Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Duben 19, 2024, 04:07:31
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 21

Autor Téma: (Elemir) - Wizardry 8  (Přečteno 25283 krát)

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:(Elemir) - Wizardry 8
« Odpověď #135 kdy: Červenec 10, 2018, 14:51:24 »

Řekl bych, že valkýrie a lord je prakticky to stejné, liší se v tom, jaké zbraně používají a tedy kolik bodů potřebují do rozvoje. Pokud valkyrie rozvíjí jen kopí, pak dává každý level body do boje na blízko, kopí a třetí 3 body může dát do magie.

Lord to má složitější, protože by se teoreticky měl ještě učit boj s dvěma zbraněmi a pak ještě tu druhou zbraň v levé ruce (třeba dýku). U lorda tak více záleží na hráči, jak jej chce vyvinout a čím chce, aby byl. Může dávat vše do boje a magickou složku úplně minout a pak bude silnější v boji na blízko, než valkyrie (bude dávat celkově větší zranění díky dvěma zbraním), nebo jej člověk může rozvíjet jako onu valkýrii, tedy dávat body jen do dvou bojových schopností a další do magie a podobně.

Liší se tedy ještě ve spešl dovednosti, kde lord doplňuje průběžně životy, zatímco valkýrie může podvést smrt. Myslím, užitěšnější je spíše to doplňování zdraví, ale obecně na tom moc nezáleží. Mě doprovází Domina a ni jedné té schopnosti ani u jednoho jsem si nevšiml, že by se projevila.

Rozdíl ve zbraních je pak o tom, kam je postava myšlena z pohledu postavení. Lord by měl být uričtě v přední linii, protože má zbraně s krátkým dosahem, valkýrie by měla být spíše na boku, protože kopím dosáhne kamkoliv a tak může bránit i třeba zadní řady, nebo pomáhat přední, aniž by sama schytala zranění.

Musím říct, že význam dosahu zbraní jsem u toho hraničáře trošku podcenil. On tedy střílí lukem, takže je to jedno, ale má neskutečnou spotřebu šípů.

Protáčení povolání není zas tak špatný nápad, pokud na sebe navazují (jako je ten psionik-biskup. Ale jde o to, kdy to člověk udělá a co tím chce získat. On psionik není špatný kouzelník, ale má málo kouzel, které se může naučit (stejně jako všichni čistí kouzelníci) a tím má i málo many v těch magiích jako takových. Tedy biskup má o proti němu i mágovi obrovskou zásobu many ve všech magiích. A další jsou některá konkrétní kouzla, která jsem chtěl mít víckrát, jako právě ten anděl strážný.

Problém je v tom, že když to člověk udělá na 12 levelu, jako já, tak ke kouzlům na 5 kruhu jiných magií než psionika se dostane až na cca 22-24 levelu a to ten rozvoj jde už pomalu, jak je stále větší a větší potřeba zkušeností. No a to je už vcelku k prdu. Tedy ty kouzla vyšších kruhů jiných magických škol se u něj stejně už nenanučím, ale hodili by se alespoň ty toho třetího-čtvrtýho. Prostě jsem to měl udělat dřív, nejpozději tak na 5 úrovni, když né hned na druhé.
IP zaznamenána

petstr

  • Host
Re:(Elemir) - Wizardry 8
« Odpověď #136 kdy: Červenec 13, 2018, 23:53:31 »

Tak jsem si jen tak pro srandu rozehrál novou hru se 4 charaktery. Chtěl jsem zkusit  zda rychlejší levelování bude cítit a zároveň zkusit změnu povolání. Konkrétně z alchymisty na ninju. Zajímalo mě zda to bude mít nějakou výhodu. První drobná je, že při rase víly mám do základu u alchymisty asi o 10 bodíků do vlastností víc. Nicméně ta hlavní výhoda a pro mě překvápko je, že koeficient množství zkušenostních bodů potřebných pro postup na nový level se po změně povolání nezměnilo na ninjových 1600 ( alchymista má základ 1200), ale nastavilo se na 1400 což odpovídá hybridům typu samuraj, hraničář, lord. A to znamená že bude rychleji levelovat a nebude v tak výrazném skluzu oproti ostatním. Zvlášť to bude cítit u kouzlení. Budu muset vyzkoušet mýho biskupa předělat na mága, aspoň na jeden level, a pak ho vrátit zpět. Jsem zvědavej co to udělá.
IP zaznamenána

xmajl

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
Re:(Elemir) - Wizardry 8
« Odpověď #137 kdy: Listopad 18, 2020, 11:10:44 »

:D sranda je, ze diky tvym resersim W7 a W8 jsem W7 po letech otevrel a dohral a ted jedu W8. Tvuj popis me strasne vtahl do hry, dobra prace!
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7306
Re:(Elemir) - Wizardry 8
« Odpověď #138 kdy: Listopad 18, 2020, 17:34:16 »

To rád slyším :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Karol13

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 94
Re:(Elemir) - Wizardry 8
« Odpověď #139 kdy: Leden 19, 2021, 15:01:09 »

Súhlasím že tvoj typ dokumentovania hry je vysoko návykový a naozaj prináša aj úprimnú chuť si danú hru znova nainštalovť a zahrať.

To že hybridi potrebuju len zprimerované XP som nevedel, to by sa asi oplatilo začať s fighterom a hneď ho prehodiť na nejaké XP náročné povolanie? (aspoň mám ten pocit, že Fighter potreboval najmenej XP, len 1000)

Tiež som zvedavý ako to nakoniec dopadlo so štvorčlennou partičkou. Vo všeobecnosti mi niekedy aj tých šesť bolo málo (nosenie predmetov, alebo questy keď vám niekto zmizne alebo pestrosť povolaní)

