Nápověda:Deníky

Z Coracovy zápisky
Přejít na: navigace, hledání

Pravidla - prosím dodržujte

  • Každý deník by měl být jen dílem toho, kdo jej vytváří – nikdo by neměl zasahovat do deníku, který sám nepíše, pokud o to nebude autorem požádán. Jedinou výjimkou je správná kategorizace deníku nebo opravení kódu, který by způsoboval problémy. (Ostatní stránky, jako návody, seznamy, herní pravidla atd. jsou naopak kolektivním dílem všech.)


Jak založit deník

Vytvořte si svou uživatelskou stránku. Úplně nahoře vedle ikonky uživatele vidíte své jméno. Klikněte na něj - dostanete se na prázdnou stránku, která patří vám a kterou si můžete upravit dle vlastního vkusu (střídmost a přehlednost je vítána, ale pokud chcete, můžete třeba i něco o sobě napsat nebo tak). Z této stránky můžete zakládat odkazy na své herní deníky nebo kapitoly deníku. Opět - systém je na vás, ale prosím dodržte následující konvenci:

Každá stránka věnovaná deníku ať má název Uživatel:Jméno/Název stránky s deníkem

Tedy Honza si vytvoří např. stránku Uživatel:Honza/Putování po VARNu

dále máte možnost každý deník dělit na kapitoly nebo psát na jednu stránku kontinuálně, ale opět, pokud budete dělit na víc stránek, dodržujte hierarchii. Ta lomítka jsou důležitá.

Např. Uživatel:Honza/Putování po VARNu/Kapitola 1

Dále každou stránku, která má co do činění s deníkem, vložte do správné kategorie deníků. Uděláte to tak, že na konec stránky jednoduše přidáte jeden z těchto řádků:

  • [[Kategorie:Deníky MM1]]
  • [[Kategorie:Deníky MM2]]
  • [[Kategorie:Deníky MM3]]
  • [[Kategorie:Deníky MM4+5]]
  • [[Kategorie:Deníky MM6]]
  • [[Kategorie:Deníky MM7]]
  • [[Kategorie:Deníky MM8]]
  • [[Kategorie:Deníky MM9]]

Pochopitelně podle toho, ke které hře se stránka váže. To velmi pomůže udržet pořádek na wiki.


Odkaz na deník na hlavní nebo herní stránce

Hlavní stránku i stránku příslušící určité hře můžete editovat klasickým způsobem a do patřičné kolonky přidat odkaz na svůj deník. Pokud byste si mysleli, že je to nad vaše síly, obraťte se na Majka, rád pomůže. To samé platí, pokud budou i jiné nejasnosti.

Pravidla pro pojmenovávání souborů

Elemir 7. 11. 2012, 08:08 (CET): Narazil jsem na nepříjemný problém s používáním českých názvů souborů (diakritika). Wiki sice ukládá názvy ve formátu binary, ale i tak je tu problém v přenositelnosti, protože název fyzicky uloženého souboru je poté kódován ... např. Ěščřžýáíéůú.jpg Významně to zhoršuje čitelnost a hlavně mi to dělá problémy při zálohování. Chtěl bych proto všechny přispěvatele poprosit, aby se v názvech souborů diakritice vyhnuli (jde jen o název, popisek už může být opět s diakritikou) - např. Posledni_bitva.jpg, popisek Poslední bitva. Stávající soubory postupně upravim sám. Úplně od věci by nebylo, kdyby se navíc používaly jen písmena a číslice. U víceslovných názvů souborů umí Wiki sama nahradit mezery mezi slovy podtržítky, např. Posledni bitva.jpg se převede právě na Posledni_bitva.jpg. Ovšem je tu ještě jedna věc, na kterou raději upozornim. Protože hosting běží na Linuxu, bere se v úvahu i velikost písmen, např. bitva.jpg je něco jiného než Bitva.JPG. Problém to může dělat při vkládání odkazů, kdy si neuvědomíme, že soubor je nahraný s "odlišnou" velikostí písmen. Doporučuji proto používat jen malá písmena, zvláště u koncovek souborů.

Hodně věcí je nejspíše možné opravit dodatečně přímo v databázi, ale raději bych se tomu vyhnul, pokud to nebude vysloveně nutné.