Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 19:46:27
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 82

Autor Téma: Koutek úvah a rozjímání o hrách  (Přečteno 129577 krát)

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #555 kdy: Březen 05, 2018, 21:12:16 »

Je fakt, že kdo nesleduje zdejší příspěvky na fóru nebo v Knize návštěv, tak může opravdu jen tipovat. Navíc se ta soutěž tváří dost lokálně :) Měnit pravidla už nebudu, byl to takový chvilkový nápad a upřímně jsem čekal větší účast, holt jsem se netrefil :D Předpokládám, že do středy se to asi nezmění, tak to asi odpískám a postnu sem výsledek.

Ale tak mimo hru, co byste si zhruba představovali jako adekvátní odměnu? Popř. má smysl vůbec soutěžit o ceny? Když se tu soutěžilo o Heroes VII, tak mi bylo jasné, že dost lidí sem přišlo jenom kvůli odkazu jinde na webu, že je tu možné něco vyhrát. Proto jsem se do toho ani nijak nehrnul, abych přišel s další soutěží :)
IP zaznamenána
This is the end ...

petstr

  • Host
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #556 kdy: Březen 05, 2018, 22:25:51 »

Tak já se taky připojím, a KCD bych se nebránil :-)
Might and Magic 3
Might and Magic 6
Might and Magic 7
Zaklínač 3
Menzoberranzan
Baldurs Gate
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #557 kdy: Březen 06, 2018, 21:46:32 »

Heroes VII by mě lákalo víc než KCD, kdybych už neměl předobjednanou sběratelku.:-)

Každopádně jsem tu soutěž nějak nezaznamenal, nechodím sem pořád nějak pravidelně.:-)

A tak to má možná spoustu dalších.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #558 kdy: Březen 07, 2018, 07:37:42 »

Soutěž s Heroes VII už tu byla, navíc já už bych se rád vyhnul jakémukoliv fyzickému obsahu, takže bych třeba nezopakoval soutěž o fyzické předměty. Jinak pokud jde o sběratelku Heroes VII, tak to je kupodivu věc, která se dá snadno sehnat a teď nemyslím jen tu naší středoevropskou verzi. Ještě nerozbalené UK verze se často objevují třeba i na eBay. Bylo toho vyrobeno moc, ale zase ty ceny jsou nyní dost nízké.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #559 kdy: Březen 12, 2018, 07:48:29 »

Máme tu pondělí 12.3. a tím i konec soutěže o Kingdom Come: Deliverance ;) Na obrázku níže je vidět všech 7 her. Might and Magic 6 není tak daleko, ale na rozdíl od ostatních je uložena mimo poličku.



Jestli dobře vidím, tak vyhrál jediný skutečný zájemce o KCD :D ... takže petstr mi může poslat kontakt, na který bude chtít kód ke KCD zaslat. Samozřejmě gratuluji, Might and Magic 3 byla dobrá trefa.

Jinak ty hry jsou na poličce z důvodu nedostatku místa, čekám na další vhodnou krabici a ještě raději bych měl rekonstrukci bytu už za sebou, abych to mohl naskládat do vitrínky.
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #560 kdy: Březen 12, 2018, 17:57:04 »

Gratulace výherci :)
Je fakt, že by takové kosky zasloužily trochu víc expononvané místo :))) Daggerfall a Anvil of Dawn závidím, nechápu proč je ten AoD tak drahej na eBay. Daggerfall jsem kdysi v 90.letech měl, ale během rozprodávací nálady jsem ho střelil a dneska hořce lituju.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #561 kdy: Březen 12, 2018, 19:15:09 »

Daggerfall a DM 2 mi přihrál flash, Daggerfall sice nemá manuál, ale i tak jsem za tu krabici nesmírně rád. Chybí mi akorát Arena a z TESů mám vše, co jsem kdy chtěl. Morrowind mám svou letitou krabicovku. Po Daggerfallu jsem pásl už tenkrát, ale odrazovala mě cena.