Vo W8 som tiež neskôr pociťoval nesúlad v krivke stúpajúcej obtiažnosti voči krivke stúpajúcej sily mojej partie. (Ale nikdy nie tak ako v MM6, kde vstup do Dragonsands bola čistá samovražda, napriek tomu že som mal pocit že už mám fakt silnú partičku). Principiálne sa skoro všetky kúzla, ktorými sa chválil môj mág, či psionic či alchymista hrdili v počiatočných bojoch, kde aj shrill sound alebo magic missiles dokázali zázraky a fireball, či iceball som už začal považovať za kúzlo čislo jeden, zrazu šup, nepriatelia mali rezistencie na úrovni 120 a moje kúzla, ako hromadné, tak aj single-target buď nefungovali, alebo roibli 0 DMG. Avšak ich dokázali zastúpiť kúzla, ktorým som sa dovtedy vyhýbal, lebo boli príliš nevypočítateľné/náhodné, ako Pandemonium, a aj keď úspešnosť kúzla výrazne klesla (nie je ľahké vystrašiť či poblázniť alebo omráčiť silnejšie príšerky s takou ľahkosťou ako nejaké buriny, či zlodejov), ale úplnú imunitu majú iba niektorí, a znova platí, že je ľahšie boj vyhrať ak aj na tretí pokus nepriateľa aspoň čiastočne "deaktivujete" ako sa spoliehať iba na čisto DMG (zabitie).
Vlastne to bol aj dôvod, prečo som sa sústredil na non-hybrid profesie, mág, psionic a podobne, lebo aj potrebovali menej XP ako tie komplexnejšie, a ich kúzla boli pri tých istých získaných XP podstatne silnejšie (napriek menšiemu množstvu many), a tak aj mali vyššiu šancu preraziť rezistencie.
Víly - víly síce majú veľmi dobré predpoklady na mnohé profesie, avšak udržať ich nažive bolo fakt problematické . Za mágov som radšej dal študovať elfov alebo nejakú inú rasu, ktorá nazbiera viac životov (aj keď mi sprvu tá bezkonkurenčná rýchlosť víly chýbala, neskôr táto výhoda už nedokázala vykriť jej vysokú úmrtnosť.)

Oh áno, mikromanažment s projektilami (do kuše, luku...) to bol naozaj únavný a nie príliš príjemný zážitok. V Cosmic Forge som skúšal aspoň zmeniť "stack #" zo 100 na aspoň 250, nech nemusím inventár otvárať niekedy aj 2x, 3x za jeden boj. Peniaze na muníciu vždy boli, skôr ten manažment inventára, kde som hlavne chcel ponechať vždy v zálohe tie extra efektívne šípy s K.O, či dokonca KILL atributámi. A toho scrolovania v spoločnom inventári... takže je aj potrebné zo spoločného inventára minúciu prenášať do osobného a tam je prirodzene len zopár políčok voľných). Elegantným riešením by bol Monk alebo Ninja s tou hviezdicou nekonečnou (myslím že sú v hre dokonca dve), vrhacie zbrane avšak majú len stredný dostrel, takže náhrada luku sa stále nekoná. Tiež som zaznamenal celkom nízku úspešnosť Rangeroveho skillu "instant kill", takže sa Ranger napriek očakávaniam nikdy nestal úplne plnohodnotnou zložkou v boji, čo len znížilo prirodzenú chuť sa mu aktívne starať o zásoby munície. A to že je čiastočný alchemysta... s jeho o aspoň päť úrovní znižená sila kúzel je len na smiech. Od stredu hry vyššie je Ranger hlavne ako support (vie liečiť aspoň) a jazýček váh medzi výhrou a prehrou dokáže aj s vypätím síl posunúť len o mikrometre v môj prospech.

Naopak, celkom pozitívne vnímam Barda, aj keď predmety ktoré dokáže použiť sú ozaj limitované, a ich používanie absetnuje "cast last used spell" kúzelníkov. Predsa len pomáha partičke doliečiť HP, MP podstatne rýchlejšie a jeho dedikovaný skill na používanie predemtov vie stúpať celkom rýchlo, čim sa dokáže rovnať mágovi, či psionikovi na vyššej úrovni. Bohužiaľ, ani artifakty, ktoré dokáže použiť iba on, nekompenzujú jeho celkom slabé bojové schopnosti.
Často som bol na rozkolí, či Gadgeteera a či Barda, a často som vybral vynálezcu, v predstave že jeho upgradnutá puška bude zabíjať nepriateľov na maximálnu vzdialenosť pri použití ľubovolnej munície (bolty, šípy, kamene...), no rovnako ako u ranger-a, critical hit nepadal skoro nikdy a zranenia spôsobené puškou boli smiešne.

Čo sa týka obtiažnostnej krivky, ma dosť šokovalo, ako som tak blúdil po W8 komunitách, ako málo hráčov s tým ma skutočne problém. Rôzni démoni ale aj menej nebezpeční schorcheri ma často nútili otvárať uložené pozície aj niekoľkokrát po sebe, kým som aspoň jeden boj vyhral, niekedy ma dokonca "otočili" a donútili vrátiť sa do predošlích lokácií a čakať poslušne na respawn.

Jendoznačne ale W8 zostáva na mojom nie dlhom rebrčíku top hier, ktoré považujem za dosť "návykové" aby som si z nich vybral "ak máš byť zavretý v apokalypticom bunkri aspoň 10 rokov a mať len 10 heir... "

Celkom vtipná vsuvka: poprvé som hral len demo, ktoré bolo čisto len o prvej lokácií - monanstery. A keďže mali už v hre implementované aj silnejšie monštrá, ako som stúpal na leveloch, sa časom objavovali aj silnejšie príšerky. Len v tej prvej lokácií som strávil dosť času aby som sa dostal nad 20. úroveň. Čo by bolo úplne perfektné, ak by som potom nezažil sklamanie z celej verzie, ktorá už zďaleka nebola tak zaujímavo vybalancovaná a vyšperkovaná ako práve tá prvá. (v ktorej sa nikdy neobjavili úplne silné monštrá). No čo, ľahko na cvičisku...
IP zaznamenána

Karol13

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 94
Re:(Elemir) - Wizardry 8
« Odpověď #140 kdy: Leden 24, 2021, 12:09:56 »

Na len 4 postavy som sa nakoniec neda. Predstava inventar manazmentu ma dost vydesila.
Klasický full-house = 6
1) Lord, Draconian
2) Bard, Hobbit
3) Priest, Dwarf
4) Alchemist, Gnome
5) Psionic, Mook
6) Mage, Elf

