Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Květen 20, 2024, 21:44:05
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: [1] 2 3 ... 6

Autor Téma: MM X Legacy v roce 2021  (Přečteno 14454 krát)

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 652
MM X Legacy v roce 2021
« kdy: Červen 30, 2021, 07:59:29 »

Vím, že se to řešilo v knize návštěv, ale radši pro přehlednost / lepší dohledatelnost..

Zkoušel jsem googlovat, jak hru i s DLC hrát v dnešní době, kdy zrušili online podporu, případně vyhledat nějakej crack, ale nenašel jsem nic aktuálního, co by teď reagovalo na nově vzniklou situaci.

Jaké jsou tedy dnes možnosti (klidně i ty kostrbaté), jak hru a hlavně to DLC spustit tak nějak bez omezení?
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7338
Re:MM X Legacy v roce 2021
« Odpověď #1 kdy: Červen 30, 2021, 08:51:26 »

Reakce od Ubi-Milky na Steamu z 28.06.2021:

Hello everyone thank you for your posts.

The server for Might and Magic X - Legacy was shut down on the 1st June.

We are aware that this will prevent you from accessing any unlockable extra content that was available with the game originally. Please see our forum post for a description of ULC content - https://forums.ubisoft.com/showthread.php/1241617-Online-Services-Update-Forums

We are also now aware you are unable to progress past Act 1 of the game, because of an activation needed. We are busy investigating a possible solution and will do our best to update you when we hear back from the Might and Magic team, thank you.

-Ubisoft Support


Třeba se dočkáš ;) Ovšem Might and Magic team byl rozpuštěn už před dvěma lety :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 652
Re:MM X Legacy v roce 2021
« Odpověď #2 kdy: Červen 30, 2021, 13:49:08 »

No právě, to je nějaká odpověď, aby zaplácli ty dotazy. ;D Jinak jsem nainstaloval origo verzi a koukám, že mám ještě čtyři sejvy hned na začátku hry za čtyři různé party, tak můžu mezitím všechny dovést ke konci 1. aktu.:-D Ještě že jsem to udělal a mám tak v klidu všechny bonusové ingame předměty (i když musím říct, že tu Hromomecovu helmu jsem tam nějak naimportovat).

Ale šlo mi klidně i o nějaký ten neoficiální postup, o čem jsi psal, že na zahraničních fórech něco vymysleli. Přepsat něco v registrech, udělat něco ve hře a tak. Však víš, jak to myslím..
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 828
Re:MM X Legacy v roce 2021
« Odpověď #3 kdy: Červenec 02, 2021, 20:06:15 »

Mám deluxe verziu. Nedávno som preinštaloval W10. Teraz som cez "Ubisoft Connect" stiahol hru a po spustení sa mi zobrazili aj posledné save. Hra zatiaľ beží.
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 652
Re:MM X Legacy v roce 2021
« Odpověď #4 kdy: Červenec 02, 2021, 20:23:40 »

Rovněž to asi vyzkouším. Zjistil jsem, že mám sejvy dokonce před hradem. Takže asi jen proběhnu hrad a zabiju / nechám jít banditu a pak by měl být konec 1. aktu..

Tak uvidíme..
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7338
Re:MM X Legacy v roce 2021
« Odpověď #5 kdy: Červenec 03, 2021, 19:57:08 »

No, jak rád se mýlím :/ ... Ubisoft stáhl Legacy ze Steamu.

Poznámka: Produkt Might & Magic X - Legacy byl na žádost vydavatele stažen z obchodu služby Steam.

A jak to tak vypadá, tak jí stáhl z prodeje i z Uplay.
« Poslední změna: Červenec 03, 2021, 20:15:13 od Elemir »
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 828
Re:MM X Legacy v roce 2021
« Odpověď #6 kdy: Červenec 04, 2021, 10:38:19 »

Tiež som si to všimol. Samotný Ubisoft ponúka už len The Might and Magic Collection kde je aj MMX.
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 652
Re:MM X Legacy v roce 2021
« Odpověď #7 kdy: Červenec 07, 2021, 02:53:35 »

Tak se ozývám po delší odmlce (byl jsem na Moravě skrz pomoc po tom tornádu, takže tam moc prostor to řešit / hrát nebyl) a jsem rád, že se to tady někam posunulo.

