Uživatel:StriderCZ/Herní deník Might&Magic II: The gates to Another Worlds

Z Coracovy zápisky
Přejít na: navigace, hledání
Corak's spirit


Já Corak, vyslanec mocných, jsem byl odeslán na CRON, abych i zde zastavil svého úhlavního nepřítele Sheltema. Byl jsem však zrádným Shelteme zajat a uvězněn, jen za pomoci skrytých sil jsem byl schopen vyhledat ve vesmíru těch několik odvážných, kteří budou schopni zabránit katastrofě nezměrné velikosti. Jedná se o nejlepší z nejlepších z těch mnoha různých světů, které jsem kdy navštívil.

Slyšte jejich příběh.

Toho večera se v putyce v Middletownu sešla skutečně nezvyklá cháska. Kromě obvyklých hospodských povalečů, zlodějíčků a farmářů propíjejících měďáky z dnešního trhu nešlo přehlédnout několik postav sedících vzadu u rozložitého stolu. Barbar Conan z chladné Cimmerie, který již dávno prohýřil rubíny a zlaťáky získané bůhví kde. Ronnie, zasmušilý paladin z východu, nostalgicky vzpomínající na svou odvěkou lásku AMIGU. Xena se svou lesbickou přítelkyní Gabrielou, přicházející z dalekého jihu a nakonec Celeborn s Galadriel, kteří také vyslyšeli volání tajemného Coraka.

Při vidině svých prázdných měšců vzali za vděk prací pro krčmáře- vyčištění hospodského skladiště. Prošli iluzorní zdí (vtipně maskující vchod) a mezi poloprázdnými regály narazili na skupinu zdatných protivníků. Z této činnosti se časem stal docela výnosný obchod (po každém souboji nezapomněla Xena prohrabat mrtvé (klávesa „S“). Conan, který prokázal své nezastupitelné umění a tak se stal nepsaným vůdcem skupiny, usoudil, že nemá cenu vystrčit nos z hospody dříve, než se trochu sehrají v boji s početně silnějšími nepřáteli (dosáhnou alespoň pátý level). Ve skladišti postupně narazili na nejrůznější nepřátele a monstra: od obyčejných zlodějíčků, masožravých kytek až po duchy neplatících hostů. Mezi ty zajímavější tvory patřily HypnoBeatles, které (doslova) otrávily život některým členům party. Naštěstí se chrám, se svými léčiteli, nachází hned naproti hostinci. V jedné z četných uliček (hned na rohu hostince) družinu zaujala nádherná kamenná fontána. Zejména sousoší zpodobňující přátelství mezi čarodějem a orlem bylo vytvořeno se smyslem a elegancí hraničící s dokonalostí. Nikdo se ani příliš nedivil, když po prvních doušcích chladivé a průzračné vody získali schopnost kouzla Wizard`s Eye a Eagle Eye.

Po opatrném prozkoumání města se vydali k místnímu mágovi- Čáryfukovi, který velice toužil po svém zlatém tabletu (Golden Goblet), zcizenému drzými gobliny. Mág se zdál velice mocný, odměna sladká, a jako bonus nabídnuto kouzlo Eagle eye. Po vstupu do městských stok parta rychle pochopila, proč se mocnému, byť poněkud roztržitému, kouzelníkovi do stok nechtělo. Stoky nezvhledné, plno špíny a zápachu, a bez pochodně (či kouzla Light- C 1,5) tma jako v ranci. Velice rychle zjistili, že kanalizace je osídlena mnoha dalšími tvory a nestvůrami, do té doby neviděnými. Po dlouhém a urputném boji (s opakovanými návraty na povrch) nakonec Golden Goblet byl zachráněn ze spárů mrzkých goblinů. Slíbenou odměnu, po několika výhružných pohledech zasmušilého Conana, kouzelník vyplatil.

