Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 15:11:43
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15

Autor Téma: YouTube koutek  (Přečteno 26548 krát)

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:YouTube koutek
« Odpověď #90 kdy: Říjen 28, 2019, 20:54:56 »



IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:YouTube koutek
« Odpověď #91 kdy: Říjen 31, 2019, 18:36:35 »

A taky něco málo k hardware :D

IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:YouTube koutek
« Odpověď #92 kdy: Říjen 31, 2019, 20:38:37 »

Tehdy jsem myslel, že nemůžu žít bez 3dfx karty, když jsem si mohl koupit, koupil jsem si ji, chvili si užíval a pak jsem zjistil, že bez 3d je líp :) Z dnešního pohledu to svoje nadšení nechápu.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:YouTube koutek
« Odpověď #93 kdy: Říjen 31, 2019, 22:10:08 »

Na 3Dfx bylo něco magického, což možná podtrhoval i název toho čipu, takže mě to tenkrát zaujalo i jako nemajitele PC. Musím říci, že třeba nástup GeForce už mě takhle zaujmout nedokázal. Osobně jsem vlastnil až Voodoo 3, které jsem upřednostnil před Rivou TNT, za což mohla právě jednak ta magická aura a skrytá touha Voodoo mít a pak ta karta byla velmi užitečná na PC se slabšími procesory, protože je tolik nezatěžovala. I tohle na tom bylo kouzelné.

Pro mě ten výkon ve 3D nějaký smysl měl, ale nebylo to zas natolik podstatné. Výhodou Voodoo 3 bylo, že to byla regulérní karta a opravdu dobře zvládnutá (zajímavé, že jí v tom videu jaksi přeskočili).
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:YouTube koutek
« Odpověď #94 kdy: Prosinec 09, 2019, 16:39:01 »

Když už jsem se konečně dokopal k opětovnému pravidelnějšímu uploadu videí na svůj kanál, tak mě hned dostihla dvojice problémů ...

V první řadě se změnil systém sankcí. Nyní už je varování kanálu vystaveno jen 1x a zůstává aktivní trvale. To znamená, že při dalším porušení pravidel následuje rovnou sankce. V tom lepším případě by šlo o 90 dní, kdy bych nemohl nahrávat nový obsah, v tom horším by to vedlo až ke zrušení účtu. Ono to může vypadat jako drobná změna, ale původně varování mizelo po 3 měsících a účet pak začínal s čistým štítem.

Sankce jsem zmínil záměrně jako první, protože druhým problémem je americká směrnice COPPA (Children's Online Privacy Protection Act). Jde o nařízení, kdy je potřeba striktně oddělovat obsah určený dětem od ostatního obsahu. Význam to má spíše pro kanály se zapnutou monetizací, ale bez ohledu na to, je to další zdroj možných sankcí, stačí, aby AI gůglu vyhodnotila zařazení videa jinak.

Nejde tedy už jen o kontroverzní erotický obsah z her, za který jsem stihl dostat už dvě napomenutí (resp. 3 - u jednoho se mi podařilo odvolat), ale nově bych mohl mít problém i s vyhodnocením samotného herního obsahu (typicky starší hry s kreslenou grafikou). Potíž je v tom, že nestačí video označit jako soukromé, tedy ho v podstatě pro svět zneviditelnit, AI totiž analyzuje i soukromá videa.

YT se tak stává poměrně nejistou platformou pro sdílení obsahu, těch pravidel už je jednak moc a hlavně YT neměří všem stejným metrem. Jako rozumím tomu, že autor s pár odběrateli a nízkou sledovaností zabírá místo a krade výpočetní čas a prostředky "potřebnějším", ale od YT by bylo asi fér, kdyby se k tomu postavili čelem a ne sankcionováním obsahu, který jiní mohou bez problémů publikovat. Pro mě je kanál na YT jako archiv, mnoho z toho nemám ani zálohováno a hlavně by se mi to ani nikam nevešlo, takže mě ten současný stav pravidel docela děsí. A spolu s tím mi to jaksi sebralo chuť něco dále tvořit, protože se taky může stát, že celý kanál jednoho krásného dne znenadání zmizí. Je to docela důrazné připomenutí toho, jak nelze s různými internetovými službami počítat v dlouhodobějším horizontu.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:YouTube koutek
« Odpověď #95 kdy: Prosinec 10, 2019, 06:25:40 »

Pár postřehů ke kauze Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar vs GOG, respektive Cleve vs GOG :) Normálně bych to sem asi nedával, ale dobře si povšimněte té krabicovky po dívčině pravé ruce, za tu si to zaslouží ;)

IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:YouTube koutek
« Odpověď #96 kdy: Prosinec 18, 2019, 21:48:34 »

IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:YouTube koutek
« Odpověď #97 kdy: Prosinec 19, 2019, 23:21:03 »

Normálně ho nesleduji, ale tohle mě zaujalo, hlavně ten střízlivý pohled na věc ...

IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:YouTube koutek
« Odpověď #98 kdy: Prosinec 21, 2019, 09:14:14 »

Mně to celkem šokuje ty cifry. Myslím, že tady na webu mi někdo dával tip, abych skouknul jeho let's play na MM7. A po 5 minutách jsem to musel vypnout, to nešlo dál. On ukazuje rpg a pak tam povídá, že tady napravo máte nějaké blbůstky, první NPC, co potká, tak "já tu krávu hned vypnu". Co je cílový publikum proboha?? náctileté děti? Fakt jsem zíral, že někdo se takto pitomě chová a přesto má takovou sledovanost. Asi fakt jsem jiná generace :)
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:YouTube koutek
« Odpověď #99 kdy: Prosinec 21, 2019, 11:34:41 »

Mně to celkem šokuje ty cifry. Myslím, že tady na webu mi někdo dával tip, abych skouknul jeho let's play na MM7. A po 5 minutách jsem to musel vypnout, to nešlo dál. On ukazuje rpg a pak tam povídá, že tady napravo máte nějaké blbůstky, první NPC, co potká, tak "já tu krávu hned vypnu". Co je cílový publikum proboha?? náctileté děti? Fakt jsem zíral, že někdo se takto pitomě chová a přesto má takovou sledovanost. Asi fakt jsem jiná generace :)

Tak zrovna Agraela poznám ešte z čias keď to nerobil profesionálne. Dnes mu na Twitch chodia desaťtisíce divákov a často sa stáva že o piatej ráno je ich tam ešte 5 tisíc. Nedávno na charitatívnej akcii kde bol aj Agraelus sa vyzbieralo takmer milión korún a z toho polovica sumy prišla práve pri jeho hraní. Mal si smolu v tom že si začal asi tým najhorším let's playom čo kedy predviedol. Pokiaľ viem tak to MM7 hrával až niekedy nadránom a ani ho nedokončil. Skús napríklad jeho sériu Dark Soouls, alebo Wolfensteina.
A ak chceš dobrý letsplay na MM7-8-9, skús napríklad Daniela Sercela https://www.youtube.com/user/DanS965/playlists?disable_polymer=1
IP zaznamenána

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:YouTube koutek
« Odpověď #100 kdy: Prosinec 21, 2019, 13:18:22 »

Já obecně na letsplaye nekoukám, protože vlastně nemám důvod. Buď hru už znám, pak už je to z mé strany bez zájmu anebo mě tedy hra zajímá, ale pak se nechci zkazit zážitek z nějakého prozrazení atd. A už vůbec bych neunesl někoho s hlasem, dikcí, slovníkem jako má ten Agraelus. Já i kdybych byl vzhůru 30 hodin, bych proboha snad nebyl něčeho podobného schopen (na druhou stranu, já bych nebyl schopne žádného LP). JEdiný, koho si pouštím je vlastně Elemir :) A i jen něco (Elemir promine, ale bohužel onlinovky jdou mimo mě i když to je FG) :)) Ale existuje někdo, u koho bych chtěl, aby LP dělal a to je crpgaddict.

UPDATE: Tak jsem si pustil video toho Agrealuse z Wolfensteina :New Order. A fakt ne, tragédie, opravdu nejsem cílovka, jdu se zahrabat :)
« Poslední změna: Prosinec 21, 2019, 13:28:21 od Richmond »
IP zaznamenána

Ringo

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 274
Re:YouTube koutek
« Odpověď #101 kdy: Prosinec 21, 2019, 15:05:03 »

Nechci do toho moc kecat, protože tohle téma jde mimo mě. Já prostě nemám na jakékoliv videa čas, třeba mě to i mrzí, protože nestíhám Retro Nation, z Labůža jsem zdaleka neviděl vše.

Ale jediný důvod, proč někdy pustím ty lets play videa, je v momentě, kdy jsem naprosto zoufalý a nevím jak ve hře dále, tak se videem trochu naťuknu, co jako dál nebo jak kdo co našel, co já ne a podobně. Ale je to cílená cesta k nějakým dvěma, třema minutám hry ve videu a beru to vlastně jako návod. Tady asi ok, občas mi to pomohlo.

Nicméně trend let´s playe youtuberů, kteří to hrají, podivně komentují a mají diváky, kteří jsou už líní hrát a tak konzumují hry touhle formou, to je pro mě něco, čím opravdu z vysoka pohrdám a dokonce jsem už mladšímu synovi vynadal, že se na něco takového jednou díval a říkal jsem mu, opovaž se tímhle ztrácet čas, buď to hrej sám a věnuj se té hře nebo na to zapomeň, nebudeš na compu tupě civět, jak někdo hraje hru. Jasné, někdo by mohl přijít s tím, že to je jako osmdesátkové sezení 4 kamarádů u jednoho Atarka, ale ne, není to totéž, střídali se u jedné hry hraním a rozhodně je to tak neasocializovalo, jako tupé čumění na nějaký přenos z hraní.

Tož tak, IMHO
IP zaznamenána

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:YouTube koutek
« Odpověď #102 kdy: Prosinec 21, 2019, 15:53:06 »

Jo vidíš, Retro Nation jsem zapomněl zmínít. Pokud je zajímavá hra, koukám na jejich videa, ale hlavní důvod je ten, že se vždy dozvím spoustu informací z pozadí, souvislosti a tak. To je pro mě ta přidaná hodnota, kterou beru.
IP zaznamenána

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:YouTube koutek
« Odpověď #103 kdy: Prosinec 21, 2019, 16:12:12 »

TeĎ jsem si všimnul toho videa s tou dívčinou, co komentuje kauzu Gog vs. Cleve. Ha! Tuhle krabicovku mám a bohuže díky pošťákovi i v dost bídném stavu (krabice). Ale tohle mě potěšilo :) Ovšem všimněte si, jak je krabice onálepkováná, tohle je šlenej neduh, co tenkrát převládal. Za to bych vraždil! :)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:YouTube koutek
« Odpověď #104 kdy: Prosinec 21, 2019, 20:01:16 »

On to v tom videu vlastně říká, že nejde ani tak o to hraní nebo znalosti, ale lidé ho sledují kvůli tomu komentování. Je to prostě určitá forma zábavy, která si očividně našla široké publikum, ale tohle ostatně prostupuje napříč internetem a netýká se to jen her. Z pohledu těchto lidí jsme už jakýmisi nerdy.

Nálepky apod. na krabicích jsou prima :D
IP zaznamenána
This is the end ...
Strana: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 15