Uživatel:Rengo/Herní deník Might&Magic I

Z Coracovy zápisky
Přejít na: navigace, hledání

PROLOG

Zdravím, rozhodl jsem se tu sepsat jak budu hrát Might and Magic I. Sám jsem zvědav jak dlouho to vydržím :) Hru jsem se rozhodl sehrát, protože si chci zahrát všechny díly postupně. Od tohoto deníku nečekejte nějaké super poznatky ani o zábavnou formu popisu a ani o nějaký stylistický zázrak. Vlastně od něj nečekejte nic a jedině pak možná nebudete zklamání. Možná se ptáte proč vlastně deník píši? Sám nevím, třeba to bude k něčemu a když ne, tak se nic nestane:)

Na konci hracího dne se možná budou vyskytovat otázky. Odpovědi na ně ocením buď v diskuzi u mého profilu nebo v náštěvní knize na svetmightandmagic.cz, pokud to Elemirovi nebude vadit :)

1.HRACÍ DEN 25.8.2016

Už včera jsem si chtěl sestavit skupinu, ale protože jsem si byl nejistý s vytvořením postav a jak známo, hned toto nám utvoří hru těžkou nebo ještě těžší jsem se rozhodl na diskuzi poradit s ochotnými poradci Elemirem a Richmondem. Dneska už jsem svoji skupinu vypustil do světa.

Rytíř - Boromir - hodný muž - intelekt 9, síla 16, osobnost 9, odolnost 13, rychlost 14, přesnost 16, štěstí 4

Paladin - Aragorn - hodný muž - intelekt 10, síla 14, osobnost 13, odolnost 16, rychlost 10, přesnost 14, štěstí 6

Zloděj - Alibaba - hodný muž - intelekt 4, síla 11, osobnost 8, odolnost 13, rychlost 14, přesnost 14, štěstí 12

Lučištník - Legolas - hodný muž - intelekt 16, síla 14, osobnost 15, odolnost 12, rychlost 12, přesnost 14, štěstí 8

Klerik - Galadriel - hodná žena - intelekt 15, síla 14, osobnost 15, odolnost 14, rychlost 9, přesnost 14, štěstí 12

Kouzelník - Gandalf - hodný muž - intelekt 18, síla 8, osobnost 11, odolnost 13, rychlost 15, přesnost 14, štěstí 6

Tahle parta dostala při prvním souboji v místním chrámu pořádně za vyučenou, takže jsem to musel zkusit znova. Přečetl jsem si něco o kouzlech a začal je používat a postupně jsem procházel Sorpigalem. Více štěstím(Což se později potvrdilo) než kvalitou družiny se mi podařilo projít celý Sorpigal s jednou smrtí(jsem se propadl do podzemí a to byla hodně krátká epizoda), takže jsem s narostlým egem ještě na prvním levelu zkusil podzemí. Zde jsem rychle vyhrál tři souboje a prohrál až ve čtvrtém, kde jsem bohužel přišel o všechny expy. Nic jsem si z toho nedělal a šel jsem tam podruhé, potřetí a když jsem na budku dostal i po čtvrté hned v prvním souboji, pochopil jsem, že podzemí je asi moc a šel jsem zkusit štěstí zas ve městě. Když jsem ale prohrál i ve vězení tak mi došlo, že něco dělám špatně. Brzy mi naštěstí došlo co. Zbytečně jsem si šetřil na trénink, který je tu sice drahý, ale lepší je si koupit zbraně :D Koupil jsem Boromirovi, Aragornovi a Alibabovi Malý meč. Poslednímu jmenovanému a Legolasovi Prak a Gandalfovi dýku. Se zbraněmi to hned šlo lépe a přestal jsem v Sorpigalu prohrávat souboje. Opět jsem se pustil do podzemí a už s větším úspěchem než minule. Objevil jsem například cestu od propadliště k schodišti. Prošel jsem většinu spodní části podzemí a vydal se dosbírat expy zpět do města. Jakmile jsem překročil hranici 2000 vydal jsem se povýšit všechny na druhou úroveň. U tanků se počet hitpointů téměř zdvojnásobil což by mělo hodně pomoct. K výcviku se váže zajímavost, že zatímco Rytíř, Zloděj a Klerik zaplatí 25 zl a potřebovali 1500 expů tak Paladin, Lučištník, Kouzelník potřebovali 40zl a 2000 expů. Tímto jsem pro dnešek skončil a zítra snad zas kus odehraji :)

Otázky:

V jedné truhle jsem našel předmět Belladonna. Netušíte někdo co to je?