Dal také tip na další quest- jeho sličná sestra Nordonna si také žádá pomoc zdatných bojovníků. Čáryfuk totiž před naší skupinou vyslal do podzemí své dva vnuky: Droga a Hyrona (před časem pasovaného Lordem Slayerem na Sira). Oba se však z podzemí nevrátili a jediné co Čáryfuk svými magickýcmi schopnostmi zjistil bylo, že jsou zajati skupinou koboldů. Oba bratři byli nalezeni v okovech v SZ koutě podzemí (0,15). Moc vděku ale neprojevili a okamžitě se vydali na úprk k východu. Tepve později Nordonna sdělila, že jsou zřejmě nepoučitelní- od propuštění se usadili v hospodě a od té doby jen čekají až si je někdo najme k dalšímu šílenému dobrodružství. Nordonna družině dala další tipy k dalšímu postupu: cestovat do všech dalších měst pomocí magických portálů, v každém chrámu podarovat nějaké peníze, a nakonec navštívit Feldecarb fountain zde v Middlegate - a získat tak univerzální klíč (propustku) do všech hradů v okolí.

Varování od žebráka.

Varování od žebráka.jpg

I vydala se družina prozkoumat Sansobar. Ze všeho nejdříve Celebborn (na popud Galadriel) navštívili domek s výstižným názvem Wizard` Eye (9,6), kde se oba kouzelníci naučili (za pouhých 100 zl.) toto velice důležité kouzlo. V místním chrámu se pak Gabriela naučila nová kouzla, podobně jako Galadriel s Celebornem v místní magické gildě. Zjistili, že Saansobar má i odvrácenou stránku - slum. Zatím je však nic do zkoumání této městské části nelákalo.

Další zastávkou byla Tundara. V jedné úzké uličce potkali jednoho kripla (doslova), který pronesl varování: Na pláních Snowdriftu si dejte pozor na Snowbeasta, ať neskončíte tak jako já. Vzhledem k tomu, že neradi francouzské berle, raději hodili žebrákovi pár měďáků a pokračovali v opatrném průzkumu okolí. Na jedné ze zdí je zaujal nápis: Hledá se stará panna (Hanna), naposledy viděna, jak spěchala s safírovým (Emerald) prstenem. Zajímavé. Teprve mnohem později nebohou Hanu (nebo to, co z ní zbylo) našli, a cenný prsten (skýtající bonus k obraně +15 AC) si ponechali.

Po důkladném průzkumu Sansobaru se vydali na poznávací cestu po ostatních městech. Toužebný Fe Farthing (potřebný ke splnění questu) se ale partě dlouho nedařilo získat. Nekonečné hodiny si lámali hlavu proč. Oběhlali kolečko po chrámech ještě dvakrát, a stále nic. Až je napadlo udělat to nejjednodušší- znovu navštívit první chrím na CRONu (v Middlegate), a ejhle relikt byl na světě.

Kam dál, toť otázka, kterou si družina (po bujaré oslavě) začala klást. Guadrian Pegasus.jpg

Guadrian Pegasus

Vydali se do pustin severně od města. Hned v hustém podrostu severně od města narazili na několik značně rozruřených trpaslíků. Dva členové party byli okamžitě death. To by ostatním členům družiny tolik nevadilo (reincarnate v místním chrámu je rychlé a levné řešení) kdyby nezemřela Galadriel. Tato mocná čarodějka (a milovnice všeho živého) totiž v Middlegate získala schopnost pathfinder, spočívající ve schopnosti se volně pohybovat v hustých lesích a hvozdech. Les se stal nepřátelsky laděný, a co bylo horší: absolutně nepropustný. Větve se propletly mezi sebou, z kořenů se staly bludné kořeny, které se navíc neustále začaly omotávar všem okolo kotníků.esčetné větve, bludné kořeny. Skupinka přeživších tak zůstala uvězněla v hustém hvozdu. Po mnoha marných pokusech o nalezení východu z lesa nezbylo, než ze zoufalství naslepo seslat kouzlo Fly. Několik pokusů bylo takřka fatální. První pokus přenesl družinu doprostřed vyprahlé pouště, další pokus k vodnímu drakovi (následoval zběsilý úprk do bezpečí). Na další pokus se družina dostala na cestu vedoucí k cirkusu. K večeru a při vidíně strávené noci ve hustém hvozdu družina doslova šílela. Conan již téměř vyčerpal svou bohatou slovní zásobu nadávek (kterou nejčastěji sesílal směrem k Celebornovi), konečně však Celeborn přenesl družinu na dohled bran Middlegate (C2).

