Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 14:01:12
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 ... 6 7 [8] 9

Autor Téma: Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar (duchovní nástupce Wizardry 7)  (Přečteno 27607 krát)

Ringo

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 274
Re:Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar (duchovní nástupce Wizardry 7)
« Odpověď #105 kdy: Únor 10, 2019, 11:31:28 »

Jo, moderování mi taky vždycky přišlo jako mor, to je jakoby v hospodě seděl vždycky nějaký soudce, který by u stou usměrňoval, o čem se dotyční už bavit nemají a mají změnit téma zpátky k původnímu. Přitom ty diskuse mají třeba vždycky nějaký kontext a z něčeho se vyvinou. Takže pokud to není úplně mimo mísu, jako že někdo spamuje a vkládá nesmyslný obsah, který není reakcí na nic, co v diskusi proběhlo, tak by do toho moderátor zasahovat neměl. A taky jde dost často o politickou orientaci moderátora, který lidem jeho politického přesvědčení nechá prakticky volnou ruku a druhé maže.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar (duchovní nástupce Wizardry 7)
« Odpověď #106 kdy: Únor 13, 2019, 12:50:38 »

Nejhorší na tom je, že řada těhle lidí ani nezná cenu informací. Kolikrát se v těch diskusích objeví různé zajímavosti, popř. připomenou něco, co už není běžně známé, ale jakmile to moderátor smázne nebo přesune, tak je to odsouzeno k zániku. Jediné, co bych ještě tak pochopil, je práce se spoilery, ale to je zase potřeba všechny naučit a dát si opravdu práci s vysvětlováním. Selektivní mazání na základě sympatií je další věc.

DH jsme zrovna nedávno probírali s Richmondem a docela obdivuju vaši výdrž. Bez ohledu na to, co si myslím o svém klidném přístupu, tak se tam občas strhly diskuze, kde bych se nakonec prostě neudržel. Ostatně zrovna před rokem jsem po dlouhé době nakoukl, a hned mě to zvedlo ze židle :) Stejně tak by mi dost vadilo napadání kobkařů ze strany těch trollů. U tohohle prostě nevím, co si o tom myslet, když to někdo nechá tak daleko dojít. V tomhle ohledu je strašná škoda RPGhry, tam se občas alespoň u těch flamů pobavím. I když je zajímavé, že jak občas nakouknu na RPGHry, tak jsem si všiml, že část těch flamů a dokonce mezi těmi samými účastníky je nyní na DH :D Jako nesleduji to nijak pravidelně, ale když něco nového rozehrávám, tak většinou obhlížím různé diskuse a u toho dost často mívám štěstí na podobné chvilky.
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar (duchovní nástupce Wizardry 7)
« Odpověď #107 kdy: Únor 13, 2019, 14:08:14 »

Tak ty útoky na kobkaře jsou spíš dílem toho jednoho jedince, ke kterému se občas někdo přidá. Ale já už na něj nereaguju, takže mám klidnější život :) Na DH ale zůstávám i proto, že tam je pár lidí, kteří mají podobné úchylky, tedy hraní starých rpgček i adventur a přeci jen je málo internetových míst, kde se o zkušenosti s tímto typem her podělit (v češtině). Také jsem tam nasekal pár komentářů, kterými jsem chtěl nepříliš známé hry (nebo ty, které neměly vůbec žádný komentář) trochu přibližít. Do diskusí o politice a čemkoliv neherním, se tam už téměř vůbec nezapojuju, to ztratilo smysl dávno.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar (duchovní nástupce Wizardry 7)
« Odpověď #108 kdy: Únor 13, 2019, 15:49:24 »

Tak ono když porovnám nicky mezi RPGHry a DH, tak je jasné, že dost těch lidí je nyní na DH, tomuhle se právě nedivím. Ostatně to samé DH vs Oldgames. Mě by to taky táhlo mezi známé lidi, ale já většinu z nich znám bohužel jenom zprostředkovaně. U těch útoků mám navíc opravdu štěstí, že zrovna vyhmátnu příslušný okamžik, kdy se něco rozjede. Ale u té politiky to u mě nejde, ať prostě chceš nebo ne, člověk tam zabrousí, a když pak čtu některé světonázory, obzvláště úpravy historie, tak to nedávám. V tomhle jsem rád, že je zdejší fórum tak malé a pro mnohé působím spíše jako přeživší relikt a stejně tak, jako by ani nezakopli o starou hru, tak jim nestojí za to mi tu trollit.

