují více.

Další možností je stojan, ale já mám vůbec nevhodný stůl, takže jsem vlastně nucen sedět vzadu už jen díky tomu. Potřebuji tedy něco, co by dokázalo eliminovat můj pohyb v rozmezí 1/2 až 3/4 metru. Pokud dojde na stojan (držák), tak už můžu jít klidně do dynamického mikrofonu. Já si od toho kondenzátorového sliboval právě to, že u něj nebudu muset být blízko. Investovat se mi teď moc nechce a YT je pro mě stále dobrovolná aktivita a to včetně obsahu, takže to beru jako koníček, do kterého holt budu investovat vlastní prostředky ;)

Náhlavní mikrofon bych mohl nahradit MonoMickem, ale to je už v základu 1500 Kč, Audio-Technica 2020 mě vyjde na 2500 Kč + zdroj za 1100-1200 Kč a mám prověřené a robustní řešení. Abych koupil MonoMic a pak zjistil, že je jen o fous lepší, než to co mám, to by mě asi kleplo :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #3 kdy: Únor 04, 2018, 18:59:55 »

Dneska jsem se s vervou pustil do úklidu disku a našel přitom videozáznamy k několika hrám, co jsem v průběhu posledních dvou let pořídil. Něco bylo i pro mě překvapením :) Než to smažu, tak jsem se rozhodl, že bych něco z toho mohl zpracovat a zveřejnit.

Vesměs se jedná o první rozehrávky, takže na formát Let's Playe to sestříhat nejde, ostatně to bych s tím musel býval počítat. Navíc pochybuji, že by to byla smysluplná práce ;) Koho to navnadí, ten si to odehraje, kdo se chce jen kouknout, tak pro toho jsem vybral to reprezentativní. Beztak to není komentované a jelikož je to v aj, tak není problém si už nějaký ten Let's Play někde jinde najít. To moje by rozhodně nepřineslo nic nového.

Na úvod jsem tu vyštrachal 2 roky starý záznam z jedné z rozehrávek remaku Blade of Destiny. V té době jsem s komentováním teprve experimentoval, takže jsem to pak zas hodil za hlavu. Dnes jsem ovšem o něco zkušenější, tak jsem z toho vytáhl celkem koukatelné a poslouchatelné video, ve kterém je probrán úvod, tvorba postavy a rozdíly v mechanikách mezi remakem a originálem. Kupodivu jsem byl zvukem a srozumitelností řeči sám překvapen. Krom hry jako takové mě naštvalo ještě upozornění na YT o chráněném obsahu (samozřejmě hudba). Kdejaký nýmand si dneska nárokuje zpoplatnění namísto toho, aby byl vůbec rád, že ten brak někdo prezentuje ...



Z dalších her jsem stihl udělat sestřihy z Anvil of Dawn. Nejspíše mám nahraný komplet průchod hrou, ale jak už jsem psal, s uveřejněním jsem vůbec nepočítal, takže z toho něco komplexního sestavit, by bylo dost pracné a do toho se mi opravdu nechce :) Pod každým videem je podrobný psaný komentář, ale jinak je to ta samá rozehrávka, ze které je i deník.













Z dalších her tu mám Strahd's Possession, Stone Prophet, Menzoberranzan a Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar. Ravenlofty asi zpracovávat nebudu, ukázky ze Strahd's Possession už jsem zveřejnil a Stone Prophet je v principu podobný, akorát graficky vyspělejší. Menzoberranzan naopak zřejmě nějak zpracuju a u Grimoire zvažuju komentovanou ukázku ze současné verze hry. Asi bych z toho něco sestříhal, ale nejprve si to musím pořádně promyslet. Navíc tu platí to samé, co jsem o Let's Playích napsal výše. Vzhledem k aj je jednodušší kouknout k někomu, kdo už to má zpracované.
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #4 kdy: Únor 04, 2018, 19:22:12 »

škoda, že jsem na horách, kde tedy ta rychlost zdejšího internetu je řekl bych "nizkorozpočtová", takže se na to podívám až po návratu.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #5 kdy: Únor 04, 2018, 19:39:13 »

Jestli si v Krkonoších, tak upřímnou soustrast ... mohl jsem si to vyzkoušet na vlastní kůži :D I když ono to asi nebude lepší ani jinde.
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #6 kdy: Únor 04, 2018, 19:58:22 »

Jo, Krkonoše :)
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #7 kdy: Únor 05, 2018, 13:17:26 »

Zajímavý. Tak jsem to pustila, zníš uplně jinak než jsem čekala :-D. Je mi trochu nevolno z toho krokovacího systému, tahle herní doba mě minula a sekání snášim špatně. Jinak dobrý videa, komentování hry je těžký, já obvykle jen nadávám :-D.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #8 kdy: Únor 05, 2018, 19:15:25 »

