Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 14:48:11
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: Nevydá se jinam  (Přečteno 6503 krát)

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Nevydá se jinam
« Odpověď #15 kdy: Září 22, 2015, 18:20:57 »

WoX má automapping, ale zase se nemůžeš ve vyvolané mapě volně pohybovat do stran, takže pokud to chceš celé, stejně to vyžaduje složit z několika screenshotů. O dost jednodušší je pak se orientovat ve schematu města na papíru. Věže jsou pak zcela ztracené, protože tam vypadá na mapě jedno patro jako druhé.

Psaní mi u toho nevadí, dneska je výhoda v tom, že hru mám v okně DOSBoxu a vedle mám otevřený PSPad, takže nemusím překlikávat mezi okny. Je to hlavně výhoda pro krokovací dungeony, kde není potřeba hledat nějaký způsob pauzy.

K BaK u nás existoval velmi pěkný web, ale bohužel Internet Archive má jen jeho verzi se špatným kódováním, takže je to spíše o luštění. Ale je to hra, která mě tenkrát docela uchvátila. Nepřišlo mi to totiž tenkrát graficky o tolik pozadu a hodně mi to připomnělo graficky jednodušší MM6. Hlavně mě tenkrát překvapila ta interakce uvnitř družiny. Netuším, kde jsem přesně skončil, pár bojů jsem si užil ... vlastně mě v tomhle mrzí, že se mi dodnes nedochovaly save, od té doby je opravdu pečlivě schraňuju  :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Nevydá se jinam
« Odpověď #16 kdy: Září 22, 2015, 19:00:27 »

Vím, že od dvojky je automapping. Protože dvojku budu relativně brzy hrát, tak jsem už přemýšlel, jestli zase vytváře 52 listů v Excelu s mapami 16x16 jako u jedničky. Na co, když je automapa? Jenže zase v tom Excelu pak člověk má souřadnice, kde co je, a hlavně si to může projíždět i když nemá zapnutou hru. Když jsem hrál jedničku, tak jsem dost času trávil přemýšlením nad svým Excelem, nad rozesetýma hintama po celém světě, dumal, kam dál a proč tam jít. Jestli znáš crpgaddicta, tak prostě podobné pocity z toho jsem měl. Takže je dost možné, že v Excelu si budu pro danou lokaci zapisovat jen souřadnice důležitách míst a pak všechny zprávy.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Nevydá se jinam
« Odpověď #17 kdy: Září 22, 2015, 19:10:57 »

Mapování v Excelu, co jsi si vedl, jsem tuším viděl už u Dj na Old-Games. Trochu jsem se tebou právě nechal inspirovat u Realms of Arkania: BD, kde jsem udělal pár map. Ale skriptování apod. je pro mě u těhle MS balíků velká neznámá, takže jsem tvořil jen obyčejné tabulky s pozadím. Dj mapper mi taky úplně nesedl, protože mě to pak přijde, jako by všechny mapy byly z Legend of Grimrock II. Musel bych si ho asi upravit.

U MM1 jsem tenkrát neznal ani velikost mapy, takže jsem místo čtverečků používal tečky. Mám tu takhle udělanou půlku Sorpigalu. Dál jsem se tenkrát nedostal.
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Nevydá se jinam
« Odpověď #18 kdy: Září 22, 2015, 19:29:48 »

V Excelu nemám žádné skripty, akorát jedno makro, které zajistí, že buňky jsou čtvercové a to jsem se nechal inspirovat právě od crpgaddicta.
V manuálu MM1 je myslím zmíněno jak jsou velké mapy, takže to není ani cheat. Podobně jako u MM2 je v manuálu napsáno, že mapy jsou 16x16.

A RoA1 jsi už tedy dorazil? V tom vláknu je to jako ještě bez finiše :)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Nevydá se jinam
« Odpověď #19 kdy: Září 22, 2015, 19:47:52 »

Bohužel, stojím na úpatí těch skřetích hor a někde jsem očividně minul levely. Prosekám se třeba na východ, ale hra mi dává jasně najevo, že to ještě není nic pro mě. Na západ prostě nemám šanci přežít. Musel jsem tedy na začátek a jsem na prvním podlaží dungeonu. Podobně jsem skončil i v tom HD remake, kde je to mnohem zřetelnější (bohužel, souboje nefungují asi tak, jak by měly, takže to vůbec za bernou minci neberu).
IP zaznamenána
This is the end ...