Té diskuse o Grimoire je na DH ale opravdu škoda, osobně jsem čekal, že je to vlivem zájmu o hru, a o to více jsem byl zklamán. Pořád čekám, jestli to rozehraje i někdo jiný, protože bych rád slyšel další názor. Je třeba zajímavé, že mi z ničeho nic stoupl počet zhlédnutí videí z Act I, až si říkám, že jsem právě v tomhle udělal možná chybu, protože teď se na to lidí raději jen podívají, než aby to sami hráli :)
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar (duchovní nástupce Wizardry 7)
« Odpověď #109 kdy: Únor 14, 2019, 07:12:39 »

Perfektní, takže se můžete sami krásně přesvědčit, v co se zvrhla diskuse na GOGu ohledně odmítnutí Grimoire ... GOG rejected a Wizardry 7 successor for being too "niche". Nakonec už moderátorka musela zasáhnout a pohrozit uzamčením threadu. Přesně tohle tam GOG určitě nechce, a bylo by to ještě horší. Legrační byl akorát jeden z příspěvků, kde kdosi ostatním vysvětloval, že Cleve na Steamu bannoval jen skutečné hříšníky ... tvl, kdybych na tom Steam fóru hry nebyl od začátku, tak nic neřeknu, ale takovéhle lži už jsou do nebe volající! Nicméně jedno pozitivum ta diskuse měla, protože na ní byl upozorněn tým kurátorů her. Třeba se nakonec dočkáme nějaké oficiální reakce k odmítnutí hry.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar (duchovní nástupce Wizardry 7)
« Odpověď #110 kdy: Únor 24, 2019, 10:24:15 »

Jak to tak vypadá, Cleve srazil cenu hry definitivně na 8,19 EUR, což je v podstatě více jak 4x méně než tomu bylo při launchi. Jedno se musí Clevovi nechat, dokázal vysokou cenu udržet bez výrazných slev skoro rok. Osobně jsem moc nevěřil tomu, že by se Grimoire dlouhodobě udržel na 35 eurech, to byla na dnešní poměry docela přemrštěná částka, ale 8 EUR už mi přijde zase naopak docela málo :) Obzvláště pokud se na to budou aplikovat různé sezonní slevy. No, pro zájemce samozřejmě jen dobře :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar (duchovní nástupce Wizardry 7)
« Odpověď #111 kdy: Prosinec 12, 2019, 20:17:05 »

Jak už psal Richmond v Knize návštěv, dnes byl Grimoire vydán i na GOGu, viz https://www.gog.com/game/grimoire_heralds_of_the_winged_exemplar ... zaváděcí cena je 6,81 USD a bude platit až do 2. ledna 2020.
IP zaznamenána
This is the end ...

flash

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 264
Re:Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar (duchovní nástupce Wizardry 7)
« Odpověď #112 kdy: Květen 27, 2020, 22:09:43 »

Ja bych jen podotknul ze Cleve vydal nedavno maly patch provazeny slovy o velkych vecech a verzi 3.0 do konce roku.

Chtel jsme napsat ze me prekvapuje ze se tomu porad venuje, ale pak me napadlo ze kdyz to delal 20 let tak zrejme to pro nej bude uz jakysi druh OCD a proste nemuze prestat.

kdyz bych to prirovnal, samozrejme ne osobnosti, tak to je neco jako Elemir, taky to tady porad vede a nikdy neprestane, protoze by mu to chybelo :)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar (duchovní nástupce Wizardry 7)
« Odpověď #113 kdy: Květen 28, 2020, 00:23:18 »

Ona tu skutečně určitá analogie je :D Na počátku jsem měl taky všelijaké plány, ale jakmile jsem dokázal sesmolit základní kostru webu a udělat z toho smysluplný celek, tak už jaksi začala docházet motivace, až to skončilo jen u dílčích úprav (to by byly třeba ty Clevovo patche), které sice web doplní, ale nejsou už jaksi esenciální. Jsou to třeba věci, které docení málokdo (cokoliv níže pod MM6) a tak si hledám různé výmluvy :)