S AoD je to poněkud zvláštní, jak už jsem si někde rýpl, Stonekeep se dá sehnat poměrně levně a někdy se dá objevit dokonce komplet verze s tím náhrobkovým podstavcem, ale AoD si už léta drží vyšší cenu a taky mi není úplně jasné proč. Je to vlastně o to horší, že většina prodejců je z USA, takže ta cena pak ještě narůstá o import charges a hlavně doprava sama je dost předražená. Nemám zrovna nějak extra komplet balení, to si dotyční cení ještě výše a to bych už opravdu nedal, tak jsem vybíral alespoň podle kvality krabice. I tak jsem se v tom prohraboval haldu měsíců. Pro NWC mám naštěstí slabost, takže pro mě to má krom jiného smysl jako sbírka, která se váže k jednomu studiu, takže jsem byl ochotnější tu cenu zaplatit :)

Ale jinak je to šílenost. Včera jsem měl zrovna štěstí v neštěstí. Jak už jsem psal, eBay nějakou dobu neukazuje předem import charges a je to docela krize. Skoro rok nahlížím na Wizardry 6 a 7 a zrovna včera se mi poštěstilo. Wiz7 jsou v pohodě, ty se dají v dobrém stavu najít často, dokonce jsou k dispozici pseudo US verze (dvojdílná krabička z Německa v původním anglickém balení). Měl jsem kliku a nějaký Rakušan prodával tu svlíkací verzi ve velmi dobrém stavu, tak jsem zaplesal, protože podobné štěstí jsem měl i s Wiz6. Zkrátka moc štěstí najednou :) Navenek to vypadalo dobře, cena trochu vyšší, ale šok přišel až po výpočtu konečné ceny. Nakonec jsem to akceptoval, ale to jen kvůli tomu, že to balení vypadá opravdu dobře. Jenom doufám, že mi to na centrálním skladu Global shippingu neponičí. Pořád mám na paměti tu Tvou krabici Wiz7. Asi USA omezím, tohle už je prostě moc. Jednak to chování k zásilkám v programu a pak ta výše import charges. Do budoucna budu spíše riskovat klasické aukce a možnost cla.

V Evropě je zase blbé, že nás dost prodejců ignoruje, ale naštěstí z toho, co jsem chtěl, už většinu mám, takže ty drobnosti si zkusím nějak ohlídat.
IP zaznamenána
This is the end ...

petstr

  • Host
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #562 kdy: Březen 13, 2018, 22:38:15 »

Tak to teda zírám, já snad nikdy nic nevyhrál. Ale MM3 mi ani nevím proč přišlo jako jasná volba. Asi to tu už někde padlo.
Kód mi prosím pošli na mail: petstr@email.cz
Sice teď válčím v baldurs gate, ale KCD chci určitě zkusit.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #563 kdy: Březen 13, 2018, 23:00:27 »

Měl bys ho mít už na mailu.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #564 kdy: Březen 14, 2018, 20:26:41 »

Jenom pro zajímavost. Trochu jsem se rýpal v těch přepočtech a k mému překvapení jsem přišel na to, že import charges je skutečně VAT. Je to prostě součet ceny zboží a dopravy a to se vynásobí koeficientem 1,21 (21% DPH, vše zadáno samozřejmě v CZK). Netuším, jestli se to nějak změnilo, ale dříve mi opravdu přišlo, že ty platby vycházejí levněji a není to podle mě jen kurzem dolaru. V podstatě to tedy kryje CLO, což jsem doposud chápal spíše jako dopočtenou daň + penále. U prodejců je proto potřeba dobře sledovat i cenu dopravy, protože někdo sice nadhodí nízkou cenu zboží, ale pak k tomu klidně švihne dopravu za 1200 Kč apod. To jsou chvilky, kdy lituji, že nebydlím v US nebo UK :D

Podle mě je maximum za dopravu 30 USD a tím pádem musí být cena zboží okolo 30 USD, popř. aby se součet pohyboval okolo 60 USD. Vyjde to pak na zhruba 1500 Kč. Škoda je, že v EU si to mnozí uvědomují a pokud se prodává něco uvnitř EU, tak třeba Britové to automaticky sunou k ceně, jako byste to kupovali přímo v USA. Docela nepěkná praktika od někoho, kdo sám nemusí daň za zboží z USA platit.

Minule jsem se sice zařekl, že z USA už jen poskrovnu, ale Darklands jsem nemohl odolat :D Docela zapomenutá hra v našich končinách, ale připomněla mi jí jiná aukce, kdy jsem si docela rychle vybavil, o co jde, a že mě to svého času docela zaujalo, byť jsem to naživo ještě neměl příležitost zkusit (kdyžtak se to prodává na GOGu za pár euro). Jak tady padl ten ShadowCaster, tak jsem si říkal, že něco s těmi stíny jsem kdysi chtěl, ale nemohl jsem si vzpomenout na název hry.
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #565 kdy: Březen 14, 2018, 20:31:37 »

Mně mrzí, že jsem nevytěžil více bigboxů v době, kdy byly dolar 14-15 Kč. Ceny, které mi tehdy přišly jako vysoké mi dnes přijdou přitažlivé. A doprava se také hodně zvedla, nechápu proč. A máš pravdu, že kolikrát je u evropského prodejce doprava za 700+ kč.

