Novinky a aktualizace

 

18. 07. 2011 - Nakonec jsem se rozhodl dodržet původní rozvrh experimentování a s koncem s3 došlo i na ukončení aktivity na s1. V principu už nebylo co nového objevovat a únava z Travianu na mě dolehla v plné síle. Myslím, že nadešel opravdu ten správný čas, jednou pro vždy to odpískat. Co se kroniky týče, tu zde ponechám ve své původní podobě jako memento i pro další travianovské generace. Další řádky už byste však čekali opravdu zbytečně. Nezbývá než čtenářům poděkovat za jejich přízeň a hráčům popřát hodně štěstí.

18. 05. 2011 - Tak mi to moc dlouho nevydrželo :) Po krátkém experimentu na 3.6 verzi jsem se nakonec nechal ukecat na zkoušku verze 4 na s1. Musím říct, že mě ta halda změn v první chvíli až zarazila, ale hratelnost je celkem dobrá. Sice to hru posunulo oproti předchozím verzím trochu jinam, ale jde jen o zvyk. Rozhodl jsem se proto nějaké ty kapitolky nové verzi věnovat v rámci části Ze života kronikáře, aby se to nemíchalo s klasickou kronikou, neb tohle je spíše sólový projekt ;)

20. 04. 2011 - Po dlouhé rozvaze a nedostatku času jsem se rozhodl, že další věk Travianu je nad moje síly a rozhodl jsem se hru definitivně ukončit. Omlouvám se všem, kteří čekali, že se tu zas budou v hojné míře objevovat mé všelijaké názory, ale prostě jeden projekt už léta vedu a ten má hlavní prioritu. Travian je sic dobrou hrou, ale taky zdatným žroutem času a ty 3 roky by nebyly zdaleka vše :) Přeji Vám proto mnoho štěstí ve hře a nezapomínejte, je to jen hra a jako v takové nemají reálné věci co dělat. Každý může být takový, jakým chce a pokud vám někdo říká, že ne, pak to sám ještě nezkusil. Good Luck.

06. 12. 2010 - Jsou věci, které se na Travianu periodicky opakují a přitom nestojí za zmínku a jsou věci, které prostě dokážou vždy pobavit a nelze si je nechávat pro sebe. Obvykle mám ve zvyku během probíhajícího věku vést bokem dočasně i registr právě takovýchto událostí, ale tentokráte udělám vyjímku. Je to o to neobvyklejší, že následující událost se týká serveru s3 a vlastně vůbec nemá nic společného s CBA. Nicméně by mohla dobře posloužit jako odstrašující příklad pro naše hráče na kvalifikačním serveru, aby jednou nedopadli podobně, jako pisatel z následujícího příběhu aneb jak vypadá přebujelé ego

21. 10. 2010 - Dnes bylo předběžně oznámeno, že restart cz5 nastane koncem prosince. Času na regeneraci sil bude tedy až až :)

13. 10. 2010 - Přidal jsem opět několik dalších foteček a trošku rozšířil počet kapitolek o jednu bonusovou :)

07. 10. 2010 - Dneska tu máme další přelomový den. TT už odpojili s5, takže možnost připojení je již nenávratně pryč :) Naštěstí vše podstatné jsem stihl zaznamenat a doplnit, o zbytek se případně postarají pomocné weby (Travian Tool, Getter tool apod.). Současná podoba kroniky je víceméně konečná. Jediné, co budu dnes ještě doplňovat jsou fotografie. Vyjímkou by byly případné logy z aliančních akcí, ale na druhou stranu je mi jasné, že s5 už byl natolik natahovaný, že mnozí si od něj chtějí raději odpočinout. Shánění informací proto vázne a dávat sem polovičaté info by také postrádalo smysl. Každopádně nezapomeňtě, že za 14 dní (22. - 24.10.) je alianční sraz :)