Obtiažnosť som si dal nechal "normal", a vskutku až na pár bojov hrou prechádzam hladko. Asi 2x som quick-loadoval, a 2x som boj dohral s použitím Resurrection Powder (keď sa minú, neviem či ďalšie budem kupovať, nie sú lacne, no ak budem mať chechtáky, tak Anselm ich má 11 ešte)

Už som na leveli 10 a začínajú sa objavovať mágovia aj na ceste do Arniky. Ich Firebally a podobné hromadné kúzla mi už začínajú robiť problémy. Len sa skryť do rohu mapy, aby k mojim slabším kúzelníkom nepriatelia nedočiahli, už nestačí.
Strelcov odzbrojí Missile Shield, ale proti kúzelníkom ešte nemám efektívnu obranu a zostáva to celé na útoku. Prirodzene, majú vyšiu elemental rezistenciu a takže boje s nimi je doslova beh o závod, kto koho skôr skosí. Dosť mi chýba rýchlosť Fey (víly), Elf má o dosť nižšiu inicitívu, a sem tam sa mi podarí úspešne zakúzliť Silence.
Zatiaľ extra rýchli sú len bard, ktorý ale má len "Shrill Sound" vďaka dudám, a Psionic, ktorému stále chýba Psionic Blast /ktorý okrem vysokého zranenia vie ešte spôsobiť šialenosť/. Silence ovláda Priest, ale ten je najpomalší.
Ani jeden ešte nevie kúzliť Elemental Shield, a to dosť chýba (ani knihu toho kúzla som nikde nevidel, hneď by som ju kúpil)
Viem ešte "trénovať" (grindovať) v starom kláštore, kde také Iron Slimes alebo Emerald Slimes dávajú nad 10K XP, a viem ich celkom bezproblémovo poraziť.
Partičku som si reorganizoval, ab som 3/4 "kruhu" obsadil tankami (Lord, Bard, Priest), no ale aj tak dočiahol so short range zbraňami na jedného OP nepriateľa ak to bude nutné (nutné to zatiaľ nebolo).
Lordovi som jeho dve zbrane zložil a aj keď už mal v mečoch cez 30 bodov a v dýkach cez 20, začínam s Polearms (Ani tak nie pre Extended Range, ale taká Lance má 4% kill). A tie meče sa mi časom zídu, keď naďabím na obojručáky (ktoré majú buď 30% KO alebo 20% Paralyze).
Je to síce strata progresívneho skillu Dual Weapons, ale fakticky s tou dýkou skoro nikdy nikoho nezranil. Možno až získa dýku s aktuálne nebezpečným status efektom (kill 10%) tak to znov zvážim. Ak by som s dvoma zbraňami zostal, dal by som mu radšej Stilellah, ktorý má aspoň KO status effekt.
Aj keď je úplne mizerný spell-caster, Lord už začína byť dôležitým po-bojovím ranhojičom, a už nemusím riskovať prepad počas spánku s postavami čo majú 1-9 HP (Priest po boji väčšinou už nemá manu nazvyš a ani Alchymista jej nemá nazvyš)

Najviac mi teraz ladí tá ľahkosť s akou hrou ako tak "plávam". Predtým som hral na Hard (no Ironman som nikdy nedohral) a viem že som pre kúzelníkmi musel dlho doslova utekať a nepriateľov som si musel omnoho prísnejšie vyberať.

Je trošku na zamyslenie sa nad samým sebou, že napriek tomu že W8 poznám odzadu aj odpredu, na Normal obtiažnosti mám stále čo robiť aby som nequickloadoval snáď po každom boji. Kedysi hry boli robené fakt na vyššej úrovni hráčskeho challengu. Vyhrať boj je fajn, ale vyhrať ho s väčšinou postáv na skoro 1 HP, je fakt adrenalín.
Konečne ale už ovládam X-Ray a ak je treba prekĺznem nepriateľom medzi pazúrmi.
Tí ale už začínajú byť viac a viac nebezpeční, buriny, ktoré okrem negatívnych status efektov a divokej streľby typickej z románu Tripods, začínajú v boji z blízka byť riadne nebežpečnými. Ak ich neuspím, alebo neomráčim, vedia udrieť aj 3x každý po 20-30 DMG (Lord má iba 100, Bard 72 a Priest 78 HP) a keď ma ich obkľúči 4-5, tak zbohem panimámo.
Nechcem vedieť ako by so mnou zatočili, ak by ma prepadli počas odpočinku bez Armorplate.

A to ma ešte čakajú "tajné" dungeony, ktoré nie sú tak milo-veselé ako Monanstery, s neškodnými slizíkmi. Plné teleportov, čiernych miestností, sľubujúce dlhé blúdenie v kruhoch kým nájdem zas východ. Prvý je myslím pri Umpani campe, a ten myslím sa otvára dýkou, alebo palicou...
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7306
Re:(Elemir) - Wizardry 8
« Odpověď #141 kdy: Leden 24, 2021, 16:12:17 »

Začátek je vskutku zajímavý. Já jsem si původně myslel, že ta rychle narůstající obtížnost je nějaký bug, ale pak jsem se dozvěděl, že se to stává často po importu postav (spíš bych měl napsat častý respawn). Na vyšší obtížnost bych to býval určitě neuhrál :) To finále na hoře bylo taky docela jedlý - jednak několik dost tuhých soubojů a pak opět nadměrný respawn potvor. Tady byl právě dost vidět rozdíl mezi Wizardry 8 a Wizards & Warriors, kde respawn byl sice taky nadměrný, ale obtížnost hry odpovídala tomu nastavenému. Když to porovnám čistě v rámci série, tak i Wizardry VI a VII byly "lehčí". Legrace pak právě je, když někdo popisuje jak tu démonku na hoře včetně prince porazil s prstem v nose apod. :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Karol13

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 94
Re:(Elemir) - Wizardry 8
« Odpověď #142 kdy: Leden 24, 2021, 19:59:57 »