Já jsem zatím se svojí partou došel na konec aktu I (i když teda původní sejv nebyl po majáku, ale před majákem, takže jsem vlastně musel splnit maják, doupě zlodějů a samotný Portmeyron), akt I se dokončil, ale dál mě to nepustí. Možnost odletět do kovárny živlů je zašedlá. Při spuštění nové hry nemám v inventáři bonusové relikvie vůbec žádné. V té souvislosti mě napadá, že teda kromě postupu do aktu II z aktu I, postupu do DLC Sokol a jednorožec a předmětů z Ubisoft klienta se ve hře tím pádem hráč oficiálně nedostane ani k dalším bonusům z toho shopu. Myslím ten bonusový dungeon mňoukání a ta kouzelnice (džinka) jako bonusové NPC do party. Kdo ví, jestli tohle vyřeší i ten zmíněný crack.

Jinak co se týče sejvu / nové hry, tak já podporu sejvů absolutně vyžaduju, mám rozjetých pár her s navolenýma partama a nové už rozehrávat nebudu. Jestli budu muset sejv přejmenovat tak, aby neobsahoval diakritiku, to mi nevadí..

Já to hrál zatím ofiko přes Uplay v poslední verzi 1.5-16336. V souvislosti s tím crackem mě napadá, jestli by nebylo nejlepší to hrát právě ofiko přes Uplay a tu crackovanou verzi použít jen pro ty případy, kdy dochází ke kolizi právě s tím online systémem. Tzn. jen se přesunout do aktu II, ze základní hry do DLC nebo zahájit novou hru kvůli relikviím, pak to sejvnout a vrátit se k původní verzi hry. Podle mě by to pak mělo normálně podporovat třeba i postup achievementů. I když už mi po dvou dohrání vlastně chybijou jen dva.

I když jak bude fungovat ten dungeon mňoukání, to je pro mě záhada..

Za doplnění stránek právě o sekci MM X jsem vážně rád. Kdybych měl FB, dal bych Ti, Elemire, velkej lajk.:-)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7338
Re:MM X Legacy v roce 2021
« Odpověď #8 kdy: Červenec 07, 2021, 08:11:04 »

Já jsem zatím se svojí partou došel na konec aktu I (i když teda původní sejv nebyl po majáku, ale před majákem, takže jsem vlastně musel splnit maják, doupě zlodějů a samotný Portmeyron), akt I se dokončil, ale dál mě to nepustí. Možnost odletět do kovárny živlů je zašedlá. Při spuštění nové hry nemám v inventáři bonusové relikvie vůbec žádné. V té souvislosti mě napadá, že teda kromě postupu do aktu II z aktu I, postupu do DLC Sokol a jednorožec a předmětů z Ubisoft klienta se ve hře tím pádem hráč oficiálně nedostane ani k dalším bonusům z toho shopu. Myslím ten bonusový dungeon mňoukání a ta kouzelnice (džinka) jako bonusové NPC do party. Kdo ví, jestli tohle vyřeší i ten zmíněný crack.

Pravděpodobně to řeší, protože on nahrazuje patřičné odpovědi ze serveru. Vše, co potřebuješ, totiž už stažené máš, ten server jen odesílal pokyny, kdy a za jakých podmínek se co zaktivní. Popř. možná něco lehce modifikoval za chodu a to je pak uloženo v savech.

Já chci právě otestovat, že by v krajním případě postačilo využít jen ten patch, přičemž hru si normálně stáhneš z Uplay. Pro mě osobně je ale problém v tom, že ten patch obchází Uplay kompletně, což rozhodně nelze považovat za "šedou zónu".

Jinak co se týče sejvu / nové hry, tak já podporu sejvů absolutně vyžaduju, mám rozjetých pár her s navolenýma partama a nové už rozehrávat nebudu. Jestli budu muset sejv přejmenovat tak, aby neobsahoval diakritiku, to mi nevadí..

Tak jednoduché to zase není ;)

Já to hrál zatím ofiko přes Uplay v poslední verzi 1.5-16336. V souvislosti s tím crackem mě napadá, jestli by nebylo nejlepší to hrát právě ofiko přes Uplay a tu crackovanou verzi použít jen pro ty případy, kdy dochází ke kolizi právě s tím online systémem. Tzn. jen se přesunout do aktu II, ze základní hry do DLC nebo zahájit novou hru kvůli relikviím, pak to sejvnout a vrátit se k původní verzi hry. Podle mě by to pak mělo normálně podporovat třeba i postup achievementů. I když už mi po dvou dohrání vlastně chybijou jen dva.