Castle Pinehurst

Po téhle negativní zkušenosti se družina rozhodla raději neopouštět stezky a cesty mezi jednotlivými městy či hrady. Navštívili Castle Pinehurst, kde Conan (který mezitím získal dovednost Crusader) slíbil Lordu Slayeru, že v podhradí pohledá Carnage Spirit, ale po několika těžkých soubojích se pokorně vrátili do Middlegate. Během popíjení četných pohárků výborného vína (připomínajícího nejlepší Aquilonské) přemýšleli co dál. Dumali nad klíčemi, které nakoupili u klíčníků. Padaly šílené návrhy, včetně těch, že patří ke vstupům do jiných časoprostorových dimenzí. K ničemu kloudnému se však nedobrali. Po vypití nesčetných kalichů silného vína usli přímo za dubovými stoly a ve spánku se jim zdálo něco o okovech a trpících vězních. Teprve mnohem později zjistili, že jednotlivé klíče odemykají okovy válečným biskupům vězněných v hradech Lordů.

Po zralé úvaze se vydali do slumu v Sansobaru. Hned poblíž vstupu, po chvíli pečlivého zkoumání (klepání na zdi) nalezli vstup do městských stok. Dle četných indicií zjistili, že se zde nalézá doupě a sídlo zlodějského cechu (což se Xeně vysloveně zalíbilo).

Sansobar's Cavern

Bludiště pod Sansobarem Conanovi připomělo jiné bludiště z pradávných věků- Dungeon Master- zdi zpevněny stále stejnými "cihlami", působící poněkud zmatečně. A tak nezbylo než aby Celeborn vzal do ruky tužku a čtverečkovaný papír, a poctivě si začal sepisovat kde se nachází která nášlaplná past, kde který nepřítel a kde se nachází důležité postavy, předměty, či nápisy na zdi.

S vypětím všech sil, po mnoha nekonečných soubojích, po prozkoumání každého zapadlého koutu, po rozluštění všemožných, málo srozumitelných nápisů a hesel v nejvzdálenějším koutech, chráněný skupinou osmi udatných ninjů (na úplatek ve výši 100 zl jaksi nereagovali..) se zjevil sám velký šéf gildy Rinaldo jr. Za nějakých 750 zl. věnoval několik hodin výcviku Xeně v umění jemných prstů a rychlých reflexů (zlepšení schopnosti thievery o 10%).

Další lokací, kterou navštívili byl Hrad Pinecastle. Velice dobře opevněný hrad, s několika valy a hradnímu příkopy. Při jejich prozkoumání osvobodili Yellow Bishopa a od místního krále dostali nový úkol. V dunegonu pod hradem však družina velice rychle zjistila, že není v jejich silách porazit všechny nepřátele (level postav 8 až 9). Po několika těžkých soubojích (kdy Xena z posledních sil odtáhla těžce raněná a padlé druhy do chrámu v Middlegate) byli nuceni změnit taktiku. Oslovili Sira Hyrona a Droga (zachránění ze stok pod městem) a vydali se dobýt si zaslouženou slávu mezi gladiátory. Ta v Middlegate jim přišla k smíchu, a tak se vydali do Sansobaru. Dopředu se ale dohodli, že gladiátorskými zápasy se budou živit jen dočasně, maximálně do úrovně dvanáct, a pak se opět vydají zachraňovat CRON.

Milovník panenek

Milovník panenek.jpg Ovšem gladiátorská sláva je pouze dočasná, expů málo, peníze sice fajn ale postup příšerně pomalý - nuda, nuda, nuda. A tak se skupina vydala hledat bájný Grál, teda ani tak Grál, jako spíše cirkus... Totiž já, jakožto ztělesnění Coraka jsem vyčetl u Vyšších (gooooooogle) informaci, že v místním cirkuse lze soutěžit (hlavní cena je zvýšení primárních vlastností) . A tak se i stalo- i když ne tak úplně ... Cirkus byl nalezen, soutěž nevyhrána, skupina odletěla na souřadnice D3, kde sice na smluveném místě byl nalezen jakýsi poblázněný dědek, ale pak už nic nešlo tak jak mělo. no moc jsem si nepomohl (ono to stejně trochu zavánělo cheatováním, a to já nerad).

