Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 17:13:40
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 82

Autor Téma: Koutek úvah a rozjímání o hrách  (Přečteno 129564 krát)

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #765 kdy: Červen 03, 2019, 21:27:53 »

Tak Maďaři dělali tuším i tu strategii Reunion a pak dungeon The Quest na PDAčka :) Ale asi nejzámější maďarský titul je Perihelion, ne?
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #766 kdy: Červen 06, 2019, 20:43:17 »

Tak bohužel, opravdu je to Baldur's Gate 3 :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #767 kdy: Červen 06, 2019, 21:17:52 »

Snad tam nebude příliš mnoho mluvících studen dvojčat, mluvících kaluží a mluvících sněhuláků. Přecejen by se to do BG3 asi nehodilo.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #768 kdy: Červen 07, 2019, 07:32:34 »

Baldur’s Gate III nabídne vlastní verzi pravidel D&D, zajímavý článek na Vortexu, obzvláště odstaveček (cituji):

O herních mechanismech ještě nejsou známé žádné bližší detaily, víme ale, že hra bude pracovat s modifikovanou verzí pravidel D&D páté edice. K úpravám pravidel došlo z toho důvodu, že dle slov Vinckeho postavy v D&D často míjejí. A to podle něj něco, co ve hře příliš nefunguje a co by hráče časem otravovalo.

A je to tu, takže D&D 5, ale uzpůsobená, konkrétně tedy zjednodušená. Začíná být poměrně jasné, že hra půjde ve šlépějích všech ostatních D&D 5 her, což jsou shodou okolností vesměs MMORPG :D Podle informací z RPGCodexu (Baldur's Gate III announced at Google Stadia Connect event) není ani jasné, zda-li půjde o izometrickou hru, protože engine pohánějící Divinity použit nebyl, tím pádem lze spekulovat i implementaci tahových soubojů.

Příběh by měl volně navázat 100 let po událostech z původní série, což znamená, že se opravdu dotkne období, které už aktivně funguje v D&D Neverwinter, to bude práce WotS. Je vidět, že Lariani úplně volnou ruku nedostali, ostatně konflikt Mind Flyerů je součástí základní kampaně Neverwinteru. Jasněji bude až po E3, kde by měla být BG3 představena i se všemi podrobnosti.  Hra sama je jinak ve vývoji od roku 2017 a měla by vyjít ještě tento rok.

No, podle mě to půjde spíše cestou Dragon Age a bude to cílit spíše na nové hráče. Je to přeci jen 20 let od BG2, ostatně proto nebude mít hra přímou návaznost. Lariani se určitě budou snažit, aby to původní jádro hráčů se v té hře našlo, ale i tak jsem dost skeptický. Je vidět, že Swen Vincke to bere vážně, ale to popravdě nestačí. Ta hra se musí především prodávat.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #769 kdy: Červen 07, 2019, 12:53:42 »

To nedopadne dobře.
Nejvíce mě zaujalo, že to budou dělat, "dokud jim nedojdou peníze." a platí vývoj zřejmě sami.
IP zaznamenána

Chidlink

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 64
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #770 kdy: Červen 08, 2019, 00:18:18 »

No vzhledem k tomu, že na hře pracuje podle článku asi 300 lidí, tak jim ty peníze asi dojdou rychle :D Já Larianům věřím, zatím alespoň mě nezklamali a momentálně je to moje nejoblíbenější studio.
Taky si myslím že to bude něco ve stylu DA, ale to mě vůbec nevadí, kdyby to bylo jako DA:O, tak jsem spokojený.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #771 kdy: Červen 08, 2019, 08:15:52 »

Oni právě na tu oblíbenost spoléhají ;) Mají za sebou dvě úspěšné hry, takže od nich většina lidí opět očekává další kvalitní hru a předobjednávky se jen pohrnou.

Ten počet lidí u vývoje je opravdu zarážející, to je skoro na úrovni CD Projektu. Jsem na E3 zvědav. Nyní by mě zajímalo, co za engine použili, protože za 2 roky vývoje určitě nic sami nevyvinuli, takže k dispozici se nabízí současné velké enginy jako je Unreal 4 a Unity3D. Frostbite jim EA licencovat nebude a u Cryengine těžko říci. Gól by bylo použití Aurory nebo Nebula egine (Drakensang). Nebula je navíc opensource, takže by ho mohli snadno modifikovat k obrazu svému.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #772 kdy: Červen 08, 2019, 09:59:21 »

Základní otázka spíše je, z jakého pohledu hra bude. Jestli z první osoby, nebo třetí, podle toho bych vybral engine.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #773 kdy: Červen 14, 2019, 10:00:09 »

Tak s Baldur's Gate 3 to tak žhavé nebude, Vinkle se na E3 vyjádřil, že jsou v podstatě na začátku :D Buďto mlží, nebo mají opravdu jen funkční podvozek a teď budou teprve doplňovat obsah. Celkem bych tomu i věřil, protože 2 roky je dostatečně dlouhá doba na přípravu enginu, obzvláště u týmu, co má zkušenosti. Bohužel, žádné podrobnosti o hře nepadly.

