Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 29, 2024, 08:38:11
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: Rengo - Might & Magic: Book one - Secret of the Inner Sanctum  (Přečteno 2506 krát)

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Rengo - Might & Magic: Book one - Secret of the Inner Sanctum
« Odpověď #15 kdy: Listopad 15, 2022, 17:36:23 »

Ty fontány...fakt nic nedělají? Porovnal jsi statistiky? Měl jsi předtím nějakou postavu zraněnou? Já už si to samozřejmě nepamatuju, ale divil bych se, kdyby tam byly "jen tak".
Jinak máš to pečlivě vedené, držím palce, ať zápal vydrží co nejdéle!
IP zaznamenána

rengo

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 138
Re:Rengo - Might & Magic: Book one - Secret of the Inner Sanctum
« Odpověď #16 kdy: Listopad 15, 2022, 18:02:14 »

Díky :) Zatím mě to baví, tak snad to vydrží. V pátek jdu už zas do práce a pak to už v tejdnu bude s hraním těžký  a postup se asi zpomalí :/

Právě, že statistiky vůbec nic. Byl jsem tehdy v plné síle, takže třeba mě to mohlo uzdravit kdo ví. Jediný co pozoruju je, že když postavám všechno sundám tak mají AC 1. Na začátku hry měly 0.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Rengo - Might & Magic: Book one - Secret of the Inner Sanctum
« Odpověď #17 kdy: Listopad 15, 2022, 20:44:07 »

Fontánky určitě zvyšují statistiky (u mě to byl boost +30 dočasně), ale konkrétní volba statistiky je náhodná - mění se s každou návštěvou venkovní lokace C2.
IP zaznamenána
This is the end ...

rengo

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 138
Re:Rengo - Might & Magic: Book one - Secret of the Inner Sanctum
« Odpověď #18 kdy: Listopad 17, 2022, 18:26:13 »

Nejdříve musím upravit na správnou míru situaci kolem fontán v C2. Je to tak jak píše Elemir. napoprvé jsem se asi vyspal nebo si toho nějak nevšiml. U mě je boost +20 k nějaké statistice.

Vyrazil jsem do Dusku. Nejdříve jsem si prohlédl východní část města, která obsahovala klasické budovy s velmi drahým obchodníkem přes jídlo :) V západní části je také východ z města do sektoru E1 a vchod do podzemí. Do podzemí jsem zkusil zabrousit dvakrát a rychle jsem pochopil, že tam nemám zatím co dělat...

Ve východní části města je obrovské bludiště s celkem tuhýma soubojema. Podařilo se mi tam najít Telgorana. Za splnění úkolu jsem obdržel 2500 expů a 1500 zlatek. Telgoran mi taky řekl tajemství, že pokud chci získat poklad musím najít bratry z Portsmithu a Algary, což jsou poslední dvě města, která jsem neprošel. Dále jsem ve východní části města našel kryptu s hodně těžkými souboji. V kryptě se ale nedá odpočívat, takže jsem průzkum zatím vzdal.

Potom, co jsem vyšel z města jsem narazil na prvního draka. Bylo to krátké setkání :D Dusk je obklopen pouští, takže jsem se do Sorpigalu dopravil letecky. K vytouženému sedmému levelu(a kouzlu Neutralize posion pro klerika) mi chybělo cca 4500 expů. Původně jsem je chtěl nasbírat v sektoru D3 při lezení na stromy, na to jsem ale zatím taky bohužel nestačil. Expy jsem tedy nasbíral v podzemí Sorpigalu, kde jsem prozkoumal i teleport. Ten mě přemístil do jeskyně C2 :).

Potom co jsem si nechal půlku skupiny vytrénovat na 7. level jsem se vydal do jeskyně. Tam jsem s vypětím všech sil absolvoval všechny souboje potřebné k získání odměny od bláznivého čaroděje. Odměna byla sladká. 2000 zlata pro !každého!, léčivý lektvar a bronzový klíč.

Jako další plán bych chtěl prozkoumat teleport v Jeskyni C2 a navštívit Portsmith. Chtěl bych tam ze Sorpigalu dojít pěšky.

Najít v Dusku Telograna a předat mu svitek
Prozkoumat teleport v podzemí Sorpigalu
Zkusit vyhrát 13 soubojů v jeskyni C2
1. Prozkoumat teleport v jeskyni C2
2. Prozkoumat podzemí Erliquin
3. Vylézt na stromy v D3
4. Navštívit Portsmith
5. Navštívit Algary
6. Prozkoumat kryptu v Dusku
7. Prozkoumat podzemí Dusku



Tak u Boromira se sedmý level moc nepovedl. Super to bylo u Bilba a hlavně u Galadriel!


Jméno6.lvl7.lvl
Boromir7276
Aragorn58
Legolas357.lvl
Bilbo3846
Galadriel29/3037/35
Gandalf26/36

Vybavení:
Zlato: 17399
Gemy: 800
Boromir: Flamberge+1, Chain mail+1
Aragorn: Halberd+1, Splint mail
Legolas: Halberd+1, Great bow+1, Ring mail
Bilbo: Long sword, Crossbow+1, Large shield+1, Ring armor
Galadriel: Flail+1, Large shield+2, Chain armor
Gandalf: Staff+1, Padded armor, Defense ring

Odehraných hodin ten part: 2,5
Odehraných hodin dohromady: 17
Rekord v počtů expů za jednu bitvu: 630
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Rengo - Might & Magic: Book one - Secret of the Inner Sanctum
« Odpověď #19 kdy: Listopad 18, 2022, 06:44:08 »