Ah áno, každá hra v každej dobe, hlavne ak je populárna, má svojich "expertov". To bude tou hlbokozakorenenou nedostatočnosťou ega a prirodzenej túžby pútať pozornosť. Od škôlky sa vždny niekto našiel, kto vedel všetko lepšie.
Aj keby sme kalkulovali šťastie v jednom boji, kde hráčova partička bude mať "critical success" pri každom kúzle, a nepriatelia kritický pech, aj tak je ťažko uveriť, že hráč ma šťastie v každom boji.
Hlavne v hre ako Wizardry, kde rôzni nepriatelia majú rôzne sekvencie útokov, na ktoré sa treba vždy individuálne pripraviť. Silné kúzla samé o sebe nezmôžu veľa, ak ich nekúzlite v správnom poradí a správnym spôsobom.
Napríklad tá sorceress obklopená undeadmi, tam na vás skoro vždy zošlú cloud of death a tak nechcete každé kolo vidieť niekoho umrieť, tak pre-emptively môj alchymista zakúzli Fresh Air. A stále vás to neochráni od ostatných statusov či ďalších insta-death kúzliel,ktoré na vás číhajú.
Pomocné kúzla ako Freeze All na nich skoro nefungujú, takže sa ani nedá aplikovať "lacná" finta, silného nepriateľa paralyzovať a potom ho doraziť na blízko (čo inak nemusí fungovať ani o pomerne slabších nepriateľov, lebo mnohé príšerky majú slušnú rezistenciu a akurát to kolo čo bežíte so zbraňami vo vzduchu k svojej obeti, tá z paralýzy precitne a hneď vás začne kúsať a driapať)
Ja som mal šťastie pri Tusk Hogardovi, čo stráčil cestu k Mt. Gigas, ale nešlo o šťastie typu "zakúzlil som Paralyze a bum, ono to fungovalo", ale aj môj psionic aj môj priest kúzlili paralyze a vyšlo to až na tretie kolo (psionicovi, ktorý už ho vie kúzliť na 4. úrovni, priest len na 3.)

BTW, všímam si, že Priestovi strašne pomaly pribúdajú skilly, mág má už dávno Wizardry na 90 (nad 100 s bonusom), a Priest ma Divinity len na slabých 86 aj s bonusom. A kúziel kúzli viac ako ostatní. (Žeby nízka inteligencia spomalovala aj učenie sa z praxe/z bojov?)

Celkovo som ale na tejto Normal obtiažnosti spokojný, často cítim strach z prehry, ktorá sa zákerni plíži bojom ako aj mojou miechou  (páteří), a potom ked vyhrám cítim prijemný náboj chuti ísť v hre ďalej.
Na moje prekvapenie som porazil aj 7 Juggernautov (na Hard som s nimi mal problémy aj na 15. úrovni) a troch swalloverov (naštastie majú len 125 HP a málo rezistencií)
Aktuálna partička:
Wiz800000.JPG
* Wiz800000.JPG (847.93 kB. 1280x1024 - prohlédnuto 190 krát.)

Wiz800001.JPG
* Wiz800001.JPG (840.49 kB. 1280x1024 - prohlédnuto 198 krát.)

Wiz800002.JPG
* Wiz800002.JPG (847.16 kB. 1280x1024 - prohlédnuto 194 krát.)

Wiz800003.JPG
* Wiz800003.JPG (850.35 kB. 1280x1024 - prohlédnuto 191 krát.)

Wiz800004.JPG
* Wiz800004.JPG (835.88 kB. 1280x1024 - prohlédnuto 188 krát.)

Wiz800005.JPG
* Wiz800005.JPG (840.63 kB. 1280x1024 - prohlédnuto 193 krát.)
IP zaznamenána

Karol13

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 94
Re:(Elemir) - Wizardry 8
« Odpověď #143 kdy: Leden 25, 2021, 22:43:59 »

Niekto porazí démonku spolu s princom s prstom v nose a ja dostanem na frak aj od vzdušnej víly.
Je síce pravda, že som jej chcel uniknút, keďže som dobojoval s pavúkmi a chcel som sa riadne vyspať, ale aj tak som tie 4 Wind Sprites poraziť. Najviac škôd spôsobila len situácia v akej som sa ocitol: dve zo štyroch víl boli za budovou, a ja som ich "dočiahol" len fireballom, Psionic už nemal žiadnu Mental manu a tak Psionic Blast sa nekonal. Jeden fireball kúzlila moja mágina a Alchymista Fire Bomb. Víly majú vysoké rezistencie a DMG bol tak okolo 0-5 za kúzlo.

Bardka ale jednu vílu dorazila lukom. Lord má Modern Weapons (mušketu) len chvíľu a tak netrafil nič (nemal šancu, keďže si víly vykúzlili Missile Shield).
Psionic mal len obyč Shrill Sound, ale stačilo to na druhú vílu, potom šla víla, ktorá vykúzlila Asphyxiation a bum, dvaja moji mali ihneď insta-death :(
Pričom Priest už mal pripravené v danom kole Heal All (nestihol)
Ako ironické mi prišlo, že hneď po Asphyxiation, môj Alchymista zakúzlil Elemental Shield (už som vedel že len hrubou silou to nedám a zmenil som taktiku na viac strategickú..ale neskoro)

No nič, quick load.
BTW, neviem si úplne živo predstaviť hrať na HARD + Iron Man... možno niekto to vie dať, ale ja loadujem už relatívne často. (je pravda, že som sa do Tryntonu tlačil nie úplne pripravený, z dôvodu zakúenia Renewal Potion. Obyčajné nízko levelové Vampire Bats mi drainly Bardku a nechcel som s ňou robiť levely, kým si ten drain nevyliečim)
A to hrám na Normal.
Ani grindovať sa nedá všade a vždy, keďže hra do každej lokácie pridáva silnejšie príšery podľa vašeho levelu. Potom stačí troška nepozornosti, a prepadnú vás banditi, ktorí možno majú len po 120 HP, ale ak vás obkľúčia, čím vám znížia efektivitu väčšiny kúziel /kde area-of-effekt je trojuholník/ a k nim sa pridajú 3 kúzelníčky, do ktorých ani skrz banditov nedostrelím, tie ešte prihodia dvoch elementálov, a len fakt, že som kúzelničky dal s fireballom a ešte mi zostalo Noxious Fumes, čo niektorých banditou omráčilo, bolo by po mne. A našťastie tí dvaja elementáli, čo mali každý nad 400 HP sa "hrali" s mojim elementálom, dosť dlho aby som ich dorazil so zvyšnými kúzlami. A to bolo na mape, ktorá už mala slúžiť len na čistý grind a uniknút smrti bolo čisté štastie.

