Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 14:13:19
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 82

Autor Téma: Koutek úvah a rozjímání o hrách  (Přečteno 129555 krát)

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #615 kdy: Září 30, 2018, 22:05:46 »

Koukám na YT a vypadlo na mě toto https://youtu.be/BoD0KNEdXnY ... konkrétně doporučuji čas https://youtu.be/BoD0KNEdXnY?t=1888 ... taky mě už něco podobného napadlo sestavit :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #616 kdy: Říjen 10, 2018, 20:47:52 »

Microsoft chce více vlastních her. Údajně kupuje studio stojící za nejlepšími RPG současnosti

Tak tohle je hodně špatná zpráva. R. I. P. Obsidian. Bylo to dobré studio, mající za sebou pár opravdu hodně dobrých her.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #617 kdy: Říjen 10, 2018, 21:26:44 »

Microsoft se asi chystá na další pokus s proražením XBoxu a potřebuje k tomu exkluzivity. Překvapilo mě totiž, kolik studií už tento rok nakoupil. Obsidianu to v dobrém i přeju, podle mě to přežívání na crowdfundingu není nic zdravého. Ostatně proto asi na tu akvizici také kývli. Mohli by teoreticky pokračovat v sérii Dungeon Siege, která je tuším právě ve vlastnictví Microsoftu.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #618 kdy: Říjen 11, 2018, 00:32:24 »

Vždyť Microsoft je málem zničil, právě tím Dungeon Siege a exluzivními hrami pro XBOX, kvůli němu přešli ke crowdfundingu. A tam, kde vstoupí MS, tráva sto let neroste. Cokoliv, co koupil a bylo původně použitelné, pak bylo již k ničemu, po jeho "úpravách".

Na akvizici přistoupili jednoduše kvůli prachům pro jejich původní majitele, to s autorskou tvorbou nemá nic společného. Ale uričtě to znamená konec izometrických her, jako byly ony pillars a Tyranny, protože ty jsou na konzolích nehratelné. Exsluzivita nejspíše bude i pro windows10.
« Poslední změna: Říjen 11, 2018, 00:38:01 od Milhaus »
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #619 kdy: Říjen 11, 2018, 03:50:28 »

Microsoft zcela určitě není žádný svatoušek, ale rušení projektů a možný bankrot by mohl Obsidian postihnout i pod křídly jiných vydavatelských společností, stejně tak můžou pohořet v další crowdfundingové kampani. V Obsidianu musela proběhnout širší diskuse a očividně s tím nemají problém i přes všechno to, co se mezi nimi a Microsoftem událo. Těch důvodů pro akvizici bude podle mě více. Nicméně konec Pillars of Eternity nebo Tyranny to bezpochyby je. Osobně si myslím, že u inXile je také jen otázkou času, než se odhodlají k podobnému kroku.
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #620 kdy: Říjen 11, 2018, 10:59:30 »

Každopádně je to jejich konec. Tak do dvou let je MS zničí.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #621 kdy: Říjen 11, 2018, 11:23:47 »

Ono to svým způsobem bude možná ještě rychlejší. Co jsem zahlídl na RPGCodexu, tak Microsoft má zřejmě v plánu sloučit dvě studia (dva týmy) v jeden, takže Obsidian může zaniknout už při vstupu do akvizice. Zatím jsou to tedy jen různé spekulace, nejprve se musí ta akvizice vůbec potvrdit.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #622 kdy: Listopad 11, 2018, 00:02:27 »

A je to tady Microsoft nekoupil jen Obsidian, ale koupil i inXile ... Microsoft to acquire Obsidian Entertainment, inXile Entertainment
IP zaznamenána
This is the end ...

tono

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 826
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #623 kdy: Listopad 11, 2018, 01:04:52 »

Už pár dní bežia na GOGu veľké zľavy. Napríklad Witcher 2: Assassins Of Kings - Enhanced verzia z 19,99 na 2.99 $ atď.
IP zaznamenána

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #624 kdy: Listopad 11, 2018, 09:02:52 »

ad Microsoft: No zcela upřímně...je mi to jedno :) Ani jedno z těch studií pro není žádná srdcovka, ale celkově to ukazuje, kam se bude asi vyvíjet vývoj rpg her :(

ad GOG) mám 29 her ve wishlistu a ve slevě ani jedna - co dělám špatně?! :)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #625 kdy: Listopad 11, 2018, 10:39:03 »

Wishlist kupodivu na GOGu nepoužívám, občas jen přihodím bod k nějaké hře, která na GOGu ještě není. Většinou nakupuji nárazově, když mi něco při listování padne do oka. Už takhle mám v knihovně 256 her a nedostatek času :) Toho, co bych ještě chtěl, je už docela málo a spíše čekám právě na různé nové přírůstky, jako byly třeba hry od idSoftu.

Ještě k tomu Microsoftu, už jsme o tom předtím diskutovali s Milhausem. Mě je to v podstatě také jedno a celkem rozhodnutí těch studií rozumím. Pro ně to podle mě bylo živoření a zrovna u inXilu nevzniklo nic, co by trhalo prodejní rekordy. Bard's Tale IV se sice z té nejhorší kritiky dostal, ale na prodejích se podle mě už nic nezmění. U Obsidianu se pak skloňuje hlavně první Pilars of Eternity, dvojka naopak zapadla. Ta studia by nakonec zanikla tak jako tak. Určitě i Otherside Entertainment by se rád nechal koupit, ale to skutečné jádro z Looking Glass je jinde, tedy to, které distributory zajímá.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #626 kdy: Listopad 15, 2018, 20:28:03 »

Tak jsem backnul Realms Beyond: Ashes of the Fallen ... snad toho nebudu příští rok litovat :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #627 kdy: Listopad 15, 2018, 21:33:14 »

Noo, tahové souboje! To nevypadá špatně. Počkám jako obvykle na gog verzi :) Ale jak jsem psal jinde, už vidím ty stretch goals a přechází mě úsměv.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #628 kdy: Listopad 15, 2018, 21:48:55 »

Stretch goals mi přijdou u téhle kampaně docela mírné, v podstatě nic klíčového, bez čeho by ta hra nemohla vzniknout. Je to opravdu něco na způsob, předhodíme jim nějaké cíle, ať si to můžeme odškrtnout. A hlavně se na tom nepodílí Chris Avellone :D

Boje mě právě docela zaujaly, a poněkud nezvykle je řešený přesun po mapě. Hezká je i ta grafická stylizace. Podle všeho je ta hra navíc v pokročilé fázi vývoje, tak snad nehrozí žádné neočekávané odklady. Ode mě je to asi poslední pokus, jak podpořit izometrické hry, jestli zklamou, tak už na to asi opravdu kašlu.
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #629 kdy: Listopad 15, 2018, 22:16:16 »

Jo izometrické cRPG to mají těžké. Musíš taky zabrousit do starých vod (Dark Sun, Ultimy 7/8) :)
IP zaznamenána
Strana: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 82