Rozdíl je teď akorát v tom posunu v čase. Cleve podle mě ty dílčí úpravy nedělá proto, že by chtěl tu hru nějak rozšířit nebo vyšperkovat, ostatně to co bylo problematické beztak neopravil, ale problém je v tom, že po 20 letech "usilovné" práce čekal trochu jiné přijetí a ovace a už už se viděl v TOPu nejvýznamnějších vývojářů všech dob. Jenomže o Grimoire se moc nemluví, dost lidí (zrovna z té skupiny, kam mířil) se mu vlastně úplně vyhnulo a tak Clevovi nezbývá, než si ten rozruch kolem hry sám tvořit. Časem mu dojde, že jeho chvilka slávy už je dávno pryč a to publikum je poměrně malé.

Tím ovšem nepopírám, že ho to vyšperkovávání hry nebaví, ostatně taky bych se na ten web mohl vykašlat ;) Akorát já už si dávno uvědomil, že to dělám opravdu jen ze setrvačnosti a pro poměrně malé publikum :D U Grimoire to bude nakonec podobné. Po verzi 2.x si nemyslím, že má smysl tu hru rozehrávat znovu, protože jak už jsem psal, to gró hry se nezměnilo. Rozehrávat jí tedy budou jen skalní příznivci a pár "nováčků". Příští rok beztak oznámí verzi 4.x a tak to půjde rok co rok dále :D
IP zaznamenána
This is the end ...

flash

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 264
Re:Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar (duchovní nástupce Wizardry 7)
« Odpověď #114 kdy: Květen 28, 2020, 12:01:41 »

Ja tu hru porad celkem bedlive sleduju, ale k rozehrani jsem se jeste nerozhoupal. Ale jednou na to dojde, tim jsem si jisty.

Ja jsem vcera prave stravil asi dve hodiny sledovanim tveho gameplaye na YT, a tve rozjimani nad hrou a Clevem me celkem dost bavilo a napadla me ta analogie se zdejsimi strankami a jejich vudcem. Samozrejme nic ve zlem, Cleve je trosku posuk, coz se te netyka. Mimochodem uz nekolik let si chystam v hlave a trochu na papire tvorbu nejakeho dungeonu. Mam to promyslene do detailu, a ve hre by bylo jedno velke prekvapeni ze by kazdy hrac dungeonu spadl ze zidle radosti. Takze kdyz bys pak chtel, rad te priberu, mohlo by to dopadnout podobne jako Grimoire. 20 let sem, 20 let tam, zadny problem. Jen to vymysleni mi uz zabralo asi tri roky nepravidelne, takze mozna by to dopadlo jeste hur nez Cleve:)
« Poslední změna: Květen 28, 2020, 12:19:47 od flash »
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar (duchovní nástupce Wizardry 7)
« Odpověď #115 kdy: Květen 28, 2020, 19:01:10 »

A tak s Clevem máme určité společné rysy, to si celkem dobře uvědomuju :) Taky mi někteří nemohou přijít na jméno :D

Možná proto mám pro Cleva i jisté pochopení, protože to jeho chování navenek může být někde v soukromí úplně jiné. Ono bylo třeba krásně vidět, jak ty měsíce od release plynuly, že se hodně umírnil. Jeho původní a léty budovaná póza přestala dávat smysl, protože release zbavil Grimoire roušky tajemnosti a celá diskuse začala být najednou velmi konkrétní. Naopak se to vlastně zvrtlo, protože realita Grimoire je prostě vzdálená od původních slibů a celkového obrazu, který Cleve komunitě maloval, no a to mu taky komunita dala doslova sežrat. Což je ale škoda, protože mě doteď udivuje, že ta hra je ve skutečnosti poměrně kvalitní a kdyby se pár věcí překopalo/zfunkčnilo, tak ta kritika začně rychle utichat. Jenomže Cleve k tomu nikoho dalšího nepustí a poradit si taky nenechá.