Stále aj hútam nad hrou s len 4 postavami. Keďže hra generuje väčšinu príšer na základe vášhlo levelu, tak technicky sa stretnete so 4 postavami s tými istými nepriateľmi ako keby ste ich mali 6, takže ten istý súboj, len ste o 2 postavy chudobnejší?

No nič, to je momentka mojej dvojitej smrti. (mám sice 2x resrrection powder, ale to si odložím na neskôr)
 
Wiz800000.JPG
* Wiz800000.JPG (553.21 kB. 1024x768 - prohlédnuto 174 krát.)


EDIT: neviem či je to bug, alebo nie, ale keď som sa bil na tomto mieste s osami, Madras sa k nim pridal a odvtedy je na mape "červený" a ak sa k nemu priblížim, zaútoči. Vyzerá to, že quest s breedermi nedokončím :(
IP zaznamenána

Karol13

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 94
Re:(Elemir) - Wizardry 8
« Odpověď #144 kdy: Leden 26, 2021, 14:56:21 »

Trynton som opustil, aby som šiel skontrolovať prípadné nové knihy kúziel do Arniky. Bolo tam len low-tier nové kúzlo, a môj Lord, začínajúci fušovať to mágie Divinity, sa ho vďačne naučil.
Po návrate bol Madras zas "zelený", odľahlo mi.
Levelovanie už začína značne spomaľovať. Cestou som porazil tri skupiny Juggernautov, každá mala 7 jednotiek, plus desiatky netopierov a nejaké buriny, ale XP na ďalší level stále nie je dosť.

Zastavil som sa na cintoríne, oťapkal každý modrý náhrobok, našiel stĺp ktorý sa aktivoval a už vypisoval "special item required", dýku to zhltlo, ale hríbiky sa neobjavili. :( Nerátam že je chyba v unofficial patch-om, ale začínam sa vyrovnávať s tým, že retro dungeon nebude (aspoň tento, myslím že sú v hre tri)

V Tryntone som sa znova stretol s vílami, ale už som vedel ako na ne.
Tak šup na breeders.
Prekvapivo to šlo bez strát (si pamätám že ma tie veľké krysy vedeli zmanglovať, ak som im dal príležitosť a niekedy aj viac postáv za sebou)
Môj bard mal na mále, a krysa mala ešte jeden úder, už som videl smrtku...ale netrafila. Ďalšie kolo už som to konečne dal.
Wiz800000.JPG
* Wiz800000.JPG (673.08 kB. 1024x720 - prohlédnuto 183 krát.)


Vošiel som dnu, plienil ako sa patrí. Zavrel za sebou dvere a spokojne šiel odpočívať.
Ale čo sa nestalo, tie potvory myšacie si dvere samé otvorili!
Prepadli ma v hlbokom spánku a ešte nulté kolo skolili barda, čo predtým tak šikovne ušiel smrtke z pazúrov.
Wiz800001.JPG
* Wiz800001.JPG (682.5 kB. 1024x720 - prohlédnuto 181 krát.)


Mal som síce resurrection powder, ale radšej som to loadol.
Po boji už som vedel že Rattus patroly nebudú ku mne neutrálne, a tak som vedel že príde boj. Čo som nevedel, že tých skoro 20 rattusov sa bude nachádzať rozpoložených po celom strome a každé kolo trvalo viac ako minútu (ako sa premiestňovali).
Moja pozícia bola veľmi nevýhodná, oni vedeli strieľať do mňa, ja už ale nie do nich.
Ústup!
Ušiel som do miestnosti breederov, rýchlo zakúzlil Rest All, a dúfal že dvere zavriem a tým pádom boj skončí.
Dvere zavrieť nešli.
Ešte ma čaká 10+ rattusov a každý z nich je niekde inde a jeden po druhom sa ku mne plížia.

To bude dlhý boj :(
Chýba mi možnosť prerušiť ťahový boj, tak ako v MM.
Wiz800002.JPG
* Wiz800002.JPG (668.61 kB. 1024x720 - prohlédnuto 179 krát.)
IP zaznamenána

Karol13

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 94
Re:(Elemir) - Wizardry 8
« Odpověď #145 kdy: Leden 27, 2021, 15:39:48 »

Ten boj s Ratkins bol dlhší než som sa bál. Ono totiž nie len že som musel čakať kým všetky myšky docupitajú tú diaľku za mnou (boli roztrúsené po tých vysutých mostoch snáď po celej mapke), no navyše ešte aj niektoré z tých, čo už pri mne boli, sa rozhodli dať na útek.
Výsledný chaos tkvel v tom, tie utekajúce blokovali tie prichádzajúce a naopak. Takže zopár kôl som len čakal na "dopravnú zápchu".
Našťastie tie utekajúce si to rozmysleli, a nakoniec (po dobrých 25 minútach) už predomnou stála aj posledná myšacia prašina.

Zvláštne, ako únavné (na manu najviac) vedia byť takéto "roztrhané" boje. Skoro všetky hromadné kúzle, ako Whipping Rocks, Fireball, Shrill Sound atď., sú úplne neúčinné, ak z 10-20 nepriateľov pred vami stoja len dvaja-traja.

Boj som vyhral, level up mi umožnil naučiť sa Set Portal, a tak som sa otočil a setol si portal v Tryntone, Arnike a Umpani kampe (až budem mať prístup do T'Rang bludiska, kde opravím ich teleport, mnohé tieto lokácie sa mi uvoľnia)
V Umpani kampe som si kúpil nie len muníciu do pušky, ale hlavne novú pušku - Blunderbuss, čo ma DMG až do 49 bodov! Plus kill 5%. Zatiaľ som instant kill nedal, ale Stilettom už aspoň tri, čo je super, tých 10% sa už začína ukazovať. Prirodzene uvažujem že si dám do každej ruky Sliletto, ale akosi tuším že neskôr narazím na lepšie meče. Takisto Bard má už veľa bodov v mečoch, preorientovať ho na dýky sa mi moc nezdá schodné.