03. 10. 2010 - Mno, občas mám problém se ve svých skriptech vyznat i za střízliva, takže i když mi to včera docela šlo, obdržel jsem zcela jiné výsledky :) Důvodem byla určitě ta medovina na závěr, tak nezbylo, než-li dočkat rána. Co rána, celý den to zabralo (samozřejmě myslím tu práci). Kdybych to býval věděl, tak ... ale co už, konečně je to hotové. Výsledek naleznete v kapitole Sponzoring a statistiky. Tím pádem už toho mnoho nezbývá, konec to však rozhodně ještě neni ;) Při troše štěstí bych to viděl ještě tak do středy ... holt dovolená dneska skončila :)

02. 10. 2010 - Nakonec došly i všemožné výmluvy a byl jsem nucen opravdu ke kronice zasednout :) Zatím jsem poskládal dohromady jen ten nejnutnější základ, naštěstí Kirtans poslala dost komentářů, takže jsem mohl své tvůrčí osobnosti odlehčit (něco budu asi komentovat, ale ještě jsem to ani pořádně nečetl ;)). Postupně se dostane i na fotky a pár záběrů ze stavby DS. Ovšem bude to ve finále takové kostrbaté, o moc více logů v záloze nejspíše nebude a to co bylo na fóru, nikdo nezálohoval. Ale nechat to tu prázdné by zas byla škoda, obzvláště když si můžem píchnout alespoň do pediatra :D (Večerní dodatek: Nakonec jsem se od toho nemohl odtrhnout, takže se mi povedlo zpracovat prakticky všechny obrázky + logy a tabulky spojenců. Ne vše je už někde vidět, postupně je třeba dopracovat ještě určité části. Dneska už toho bylo tak akorát a vzhledem k rozpitému pivu už se nebudu ani pokoušet nic komentovat nebo doplňovat logy :). Pokračování zítra.)

17. 09. 2010 - Heh, tak server jsem nakonec neopustil. Ba co víc, nakonec jsem vydržel až do konce a kde jinde, než opět v CBA :) A aby toho nebylo málo, tak jsem se opět nachomýtl ke kronice, ostatně je k tomu dobrý důvod. To druhé místo bylo velkým překvapením. Možná jsme aktualizaci webu díky tomu podcenili, ale což, je na čase si to vynahradit. Mno, web jsem tedy musel trochu reorganizovat, zajistit funkčnost starších částí a ... už mám v sobě jedno pivko a další jsou na cestě, takže pro dnešek toho bylo myslím až až :D V levém sloupečku je odkaz tedy jak na druhý věk, tak se začíná rodit i obsah třetího věku. (Víkendový dodatek: a hned tu máme menší obtíž - jaksi nám zmizelo alianční fórum, čímž jsme museli zahájit hon za informacemi. Při téhle rychlosti to vypadá tak na jaro :))

22. 12. 2009 - Nakonec jsem opravdu došel k rozhodnutí, že kronika se dále rozšiřovat nebude a zůstane tak jen připomínkou dob minulých. Je to podmíněno i tím, že jsem nakonec nový věk opustil a tím pádem brzy ztratím přehled o současném dění. Doufám, že tradice bude pokračovat i nadále a další kronika v rukou současné CBA bude neméně zajímavá a čtivá. CBA ve třetím věku serveru tedy přeji hodně štěstí, plné sýpky a ... a prostě takové ty běžné travianovské věci :)

09. 10. 2009 - Konečně jsme se dočkali a server 5 byl ve středu 7.10. opět spuštěn. Já vím, přicházím s tím trochu opožděně, ale v cestě mě stály hned dva důvody. První ani nestojí za řeč, ale ten druhý si pro sebe nenechám :). Zvažoval jsem, zda-li nechat kroniku 2. věku uzavřenou jako samostatnou kapitolu historie, nebo na ni úzce navázat i ve 3. věku a vytvořit tak komplexnější web aliance CBA. Ono to má totiž i jeden malý háček. Server je teprve na počátku a tím pádem žádná aliance ještě nebyla ustavena, natož aby se vůbec jednalo o budoucím vývoji. Dobrá, prvním důvodem jsou mimo jiné i technické možnosti zdejšího webu, který nedisponuje databází, čímž zde např. nemůže být nasazeno fórum nebo ještě lépe kompletní redakční systém. Vytrácí se tak možnost snadné interakce (a to nejen pro čtenáře) a celé by to bylo spíše jen doplňkem interního travianovského fóra. Ovšem nebudu nijak předbíhat, zcela jistě se k tomu brzy vrátíme a zřejmě padne i nějaké to rozhodnutí. A když už jste se tedy namáhali si novinky přečíst, tak si neopomeňte připomenout i doby nedávno minulé, ať máte inspiraci pro nový věk ;)