Darklands mám pouze CD z Levnch knih (bylo to dohromady v jedné krabičce s dalšími hrami). Ale krabice za to určitě stojí.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #566 kdy: Březen 14, 2018, 20:51:14 »

V době pádu dolaru jsem veškeré síly upnul do hardware, což bych dneska notně přehodnotil :) Ani nevím, kde ty komponenty z té doby skončily, protože to byla ta nejvíce pomíjivá "investice", kterou jsem mohl udělat. Lituji celkem dvou období, let okolo roku 2003, kdy jsem nad eBay ohrnul nos a pak právě pádu dolaru, kdy jsem to nedokázal využít. Dneska se mi to vrací i s úroky. Might and Magic Archives je typický příklad. Dokud to bylo za nějakých 1500 Kč, tak mi to přišlo moc a dneska? To je cena, kterou už bych za to asi nedal. A budu se muset smířit s tím, že některé věci už ani nezkompletuji, protože pořád je toho dost, co bych rád měl a na vše prostě finance nemám. Wizardry budou asi můj poslední maximální výkon.

A jaký máš Richmonde na Darklands názor? Já jsem pak koukal na RPGHry, kde máš krátkou poznámku ke hře, ale pak už nic dalšího. Mě to tenkrát zaujalo, ale pak se to dostalo tím gameplayem poněkud mimo můj hledáček a na hru jsem na dlouho zapomněl. Ostatně jako tomu bylo i u jiných her, které jsem pak v podstatě smetl ze stolu. Nedělám si iluze, že některé z těch her, které mě něčím nadchly a pak jsem si je dodatečně koupil, že je taky dohraji.

Dneska jsem třeba čirou náhodou s tím ShadowCasterem narazil na hru Hexx: Heressy of the Wizard a takhle bych do toho mohl klidně zabředávat dál a dál :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #567 kdy: Březen 14, 2018, 21:30:16 »

S Darklands moc sloužit nemohu. Tenkrát jsem hru zkoušel, chvíli hrál a je to opravdu hodně tvrdá hra, ale mně osobně se hrozně líbi ten setting do německého středověku. Všimnul jsem si té mé poznámky na rpghry.cz :) To už je let! Psal jsem o tom Brazilci (nebyl to náhodou Felippe?) hrál tu hru v kuse skoro 10 let. Což zní pěkně, ale bojím se, že to už pro mě moc není. Možná i proto jsem vlastně dosud hru nekoupil na gogu.
IP zaznamenána

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #568 kdy: Březen 14, 2018, 21:37:44 »

A ještě bych doporučil do hledáčku jednu hru. Vydal jí Broderbund (vydavatel prvních dvou Princů z Persie) a jmenuje Dark Heart of Uukrul. Krabice s touhle hrou se skoro vždy vyšplhá do šílených částek. A asi po zásluze. Je to opravdu propracovaný dungeon s trochu zjednodušenou grafikou (ovšem pěknou), která hodně dbá na puzzly a hádanky. Takový crpgaddict z ní byl hodě unešený a v jeho hodnocení hra dost jasně porazila i Dungeon Master (já vím, DM byl "poražen" i jinými hrami, ale to nebyly klasické dungeony, které trpí tím jeho gimletem). Uukrul nemám, chci mít a vím ,že nikdy mít legálně nebudu. Hru jsem před hodně lety někde na abandonware (asi Underdogs) získal a zkoušel metodou pokus-omyl a skutečně to ve mně zanechalo hluboký dojem. Hodně to chválil i mistr Runetek na dungeony.rpghry.cz :)
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #569 kdy: Březen 14, 2018, 21:40:03 »

A doprava se také hodně zvedla, nechápu proč. A máš pravdu, že kolikrát je u evropského prodejce doprava za 700+ kč.

Na Ebay sa stalo módou že predajca na oko zníži cenu itemu, ale zároveň zvýši cenu poštovného. Dokonca sa mi stalo že cena poštovného bola až niekoľko krát väčšia. Ak tomu ešte pripočítam clo (USA), oplatí sa to kúpiť len výnimočne. A to ako počítajú clo je tiež neskutočná zlodejina.
IP zaznamenána
Strana: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 82