Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 17:23:33
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: Zajímavé tipy na hry a módy  (Přečteno 7882 krát)

flash

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 264
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #30 kdy: Září 03, 2019, 22:49:12 »

A je od tebe mile ze to umis napsat aniz bys delal z nekoho pitomce :)

U me to je tak ze mam rad oboji, a rozsoudit se jestli mam radsi TES nebo Final Fantasy moc nedokazu. Ale kdyz bych mel byt sam k sobe uprimny a doslo by treba na hypotetickou situaci ze bych mel na vyber ze dvou her a mohl vzit jednu. A slo by o TES VI a treba o FF 16.
Vezmu TES :)
IP zaznamenána

Ringo

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 274
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #31 kdy: Září 03, 2019, 23:15:59 »

Taky mám rád obojí s tím, že mi je bližší atmosféra Beholderů, ale za nejlepší hru všech dob považuji Final Fantasy 7.

Přitom nejvíce doma jsem se cítil v Ultimě 7, byť se iso RPG na PC od Baldurs Gate vyhýbám.


Takže, tohle se strašně blbě posuzuje.

Asi to mám spíše tak, že beru vše do roku 1996 a je mi jedno jestli PC nebo SNES, ono má obojí značně podobnou atmosféru. Od roku 1997 u mě jasně vedou konzole.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #32 kdy: Září 03, 2019, 23:23:12 »

Tak já se vždycky snažím pochopit, co kdo v dotyčné věci vidí a dávno jsem se smířil s tím, že jsou prostě věci, které mě budou míjet. S tím asi nic nenadělám a mohu to jen akceptovat. Ostatně sám mám na vrcholu žebříčku hry, které by většina hráčů poslala do horoucích pekel :D Před nějakými 15 lety by to asi bylo jiné, ale holt stárnu a měknu :D

TES Vi je pro mě jasný, protože já za sebe nevidím jinou konkurenci a už dopředu vím, že hratelnost TES VI mi bude blízká, takže jiná studia by se musela hodně snažit ... no, možná tu přeci jen konkurence bude, ale asi to pro ní nedopadne úplně dobře.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #33 kdy: Září 04, 2019, 08:21:33 »

Docela si tak ještě říkám, jestli na moje preference nemá vliv třeba to, že jsem s RPG začal relativně pozdě a třeba mě v budoucnu ještě nějaké překvapení čeká. Když to tak vezmu, tak já jsem zrovna chytil éru, kdy ty pseudostředověké světy zažívali renesanci a do toho byl všude vidět vliv Pána Prstenů. Přitom v 90. letech jsem jasně preferoval sci-fi (vliv Star Treku a od toho se odvíjela skladba akčních her). Jenomže já jsem se asi krom toho zafixování na pseudostředověk zafixoval i na určité herní mechaniky a ta očekávání už jsou prostě předem daná. Druhá věc je, že jsem se haldu let motal v úzkém okruhu her, které jsem dojel opakovaně a jen pozvolna se mi ten repertoár rozšiřoval.
IP zaznamenána
This is the end ...

Lord Owl

  • Host
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #34 kdy: Září 04, 2019, 09:22:52 »

Tu je link na tú modifikáciu aj s návodom na inštaláciu:
https://www.celestialheavens.com/forum/10/16657
A ako tak pozerám, práve dnes tam pridali novú verziu.

Vřelé díky. Už se jen modlím k tomu to rozjet, ať to nemá ve Win10 nějaké technické problémy, instalace češtiny se pro sichr vyvaruju.
Pokud to vyjde, naběhu s partou minotaurů do chrámu Baa (MM6)-Ironfist.
Mám s tamními kleriky a kobrami nevyřízené účty z mých 18-tých narozenin.
IP zaznamenána

Yuyana

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 2237
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #35 kdy: Září 04, 2019, 10:40:40 »

Nemá to proti win 10 vůbec nic.
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #36 kdy: Květen 16, 2020, 15:58:36 »

Ahoj, sháním nějaký tipy na nějaký dobrý krokovací dungeony, poradili byste mi něco? Mám teď nějaký dungeonový období a poměrně rychle za sebou jsem dojel tyhle hry:

Fall of Dungeon Guardians
Heroes of Monkey Tavern
Legend of Grimrock 1
Legend of Grimrock 2
Operencia: The Stolen Sun
The Keep
Vaporum

Mám rozjetej The Quest, ale ten mě moc nebere, tak bych rád, kdybyste mi něco poradili. Stačí něco průměrnýho až nadprůměrnýho, ale něco relativně novýho. Wizardry 7, Dungeon Master ani Grimoire ani jim podobný hry z prostředí MS Dosu hrát nechci. Za jakejkoli zajímavej tip budu moc vděčnej..
IP zaznamenána

jvempire

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 42
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #37 kdy: Květen 16, 2020, 18:33:13 »

Já si teď docela užil The Ogre King. Nebo Swords and Sorcery - Underworld je povedený.
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #38 kdy: Květen 17, 2020, 08:17:03 »

Díky. Ale nějak mě to neoslovilo. Když on mi tam hrozně vadí ten trhanej skokovej pohyb. Ostatní dungeony, který jsem hrál, ho mají sice taky, ale je tam aspoň ta animace toho kroku a s tím už jsem v pohodě. Ale díky za odpověď.
IP zaznamenána

Treon

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #39 kdy: Listopad 27, 2020, 14:44:29 »

Prohledával jsem fórum a nikde jsem nenašel zmínku o Stoneshard.
Takže za sebe tuto hru doporučuji. Na Steamu si můžete vyzkoušet zdarma prolog hry, což je zároveň tutoriál a úvod do příběhu.
Rozhodně se nenechte odradit pixelovou "dětskou" grafikou :-) Hra disponuje opravdu slušnými RPG prvky a bezduchá klikačka to opravdu není. Při prvním hraní jsem měl nouzi vůbec udržet postavu naživu, aby mi neumřela hlady.
Zatím se hra nachází v early accessu a autoři pravidelně přidávají prvky do hry.
Ve finále by se z ní mohla stát opravdu povedená a rozlehlá hra.
IP zaznamenána

Ivan

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 650
Re:Zajímavé tipy na hry a módy
« Odpověď #40 kdy: Listopad 27, 2020, 22:52:10 »

Díky, mrknu na to.:-)
IP zaznamenána