Krypta v Dusku je hodně tuhá. Ty úvodní souboje jsem používal pro trénink postav, protože cesta mezi kryptou a hospodou je relativně v pohodě (je na ní jen pár soubojů). Teprve mnohem později, a na vyšším levelu, se mi podařilo kryptu projít celou. Level 7 je z pohledu průzkumu lokací přelomový, od této chvíle už to bude jen lehčí a lehčí. ;)

Jsem docela zvědavý, jak dlouho ti bude trvat posun na level 9 a jak daleko se při tom dostaneš.
IP zaznamenána
This is the end ...

rengo

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 138
Re:Rengo - Might & Magic: Book one - Secret of the Inner Sanctum
« Odpověď #20 kdy: Listopad 20, 2022, 00:01:47 »

Jo taky jsem si říkal, že by to mohlo být dobré místo na expení. Zatím nemám odehráno dostatek na další part, ale zatím mi přijde, že se budu muset dostat na level 30, abych se vypořádal s určitýma nestvurama :D
IP zaznamenána

rengo

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 138
Re:Rengo - Might & Magic: Book one - Secret of the Inner Sanctum
« Odpověď #21 kdy: Listopad 23, 2022, 22:35:54 »

Vydal jsem se do jeskyně C2 a zamířil k teleportu. To znamenalo, že jsem zapomněl vypnout past a musel začít znova  :D Napodruhé už jsem k teleportu dorazil a byl jsem přesunut do lokace B3. K mému překvapení  přímo do podzemí Portsmithu hned ke schodům vedoucí přímo do města.

Město Portsmith je jiné jak ostatní. Téměř na každé křižovatce padne mužům zdraví na polovinu. Takže to chce hodně spát, proto byl průchod města poměrně zdlouhý. Ve městě jsou téměř jenom ženy. Postupně jsem našel všechny klasické budovy a vzkaz na kterých souřadnicích najdu Zama. Ten mi sdělil, že je jediný muž ve městě a také  že má astrálního bratra Zoma. Kromě toho mi i sdělil nápovědu k pokladu C-12. Brzy se chci vydat do Algary i za Zomem, který mi snad sdělí druhou část nápovědy.

V Porsmithu je hodně soubojových polích a některá jsou dost tuhá. Vůbec jsem si například nedokázal poradit s Lesser demonama. Na jednom místě jsem v mlze také slyšel ženský hlas o tom, že jsem odhalil tajemství a začal souboj. Nicméně nedostal jsem se ani k jedné ráně a byl jsem mrtvý. Napodruhé jsem zkusil zakouzlit veškerá ochráná kouzla, ale stejně jsem se nedostal k útoku.

Porsmith jsem jinak prošel celý. Bohužel parkrát utekl větši počet zkušeností. Teď zkusím nahlédnout do podzemí a pak se pěšky dopravit do Algary. Nicméně ten vyzobrazený drak hned u Algary mě trochu děsí :D

Prozkoumat teleport v jeskyni C2
Navštívit Portsmith

1. Prozkoumat podzemí Erliquin
2. Vylézt na stromy v D3
3. Navštívit Algary
4. Prozkoumat kryptu v Dusku
5. Prozkoumat podzemí Dusku
6. Vyhrát souboj v mlze V Portsmithu
7.Prozkoumat podzemí Portsmithu


Tentokrát bez levelupu. K 7. levelu zbytku party chybí cca 5500 expů

Vybavení:
Zlato: 21391
Gemy: 938
Boromir: Flamberge+1, Chain mail+1
Aragorn: Great axe+2, Splint mail
Legolas: Halberd+1, Great bow+1, Chain mail+1
Bilbo: Long sword, Crossbow+1, Large shield+1, Ring armor
Galadriel: Flail+1, Large shield+2, Chain armor
Gandalf: Staff+1, Padded armor, Defense ring

Odehraných hodin ten part: 2
Odehraných hodin dohromady: 19
Rekord v počtů expů za jednu bitvu: 833
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Rengo - Might & Magic: Book one - Secret of the Inner Sanctum
« Odpověď #22 kdy: Listopad 24, 2022, 06:28:08 »

Skoro 20 hodin a družina ještě není komplet ani na levelu 7 ... tím si nám nevědomky zodpověděl jednu letitou otázku. :)

Už je to opravdu pár let nazpět, kdy jsme s Richmondem a dalšími diskutovali nad herními časy u MMI (vzhledem k údajům na HowLongToBeat). No a na přetřes přišel krom jiného herní čas CRPGAddicta (podezřele nízký vzhledem k tomu, co vše údajně zažil). Oba jsme svorně tvrdili, že nutný levelup pro postup ve hře nejde stihnout pod 20 hodin. StriderCZ se to tenkrát pokusil ověřit, ale test nedokončil a nikomu dalšímu se do toho nechtělo, takže díky tobě máme nyní výsledek. A to si vem, že nejsi v MMI úplný nováček, takže kdo hru nezná vůbec, tak se v tom bude zprvu ještě navíc plácat.

Základem bude nejspíše to, co jsem tvrdil už dříve, a to je to, že Chester a jiní ty časy počítají jinak (nezahrnují do nich souboje apod.). Jenomže to ve finále nic nevypovídá o skutečné délce hry.
IP zaznamenána
This is the end ...

rengo

  • Pokročilý
  • ***
  • Příspěvků: 138
Re:Rengo - Might & Magic: Book one - Secret of the Inner Sanctum
« Odpověď #23 kdy: Listopad 24, 2022, 10:11:15 »

No, pokud někdo ví kam chodit, a víceméně jen expí, tak se to možná stihnout dát. Ale pro nováčka ve hře je to podle mě nemožné. Mě určitý čas určitě zabírá kreslení map a to že mapy procházím celé. Ale minimálně to druhé bude dělat asi skoro každý nováček.
IP zaznamenána