Pri Tryntone ešte trochu "kempujem" a zbieram XP. Brutal Hogar je stále výzvou, ak si nedám pozor. A ja nie len že ten boj podcením, ale ešte aj nedopatrením vykúzlim Superman na neho, namiesto na môjho Lorda :(
Sedem kôl ten brutus odolával mojím Freeze aj Paralyze kúzlam... asi ten Superman mu pomohol :D... už som myslel že je po mne, keď sa po treťom kole Lord prebral z bezvedomia a ôsme kolo konečne Freeze paralyzoval Hogara. Potom to šlo ľahko, zo zostávajúcich 250 HP na nulu za kolo a pol.
Mimochodom, ten cvalík sa dal Crush kúzlom len poštegliť. (Mage má už Earth aj Wizardry na skoro maxime, Power Cast mám cez 60 a Crush kúzlim na skoro plnej sile, 6/7. A zranenia boli medzi 0 až 5... väčšinou 0 :( :/

Som zvedavý ako prežijem bažiny...

A čoskoro navštívim podmorské hlbiny, kde mágia ohňa nefunguje a proti mágii vody sú všetci veselo rezistentní, ak nie imúnni!

Boje v Monanstery alebo Road to Arnika sa začínajú stávať ľahšie, ale ani tie nie sú na úrovni "s prstom v nose"
Toť minule, 4 Geomancerky a jeden Earth Elemental. Akoby nestačilo, tie babizne si ešte na seba hneď vykúzlili Elemental Shield a na môjho elementála, od ktoréhom som očakával veľkú pomoc (jedným uderom tým geomancerkám vie uštedriť až 50 DMG) odstavili obyčajným WEB-om.

Aj potom co som si aj ja vykúzlil Element Shiled (navrch už aktívneho Magic Screen), väčšina ich Crush-ov už nespôsobovala veľké zranenia, ale z času na čas niekomu vedeli zobrať 40-50 životov. Naopak, keď som kúzlil Crush ja na nich, tak zas 0-15...
Tak dobre, poviem si, idem na bližsiu vzdialenosť, nech môžem použiť Magic Missiles a podobné kúzla... ale tie potvory tiež zmenili taktiku a namiesto Crush na mňa púšťali Whipping Rocks, ktoré už už by dostali moje slabšie postavy... Rest All, Heal All a kopa pomocných kúziel ma udržala pri živote a bez straty, pritom Geomencerky boli vlastne na mojom leveli, žiadni OP nepriatelia.

Naopak šikovne, aj keď zbabelo, som dostal Granite Golema, s ktorým som v minulosti mával problém. Drzo som pred seba vykúzlil elementála a spoza neho púšťal kúzla (strieľať sa nedalo). Pomaličky si otváram Wizardry svet kúsok po kúsku. Teraz ma čakajú tie otravné questy pre Umpani aj T'Rang... ale myslím na tie odmeny :)
IP zaznamenána

Karol13

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 94
Re:(Elemir) - Wizardry 8
« Odpověď #146 kdy: Leden 28, 2021, 08:26:03 »

V Mt.Gigas nachádzam vhodné prostredie na grindovanie. Po bojoch dostávam od 30K po 60K EXP, a boje sú dokonca jemne ľahšie ako niektoré vo Swampe, alebo okolo Marten's Bluff-u, kde dostávam podstatne menej XP, ale pri troche nepozornosti mi zúrivý krokodíl vie ukúsať mojich mágov k srmti za jedno kolo (nesmiem zabúdať byť vždy chrbtom k stene).
Taký Morax Batmaster, so štyrmi alebo piatimi vapire batmi je síce tuhý bojovník (väčšina kúziel mu skor neublíži a tiež je imúnny voči skoro všetkým status efektom), ale vyslovene problémy (rozmej - quickloady) s ním nemám.

Trošku ma až zaskočilo, že ten tréning, kde máte pre Umpani zabiť päť príšeriek (Džina, Golema...) bol skrátka jednoduchý. Neviem či som ho podstupoval minule na podstatne nižšej úrovni, alebo je to rozdiel medzi Hard a Normal obtiažnosťou. Ale viem že som tu zväčša quickloadoval a dospával a len tak-tak prechádzal a zrazu všetkých päť len s jedným spaním.

Povzbudený vlastným úspechom, namiesto teleportu sa rozhodnem cestovať k T'Rangom peši. A vidím, že Blunder Buss, aj keď drahý a pomalý, sa začína vyplácať (Aj keď zatiaľ len proti slabším nepriateľom, kde nemám problém preraziť obranou ani armorom). Avšak Modern Weapon mám stále malé (okolo 20) takže na príšerky s levelom 14+ sa ešte nechytám. Ale tie ostatné už padajú ako hrušky. Skutočný sniper, ten môj Lord. (Viem že som mával rád Gadgeteera, a jeho stále sa zlepšujúcu pušku, čo vie použiť akúkoľvek muníciu. Ale možno práve preto tá puška, napriek všetkým bonusom, je skrátka slabšia ako obyčajná a nudná Blunder Buss, lebo ráta so silnou muníciou (vzácnymi šípmi, kameňmi, ako Peacemaker, alebo Medusa Stone), no pri svojej spotrebe práve tie drahé projektily sú nedostatkovým tovarom. A s bežnou muníciou môj Gadgeteer robil zväčša 0-3 DMG a status efekty som uštedroval tak zriedka ako štát zdvojnásobuje plat svojim zamestancom.). Skrátka s Gadgeteerom som takýto úspech nemal skoro nikdy, pričom môj nie príliš v streľbe zdatný Lord dáva "headshoty" jeden za druhým. (nie príliš vdatný: má nízky Sense, aj Dexterity a aj Ranged skill ako Modern Weapons skills ma podpriemerné na svoj 14 level)
Rozmýšľam, či jeho magické skills budú stúpať používaním aj po zmene profesie. Ak hej, dal by som ho na Fightera, ale zatiaľ si jeho magický Divinity support veľmi vážim. (okrem liečenia HP a dopĺňania Staminy, vie už liečiť aj vážnejšie statusy, čo sa náramne hodí v dlhších bojoch, kde ostatní už v danej mágii nemusia mať manu)
Tu je jeho posledný úspech, kde zaklincoval boj double-headshotom.
Wiz800000.JPG
* Wiz800000.JPG (367.99 kB. 845x676 - prohlédnuto 179 krát.)
« Poslední změna: Leden 28, 2021, 08:32:36 od Karol13 »
IP zaznamenána

