Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

• Srpen 06, 2020, 15:56:17
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: (Elemir) - Realms of Arkania: Blade of Destiny  (Přečteno 9822 krát)

petstr

• Host
Re:(Elemir) - Realms of Arkania: Blade of Destiny
« Odpověď #60 kdy: Leden 21, 2017, 20:50:43 »

Zdravím, chystám se rozjet tuto hru a zatím zkouším vytvářet postavy. Chtěl bych se zeptat na dovednost taktika. Zda má nějakou významnější roli? Dle manuálu se mají postavy v boji taktičtěji rozhodovat a pohybovat, ale mám pochybnosti o tom jak to může fungovat, když přece veškeré pohyby a akce v boji kontroluji já.
IP zaznamenána

Elemir

• Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
« Odpověď #61 kdy: Leden 22, 2017, 11:55:00 »

Ahoj, začnu trochu ze široka. Série Relams of Arkania je z určitého pohledu simulace pravidel DSA, takže v té hře je komplet vše, byť reálně využiješ jen zlomek. Dost záleží i na tom, jestli chceš hrát jen tenhle jeden díl, nebo postavy importovat i do dílů dalších. Při prvním levelup navíc zjistíš, že navyšování dovedností není zas taková legrace.

Já osobně jsem Taktiku cvičil u válečnických charakterů, ale poměrně brzy se mezi sebou začali lišit výší, do jaké se mi jí podařilo vytáhnout (jediný bojovník-warrior se dotahoval na maximum). Přitom v boji mezi jednotlivými válečníky zas takový rozdíl nebyl. Možná to hraje vyšší roli v případě, kdy zvolíš automatický boj. Každopádně u RoA platí, že řadu těhle jakoby doplňkových dovedností stačí jen vytáhnout nad 0, max. do úrovně 9-10, což je zrovna u Taktiky docela snadné, protože máš 3 pokusy na levelup. Ono to spíš vyjde z toho, že u válečníků není moc co dalšího cvičit, takže nepotřebuješ ani šetřit body.
IP zaznamenána
This is the end ...

petstr

• Host
« Odpověď #62 kdy: Leden 22, 2017, 20:22:34 »

Díky.
RoA plánuji odehrát všechny 3 díly, ale nejspíš si na každý díl vytvořím novou sestavu. To je totiž to, co mě na těhle hrách baví nejvíc.
IP zaznamenána

Richmond

• Zasloužilý člen
« Odpověď #63 kdy: Únor 08, 2020, 10:04:59 »

Tak jsem konečně dokoukal (samozřejmě ne naráz) celé 5,5 hodinové video k ROA1. A musím Elemire smeknout klobouk, informacemi nabité video, poučné, zajímavé, přesně tak, jak si to představuju. Přeskočil jsem akorát tu pasáž s Hyggelikkovou hrobkou, tam jsem se bál, že už bude moc vyzrazeno (sám jsi na to upozorňoval). Hodně mi to dalo, protože se na celou trilogii chystám, teĎ jsem o dost chytřejší :)
IP zaznamenána

Elemir

• Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
« Odpověď #64 kdy: Únor 10, 2020, 06:40:05 »

Díky :) Jj, ta poslední část videa je čistý spoiler, kde přímo ukazuju možné způsoby řešení hádanek. To už je opravdu spíš pro někoho, kdo to má odehrané, nebo pro někoho, kdo by to chtěl jen vidět. Má to samozřejmě i určitou spojitost s předchozí částí videa, ale to už by byl taky spoiler :D

Pokud by to někoho opravdu zajímalo:

Spoiler: ukázat
Jde o vývoj postav, specielně o učení kouzel, kdy se ke konci hry ukáže síla dobře vycvičeného mága - nejde přitom o sílu bojovou, ale o zvládnutí nebojových dovedností/kouzel, třeba kouzla teleportace, které umí elegantně vyřešit dva celkem tuhé zákysy.

Škoda jen, že jsem si nedával pozor při záloze savů, zrovna v Blade of Destiny je více zajímavých míst, která by bylo dobré ukázat. Celkem jsem se snažil, aby to bylo pokud možno informačně co nejobsáhlejší, protože ne vše v manuálu je jasné, nebo je v něm dostatečně vysvětleno.
IP zaznamenána
This is the end ...
Strana: 1 ... 3 4 [5]