Zkušenost je dobrá škola, ale hodně drahá.jpg

Na druhou stranu- v blízkém lesíku se nachází 2 tlupy Leprechaunů (2x2000 expy) a 2x Shaman (2x1350 expy)- neumí žádné fatální firebaly a dají se upižlat pomocí CTRL + A.

Po několika dnnech (3), konečně nasysleno 200 000 expy, Conan povýšil na 10. level, a tak se mohli vydat zkoumat dungeon pod hradem Pinehurst. (Těžký, a poněkud nudný trénink byl zpestřen sledováním seriálu CHUCK- doporučuji, je to fakt dobrý seriál....)

Vyhrána 501. bitva.... a v každém dungeonu dostala parta na prdel...

Vybojována 820. bitva, Conan povýšil na 13. level, a teď už se vážně che pustit do nějakého dalšího dungeonu (i když je trénink dopilován skoro až k dokonalosti, tak tenhle styl hraní je docela nudný).

Téměř to vypadalo, že Corak již vzdal záchranu CRONu, ale nebylo tomu tak. Vybojována 1250. bitva (nebo tak nějak), CONAN na 15. levelu, a teď už vážně začala družina pracovat na záchraně světa.

Přijela k nám pouť

Přijela k nám pouť.jpg

Konečně se podařilo v cirkuse (B2 14,4) vyhrát panenku pro šamana (D3 4,13). Poslal nás do Inner Limits (na poušti E2), ALE jezírko, kde se měli vykoupat (pro pocit vítězství) bylo obklopeno hordami (absolutně) neporazitelných) nepřátel. Navíc se na poušti opakovaně ztráceli (skoro jako já ve Vídni) a blouděním ztrattili spoustu času. To je život, povzdychli si... Nakoupili Skill potions v Tundaře (kovář, 500 zlatek), vypili je před cestou na poušť E2, ale i po navýšení celé party na lvl 19-20 nebyli schopni se probít k jezírku...

Let`s the Battle Begin! (vzpomínka na Oblivion se Ronniemu vybavila více než barvitě, tutu hlášku prostě MILUJE!!!!).

Bishop of Black Battle

Bishop of Black Battle.jpg

První na řadě byl GREEN TRIPLE CROWN: Zakoupen green key v Middle gate, + 3 zelené lístky, bitva ve třech gladiátorských arénách (Middlegate, Sansobar, Atlantium) a pak hupky, dupky do hradu Woodhaven (severně od Middlegate), kde Green Bishop podaroval nějaké ty Expy (3000 za osvobození a 30 000 za splnění úkolu.

Další v řadě: Yelow Triple Crown. Bitvy vybojovány, a pak hurá pro odměnu do hradu Hillstone poblíž Sansobaru. Prolezen celý hrad, vybojovány nesčetné bitvy s hradními strážemi, a místo očekávané odměny objeven Red Bishop. Jako vedlejší produkt jejich snahy byli osvobozeni dva zoufalci: Dark Mage a Friar Fly (Evil sorcerer a evil priest, 9. level), uvězněni Lordem Slayerem za to, že zabili Earth Wyrma za pomoci magie místo hrubé síly. A tak vytrazili do Castle Pinehurst za odměnou (5.000 + 50.000 expy).

Red Tripple CROWN: Celá družina i na parta na 15. levelu se probojovala arénami s několika šrámy a modřinami. Nakonec však úkol splněn, odměna vybrána u Red Bishopa (Castla Hillstone -JZ od Sansobaru)- 8.000 expy za osvobození Bishopa (klíčem) + 100.000 za vyhrané zápasy v Aréně. Celeborn se jak vyzkoumat efekt Skill potion- neprve na ci Předtím, než jsem se rozhodl získat titul Černé korunym tak jsem se rozhodl zjistit, jak dlouho vydrží Sklill potion. A s úžasem jsem zjistil, nejen že vydrží 5 loků, ale za za každý lok navýší level postavy o 5, takže není nadopovat jednotlivé borce opadesát úrovní. MASAKR... (ovšem je to na hranici cheatování).