Karol13

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 94
Re:(Elemir) - Wizardry 8
« Odpověď #147 kdy: Leden 28, 2021, 23:58:06 »

Ani neviem prečo strácam čas a Juggernautmi, keďže za nich dostávam celkom málo XP (Asi 12K)
Ale pravdepodobne k ním cítim skrytú nenávisť, lebo mi často robili problémy.
Vtipné je (a netýka sa to len juggernautov), že im úspešne zakúzlim SLOW + HEX, ale tie potvory stále vedia v jednom kole prejsť dlhú vzdialenosť a ešte 3x udrieť. Hlavne že animácia ich útoku je spomalená... ale aby namiesto 3x útočili len 2x alebo 1x, to nie :(
Wiz800001.JPG
* Wiz800001.JPG (860.89 kB. 1280x1024 - prohlédnuto 168 krát.)


Rovnaký pocit mám z Greater Picusov ("č" radšej nepridávam), pamätám si kopu bojov, kde ma obkľúčili, vyďobali mi oči a potom mi aj zopár hrdinov zabili. Štvú ma, nemám ich rád a teší ma ich ničiť, avšak tá XP odbmena je smiešna.
Wiz800003.JPG
* Wiz800003.JPG (820.92 kB. 1280x1024 - prohlédnuto 169 krát.)


Diremares boli vždy otravné a stále sú. Avšak ak hneď na začiatku vykúzlim Element Shield aj Sould Shield, viem ich technicky dať aj "ručne stručne", ale ako vidíte, milí čitatelia, debuffmi nešetrím (mágiu treba stále cvičiť)
Wiz800004.JPG
* Wiz800004.JPG (833.8 kB. 1280x1024 - prohlédnuto 167 krát.)


Ďalší boj s juggernautmi, ono asi Road to Arnika ich považuje za najvhodnejší match k mojej partičke, avšak ja už mám pocit že s nimi len zabíjam čas. Prosím RNG, pošli mi niečo čo je nie len výzvou ale aj mi dá viac ako 60K XP. Moji pampúšikovia už potrebuju tak pol milóna na ďalší level...
Týchto som si ani nevšimol, videl som len mravce a mravčiu kráľovnú, a keď som sa k nim blížil aj plížil, nech zaútočim z dobrej pozície, nevšimol som si kamuflovaných jugošov s burinami, takže boj sačal proti riadnej presile. Nič čo by som s pomocou dvoch elementálov nedal (tých kúzlim úmyselne na úrovni 4 a menej, lebo vyššie úrovne už sú hlupáci, čo kúzlia low-tier kúzla a robia 0-3 DMG, kým lvl. 4 udiera pekne ručne a robí 50-100 DMG za úder (a vie udrieť aj 3-4x za kolo)
Wiz800006.JPG
* Wiz800006.JPG (849.45 kB. 1280x1024 - prohlédnuto 164 krát.)


Martens Bluff prejdený (začiatky, ďalej ma ešte trankáči nepustia), mook aliance list mám a dám ho umpánom, mám ich akosi radšej. Ratuze som 4000 zlatých nezaplatil, neviem či to bude mať dopad na hru (tak ako nezaplatenie Anne, ktorej som ale tých 1800 radšej dal)
Aj tak sa čudujem, prečo mi mookovia nedali alliance akceptance v dvoch vyhotoveniach, keďže som im dal dve ponuke a oni obe technicky akceptovali. Možno Blarbakovi ten list ukradnem? (asi nebude možné, môj Bard nemá šancu a to  ani s dlho odkladaným náramkom čo pridáva +15 pickpocket)

Každopádne sa v deji pohnem ďalej. Škoda že hra nie je tak benevolentná k činom hráča, ako MMIX, kde som mohol zabíjať mestke stráže a naďalej ma mali všetci radi. Tu ak napadnem umpošov či trangáčov, tak sa so mnou pobije aj ich šéfko a dejová línia v oboch prípadoch okamžite končí.
Neviete si ale, priatelia, predstavíť ako moc ma vytáčajú tí všadezavadzajúci NPC bojovníci, či už trangoši, či umpoši, len zavadzajú a ak aj majú pomôcť v boji, len ho zbytočne predlžujú. Umpoši dokonca sem-tam trafia mňa namiesto príšerky. Že díky! Zrelé XP, ktoré nemôžem "oberať", to je to čo sú.

Lorda som test-wise skúsil hodiť na fightera, čo mi next level XP znížilo náramne (3.6M ako fighter a 4.2M ako Lord zo 16 na 17), ale ako som sa obával, magické skilly sa už ani používaním nezvyšovali... asi až do 20 budem LORD a až keď si riadne kúzla vycvičím a hlavne sa ich ešte dosť naučím, potom môžem vyť Fighter.

Stále mi vŕta hlavou, prečo Ranger je hybrid Alchymistu a Fightera, keď by bol geniálny mix Psionica a Fightera (ktorí mu ako strelcovi, obe dajú dôraz na Senses, INT, SPE... a DEX... pričom Alchymista je od prírody najpomalším kúzelníkom, možno len Priest je väčšie megero)

Antonovi som ponosil väčšinu ingrediencií, zvyšné sú dosť vzácne, ale zoženiem. Túto časť hry som vždy zbožňoval. Takýto mini-quest, kde zháňam vzácne veci, je fakt osviežujúci a aj odmeäujúci.
IP zaznamenána

Karol13

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 94
Re:(Elemir) - Wizardry 8
« Odpověď #148 kdy: Leden 29, 2021, 09:18:45 »

Zaujímavé zistenie:
Keďže v partičke nemám Rangera, mal som stále aktívne "Search". Časom som si to ale vypol, keď som behal po známych lokáciach. Napriek vypnutému hľadaniu našli skrytý predmet. A nebol to Psioinic so Senses = 100, ale môj Priest čo má Senses len smiešnych 50.
To, čo ma ale prekvapilo, je že skryté predmety viem eventuélne nájsť aj bez aktívneho hľadania. Čo som považoval za nemožné.
Aj v Martens Bluffe, v tej tajnej miestnosti (kde na konci je jeho denník), má dva sklady a kým som si nezapol hľadanie, nič som nenachádzal. Čo ma len viac pletie a motá... tak teda musím, či nemusím mať hľadanie aktívne (bez Rangera)?? A ak musím, ako to že som našiel random skrytú vec? Pfff, ťažký to život zvedavého RPG-čkara.

