Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 11:55:26
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: Might and Magic - sólo rytíř  (Přečteno 12161 krát)

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Might and Magic - sólo rytíř
« Odpověď #15 kdy: Únor 13, 2019, 09:28:26 »

Tak já zkoušel sedmičku za čtyři gobliny rytíře a byla to silná parta, ale pak mě to přestalo bavit. Nějak mi chyběla ta univerzálnost, kterou jinak ve všech hrách preferuju. Největším problémem byly překvapivě slizy, které nejdou zranit obyčejnou zbraní. Teď mě teda láká to znovu rozjet za čtyři rytíře, ale asi bych u toho dlouho nevydržel.

A házet peníze do studny? To jsem ani nevěděl, že to jde.. Teda viděl jsem to až v Lords of Xulima..
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Might and Magic - sólo rytíř
« Odpověď #16 kdy: Únor 13, 2019, 09:32:47 »

No, tak za 4 rytíře by mě to taky nebavilo. Ale sólo s rytířem již vyžaduje určitý plán a řešit určité problémy, které s partou nemáš. V tom je jako kouzlo té hry za sólo postavu.

V MM6 je studna v Kriegspire, do které se dají dávat prachy a ona ti dá expy. Ono to teda nebylo potřeba, protože sólo postava těch expů získává mnohem víc, než při hře za 4 postavy a v určité fázi na tom už stejně nezáleželo, jakou úroveň mám. Ale nosit sebou tolik peněz, se mi nechtělo :).
IP zaznamenána

rengo

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 138
Re:Might and Magic - sólo rytíř
« Odpověď #17 kdy: Únor 13, 2019, 09:58:39 »

Ivan: Běhat se třema hrobečkama trochu divný je. Nicméně jde spíš o challenge. Já si to chtěl už dlouho zkusit. Myslel jsem, že je to nereálné. Až když se objevil Milhaus a ještě někdo na YT, že to dohráli tak jsem se k tomu odhodlal. S penězma problém není vůbec. Věci jsem prodával jen chvíli ze začátku. Teď se jenom podívám a nechám v truhle. On rytíř moc neutratí. Pár mistrů a věci spíš najdeš než koupíš. Nejdražší jsou stejně kouzla a ty nekupuju :D Lučištník by asi byla dobrá volba :) Za druida by byl ten začátek peklo a pak třeba taková Gharikova kovárna nebo Chram Baa v Kriegspere taky.

Milhaus: Musim ty lektvary asi začít používat a taky víc chodit do chrámu. Problém je že základních lektvarů není dostatek. Respektive nevybírám dostatečně pečlivě kořínky :D

Elemir: https://www.svetmightandmagic.cz/mmvi/mmvi_mapy.php?mapa=dungeon21 s inteligencí 37 jsem neprošel. Takže ta hranice bude asi o trochu výše :)

Pro všechny: 4 inventáře jsou fajn, štve mě ale že identifikace a míchání můžu dělat jenom v tom hlavním. To je dost otravné

IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Might and Magic - sólo rytíř
« Odpověď #18 kdy: Únor 13, 2019, 10:28:24 »

No u lektavrů jsem si trošku zapodváděl a využíval k tomu tu truhli v tajném dungeonu v dračích píscích. Přece jen, tam jich je neomezeno, i když platíš za ně tuším taky peníze. Ale já je teda pak chlastal už ve velkým a bez nich by to trvalo ještě mnohem déle. Ono by to asi šlo i bez nich.
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Might and Magic - sólo rytíř
« Odpověď #19 kdy: Únor 13, 2019, 10:38:07 »

Milhaus: Jak jako nechtělo?:-D Peníze přece nic neváží a místo v inventáři taky nezabírají. Není to třeba jak v Diablu 1, kde se Ti do jednoho políčka v inventáři vešlo jen 5.000 zlaťáků, takže tam mělo smysl je utrácet, aby Ti nezabíraly místo v inventáři. Diablo 1 nemělo truhlu, do které by to šlo uložit, abys to nemusel tahat s sebou a nepřišel o to.

Rengo: naprosto souhlasím. Dovednosti identifikace potvor, identifikace věcí, opravování a obchodování by se měly ve vztahu k inventáři vztahovat na celou partu. To přendávání mezi postavama (zvlášť s plnýma inventářema) je ultraotravný.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Might and Magic - sólo rytíř
« Odpověď #20 kdy: Únor 13, 2019, 10:43:42 »

Elemir: https://www.svetmightandmagic.cz/mmvi/mmvi_mapy.php?mapa=dungeon21 s inteligencí 37 jsem neprošel. Takže ta hranice bude asi o trochu výše :)

To by musel vyzkoušet někdo bez GrayFace patche, protože ten občas podobné věci upravuje. Některé věci při opakovaném hraní probíhaly jinak, takže ono v tom může být více věcí.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Might and Magic - sólo rytíř
« Odpověď #21 kdy: Únor 13, 2019, 10:54:33 »

Milhaus: Jak jako nechtělo?:-D Peníze přece nic neváží a místo v inventáři taky nezabírají. Není to třeba jak v Diablu 1, kde se Ti do jednoho políčka v inventáři vešlo jen 5.000 zlaťáků, takže tam mělo smysl je utrácet, aby Ti nezabíraly místo v inventáři. Diablo 1 nemělo truhlu, do které by to šlo uložit, abys to nemusel tahat s sebou a nepřišel o to.