19. 05. 2009 - Tak přeci jen ještě na drobné úpravy došlo. Jelikož logo kroniky poněkud postrádalo originalitu, rozhodl jsem se vytvořit jiné. Mno vlastně ono to je ještě trochu jinak. Protože restart s5 už se blíží (alespoň doufám), začal jsem pomalu připravovat alianční web a jeho součástí je samozřejmě nějaká ta lehká úprava vzhledu a tak jsem to vzal při jednom. Snad se bude líbit. Jinak už nějaký ten týden hraju i na s1, takže pokud chcete přijít potrénovat, společnost určitě uvítám - dejte kdyžtak vědět do Knihy návštěv, jsem tam inkognito ;). Jinak platí to, co už bylo řečeno v posledních HZ.

22. 04. 2009 - Jak jsem včera slíbil, tak dneska jsem seznamy členů aliancí zaktualizoval dle konečného stavu ke konci věku a navíc jsem je doplnil o obrázkový popis aliance (screenshoty z profilů aliancí). Dle původní dohody jsem po zásluze přidal i alianci IndLords2, která se na obraně a zásobování také podílela, naopak jsem udělal i malou čistku. V seznamech ostatních hráčů jsem doplňoval podle výpisu podpor ze shromaždiště a uvedl jsem opravdu každého bez ohledu na velikost poslaných jednotek. Určitě si zde také zaslouží své místo, narozdíl od některých, kteří jsou zde jen proto, že byli členy spolupracujících aliancí, tak to mějte prosím na paměti. Do kapitolky o stavbě DS jsem pak ještě přilepil i celkový pohled na obranu Medvídka v obrázkové i tabulkové podobě. Pokud mě už nic dalšího nenapadne, tak toto je už opravdu konec :)

21. 04. 2009 - Konec druhého věku přišel včera o trochu dříve a mnozí si zajisté oddechli :) Na celkovém pořadí se již nic nezměnilo a Medvídek skončil na krásném třetím místě s konečným levelem DS 92.

A co jiného k tomu dodat? Vše už bylo řečeno dříve, tak nezbývá než ještě jednou všem poděkovat za výbornou spolupráci a hlavně trpělivost v posledních několika týdnech, kdy už to opravdu bylo místy k nevydržení. Nyní si zcela zaslouženě můžeme užít odpočinku a krásného počasí. Veškeré předchozí resty ještě za hlavu neházím, ale v nejbližších dnech to dám do pořádku ať to tu máme kompletní a v aktuálním stavu. No a pokud vás náhodou zajímá jak jsem dneska dopadl tak vězte, že to nestojí ani za řeč. Místo přípravy na zkoušku jsem včera nakonec zahučel do hospody ... co taky jiného v takovém pěkném počasí dělat, že :)

20. 04. 2009 - Dnes už se asi moc neseknu, dle aktuální situace okolo stavby DS (standardně viz tabulka níže) to vypadá ještě na dnešní noc. Podle propočtů to vypadlo, že bychom mohli dosáhnout ještě na level 93, ale ranní situace s obilim nebyla zrovna ideální a než se dostavil sklad, tak jsme zas byli hluboko pod potřebným množstvím. Teda tak hluboko zas ne, ale obchodníci to nestíhali časově, takže další úroveň odklepla Kirtans později a zřejmě už ji ani nedostavíme. To je jedna zpráva. Další info je, že dnes k nám stihnou dorazit ještě dva útoky o neznámem složení, takže čekat můžem celkem ještě cokoliv :) A to poslední a podstatné info, dnes odjíždím na zkoušky, takže mi slavné finále asi uteče a další aktualizace kroniky proběhne zřejmě až ve středu, kdy už bude po všem. Bohužel mám tu trochu i hokej ve výpisech aliancí, někteří lidé se mi přeskupili a seznamy spolupracujícíh hráčů nejsou kompletní. Tady prosím o strpení, protože dnes už to aktualizovat nestihnu. A taky něco pozitivnějšího, doplnil jsem kapitolku o stavbě DS včetně uvedení událostí okolo bourání skladů a přidal jsem i jednu špionážní loupež u seso. - pokud mi bude přát štěstí a stihnu to, tak přidám to samé i u Draculy.