Black Tripple Crown: nejprve se rozhodli dovybavit - v Atlantium- utratili téměř celé jmnění- zejména za Defence Ring +2 (9k zlatek za jeden). Vyhrát v aréně tak na 50-60 levelu, a to ještě jen někdy....Nakonec quest splněn, a klasicky pro odměnu: Luxus palace - Black Bishop - 200.000 expy - save- a konec hry.

Zkusili si zajistit další quest - třeba ve Woodhavenu. Avšak místní vládce je odpálkoval- zajímalo by je, jak se sakra dozvěděl, že ještě nesplnili quest pro Lorda Slayera.

A tak se vydali (pokolikáte už?) pozkoumat dungeon pod hradem Pinehurst. Od jednoho rezidenta (alergického na rytíře) získali Ivory Cameo (Might + 15).

Malá odbočka: 3.4.2012: Zatím co včera vše šlo jak po másle, dnes to byla bída s nouzí. Souboje v dungeonu těžké, každou chvíli smrt (a potupný LOAD). Na konci dne Ronnie Agate Grail (6,6)(personality + 15, paladin only)- taková malá cena útěchy.

Dobojována 1500. bitva. Zakoupeno kouzlo- Meteorshover (50.000 zl.)

Prozkoumán hrad Woodhaven, bohužel se Xena neudržela, že přisvojila si něco z pokladu hradního pána. Při příští návštěvě na ně čekali kamenní golemové (velice odolní jedninci).

A tak znova prozkoumán Hrad Hillstone- nalezen N-19 capitor (nutný pro dobrání hry), a schody do podzemí. A tam- překvapivě 20 barbarů a bylo po hře. A jaké z toho plynulo ponaučení? Dungeony pod hrady nebrat....

Lépe přerozděleny dovednosti u jednotlivých postav a povolání.

Zisk několik Emerald Rings v Tundaře (AC +15).

Jurors of Mount Farview

Nějakou dobu přemýšleli jak dál, a rozhodli se začít plnit povyšovací úkoly pro jednotlivé postavy. V tomto směru byla nejaktivnější Gabriela: Trvala na tom, že je nutno osvobodit Coraka. Družina souhlasila, i z důvodu nutnosti získání teleportačního kouzla: Llyodova majáku (v Corakově kryptě.) Zbytek party si dal oddych (z party vyřazeny všechny postavy vyjma zloděje). Admit 8 pass měli z dungeonu pod Sansobarem. Po nějaké době se dobelhali hustými lesy do C1 10,15 pro Corakovu duši (160 000 expy), následně pro kouzlo Holy Word (lokalita C1 5,5) a pak do krypty. Jenže ZRADA: nefunguje klávesa 9 (v emulátoru WinUAE), a vyřešení tohodle problému bylo v nedohlednu (neznámo). Nakonec se věnovali vymýšlení taktiky, jak tento nedostatek vyřešit asi dvě hodiny. Napadlo je najít ideální cestu (nejkratší) do Corakovy crypty, a nakoupit maximum Skill potions. Gabriela i Xenu se dostala nad stý level. I tak ale u Corakova těla na ně zaútočily nemrtní strážci, a než se vzpamatovali (tzn. prakticky ihned) byl konec hry. Ach jo, to je ale život...

A tak se vydali do Corakovy krypty aspoň pro Lloydův maják. Prolozli ho horem , dolem a Lloydův maják nikde. A přitom je hned na začátku, stačilo při vejití se otočit o 180 st, na otázku, zda chci Corakovu cavernu opustit říci ne a projít iluzorní zdí, kde v tajné laboratoři se nachází mistrův nejlepší žák- samotný Llyod.

Dále se rozhodli získat kouzlo Nature gate- ve zkratce: Tundara, Red Hot Nipple chips, a pak za druidem na C3 (1,9), kde je driud - závislák na této laskomině a ...modří už vědí... Další zastávkou byl Luxus Palace. Navštívena královna Lamanda (která zadala quest- získat Tripple Crown. vedlejším efektem průzkumu paláce bylo (vyjma informace o umístnění Corakově duši a tělu od jeho učednice Gwyndony) i nález Funy Roomu (skvělé místo pro expy (18 125) + truhlice (po boji, s mnoha excelentními věcmi do výbavy- například Photon blade, Sage Robe apod.). Dále nalezen A-1 Todilor (0,6). Další expy, další výbava, trénink .. a skok do současnosti: syn mně pustil... na Legend of Grimrock...

