Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 29, 2024, 00:26:38
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 20

Autor Téma: Might & Magic Heroes VII  (Přečteno 103748 krát)

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #60 kdy: Srpen 29, 2015, 09:23:01 »

České dabingy taky moc nemusím, i když třeba postava vypravěčky v Icewind Dale byla prima. Chybky se v lokalizaci najdou (neujasněné termíny mezi překladateli apod.), ale u té Ubisofťácké bych řekl, že je na docela vysoké úrovni.

Pro otevřené hry z pohledu lokalizace jsem taky, ale je to jak s jinými standardy. Co jsem pozoroval, dost studií jede stále na těch stejných, jen modifikovaných enginech a tehdy se prostě na nějaké textové soubory mimo kašlalo. I Lords of Xulima má lokalizaci pevně zabudovanou v datové struktuře. Díky tomu se ten okruh překladatelů vždy zužuje. Pro mě je extrém čeština do Morrowindu, tam se přesně ukázalo, že pouhé zaujetí pro překlad nestačí.

Geforce 2 MX 32 MB se mi tu někde válí ve stolku :D Upadl mu tenkrát chladič, tak jsem ho ani neprodával. Dělal mi zálohu na starším PC, protože díky tomu, že je to DirectX 7 karta a zároveň nejvýkonější, udržoval hezky kompatibilitu.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #61 kdy: Září 02, 2015, 19:40:40 »

Souhrnné PR od Playmana:

Hra Might & Magic Heroes VII vychází ve dvou edicích a to standardní a sběratelské. Sběratelská je ve speciálním balení a naleznete v ní artbook, soundtrack, figurku Ivana, litografie, tarotové karty a speciální herní obsah.

K předobjednávkám obchody rozdávají dárky, u každého obchodníka naleznete něco jiného. Nejlepší rozdělení předobjednávkových bonusů najdete na stránce www.heroes7.cz. Jen lehce naťukneme, že si můžete vybrat mezi svícnem, flash diskem, hrníčkem a tričkem.

Zároveň si na stránkách můžete prohlédnout obrázky a videa ze hry ve vysokém rozlišení.

Příběh Heroes VII popisuje občanskou válku, která změnila vládní síly Svatého impéria. Vražda imperátora přivedla k nestabilnímu světu spoustu rivalů prahnoucích po usednutí na trůn. Je povolána šestice rádců, kteří mají ukončit válečný konflikt a vyřešit nastalou situaci. Tvůrci slibují respektování tradic, důraz na strategický element, silný příběh a velmi detailní grafiku. Kampaň pro jednoho hráče zabere více než 60 hodin, ve více lidech si pak zahrajeme jak lokálně, tak po síti. Hra vychází 29. září 2015 s českými titulky.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #62 kdy: Září 04, 2015, 18:53:19 »

S nejhodnotnější základní verzí Might & Magic: Heroes VII se vytasilo nakonec JRC, viz souhrnný přehled http://www.jrc.cz/clanek_heroes_vii anebo přímo standard edice http://www.jrc.cz/hra_pc_might_and_magic_heroes_vii ...


Bonusem je onen 80-ti stránkový artbook a celé to bude zabaleno v lepším balení. Cena je přitom srovnatelná s ostatními obchody. Ke každé předobjednávce je navíc možnost získat Might & Magic X: Legacy za zvýhodněnou cenu:


Je to sice asi jen ta plastová krabička Standard Edice, ale třeba to někoho potěší.

Jen pro porovnání, pokud jste náhodou ještě neviděli obsah sběratelky ...


SBĚRATELSKÁ EDICE OBSAHUJE
- figurku Ivan Duke of Griffin
- artbook
- soundtrack
- litografii
- tarotové karty
- ingame bonus
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #63 kdy: Září 09, 2015, 08:18:50 »

Nic po ránu nepobaví tak skvěle, jako dobrý vtip :D

Playman si ráno na svůj FB profil připíchnul oznámení soutěže o H7 na serveru cdr.cz, údajně něco pro ranní ptáčata. Nj, jenomže to by ta ptáčata musela být hodně ranní, ona ta soutěž totiž skončila 6.9. :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Lordgraa

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 99
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #64 kdy: Září 09, 2015, 09:22:57 »

Nic po ránu nepobaví tak skvěle, jako dobrý vtip :D

Playman si ráno na svůj FB profil připíchnul oznámení soutěže o H7 na serveru cdr.cz, údajně něco pro ranní ptáčata. Nj, jenomže to by ta ptáčata musela být hodně ranní, ona ta soutěž totiž skončila 6.9. :D

Včera, dnes a zítra? :D Tak vtip dobrý, tak znova a lépe :)
IP zaznamenána
Česká fanstránka herní série Heroes of Might and Magic http://www.worldofheroes.cz

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #65 kdy: Září 09, 2015, 13:23:38 »

Už to stáhli :)

Hledal jsem tam právě někde reportáž z Polska a nenašel. Místo toho jsem zrovna to. Ona ta pozdní hodina asi taky udělala svoje :D

playman_3.png
* playman_3.png (569.12 kB. 853x703 - prohlédnuto 1859 krát.)


IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #66 kdy: Září 12, 2015, 19:02:20 »

Dovolím si odkaz na jednu ze zajímavostí, která padla v nedávném twitchi od Ubisoftu ... Heroes VII: Dvě tažení z Heroes IV jako dárek.

