Uživatel:Rengo/Herní deník Might&Magic VI

Z Coracovy zápisky
Přejít na: navigace, hledání

Leo(rytíř) - 22,5,5,16,13,12,7 - meč, kožená zbroj, luk, bystrost
Bruno(lučištník)- 10,22,5,14,15,12,5 - luk, magie vzduchu, meč, pasti
Dante(klerik) - 10,7,22,14,13,12,12- palcát, magie těla, magie ducha, magie mysli
Zoltan(čaroděj) - 10,22,7,14,13,14,9 - dýka, magie ohně, magie vody, magie země

Prolog

Tento deník píšu já Leo. O snaze naší skupiny zachránit tento svět.
Dne 28. prosince
Svět se řítí do záhuby. Dlouho se o tom mluvilo. I kolem Nového Sorpigalu to začalo vřít. Nejdříve goblini a mágové obsazovali území kolem a naši pevnost nad městem, ale dnes vpadli do města. Dalo by se říct taková hlídka, která obsadila gildu sebepoznání. My 4 kamarádi jsme se dohodli, že je potřeba s tím něco udělat.
Já, Leo. Jsem pracoval, jako pomocník v Ochranných pomůckách. Je mi 24 let. Mám jen jedno oko. O druhé jsem přišel jednou při práci.
Brunovi je 21 let. Pracoval hned vedle mě v Království nožů a dělal prakticky to samé.
Dante Pracoval jako učeň v gildě Sebepoznání. Je mu 25 let.
Zoltan pracoval jako učeň v gildě Živlů. Jemu 24 let
Dohodli jsme se , že si dáme sraz zítra v 9:00 před branou do Nového Sorpigalu. Každý vezme 50 zlatek a nějaké své zbraně, nebo i zbroj.


Kapitola I. Začátek putování

Pozn. V deníku budu psát nálezy jen věci, které bude někdo z party nosit.

Dne 1.ledna 1165
Před branou jsme se sešli přesně v 9 hodin. Já si vzal kuši, dlouhý meč a kožené brnění. To samé si vzal i Bruno, ale bez brnění. Dante si vzal palcát a Zoltan dýku. Ihned jsme vyrazili ke gildě, kterou jsme osvobodili. Našli jsme u jednoho goblina dopis pro Sulmana, který odkazoval, že si Sulman může vyzvednout nějaké peníze od Potbella. Potbello nám dal 1000 zlatých. Nám se dopis, ale nezdál a rozhodli jsme se ho při nejbližší příležitosti ukázat na hradě Ironfist. Osvobodili jsme cestu do Ironfistu pro pěší cestovatele. A při tom nalezli palcát. Ale nevíme, jak se jmenuje. Přišel jsem s nápadem oslovit nějaké místní lidi(nebojovníky) jestli by se k nám nepřipojili. Hned v sadu jsme potkali chlapíka, který se jmenoval Carter a uměl rozeznat všechny předměty. Řekl nám, že jsme nalezli Kladivo temnot. Výborně se hodilo pro Danteho. Rozhodli jsme se osvobodit také přístav, aby lidé mohli cestovat do Mistu. Bitva o přístav byla krátká a snadná. V jejich skrýši jsme našli dlouhý luk, který si vzal Bruno. Při procházce okolo města jsme narazili na meč ve skále. Vytáhl jsem ho s velkým úsilím a zjistil, že je to klasický obouruční meč. Nechal jsem si ho. Také jsme narazili na skrýš a v ní objevili meč se širokou čepelí, ten si vzal Bruno. Dante si došel koupit kouzlo Odolnost proti jedu do gildy Sebepoznání. K večeru jsme se ještě stavili do Doupěte bukanýrů. Všichni jsme se naučili bystrost a Dante ještě obchodování. Poté už jsme šli do hostince spát.
Dne 2.ledna 1165
Dnes jsme si prošli celé město a snažili se najít si nějakou práci „úkoly“ , abychom si zlepšili pověst a lidé nám začali věřit, pro získáni zkušeností z boje, abychom získali nějaké zlaťáky pro lepší kouzla a zbraně, ale hlavně proto, abychom lidem pomohli.
seznam úkolů:
1. Donést dopis na Hrad Ironfist

2. Získat zpět pevnost Nového Sorpigalu. To znamená zjistit kombinaci kódu

3. Zabít Pavoučí královnu v chrámu Baa. Mělo by to pomoct s vyhubením přemnožených pavouků v Novém Sorpigalu.

4. Získat svícen pro Potbella, který jeho druzi zapomněli v chrámu.

5. Přivézt domů ztracenou holčičku Angelu. Pravděpodobně v chrámu.

6. Přivézt domů unešenou Shary. Unesla ji Stínová gilda.

Rozhodli jsme se, že nejdřív dojdeme pro svícen. Nebylo to lehké a vrátili jsme se s chrámu, až třetího nad ránem, ale stálo to za to! Potbello nám dal za svícen 1000zl. Skvělé! Rozhodli jsme se jít do obchodů a vyrazit do Ironfistu Po nákupu a prodeji různých věcí vypadáme takto:
já: Obouruční meč, Kuše, Kožené brnění, Kožené boty, Rukavice

Bruno: Pirátská šavle, Dlouhý luk, Kožené boty

Dante: Kladivo temnot

Zoltan: Ostrá dýka

3396 zlatých, 11 jídla a učenec