Přeinstalován WinUAE, a nebo je to bylo tím, že Gabriela postoupila na lvl 17, ale kouzlo Holy Word se stalo aktivní.

Po několikadenní pauze se pustili do prozkoumávání Dunegonu pod hradem Pinehurst (level 2). Konečně nějaká změna a s Llyodovým majákem (konečně se nemuseli prokousávát celým podzemím od začátku) se pustili do práce. Jen Grimrock je trošičku zdržoval od záchrany CRONu.

Tak parta povýšila na 18. level. Vytíčili si prolézt (co nejrychleji) 2. patro v Dungeonu pod Pinehurstem, a pak vylepšit statistiky v cirkuse (blíží se 140. den).

Dungeon pod Hradem Pinehurst je dokonale otrávil, Po zralé úvaze, a po jednomyslném hlasování se rozhodli se naněj vykašlat.

Konečně přijel cirkus- B2 14-4 (po 140. dnu v roce), s radostí se zůčastnili jedné z mnoha her. Doběhli na D3 7,13 (klasicky kouzlo Fly (S 3-2), za starcem hledajícím panenku Barbie. Pak odecestovali na E3 (nikoliv E2, jak mylně vyčetli ze svitků na Lemonamiga.com): 10,12, pak zpět do cirkusu pro výhru (+10 permanentní navýšení dovednosti). Další dobrá zprávou bylo, že takto lze postupovat opakovaně, což zejména u Speed konečně dává výhodu iniciativy u (většiny) soubojů.

30.4. vylepšeny primární vlastnosti a.... jdu pracovat na prezentaci do práce. To šaškování v cirkuse zavání cheatováním, ale po třech měsících intenzivního hraní (přitom hlemýmýžím tempem) si nějaký ten bonus družina zaslouží. Mimochodem Manchester United hraje s Manchester City o titul.

A Olomouc vyhrála pohár České pošty.

Kombinace vysoké endurance + tréninku v Luxus Palace + cvičiště v Atlantium vynesla 22 HP při přechodu na vyšší level (u Conana).

Splnění povyšovacího questu pro clerika ( a zloděje). 5 000 000 expy, + 4 levely pro každou z postav- paráda.

Krize - na povyšovací úkol se vydal i paladin, ale zaboha nemohl najít Frost cavern. Tak trochu polevelili, ale za celý den hraní nic moc.

Krize překonána, Forbiden Forrest Cavern nalezena velice rychle na C3 15,0, drak poražen (padl na 3 rány), povýšení hotovo a další z party je připraven vyrazit za povýšením. Velká část včerejších potíží byla dána tím, že draka hledali ve špatném dungeonu (Ice cavern B1 4,12), a pak prolézali husté lesy na mapách B, kde je občas odteleptorovaly nášlapné pasti kdesi do háje, no prostě frustratio maxima.... Povýšen i Conan, brnkačka, Temný rytíř poražen na turnaji v souboji, pododička, klídek a tabáček.

Další komplikace: probít se s jedním kouzelníkem a zlodějem skrze Dark keep se zdá téměř jako neřešitelný problém. 1. Museli získat kouzlo dancin sword. 2. nějaké předměty na léčbu disease (po nakažení mutanty se kouzelník jsksi neumí vyléčit....) Ach jo, už si říkali, jak hra odsýpá (a to je čekala ještě Tower of Mercy). Nakonec vše zvládli, prostě jsem se probili ke konci, zadali příslušná hesla k osvobození kouzelníků a bylo vymalováno. Jen je zamrzelo, že povyšovací quest mohla splnit jen Galadriel (prostě osvobození kouzelníci zmizeli a je to).

Došli jsem ke královně Lambádě, a ta jim poděkovala a poslala je za Lordem ... do hradu Pinehurst, aby zachránili jejího otce ? a změnili historii.

Znovu si upravili sekundární dovednosti (všichni v partě měli Mountaineer a Pathfinding.