Odkedy som čorkol Chaos Moliri, Savant začína posielať jeho troopers hliadky, čo ma náramne teší. Jeho Berserkers dávajú veľa XP, ale nie sú dosť silný aby ma reálne ohrozili, takže ich mám ako figuríny na trénovanie (konečne aj moji nebojovníci pomaličky začínajú zvyšovať boj na blizko aj diaľku.. )

Technická poznámka: Windows mi deaktivoval po každom reštarte PC unofficial patch .exe, dnes fungoval.. ale nastavenia sa vrátili späť (už som mal rozlíšenie 1280x1024 a klesli mi zas na 1024x768..pfuj). Naschvál som si neupgradoval Win8 na Win10, nech mi MS neposiela nevyžiadané "updaty" aka kurvítka. (Prvý krát v živote mi Windows beží 6 rokov v jednom kuse, relatívne bez problémov, a jediné čo to chcelo bolo vypnutie auto-updates ešte na začiatku inštalácie). A aj tak mi to robí takého psíkusy!! To už ani nemôžem nadávať na MS, to už musím nejak sám prísť na to, kde aký servis toto robí a deaktivovať alebo upraviť ho.
Alebo je to s tým, že to mám cez Galaxy? Skúsim nabudúce z GoGu sťiahnuť stand-alone inštalačku a uvidím že to bude stále robiť.
Plánujem si dať aj cosmic forge, aby som zvýšil rýchlosť príšeriek a hlavne projektilov /aj magických/, lebo boje už začínajú byť časovo zbytočne náročné a pozerať sa na každú strelu, kamienok, šíp či fireball už nemá žiadnu hodnotu, len kradne čas. No kým nevyrieším ten nevyžiadané posuny a deaktivácie software-u, tak na to nemám chuť. Čo všetko mi ešte vrazí dýku do procesoru?
Aj ty, Galaxy?
IP zaznamenána

Karol13

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 94
Re:(Elemir) - Wizardry 8
« Odpověď #149 kdy: Leden 29, 2021, 12:38:36 »

Tak po odovzdaní Mookmi podpísanej dohode o spojenectve, si pekne blúdim po Mt. Gigas. EWAXX bol celkom neinformovaný, na to že je to superpočítač zriadený na zber vedomostí. Taký Myles toho vedel možno aj viac.
Balbrakovi som sa snažil tú zmluvu ukranúť, prirodzene neúspešne. Zopár level Pickpocket som s Bardom spravil plus tých 15 z Filchers armband, ale len čo mu poberiem peňeži (a má ich celkom dosť, asi 700), tak sa pri ďalších pokusoch krádeže hneď nadurdí. Skúšal som to len 20-23 krát kým ma to prestalo baviť. Skúsim ten pickpocket trénovať v iných lokáciach. Viem že sa mi zíde ešte v Rapax Castle, kde Ferro má u seba svoj kľúčik k trezoru a zabíjať ho nechcem (tiež robí custom items)

Tak ako si blúdim tou veľkou podhorskou pavučinou chodieb, najprv ma prekvapia Vampire Bats, ktorí rozdávajú hlavne hnusný DRAIN, a kúsok neskôr ich silnejšie verzie Bat Vampire (ktorí ale už sú UNDEAD a môžem na nich veselo kúzliť Banish alebo Holy Water, a aj keď sú skoro o 10 levelov silnejší, padajú po treťom kole dole)
Už si myslím že to mám všetko vymyslené, keď sa tu zrazu zjavia zpoza rohu tri pavúčiky... ktoré na vzdialenosť THROWN kúzlia kónické kúzlo Paralyze a až na Barda sú všetci paralyzovaní. Bardom ich skúšam spätne paralyzovať novonájdemými husličkami, avšak nič si z toho nerobia. V treťom kole sa prebúdza Alchymista a skúša Toxic Cloud, ten by ich mal eventuélne knockoutovať do bezvedomia... ale tiež sa nič nedeje. Umiera najprv Psionic, potom Mág... a ja to vzdávam a ide sa na quickload.
Začínam boj proti nim z väčšej vzdialenosti, čo mi dáva čas si aj zvýšiť rezistencie, aj rýchlosť (som zvedavý ako prežíjem v mori, kde Fire Magic nefunguje) a na nich stíham hodiť Firestorm, plus ostatné overtime debuffy. Hex ani Slow na nich ale nefunguje :(
Tentokrát je to skoro pekná výhra (teda skoro vôbec nie je pekná, ale aspoň mi nikto za tých asi 12 kôl neumrel)
Vravím si, že už horšie to byť nemôže. Black Slimes, aj Emerald Slimes sú OK. Zrazu sa to predomnou slimákuje Adamantium slimes...dva pekné strieborné kúsky. Ha! To bude ľahké...myslím si... dilino.
24 kôl čistého chaosu. Elementáli im robia 1-4 DMG, ja tak 0-6, Crush 0-5... akože prosím? Tie potvory maju 300+ životov a skoro 1000 staminy. Jeden elementál dokonca padol do bezvedomia, ale stále slúži na soakovanie zranení. Mana skoro u každého kúzelníka padla  takmer na nulu a všetky buffy aj debuffy už miznú, ak nezmizli. Len tak-tak to prežívam a bez strát, ale každé kolo som kalkuloval možnosti a pravdepodobnosti ako stará mama EWAXXu.
Aspoň že XP sa vyšplhalo skoro na 100K.
Wiz800001.JPG
* Wiz800001.JPG (883.65 kB. 1280x1024 - prohlédnuto 163 krát.)
IP zaznamenána
Strana: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 21