No prostě se mi nechtělo chodit s 4-5 milionama a měl jsem z toho divenj pocit. Kdybych to neutrácel, na konci bych měl asi 10 milionů. Ono na tom nezáleželo, protože jediné, za co jsem mohl utratit peníze, byl výcvik u trenéra. Na druhou stranu nevzít ty věci a neprodat je, bych nedokázal. A ono se taky teda berou sami, když třeba člověk vybírá mrtvoly z draků a podobné havěti, tak to pak ta peněženka bobtná a botná, no.
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Might and Magic - sólo rytíř
« Odpověď #22 kdy: Únor 13, 2019, 12:27:16 »

Divnej pocit.:-D

Ve světě MM Tě přece nikdo nepřepadne a neokrade.:-D Jedině pan Malwick Ti mohl vybrat účet v bance, ale na druhou stranu ani nebyl důvod si do banky vůbec něco dávat..
IP zaznamenána

rengo

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 138
Re:Might and Magic - sólo rytíř
« Odpověď #23 kdy: Únor 13, 2019, 12:37:00 »

Ivan: no ono, když tě někdo zabije, tak přijdeš o vše co nemáš v bance. Zřejmě autoři nepočítali, že hráči budou dost využívat save/load v případě smrti.

Milhaus: to já toho například u vojevůdce v pevnosti daleko víc zahodil než si vzal. Po světě si chodím s 300k na trénink :) V obchodě jsem byl naposledy snad někdy na 15 lvlu :D i tak mám inventář plný svitků, zbraní, hůlek, prstenů a zbroje na zvláštní příležitost. Měl bych udělat velkou selekci :D
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Might and Magic - sólo rytíř
« Odpověď #24 kdy: Únor 13, 2019, 13:44:28 »

Když já na to neměl sílu, to nebrat. A přebírat v inventáři ty krámy a vyhazovat je se mi nechtělo, tak jsem to prodával. Teda většinou (já už si taky nepamatuji, co jsem dělal). Jen vím, že těch peněz bylo hodně a byly k ničemu. Tak jsem ze studny nejspíše udělal zlatej důl a zasypal jí zlatem. Jestli ten poklad, co jsem tam naházel, někdy někdo najde, tak bude asi dost pracháč, no :). Odhadem tak ty 4 milionky by tam být mohly :D.
IP zaznamenána

Lord Owl

  • Host
Re:Might and Magic - sólo rytíř
« Odpověď #25 kdy: Únor 14, 2019, 09:58:05 »

Jak vás tady tak čtu, tak by to chtělo nějaký "kačerdonald" mód do MM, kde by byla special prize truhlice, kde když nastřádáš finální megaobnos, tak si budeš moci koupit třeba .... velkej steak a pěknou holku...
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Might and Magic - sólo rytíř
« Odpověď #26 kdy: Únor 14, 2019, 10:31:46 »

Když správná hospodyňka pro rezavej meč přes minotaura skočí, no.
IP zaznamenána

rengo

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 138
Re:Might and Magic - sólo rytíř
« Odpověď #27 kdy: Únor 14, 2019, 13:25:36 »

Tak krystaly z Krigspere i z Postevníkova ostrova už mám. Na ostrově mi dost ulehčili závěr, když všichni popadali do lávy :D
Teď jsem za vstupní bránou do Alamosu, tak uvídime. Bude to asi řežba, ale měl bych to dát. Darkmoor ale nevím jak udělám :D
Jsem na 79 levelu. Což je o dost níž oproti ostatním co to dohráli. Sice mě čeká ještě pár dungeonů, ale pochybuju že se dostanu přes 120. Tenhle velkej rozdíl mě dost překvapuje. Jo sice nevyčistím vše. Ale nedá se říct,že bych to nějak probíhal.
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Might and Magic - sólo rytíř
« Odpověď #28 kdy: Únor 15, 2019, 01:10:43 »

Dračí písky jsi procházel? Já ani nevím, na jaké úrovni jsem v té fázi, v které jsi byl. Přišlo mi, že tak cca kolem té 80 úrovně už na tom moc nezáleželo, ale já byl asi na hodně vysoké.
IP zaznamenána

rengo

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 138
Re:Might and Magic - sólo rytíř
« Odpověď #29 kdy: Únor 17, 2019, 13:35:17 »

Nn, z venkovních map jsem z těch těžších map prošel pouze Kriegspere. Draka bych dal sólo max dva najednou :/
IP zaznamenána