Zjistili (po souboji s Phantomem) , že všem jaksi přibylo šedin a vrásek (zejména Galadriel známky předčasného stáří nesla těžce). Conan - 45 let, Ronnie 51, Gabriela 48- a tak museli zkusit se omladit Vyzkoušeli kouzlo rejuvenate, ale usoudili že je nepoužitelné (Gabrilea se dostala na věk 114).

No nic, rozhodli se vyzkoušet lázeňský pobyt a léčbu (komplexní): V Middlegate si koupili lístek (pobytový poukaz + cestovní lístek). Po velice hezké okružní plavbě (včetně fundovaného výkladu lodního kapitána) dorazili do letoviska Murray`s Spa. Ovšem i po vykoupání JAKSI neomládli. Zkusili se na chvíli opalovat na pláži, kde však vyrušili několik obrů (hráli volejbal - Chcete se přidat? Yes..Encounter! Vtipné, že?

A tak se vydali prozkoumat Sarakins Mine (A2 12,3), kde (jako žába na prameni) chránil hnusný a odporný upír Sarakis svou fontánu mládí.

Osvobození Shermana (B4 10,1)

Od cca 30 Frenzy Natives se naučili (vcelku zbytečné) kouzlo frenzy (B4 7,1)

A hurá do hradu Pinehurst, a za použití stoje času se vydali do hradu Xabran (C2 14,8), kde se kromě čtyř zmíněných disků nalézají klíče k rozluštění jednotlivých vzkazů rozesetých po CRONU + rady, kde nalézt zbývající kouzla a najmutelné postavy.

Zácharana Krále Kalohna

Král v celé své kráse

Při hledání umístnění všech Air Elementals (60 000 expy) na A1 1,14 nalezli kouzlo Air Encasement (absolutbě zbytečné) a na A 0,15 Passage to the time of Air

Pohledány Transmutační kouzla, nakoukli do vodního světa, ale po prvním výprasku se vrátili na Air plane potrénovat na 30. level (Česko-Itálie 5:0).

I tak neměli šanci porazit bosse na pláni: i vydali se získat další zkušenosti a nabrat nějaké ty HP body. Prozkoumali DRAGON'S DOMINION na D1 12,14, kde vyjma jedná fontánky (+25 HP- na 11,2) narazili na Ancient Dragona (3 333 333 expy) + 1000 HP- skutečně brutální souboj. Z posledních sil ho domlátili- a to způsobem: Drak dával za kolo jednomu členu party (postupně je střídal) okolo 600-700 zranění. Ale stačilo sesílat kouzlo C 1-4 (first Aid), vyléčit daného člena na 8 životů a pokračovat v boji (v léčení se pravidelně střídal Cleric s Paladinem).

Poprvé (a naposled) použili kouzlo Nature`s Gate (aby po 93. dnu v roce) získali kouzlo Star Burts (D1 5,6). Ve starobylých svitcích se dočetli, že se dá získat v Dungeonu - level 2- pod hradem Hillstone.

Nakonec zjistili, že není potřeba (pro získání klíčů) porazit bosse na pláni. Acho jo, tohle vědět dříve... A tak se vydali za samotným Sheltemem do jeho pevnosti.

Boje byly těžké, a kruté, proto se družina vydala za posledním elvelováním, to za bezkonkurenčně nejlepším učitelem. Cuisanartem (3xC=10 000 000 expy).

Velký učitel

Pac. znovu do finálního dungeonu, kde při kombinaci - čelní útok, silná kouzla a (semtam) taktický ústup se dostali až k samotnému Shetema. Několikerý pokus po poražení 56 pekelných démonů však skončil vždy neúspěchem, a to i po (opakovaném nalevelení až na konečnou 250. úroveň. Až pak Conana (nejchytřejšího člena party ) napadlo, s nimi prostě nebojovat, a jen se vydat na cestu dále...

Neporazitelní

Sheltem poražen bez potíží, ale ... ale ... k získání přístupu k ovládání lodě (a odvrácení směřování CRONu do slunce) bylo potřeba zadat příslušné heslo. Král Kalidor poradil heslo WAFE, toto však bylo pouze přístupovým kódem k ovládacímu panelu. Na druhé heslo bylo nutno zapojit všechny zbývající mozkové závity a vyřešit hádanku Vyšších. Ještě, že se parta mohla spojit s Majkem, který HODNĚ MOOOOC pomohl.

