Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 29, 2024, 07:31:41
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 70

Autor Téma: Dohrál jsem, hraji a chci dohrát  (Přečteno 92325 krát)

jvempire

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #660 kdy: Březen 29, 2020, 13:41:50 »

2 Ringo: no vlastně nic. Vyvolá to Golema ve výklenku za rohem, možná by to šlo využít i opakovaně na získání trochy XP, ale nezkoušel jsem.

Teď zrovna obdivuji, jaký pokrok Westwoodi udělali za tak krátkou dobu ve druhém díle.
IP zaznamenána

Ringo

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 274
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #661 kdy: Březen 29, 2020, 23:42:15 »

jvempire: aha, tak možná jsem to splnil, ani jsem to nevěděl :-)

Druhý díl je krásný, ale velmi těží graficky z toho prvního, hlavně z levelu 10 a 11.

První díl pro mě asi bude vždy ten první, který založil určitý typ atmosféry. Druhý díl šel kupředu v promyšleností levelů. Co v něm totálně skomírá je ale vývoj postavy. V prvním díle jsi poznal, že šly postav kupředu a hru jsi končil na nějakém 8 - 9 levelu. Pokud sis postavy přetáhl z prvního do druhého, tak se levelově daleko už moc neposuneš.

Jinak už bych měl po tom deníkování a recenzování 1 a 2 dílu z loňska splnit ten rest a udělat deník na díl třetí, nainstalovaný jej už mám 2 měsíce, nějakou dobu mám už sepsaný úvod do deníku, jen to rozehrát :-) Bude to fuška, protože jej budu i mapovat, takže to bude počítám tak 2 - 3 měsíční práce.
IP zaznamenána

LogiG

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #662 kdy: Duben 05, 2020, 17:41:29 »

Tak jsem nedávno dohrál Gothic ;D musím říct, že jsem si to docela užil.
IP zaznamenána

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #663 kdy: Duben 05, 2020, 19:39:26 »

Asi se mi budete smát, ale Gothic jsem pořád nehrál, ani jeden :( NE že bych nechtěl ho zkusit, jen se na něj prostě nikdy nedostalo.

LogiG: A budeš pokračovat v dalších dílech?
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #664 kdy: Duben 05, 2020, 20:02:00 »

Nebudeme, však se jednou ke Gothicu dopracuješ :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Ringo

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 274
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #665 kdy: Duben 06, 2020, 07:49:36 »

Já jsem Gothicu kdysi šanci dát chtěl, jak vyšel první díl, tak jsem to zkusil, ale ty souboje mi přišly strašné, pro mě nestíhatelná rubanice, takže jsem to shledal jako hry, které nejsou pro mě. Ale paradoxně jsem si o Gothic hrách rád četl a prohlížel si obrázky. Asi nejvíce mě lákala trojka a Risen 2.

Dnes, i pří vší snaze uvažovat o tom, že bych se do toho někdy zkusil vlomit a překonat tu akčnost, to spíše zamítám, nechci do portfolia her, které mám v plánu hrát, přidávat další rozsáhlou sérii.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #666 kdy: Duben 06, 2020, 15:20:54 »

Gothic je trošku o zvyk. Kdybys to chtěl Ringo náhodou ještě jednou zkusit, tak spíš zkus dvojku. U jedničky je to jednak zprvu to sekání a k tomu ještě ovládání. Po pár levelech a s lepší výbavou se to ovšem změní. Gothic má v tomhle strašnou výhodu, že když ti něco nejde, tak si počkáš na lepší věci a ono se to rázem zlomí (plníš jednodušší úkoly v táborech, ve městě apod.). Výjimkou v boji je trojka, kde si nejlépe vede lukostřelba a magie, což je po čase taky v pohodě, ale pokud chceš opravdu ten pravý Gothic feeling, tak jednoznačně jednička nebo dvojka.
IP zaznamenána
This is the end ...