Nestvůra Sprite kouzlí nějaké prokletí. Fyzickou silou pak mými postavami nejde trefit nestvůru. Fungují pouze kouzla. Co s tím?

Netušíte někdo proč jsou postavy co se týče výcviku rozděleny na dvě skupiny?

2.HRACÍ DEN 25.8.2016

Hned jsem se vydal do podzemí, kde jsem chtěl prozkoumat zbytek spodní poloviny. Našel jsem hůl+1, což už je konečně docela zbraň a dal jsem jí Galadriel. Úplně v jihozápadním rohu jsem našel i kopí pro Legolase, takže základní výbava byla dokončena. Kousek od tohoto místa jsem taky dostal první úkol a to doručení svitku nějakému čarodeji Agarovi v Erliquinu. Spodní část podzemí jsem tedy už celkem prochodil a hurá do vrchní části. Zde jsem našel teleport do nějaké jeskyně, ze které jsem se radši vrátil zpět přes sektor C2 do Sorpigalu. Naštěstí to byla cesta snadná, protože si na souboje venku zatím moc netroufám. Pro Borimira jsem našel v nejseverovýchodnější části podzemí stříbrný štít. Dostal jsem se přes 3000 zkušeností, což byl impuls k tomu přerušit pátrání v podzemí a vycvičit Boromira, Alibabu a Galadriel na třetí úroveň. Galadriel získala přístup k zajímavým kouzlm druhé úrovně. V severní části jsou tři cedule neotáčejte se. Otočil jsem se a na tyhle příšery zatím těsně nemám. Rozhodl jsem se jít prozkoumat ještě poslední severozápadní část. Zde jsem našel arénu, která mě ale trochu zklamala. Doufal jsem, že dostanu třeba nějakou odměnu. Nechal jsem si i zbytek postav vytrénovat na třetí level a tím pro mě dnešní hraní končí. Na příště mám v plánu projít ještě pár bitev v podzemí a pak už hurá ven.

Momentální vybavení není sice nějak vysoce kvalitní, ale zároveň doufám, že dostačující. Zde je popsána kvalita jednotlivých vybavení. http://www.oldgames.sk/docs/Might-and-Magic/1/items.html

Boromir- short sword, silver shield

Aragorn-short sword

Alibaba- short sword, sling

Legolas- glaive, sling

Galadriel- staff+1

Gandalf- dagger

jídlo: každy 25

peníze: dohromady 41(cvičení je drahý:/)

Otázky: Děkuji za spolupráci u minulých otázek zde přikládám dvě další.

V jedné truhle jsem našel předmět 10 foot pole. Netušíte někdo co to je?

Myslíte, že vybavení je zatím dostačující na můj level, nebo bych na tom měl napracovat než se vydám ven?

26.8.-2.9. 2016

Bohužel moc nestíhám, takže pouze velmi krátký update na to kolik času uběhlo. V podstatě jsem jen expil, a prozkoumal zbytek podzemí a našel nějaké předměty. Nic extra zajímavého. Příště se půjdu podívat už ven. V podzemí mě to nějak nebaví.

Boromir- long sword, silver shield

Aragorn- spear+1, silver shield

Alibaba- short sword, sling

Legolas- glaive, sling

Galadriel- staff+1

Gandalf- dagger

zkušenosti: každý 5661

peníze: dohromady 334

Otázky: Děkuji za spolupráci u minulých otázek zde přikládám další.

Jaká kouzla jste používaly často? Využívali jste všechny?