16. 04. 2009 - Tak Velikonoční klid už máme pár dní za sebou a po delší době jsme se zas o kousek pohli i se stavbou Divu. Nepůjde to moc rychle, stále nejsme v plné kondici, ale pokusíme se ještě nějaký ten level přidat (nebojte se, dneska nebudu psát nic o rychle se blížícím konci serveru, už dvakrát jsem se sekl a křišťálová koule taky mlčí :)). Na přání Kirtans jsem k proslovům přidal její dovětek a jak jste si zajisté všimli, přidal jsem i počitadlo. A jako standardně přikládám tabulku aktuálního stavu DS (ta první je z dneška, ta druhá z úterka):

12. 04. 2009 - Vim, vim ... říkal jsem v pátek, mno, ale kdo kdy rekonstruoval skleník (myslím skleník, ne skleníček), taky asi tuší. Jsem rád, že udržim myš :) Takže páteční slib je splněn až dnes.

09. 04. 2009 - Takže jak jsem slíbil, odtajnil jsem další část útoků a největšího překvapení se dočkáte hned zítra, kdy zveřejnim všechny útoky. Dnešek se pro nás stal přelomovým a po ranním bouracím útoku jsme přišli o předchozí opravy a neni už v našich silách to dostatečně rychle dát dohromady. Hra se neúprosně blíží ke svému konci a nám by pomohla leda tak hlavní budova alespoň na levelu 40 :) Nicméně pokračujeme dále, protože nevíme jak je na tom konkurence, tak ať máme stále otevřená zadní vrátka.

06. 04. 2009 - Abych trochu odčinil váznoucí aktualizaci z minulého týdne, tak jsem si pro vás připravil pár bonusů navíc ;) Dle plánu jsem odtajnil zas kus útoků, ale přeci jen jsem nechal ještě trochu útoků skrytou. Nicméně, do dvou dnů odtajnim i jí (cca útoky do počátku dubna) ... přeci jen musíme ještě trochu udržovat nějakou tu štábní kůltůru. Navíc nám zde přibyly další dvě kapitolky a to Sponzoring a směny, mno a hlavně veledůležitá kapitolka Proslovy, tak ne abyste ji bojkotovali, jinak vás čeká hromada žlutých :) Stav oproti včerejšku se moc nemění, proslovy sice budou, ale rozhodně to nebudou nekrology, ještě stále jsme ve hře a to už nikdo nikdy nezmění, i kdyby se třebas stavil na hlavu. Své jsme už dokázali a pokud k tomu přidáme ještě něco navíc, bude to zas bod navíc.

05. 04. 2009 - Když se mi to nepodařilo včera, tak dnes jsem to stihl a na konci máte tabulku s aktuálním pořadím, kde jsme opravdu druzí ... no a tuto tabulku si taky dobře zapamatujte, o moc dál už to zřejmě nedotáhnem. Dneska skutečně dorazily první větší bourací útoky a další jsou nejspíše na cestě. Momentálně jsme tedy kapacitou skladů pod úrovní potřebnou pro další level DS, ale nezoufejte. Nikam utíkat nebudem, vše poběží stejně jako dosud a uvidíme, času je už opravdu zoufale málo, tak nechci moc předbíhat. Konec hry totiž klepe na dveře a úspěch bude, když se nerozutečem ještě před koncem - mě osobně týdenní pauza na školení dopřála tolik očekávaný odpočinek, teda pokud zrovna nemáte zahrádku a po návratu neopravujete skleník ... ostatně Kirtans by vám mohla vyprávět ;)