Ringo

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 274
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #667 kdy: Duben 06, 2020, 18:49:37 »

2 Elemir: Gothic mě lákal vždy mnohem více než Morrowind, Oblivion, Skyrim, škoda toho klacku pod nohy u souboje. Já jsem nedal ani ten první ve hře s těma goblinama, otáčeli se kolem mě tak rychle, že jsem se k nim nestíhal natočit čelem a odinstaloval jsem to jako neskutečnou blbost. :-) Ale obrázky ze všech Gothic her mě vždycky strašně lákaly, abych si to zahrál a pořád v podvědomí mám, že jsou to vzácné kusy, které míjím, mnohem vzácnější než všechny infinity hry a jejich následovníci typu Dragon Age a pod. Kdybych do toho šel, tak já sice nejsem kompletista herní, že bych musel splnit každý quest, ale jsem kompletista sériový, takže určitě od prvního dílu a chronologicky :-)
IP zaznamenána

Chidlink

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 64
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #668 kdy: Duben 17, 2020, 23:05:37 »

Na ten soubojový systém je třeba si zvyknout a není to hned. Ale jakmile pochopíš bude to v pohodě. Jo no nepřátelé se kolem postavy točí a hledají slabé místo :)
IP zaznamenána

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #669 kdy: Květen 09, 2020, 17:29:40 »

Dohrány v poslední době 2 hry:
Wizardry IV (můj životní výkon)
Space Quest : Son of Xenon - 2 týdny stará adventura, prequel k sérii Space Quest (dík za tip jvempire), opravdu jednohubka na odpoledne
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #670 kdy: Květen 09, 2020, 18:15:54 »

Vidíš, tak to Ti hned můžu k dokončení Wiz IV pogratulovat :D Byl jsem zvědav, jak daleko jsi od konce, podle deníčku to vypadalo docela neurčitě a do návodu jsem se podívat nechtěl.
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #671 kdy: Květen 09, 2020, 18:25:09 »

Já chtěl na chatě dopsat deníček, ale zapomněl jsem si flasku s mapou i típnutýma obrázkama. Takže až v neděli to snad dopíšu.
IP zaznamenána

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #672 kdy: Květen 17, 2020, 12:54:24 »

Tak nakonec jsem si řekl, že zkusím zas nějaké novoější rpg a nainstaloval Pillars of Eternity. Vytáhl manuál i guide v parádním provedení z mé krabice a po víkendovém studiu pravidel, tříd a povolání jsem zvolil Monka, člověka ze savan, bývalého otroka. Zatím vše baví, dal jsem obrížnost Hard a zapnul Expert mód. Snad to půjde...Je znát ten upgrade počítače, jakkoliv byl jen dílčí!
IP zaznamenána

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #673 kdy: Květen 18, 2020, 20:22:45 »

Hm tak jsem dohrál Lamplight City, docela novou adventuru (2018). Vizuál krásný, ale hra bez inventáře, nicméně mi to nevadilo, protože vyšetřování vražd bylo zábavný i bez toho. Občas blbá odpověď znamenala konec případu, ale i tak za mě slušných skoro 8/10. Překvapivě už třetí dohraná adventura za posledních pár týdnů :)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Dohrál jsem, hraji a chci dohrát
« Odpověď #674 kdy: Květen 19, 2020, 15:24:15 »

Richmond: A já myslel, že jsi se už naplno ponořil do PoE :D

Já se pro změnu objevil v Praze na školení, s čímž jsem spřáhnul snahu o rozehrátí jedné nejmenované hry, ale únava z dopravy a samotného školení výrazně převážila, takže příprava padla až na dnešek. Deník budu vést neveřejně a zpřístupním ho až na konci - proto ani nebudu zmiňovat, o co jde ;) Ostatně si nejsem příliš jist, jestli tahle verze nebude mít zrovna nějaký zádrhel, tak ať v tom potom není maglajs hned od začátku.
IP zaznamenána
This is the end ...
Strana: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 70