Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

• Červenec 20, 2018, 16:45:35
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: Koutek úvah a rozjímání o hrách  (Přečteno 36213 krát)

Elemir

• Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
Re:Koutek úvah a rozjímání o hrách
« Odpověď #585 kdy: Červen 15, 2018, 06:43:18 »

Dneska mě při ranní kávě zaujal článek AMD K6-III+ a Voodoo 3 3000 na High-Voltage. Kdo vlastnil K6, tak tuhle kombinaci nejspíše pamatuje. Osobně jsem měl K6-2 500 MHz v kombinaci s Voodoo 3 2000 a později jsem tuhle kartu provozoval na K6-III @450 MHz. Důvodem pro tuhle kombinaci byl fakt, že to v pohodě utáhlo i Quake 3 a hlavně Unreal Tournament, což bylo za normálních okolností někde na hranici takového počítače, ale s Voodoo 3 to šlapalo krásně.

Časem jsem se dostal ještě ke kombinaci s PII 266 MHz, kde jsem kartu zvolil právě kvůli nižšímu výkonu procesoru, ale nakonec jsem na tom provozoval jen linux. Ne že by to asi nic neutáhlo, ale zrovna jsem měl neherní období :)

Zajímavá je hlavně ta poznámka v článku o obrazu. Je pravdou, že obraz z Voodoo 3 byl takový specifický, ale vždycky jsem to přičítal spíše tomu, že karta zobrazuje méně barev. Máznuté mi to nikdy nepřišlo, ale to bude asi opravdu těmi CRT monitory. Přechod na GF2 byl výrazný skok, ale něco tahle doba v sobě měla. Ostatně proč si ranné 3D nezobrazovat na něčem, co tu éru v podstatě nastartovalo? ;)
IP zaznamenána
This is the end ...

+ Rychlá odpověď