04. 04. 2009 - Tak a máme tu o trochu větší aktualizaci, než je obvyklé. Bohužel jsem musel v pondělí odjet na školení a tak to tu na chvíli hodit za hlavu ;). Veškeré záznamy se však tvořily dál, takže jsme naštěstí o nic nepřišli. Během týdne jsme ustáli 3 nové útoky natarů a přehoupli se přes level 80. Kupodivu jsem byl značně překvapen, že jsme se z čista jasna objevili na druhém místě (viz tabulka níže, eh zpět, to už jsem nestihl, tak tedy na třetím). No, z čista jasna to nejspíše nebylo, spojenci z R a ABS podnikli vydařenou salvu útoků na Divy oponentů a úspěšně je zabrzdili. Od včerejška nám tak mnohem významně stoupl počet útoků na DS, v řádu několika desítek útoků za den, takže očekávejte se vší jistotou i bourací útoky. Byl by to zázrak, kdybychom se jim v průběhu stavby vyhnuly zcela, ale nechme se překvapit ... A tady slíbený aktuální přehled stavby Divu světa (+ v kronice stavby je obrázek dalšího patra z levelu 80).

26. 03. 2009 - Za poslední 2 dny se toho mnoho neudálo a dnešek je teprve v počátku. Protože jsme se přehoupli přes polovinu stavebního času, tak jsem si dovolil vytvořit miniaplikaci, která dokáže spočítat zbývající čas stavby na základě levelu Divu světa a levelu hlavní budovy, viz Kalkulátor stavby Divu světa. Berte to prosím jen orientačně, výpočet nebere v potaz jakékoliv zdržení, které ve skutečnosti vždy může nastat.

Kdo náhodou nemá postavenu pokladnici, tak níže přikládám obrázek z aktuálního stavu držení stavebních plánů + tabulku přehledu stavby Divu světa.

23. 03. 2009 - Víkend byl na novinky poměrně chudý (samozřejmě jak na které :)). V pátek 20.03. se okolo 4:00 objevil problém v datacentru v Německu a celý server s5 spadl. Administrátoři tedy kvůli délce výpadku rozhodli o rollbacku a v 15:00 se server opět spustil. Ovšem díky tomu také zmizely veškeré útoky a mezi nimi i útok natarů za level 45. Během víkendu pak přišly jen dva malé útoky od jiných hráčů (párkrát i pokus o špehování), tak aby bylo co updatovat, tak jsem je tam přidal. Za zmínku samozřejmě stojí, že v neděli jsme se přehoupli s DS přes level 50. Málem bych zapoměl, v pátek odpoledne se konal sraz hráčů pořádaný Tlapym z CBA-3, bohužel účast nebyla vysoká a dalšími zůčastněnými byl už jen BBio, Desireus, spartapolis a Kubik777 (doufám, že se dočkáme i nějakého toho fota ... tedy vyjma vyskládaných půllitrů :))

19. 03. 2009 - Přidány logy útoku natarů za level 35 a 40. Logy za level 5, 10 a 15 byly dle pravidel odtajněny, takže je tu máte komplet i s podporou. Krom toho přibyla kapitolka Stavba Divu, kde naleznete průběh výstavby našeho Divu světa.

17. 03. 2009 - Nyní už byl odkaz na kroniku rozeslán snad všude, takže můžeme naplno začít i s aktualizacemi. Oproti minulejšku přibyly dva útoky od natarů (ze level 25 a 30), přibylo pár útoků jiných hráčů na DS a pár zajímavostí.

14. 03. 2009 - Spuštění kroniky :) Abych předešel dotazům proč, tak vězte, že je jedno zda-li máme nebo nemáme šanci vyhrát, či se dostat někam výše. Kronika je tu za odměnu těm, co pomáhají, aby si i oni mohli už nyní prohlédnout vše, co se okolo Divu světa děje a měli to k dispozici na jednom místě a v přehlednější formě, než jsou pouhé reporty pomocí HZ. Ulgar