Pokud jde o ten dungeon, zrovna před pár dny jsem dostal mail, kde mi bylo navrženo, že bych se mohl pokusit sestavit tým a vytvořit nějakého toho následovníka Might and Magic. Ale popravdě, já bych na to neměl nervy a dneska už asi ani čas a chuť. Dříve jsem zvažoval tvorbu krokovacího enginu, na kterém jsem chtěl udělat krátké demo, jak by mohl dneska vypadat poměrně realisticky zobrazený dungeon, ale lennost nakonec vyhrála :D Se mnou by to bylo opravdu na 20 let :D Ostatně inXile mě předběhli, protože já si vzhledově představoval něco podobného jako Bards Tale IV.
IP zaznamenána
This is the end ...

flash

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 264
Re:Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar (duchovní nástupce Wizardry 7)
« Odpověď #116 kdy: Květen 28, 2020, 19:32:51 »

S tím souhlasím. Myslím ze by jsi se na to hodil. Kdyby jsi ten tým skladal tak se ozvi. :)
IP zaznamenána

Ringo

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 274
Re:Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar (duchovní nástupce Wizardry 7)
« Odpověď #117 kdy: Květen 29, 2020, 23:03:39 »

Já ty řeči o tom vykašlání a setrvačnosti fakt nemám rád. Řekni, že to děláš s láskou k životnímu koníčku, ke hrám a chyběli bysme ti, kdyby jsi nepokračoval ;-) :-)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar (duchovní nástupce Wizardry 7)
« Odpověď #118 kdy: Květen 30, 2020, 10:48:53 »

No, já to samozřejmě můžu prozradit :) Ta prapůvodní motivace, proč pokračovat, byla samozřejmě vidina úspěšného a slavného webu, o kterém se bude všude mluvit a já si tak zajistím nehynoucí slávu :D ... no, realita byla krutější a musím říci, že teprve ve chvíli, kdy jsem to začal brát vážně a zaměřil jsem se opravdu jen na samotný obsah, tak to najednou začalo jít. Pravda byla taková, že jsem si to představoval strašně jednoduše a čekal jsem rychlý výsledek, ale ve chvíli, kdy jsem začal přidávat "skutečný" obsah, tak jsem pochopil, jaké sousto jsem si ukousl a to opravdu bez nadšení dělat nejde. První 2-3 roky jsem tak neměl čas na nic jiného.

Když jsem tu pak při release Might & Magic X vylítl doslova z kůže, tak mě to pak zpětně hodně zamrzelo a nebylo to naposledy. Ty hysterické výlevy sice vznikaly pod vlivem alkoholu, ale tím to jednak nelze omlouvat a hlavně, kdyby to nemělo reálnou podstatu ve mě, tak by to ani ten alkohol nevyvolal. Ono to trošku souviselo i s tím prvním odstavcem. Byl jsem docela rád, že to většina lidí přešla v tichosti a vůbec, že tu ti lidé zůstali! Ale tak beru to jako dobrou zkušenost a v souvislosti s Clevem si dokážu představit, jak to muselo navenek vypadat :)

Co si budeme povídat, šperkovat mrtvý web by mě nebavilo a místní komunita by mi opravdu chyběla ;)
IP zaznamenána
This is the end ...

flash

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 264
Re:Grimoire: Heralds of the Winged Exemplar (duchovní nástupce Wizardry 7)
« Odpověď #119 kdy: Květen 30, 2020, 13:32:15 »

Tak ja myslim ze tvuj web je dostatecne znamy na to abys na svoji praci mohl byt pysny a dokonce bych rekl ze ta tva prvotni myslenka o nehynouci slave se vzasade vyplnila. Samozrejme vsechno se da porad nejak zlepsovat a muze to byt lepsi, ale s tim bych asi nelamal hlavu, je to jako kdyz si pes honi vlastni ocas. V ramci MM tu mas tolik informaci a obsahu ze neni treba nejake vylepsovani a zasadni zmeny delat. A forum celkem zdatne supluje pribuzne hry.
To ze obcas takzvane vypenis je asi normalni, rekl bych ze se to v ruznych situacich stava kazdemu.

A jak jsem tu kdysi uz jednou psal, kdyz uz na webu neudelas vubec nic, tak se nic nestane, svuj ucel ma a je plnohodnotne. Snad jen obcasne technicke problemy. A kdyz vyjde MM XI (hahaha)

« Poslední změna: Květen 30, 2020, 13:42:03 od flash »
IP zaznamenána
Strana: 1 ... 6 7 [8] 9