Heslo

Díky.

A tak byl svět CRONu definitivně zachráněn.

Congratulations !.jpg • CONAN
 • Neutral Orc Knight
 • Photon Blade S 9-1, Might + 16, DAMAGE: 1-25 +1
 • Acid Shield + 32, neutral only, K,P,C,R,B, AC 35
 • Chain Mail + 23, neutral only, K,P,A,C,R + 29
 • Defence Ring + 22, Neutral, AC 24
 • Emerald Ring AC +15
 • Ivory Cameo Might +15
A kdo je víc...


 • Ronnie
 • Good Human Paladin
 • Divine Mace +25, K,P,A,C,R,B, AC class + 35, 200x C 9-1 (divine intervention), 1-14 dmg + 25
 • Fire Shield +3 (K,P,C,R,B) Fire + 18, AC 6
 • Plate Armor +6 (K,P) Energy + 16, AC 16
 • Ancient Bow +10, K,P,A, good only, Accuracy + 25, dmg 1-35 +10
 • Mgt Gauntlet +6, K,P,A,C,R,B, good onlly, Might + 12
 • Emerald Ring AC +15
 • Gabriela
 • Good Human Cleric
 • Bull Whip +4, K,C,S,R,N,B 1-6+4
 • S Chain Mail +6 (K,P,A,C,R) Energy +21, good only, AC 12
 • Great Shield +5 (K,P,C,R,B) AC 8
 • Bronze Helm + 15, good only, Poison + 30, AC 18
 • Emerald Ring AC +15
 • Hero medal +5, Personality +8, Charges 5 C 2-2 (Heroism)
 • Batoh:
 • Galadriel
 • Good Elf Sorcerer
 • Sage Dagger +3, A,S Intelect +18, charge 200 (level +18), dmg 1-8+3
 • Padder Armor +6, good only, AC 8
 • Defence Ring +1, AC 3
 • Defence Ring +2, AC 4
 • Emerald Ring AC +15
 • Emerald Ring AC +15
 • Celeborn
 • Good Elf Sorcerer
 • Genius Staff +12, K,P,A,C,S,N good only, Level + 27, 1-16+17 dmg
 • Padded Armor +7 AC 9
 • Magic Charm +5, Magic +15, Charges 5, S 2-7 (Protection from Magic)
 • Emerald Ring AC +15
 • Emerald Ring AC +15
 • Sage Robe +6, Inteligence +6, cahrge 5 (level +10)
 • Xena
 • Neutral Gnome Robber
 • Dagger + 15, K,P,A,S,R,N,B 1-4 + 15
 • I Chain Mail +23, K,P,A,C,R, sleep + 38, neutral, AC 29
 • Emerald Ring AC +15
 • Thief`s Pick +7 R,N, Thievery + 22, neutral
 • Skeleton Key+2, R,N Thievery +12
 • Thief`s Pick +4 R,N, Thievery + 19
 • Sir Hyron
 • Neutral Human Knight
 • Sabre +2, K,P,A,R 1-8+2
 • Fire shield +3, K,P,C,R,B , Fire +18, AC 6
 • Plate Armor +1, K,P, AC 11
 • Crosbow +3, K,P,A,R,N 1-8+3
 • Silver Helm +4 K,P,C,B Energy + 19, AC 7
 • Emerald Ring AC +15
 • Acy Gauntlet +11, K,P,A,C,R,N,B Accuracy + 17, neutral only,
 • Drog
 • Neutral Human Barbarian
 • Stone Hammer +4, K,P,A,C,B, odolnost +19 Magic, 1-18+4
 • G Scale Mail +5, K,P,A,C,R,N,B, Luck +29, Charge Level +15 (200x), AC 11
 • Helm +4, K,P,C,B AC 6
 • Burning Bow +4 (K,P,A,R,N) Fire +14, Charges 60, C 3-5 1-8+4
 • Defence Ring +2, AC 4
 • Defence Ring +2, AC 4
 • Emerald Ring AC +15