Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 14:15:26
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: Hromomečova helma (Thunderblade Helmet) - aktivace bez kódu  (Přečteno 6601 krát)

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Hromomečova helma (Thunderblade Helmet) - aktivace bez kódu
« kdy: Listopad 01, 2015, 00:36:59 »

Hromomečova helma je bonusový obsah, který šlo oficiálně odemknout speciálným kódem, jež obdrželi jen návštěvníci veletrhu PAX (rok 2013) u stánku Ubisoftu.

Přesto není potřeba zoufat. Způsob, jak tento artefakt odemknout i bez kódu, je znám poměrně dlouhou dobu. Na oficiálním fóru před necelými 2 měsíci vznikl hezký topic, který tento postup podrobně popisuje, takže si dovolím ho přeložit a uveřejnit i zde.

Předem upozorňuji, že se jedná o ruční modifikaci souborů, takže si neopomeňte před zásahem udělat zálohu dotčených souborů!

Přejděte do adresáře StaticData (je uvnitř struktury adresáře Uplay) a najděte v něm následující dva soubory:

UnlockableContent.csv
QuestSteps.csv

Pomocí textového editoru (Notepad, PSPad ...) pak proveďte následující změny:

v UnlockableContent.csv si najděte řádek

1,RELIC_THUNDERBLADES_HELMET_NAME,UNLOCK_CONTENT_T HUNDERBLADES_HELMET_INFO,ART_DLC_thunderblades_hel met,FALSE,1005

a přepište ho následujícím

1,RELIC_THUNDERBLADES_HELMET_NAME,UNLOCK_CONTENT_T HUNDERBLADES_HELMET_INFO,ART_DLC_thunderblades_hel met,TRUE,1001

v QuestSteps.csv si najděte řádek

1,QUEST_TYPE_MAIN,QUEST_STEP_LOOKING_FOR_JOB_1_NAM E,QUEST_STEP_LOOKING_FOR_JOB_1_FLAVOR,QUEST_STEP_L OOKING_FOR_JOB_1_SHORT,14,"1,1",0,25,0,"POTION,13, 4,4,1",,0,0,,0,,NONE,0,"0,0",0

a přepište ho následujícím

1,QUEST_TYPE_MAIN,QUEST_STEP_LOOKING_FOR_JOB_1_NAM E,QUEST_STEP_LOOKING_FOR_JOB_1_FLAVOR,QUEST_STEP_L OOKING_FOR_JOB_1_SHORT,14,"1,1",0,25,0,"POTION,13, 4,4,1,ARMOR,50,1,1,1",,0,0,,0,,NONE,0,"0,0",0

Po skončení úkolu Hledání práce se pak v inventáři objeví požadovaná Hromomečova helma.
IP zaznamenána
This is the end ...

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Hromomečova helma (Thunderblade Helmet) - aktivace bez kódu
« Odpověď #1 kdy: Říjen 29, 2017, 17:11:11 »

Ahoj, povedlo se někomu z Vás dostat do hry Hromomečovu helmu tímto způsobem? Právě to celé odpoledne zkouším, ale bohužel nic. Jedu přesně podle návodu, ale nejde mi to. Přitom protijedy dostanu jako odměnu za splnění questu vždy, ale Hromomečovu helmu nikdy. Jednak nevím, kde přesně najít složku StaticData, v adresáři hry jsou dokonce tři:

C:\Games\Uplay\games\Might & Magic® X Legacy\Might and Magic X Legacy_Data\StreamingAssets\StaticData

C:\Games\Uplay\games\Might & Magic® X Legacy\ModdingKit\Assets\MMXL_ModKit\GameAssets\Staticdata

C:\Games\Uplay\games\Might & Magic® X Legacy\ModdingKit\MMXL_Mod_Export\MMXL Sample Mod\Staticdata

Zkoušel jsem to ve všech třech složkách, ale bohužel nic. Nebo mohl byste sem někdo nahrát oba soubory a poradit mi, kam přesně je nahrát?

Mám originální verzi hry, na Uplay aktuální verze 1.5-16336
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Hromomečova helma (Thunderblade Helmet) - aktivace bez kódu
« Odpověď #2 kdy: Říjen 29, 2017, 20:10:49 »

Ten postup je funkčný aj vo verzii 1.5, ale vtedy som nenašiel niektorý riadok resp. bol iný. Určite som niekde vygooglil správny reťazec a šlo to. Bohužiaľ je to už skoro rok a nezapísal som si to :(
Ešte ma napadlo či sa náhodou tá helma dá pridať cez cheatovaciu konzolu ?
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Hromomečova helma (Thunderblade Helmet) - aktivace bez kódu
« Odpověď #3 kdy: Říjen 29, 2017, 21:19:06 »

Tak to nevím, já našel jen tento postup. Nejlepší by samozřejmě bylo mít aktivační kód, ale ty už nejsou. Jinak řádek je to v obou datových souborech hned ten první, ale jestli má být jinak nevím, v editaci souborů se nevyznám.

Jinak jsem zapomněl doplnit, že jsem datové soubory editoval v excelu a v poznámkovém bloku.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Hromomečova helma (Thunderblade Helmet) - aktivace bez kódu
« Odpověď #4 kdy: Říjen 29, 2017, 21:57:04 »

Excelom nie. Stiahni si PSPad editor. Je to free a existuje aj portable verzia.
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Hromomečova helma (Thunderblade Helmet) - aktivace bez kódu
« Odpověď #5 kdy: Říjen 29, 2017, 22:18:57 »

Díky, tak se mi to nakonec po přeinstalování hry a nové editaci nakonec nějak povedlo, ale rozhodně se mě neptejte jak.:-D Každopádně pokud by někdo znovu rozehrával hru a chtěl by i Hromomečovu helmu, tak tyhle dva soubory nahrát do adresáře:

C:\Games\Uplay\games\Might & Magic® X Legacy\Might and Magic X Legacy_Data\StreamingAssets\StaticData
IP zaznamenána