Při pročítání Steam fóra k Underworld Ascendant mě dneska pobavila vzkazka vývojářů, že jejich port hry pro konzole narazil při schvalovacím procesu ... no, oni se tomu opravdu diví? :D Než tedy konzolová verze hry vyjde, tak by jí měl ještě předstihnout Update 4. Mám takové nutkání to po tom update zkusit ještě jednou, ale pokud konzolový port neprojde schvalovacím procesem, tak to bude více než dostatečný důkaz "(ne)kvality" hry i po všech těch updatech.

Jinak nás asi nic zajímavého opravdu nečeká. Výsledek E3 je pro mě tak trochu zklamáním a pro příští rok mi tam svítí maximálně Cyberpunk 2077, ale u něj stále ještě váhám.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #774 kdy: Červen 14, 2019, 12:44:36 »

Jo, Cyberpunk je zdá se nejočekávanější hrou příštího roku. Doufejme, že to nedopadne jako zaklínač3, i když je to dost pravděpodobné. Co jsem o tom tak četl, nekteré věci zněly dost děsivě, na druhou stranu je potěšující zpráva, že hru půjde projít jako pacifista, bez zabití jediného nepřítele. To přidívá jakous takous naději, že to nebude jen další tupá mlátička, ale že rozvojový systém bude očekávat i něco víc. Jenže ono to nakonec stejně dopadne tak, že to na mě asi bude už moc moderní.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #775 kdy: Červen 21, 2019, 07:39:55 »

Včera jsem schválně zkusil na Xzone "zasoutěžit" o předobjednávku sběratelky Kingdom Come Royal Edice. Muselo to být jednak hodně limitované (měl jsem prodlevu snad ani ne 2 vteřiny a bylo vyprodáno) a druhak to Xzone vůbec nezvládli, protože hra mizela i z košíků - prostě jedině ten, kdo to stihl odklikat celé, tak vyhrál. Mě se kupodivu při jednom refreshi obrazovky podařilo hru do košíku dostat, ale nešlo objednávku dokončit. Zřejmě se na to nakupilo více chyb. Na druhou stranu jsem rád, protože to byl očividně kus, který vypadl z košíku někomu jinému a to by mě mrzelo.

Každopádně tohle byl můj třetí pokus o získání sběratelky a taky byl definitivně poslední. Warhorse ať jdou do prdele. Namísto toho, aby byli rádi, že je o sběratelku takový zájem, tak z toho uměle dělají raritky. Pro mě to znamená jediné - tuhle hru definitivně škrtám ze svého seznamu her k rozehrání. Je opravdu zvláštní, kolik přešlapů tuhle hru od počátku doprovází.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #776 kdy: Červen 21, 2019, 07:53:14 »

Todle spíše bude chyba obchodu, nicméně vyhodit za tu hru tolik peněz za sběratelku je poměrně dost zbytečné. Na druhou stranu si jí koupit v nějaké klasické verzi i s těmi DLCčkami bych ti i doporučil, pokud si to ještě nehrál. Jestli tě baví TES, tak toto je tomu docela podobné, jen trochu více logické a bez kouzel. Ale ono to určitě bude brzy v nějaké akci za půlku peněz v digitální distribuci.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #777 kdy: Červen 21, 2019, 08:09:10 »

Chyba obchodu je jedna věc, ale počet kusů je daný tím, kolik jich Warhorse nechali vyrobit. Sběratelka samozřejmě nebyla nic moc, ale jde o ten princip, kdy z toho uměle dělají vzácnost, o kterou se přeci musí všichni prát. Tohle honění ega je opravdu už extrém.

Původně jsem řekl, že hru zkusím v komplet edici. Tou měla být Royal Edice, a když oznámili sběratelku, tak jsem měl jasno. Šanci té hře opravdu nedám.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #778 kdy: Červen 21, 2019, 09:26:53 »

Tak to asi záleží spíše na tom, jak se dohodli s vydavatelem a jaké náklady do toho vydavatel chtěl dát. Přece jen je to rok stará hra, která už má vrchol za sebou. U nás je vydavatelem zřejmě Comgad.

Osobně si myslím, že dělat nějaké velké pozdvižení kvůli tak bezcenné věci, jako je sběratelka s krámama, je vcelku zbytečné, i když pokud je jich málo, možná časem opravdu cenné budou. Jenže jde přece o hru a ne o krámy za 20 korun, které někdo prodá za 1500 (a víc). Já pro tydle věci nikdy ale neměl moc pochopení a nikdy jsem ani nechápal lidi, co si sběratelky kupují. Jedině že by si byli jistí, že to v budoucnu bude mít hodnotu větší a byli to čistě kšeftaři, kteří to pak prodají nějakému skutečnému fanouškovi hry za mnohem víc. To by asi jediné dávalo smysl.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #779 kdy: Červen 21, 2019, 11:20:17 »

Ano, povídej sběrateli, že jde o cetky ;)
IP zaznamenána
This is the end ...
Strana: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 82