Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 22:19:10
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: LOX a čeština  (Přečteno 26690 krát)

Ali

  • Host
LOX a čeština
« kdy: Duben 02, 2016, 16:26:24 »

Protože oficiální čeština do LOX ještě není, vytvořila jsem si amatérskou. Hru jsem dohrála bez problémů na normální obtížnost a teď ji testuji i za veterána. Upravila jsem soubory z GOG verze 1.6.0.1352 (tj. první verze ještě bez polštiny). Na novější verzi to zatím ještě nejde. Kdyby mi chtěl někdo pomoct s testováním, budu ráda. Stačí poslat email a domluvíme se: grunalime(z)gmail(tečka)com
IP zaznamenána

flash

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 264
Re:LOX a čeština
« Odpověď #1 kdy: Duben 02, 2016, 21:00:06 »

To je jiste zasluzny pocin. Ja na testovani cas nemam, takze ti asi moc nepomůžu. Ale byt tebou obratim se na pomerne novou enklávu prekladatelu kde urcite nekoho sezenes, navíc se to tam dostane vic mezi lidi. Samozrejme je mozny ze o tom uz vis:)

PS: jen se prosimte nenech zblbnout a nezacni to prekladat oficialni cestou aby se ten preklad dostal na steam gog a tak podobne, to je dnes velka moda a jedinej výsledek pak je ze všechno trva 3x tak dlouho nez když někdo preklada normalne, tak jak se to dělalo asi 20 let:)

https://prekladyher.eu/
« Poslední změna: Duben 02, 2016, 21:04:03 od flash »
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:LOX a čeština
« Odpověď #2 kdy: Duben 03, 2016, 08:15:32 »

Já bych možná v tomhle případě zas tak na neoficiální cestě netrval. Pokud to Ali překládala Milhausovo způsobem, tedy přepisuje jen jeden z existujících jazyků, vždycky hrozí, že to nějaký patch zruší. Hra by už sice žádný neměla dostat, ale jeden nikdy neví. Ideální by bylo, pokud bych dokázal kolonku pro další jazyk přidat sám, ale zatím jsem se k tomu ještě nedostal.

S testováním bych mohl pomoci až později, zatím nemám další rozehrávku LoX v plánu. Čeká mě hardcore obtížnost a teprve rozvažuju nad složením družiny :) Jinak musím Ali pochválit, já bych na překládání trpělivost neměl.
IP zaznamenána
This is the end ...

Ali

  • Host
Re:LOX a čeština
« Odpověď #3 kdy: Duben 03, 2016, 10:56:43 »

Přesně tak, přepsala jsem jeden z existujících jazyků. Vybrala jsem němčinu, abych poznala co a kam překopírovat. Nepřišla jsem na způsob jak ty upravené soubory přidat. Ale ono to má i další omezení, každý jazyk má nastavené automatické doplnění koncovky mn.č. U němčiny to je (-en) např. Stunde - hodina a Stunden - hodiny, hodin. To znamená, že se za některými slovy ukáže '-en' a text se bude zdát trochu neohebný.

S překladem jsem začala minulý rok, asi touto dobou a použila GOG verzi Deluxe Edition (1.6.0.1352). Až podle ohlasu z otestování by se to upravilo na poslední verzi.
IP zaznamenána

Ali

  • Host
Re:LOX a čeština
« Odpověď #4 kdy: Duben 27, 2016, 22:15:43 »

Čeština je upravená pro poslední GOG verzi 2.1.1.1352 a běží také na Steamové.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:LOX a čeština
« Odpověď #5 kdy: Duben 27, 2016, 22:45:16 »

To je dobrá zpráva. S tím skloňováním asi nepomůžu, ale přemýšlím, že bych se pustil do betatestu. Je to sice po poslední rozehrávce příliš brzo, ale víceméně jsem o složení družiny pro hardcore už rozhodnut.
IP zaznamenána
This is the end ...

petstr

  • Host
Re:LOX a čeština
« Odpověď #6 kdy: Srpen 13, 2016, 13:45:55 »

Zdravím, chci se zeptat, nevíte někdo jak to vypadá s češtinou, je někde ke stažení?
Díky
IP zaznamenána

Ali

  • Host
Re:LOX a čeština
« Odpověď #7 kdy: Srpen 13, 2016, 15:15:55 »

Čeština je funkční, ale ještě není připravena ke stažení. Pokud jí chceš vyzkoušet, ozvi se na email v úvodu, pošlu potřebné soubory.
IP zaznamenána

petstr

  • Host
Re:LOX a čeština
« Odpověď #8 kdy: Srpen 13, 2016, 17:08:47 »

Dík za nabídku, momentálně hraní není aktuální, spíš jen sonduji do čeho se pustím až bude čas. Nicméně, pokud se do toho budu chtít pustit, tak se ozvu.
IP zaznamenána

flash

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 264
Re:LOX a čeština
« Odpověď #9 kdy: Srpen 18, 2016, 23:14:07 »

A na jak dlouho to vidis nez jakoby ta cestina ke stazeni bude? jestli se muzu pekne zeptat :)

Ja LoX jeste nehral, a Elemir me tady na nej dost navnadil. Uz jsem to chtel parkrat zacit, ale vzdycky jsem si rekl ze kdyz ta dama/pani/slecna snazive pracuje na tom pocesteni ze pockam:)

Anglicky umim celkem dobre, ale vzdycky dam prednost cestine, preci jen mi je blizsi, a hra mi pak tak nejak lip ubiha.
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:LOX a čeština
« Odpověď #10 kdy: Srpen 19, 2016, 13:37:23 »

stejný dotaz
IP zaznamenána

Ali

  • Host
Re:LOX a čeština
« Odpověď #11 kdy: Srpen 19, 2016, 14:44:35 »

Tak to nevím. Čeština je sice funkční, ale prozatím mi pomáhá s korekturou a testováním pouze jeden hráč. Mohu však poslat upravené soubory k vyzkoušení.
IP zaznamenána

flash

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 264
Re:LOX a čeština
« Odpověď #12 kdy: Srpen 19, 2016, 22:05:27 »

Diky za info. Ja se kdyztak prihlasim az bych to zacinal hrat, ale ted hraju neco jinyho, tak mi prijde zbytecny si prominentne o tu cestinu rikat.

kazdopadne doporucuju az to bude hotovy nejak se domluvit s tema lidma ze stranek prekladyher cz, tam to pak prijde myslim nejvic v znamost (teda pokud o to vubec stojis)
IP zaznamenána

Petr

  • Host
Re:LOX a čeština
« Odpověď #13 kdy: Říjen 21, 2016, 17:55:08 »

Dobrý den. Chci se zeptat jak to vypadá s češtinou.
IP zaznamenána

Vonter

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:LOX a čeština
« Odpověď #14 kdy: Říjen 24, 2016, 21:30:02 »

Pokud je to ještě aktuální, rád bych se zapojil do testování češtiny LOX.
IP zaznamenána