Nebylo, proč bys hrál dvě verze a mezi nima si ještě nuceně hrál s konverzí savů? Ty servery jsou vypnuté, na achievementy jednou pro vždy zapomeň :D

Pro vlastníky originálu se tu rýsuje ještě jedna možnost, která jen odstraní nutnost aktivace obsahu ze strany serveru, ověření vlastníka hry apod. přitom funguje dále, takže je to o něco čistější postup, viz Might And Magic X Legacy - manual code fix to gain back access to Act 2, DLC and Uplay rewards. Odpadnou tím i hrátky se savy. Neřeší to ovšem situaci pro ty, co už nemají šanci si hru zakoupit, ti holt budou muset zůstat u nelegálních verzí.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7338
Re:MM X Legacy v roce 2021
« Odpověď #9 kdy: Červenec 07, 2021, 08:24:53 »

Jenom ještě jedna věc, kterou jsem zmiňoval už v Knize návštěv, ale holt to tam zapadlo ;) Ubisoft razí politiku Uplay Connect (původně Uplay), takže je nepravděpodobné, že by to provázání z MMX odstranil. Jak ukazuje poslední odstaveček předchozího příspěvku, náprava možná je a není to vlastně ani nic komplikovaného a hra může i nadále běžet pod Uplay, přesto Ubisoft ani po měsíci nehnul prstem, aby s tím sám něco udělal. Na druhou stranu ani nijak aktivně nezakročil vůči komunitě, která se snaží najít řešení, za což můžeme být rádi.
IP zaznamenána
This is the end ...

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 652
Re:MM X Legacy v roce 2021
« Odpověď #10 kdy: Červenec 07, 2021, 09:33:07 »

Díky za odkaz, hru mám přes Uplay, tak to řešit nebudu, když nějak půjde spustit ta oficiální. Na odkaz na Reddit se podívám, až bude čas.

Snad teda nevymažou hru z knihovny Uplay ani hráčům, co už ji tam mají, když už nejde koupit.

A nesmějte se, před pár lety to udělali i se strategií R.U.S.E., kterou stáhli z prodeje a najednou mi zmizla i z knihovny. A to jsem měl taky hru fyzicky v krabičce s aktivačními klíčem na Uplay.

A co se týče toho, že Ubisoft nechává komunitu na pokoji.. Prostě to vypadá, že mu to je fakt úplně jedno. Ať si říká, co chce..
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 828
Re:MM X Legacy v roce 2021
« Odpověď #11 kdy: Červenec 07, 2021, 09:42:56 »

Při spuštění nové hry nemám v inventáři bonusové relikvie vůbec žádné.

To je najmenší problém. Stačí použiť mod ;)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7338
Re:MM X Legacy v roce 2021
« Odpověď #12 kdy: Červenec 07, 2021, 10:07:58 »

Ubisoft samozřejmě může MMX definitivně stáhnout, někdo o tom dokonce psal, že je to přímo součást EULA. I v takovém případě zůstanou stále dvě varianty - kdo bude mít staženo, ten si pojede ze svých záloh a použije jen patch, kdo ne, tak holt pojede rovnou na pirátské verzi. Proto se snažím otestovat co nejvíce alternativ, protože postup (patch) od Hexasonica by v případě stažení hry z Uplay postrádal význam.
IP zaznamenána
This is the end ...

Ali

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
Re:MM X Legacy v roce 2021
« Odpověď #13 kdy: Červenec 07, 2021, 17:37:49 »

Já zatím testuju čerstvou instalaci Uplay verze editací xml. V prvním testu jsem skončila v Karthalu u Falagara. Odchodem z domu se aktivoval quest "Nepohodlní svědci". Jen mě zajímalo, jestli to původní soubor nějak ovlivní, ale zdá se, že si to hra pamatuje.

Ve druhém testu mám zatím prozkoumaný Seahaven s okolím a chystám se za Kilburnem. Zatím mám jen upraveného Leva, což jsem měla i v předchozích rozehrávkách, protože vydaný patch mi hru neopravil.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7338
Re:MM X Legacy v roce 2021
« Odpověď #14 kdy: Červenec 07, 2021, 19:25:41 »

Čistou instalaci mám taky, abych mohl sledovat případné změny. Už u té pirátské verze se to tvářilo, že změny probíhají jen v paměti a hra si pak zapíše výsledek do save. Problém jsou ty triggery. Nepohodlní svědci mi nenaběhli a našel jsem akorát návod, kde někdo ten úkol napsal na NPC s jiným úkolem, což mi přišlo takové krkolomné. V neupravené hře se mi finále jinak zacyklilo. Budu muset počkat, než tam dojdu v této instalaci.
IP zaznamenána
This is the end ...
Strana: [1] 2 3 ... 6