Hm, taky bych raději zněl jinak :D Krokování je o zvyk, dost taky záleží na hře, jak se vypořádala s přechody. Až se dostanu k videu z Grimoire, tak to teprve bude extrém ;) Na nadávky by u mě asi došlo až po nějaké době, většinou nadávám ve chvíli, kdy se mi zdá, že hra podvádí :D U těch videí je výhoda, že to případně mohu vystřihnout. Asi bych se zatím neodvážil na livestream, ona řada videí s komentářem u mě vznikla tak, že první nahrávku jsem pokonil a teprve u druhé jsem to dotáhl do zdárného konce.

Edit: každopádně jsem mile potěšen, že na to někdo kouká. MM3 záznam hlásí 20 zhlédnutí, takže když z toho něco odečtu a řeknu si, že to vidělo 15 lidí, tak je to pořád více, než jsem doufal.
IP zaznamenána
This is the end ...

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #9 kdy: Únor 05, 2018, 20:27:08 »

Zníš v pohodě, jako pořádnej drsňák :-D. Vim jaký mám potíže když slyšim svůj hlas, zvlášť když nědokážu mluvit normálně, když se nahrává :-D.

Je zajímavý že maj ve hře zloděje jako fakt zloděje, místo roguny.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #10 kdy: Únor 05, 2018, 22:32:45 »

Presne tak hlas vôbec nerieš. Je to len o zvyku a tom aby ťa neprekričala samotná hudba z hry. V Realms of Arkania je to už takmer ideálne. Dúfam že z tejto hry ešte niečo predvedieš, napríklad nejaký súboj ;)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #11 kdy: Únor 06, 2018, 06:41:11 »

Původně na tu ukázku navazoval průchod dungeonem pod Thorvalem, ale záznam z něj už jsem nenašel. Co si vybavuju, tak tam byl problém s bojema a jejich implementací, protože ten remake použil konkrétní provedení ze Shadows over Riva, což byl docela nezvyk a pak je to poněkud jinak balancované. Pravděpodobně jsem to tedy projel nejprve nanečisto a pak to asi chtěl teprve nasnímat. Zkusím se podívat, jestli nemám někde ještě savy, protože jsem měl naházenou docela slušnou družinu a mohl bych na to teoreticky navázat. Zítra bych ovšem rád dokončil Swords of Xeen a doosvobození Hartu a pak uvidím.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #12 kdy: Únor 06, 2018, 20:35:17 »

Vypadá to dobře, uživatelé si nacházejí i další videa, která jsem měl pocit, že úplně zapadla. Na Strahd's Possession třeba původně skoro nikdo nekoukl a najednou to má už 5 zhlédnutí (Elfí krypta). Já na tu self-prezentaci nejsem, mě vždycky těší, když si mě lidé najdou sami, ale ono to bude asi stejné jako u stránek. Je potřeba připravit nějaký hutnější základ a pak nechť se děje vůle Boží :)

Jenom v rychlosti krátký dotaz - zobrazuje se vám u těch videí reklama, nebo je to opravdu bez reklam? Nikam jsem je nedával, povinné by měly být jen u videí z Lords of Xulima a toho remake Blade of Destiny, což neovlivním ... leda bych z toho vyhodil tu hudbu. Ono pro mě je to beztak bezpředmětné, protože pro affilliate program nesplňuju kritérie, ale stejně tak by na mě nemělo rejžovat YT.
IP zaznamenána
This is the end ...

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #13 kdy: Únor 06, 2018, 21:27:32 »

No já mám reklamy zablokovaný, takže nevim :-D. Neviděla jsem žádnou už dlouhý roky.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Elemirův YouTube kanál
« Odpověď #14 kdy: Únor 08, 2018, 16:42:17 »

Jen v rychlosti. Vzhledem k různým událostem z poslední doby a jelikož jsem si také chtěl otestovat delší záznam, tak jsem se rozhodl, že bych mohl využít nové verze Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar a vytvořit úvodní video, ve kterém bych krom úvodu prošel i začátek hry až po Village of Crowl. Vesnici jsem měl sice také v plánu, ale už takhle záznam překročil 4 hodiny, což ovšem není nic neobvyklého. Pokud bych chtěl zachytit celou úvodní pasáž, tak je to prostě přinejmenším 20 hodin hraní.



Zvuk není opět nic moc, ale už začínám tušit, kde bude hlavní problém.
IP zaznamenána
This is the end ...
Strana: [1] 2 3 ... 15