Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 20:46:21
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: MM7 wide  (Přečteno 3086 krát)

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
MM7 wide
« kdy: Leden 23, 2018, 11:29:35 »

Zdravím všetkých. Inštaloval som bratrancovi MM7 na starší NB i5 HD3000 4GB RAM 1920x1080. Hra beží ako má, ale zobrazuje sa ako "kocka". Na tom predchádzajúcom NB bol obraz pekne roztiahnutý po celej obrazovke. Dá sa to nejako upraviť ?
IP zaznamenána

Hnidopich

  • Host
Re:MM7 wide
« Odpověď #1 kdy: Únor 06, 2018, 10:48:48 »

Nainstaluj si grayface patch, spusť jednou mm7-config a inastav si fullscren. Ve hře pak můžeš přecházet z okna do full screenu pomocí F4.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MM7 wide
« Odpověď #2 kdy: Únor 06, 2018, 10:56:25 »

Asi som sa zle vyjadril. Hra ide vo fullscreene, ale nie je na celej ploche obrazovky. Inak už som zistil že obrazovka nepodporuje nízke rozlíšenia. Keď na ten notebook pripojím externý monitor, hra sa na ňom pekne natiahne.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MM7 wide
« Odpověď #3 kdy: Únor 06, 2018, 12:05:03 »

...Tobě nevadí že maj pak postavy obličeje širší než vysoký? :-D Mě se to jeden čas natahovalo a šílela jsem z toho. Teď je to hezky oříznutý a jsem za to vděčná. Černej pruh mi přijde milosrdnější než zdeformovanej obraz.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MM7 wide
« Odpověď #4 kdy: Únor 06, 2018, 13:39:07 »

Ako som písal nebolo to pre mňa a bratranec tvrdí že jednak je "aktívne" okno väčšie a všetky postavy pod ním sú v kruhoch a nemajú vajcový tvar ako pri normálnom zobrazení. Takže áno, niekomu to takto vyhovuje viacej :)
Osobne nemám problém si to zahrať aj v okne, len sa bojím že ak prejdem na 4K monitor tak to okno už bude vo veľkosti poštovej známky :-\
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MM7 wide
« Odpověď #5 kdy: Únor 06, 2018, 14:03:35 »

No, tak ať si to užije :-D. Ono to okno je větší, ale vidí furt tu samou oblast, že jo. Možná se mu líběj lidi s buclatejma tvářičkama :-).
Můj mm je v okně vysokej odhadem asi 12 cm, a to už je velmi málo :-D. Jo jo, brzo tam nebude vidět nic. Na druhou stranu se možná blížim k fázi, kdy to budu hrát i bez obrazu v pohodě :-p.
IP zaznamenána

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:MM7 wide
« Odpověď #6 kdy: Únor 06, 2018, 16:03:27 »

Citace
možná blížim k fázi, kdy to budu hrát i bez obrazu v pohodě

Alebo si môžeš otvoriť všetky tri diely na jednu obrazovku a prepínať :D
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:MM7 wide
« Odpověď #7 kdy: Únor 06, 2018, 16:05:33 »

:-D To asi ne, mě by stresovalo jak tam ty neaktivní stojej a koukaj :-D. Ale občas hraju wowko za dvě postavy naráz, docela mi to jde.
IP zaznamenána