Podobné nálezy mě nijak nepřekvapují, Heroes IV už plnně podlehl ždímacímu lobby 3DO, takový předchůdce dnešních DLC ;) Zkrátka ve chvíli, kdy má vývojář hotový "podvozek", začne zbytek týmu pracovat na přídavcích, protože beztak nemá co dělat. U dnešních her to někdy vypadá jako paradox, kdy se datadisky oznámí klidně ještě před release samotné hry, viz Zaklínač 3. 3DO to už jednou zkusili s Heroes Chronicles a moc nepochodili, což ale považuji za chybu. U Heroes IV tohle vše zas utnul krach 3DO.

Ale jsem rád, že to někdo vytáhl a použije. Tím u mě kredit MM týmu zas o kus povyrostl, protože dějově to nabourává standardy Ashanu a jsem zvědav, jak se s tím tým popasuje. Jen škoda, že podobné "šuplíkovky" nejsou i u samotné série Might and Magic.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #67 kdy: Září 13, 2015, 20:56:18 »

Koukám, že reklamní masáž se na herních webech rozjíždí ve velkém ;) Akorát mě u toho udivuje jedna věc, kolikrát jsem musel číst zkomolené jméno originální herní série ... To není žádné Might & Magic: Heroes, tohle si zavedl až Ubisoft pro svůj Ashan. Kdysi jsme ten ampersand začali používat pro zkrácení slova "and" v RPG sérii, ale nevybavuju si jediné oficální logo od NWC, kde by byl skutečně použit.

Já vím, že Ubisoft se snaží o 106, ale tohle prostě nepřejmenuje ;) Série před 20-ti lety a tohle je prostě něco jiného, ty věčné odkazy na neexistující minulost ve mě budí akorát averzi. Ubisoftí historie se začala psát až s Heroes V a to se prostě nikdy nezmění. Docela mě to mrzí, protože ač se mi sedmička líbí, porovnávat se s NWC je u mě už prostě bohapusté rouhání. Na to toho ten tým předvedl ještě dost málo. Nj, ale co už, tady začíná jít o prodejnost a to jdou veškeré skrupule stranou :/

V tomhle už ten "nový" svět asi nepochopím. Máme oslavovat nedodělky a ještě se u toho tvářit spokojeně? Dost lidí to tak dělá a vlastně jsou rádi, protože tohle je přeci dobrá vůle producenta a my bychom měli být jen rádi, že si na nás taky někdo vzpomněl a něco pro nás dělá. Dobře, proč nakonec ne, ale pak přiznat, že jde primárně o zisk? Protože hlavní důvod release 29.9. je předběhnout AAA tituly, které zcela jistě prodejnost Heroes VII pohřbí. Možná, že kdyby se s tou komunitou pracovalo lépe, obešlo by se to i bez podobných hovadin a hra by dobře zacílila i tak.

Přemýšlím, jestli je to opravdu nějaká novinka posledních let nebo to tu bylo vždy? Přemýšlím, jak to vypadalo právě před těmi 20-ti lety a hlavně přemýšlím, jak moc tohle změnila dostupnost internetu a nástup různých technologií, jako třeba sociálních sítí. Podle mě je ten marketing mnohem dravější a nakonec ona si to komunita kolikrát křiví sama. Do release zbývá 16 dní. Asi tomu popřeju úspěch, ale raději se nechám přesvědčit až výsledkem. Bude mi úplně stačit, pokud si u toho budu moci oddychnout, že se žádná katastrofa nekoná ;)
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #68 kdy: Září 16, 2015, 00:04:15 »

Tak jsem se dopřemýšlel o pár dnů dál, přečetl si rozhovor Terry B. Ray a říkám si ... "když už ten hádankářský koutek tak netáhne, co si třeba zasoutěžit? Byl by tu o to zájem?" ... Možná by i nějaká ta cena mohla přijít do placu :)
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #69 kdy: Září 16, 2015, 10:21:01 »

I Lords of Xulima má lokalizaci pevně zabudovanou v datové struktuře. Díky tomu se ten okruh překladatelů vždy zužuje.

teď jsem si toho všimnul a jen podotknu, že Lords of Xulima by nebyl problém přeložit. Zkoušel jsem to, funguje dokonce i diakritika. viz screeny:
http://www.jpeg.cz/images/2015/09/16/aNFHI.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/09/16/DwIoA.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/09/16/Vi6gp.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/09/16/1IqF5.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/09/16/VBmwl.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2015/09/16/UgpRE.jpg


Přeložil jsem velmi na hrubo víceméně všechny texty, které se netýkali přímo příběhu a dialogů (tj takové ty věci jako menu, inventář, i deník), neměl jsem tedy přeloženy předměty atd atd. Všechny ty texty jsou uloženy v xml souborech a jsou poměrně snadno upravitelné. XML soubory s texty jsou pak ještě zabaleny do archivu zip (a dají se tak tedy i rozbalit, pokud u souboru změníš koncovku).

Co se mi tedy nepovedlo je změnit název jazyku v menu, při testování jsem to měl jako English :) a todle slovo jsem nikde nenašel).  Teoreticky by se totiž dala čeština přidat jako další samostatný jazyk, který by nepřepisoval žádný z těch původních, ale právě jsem nenašel tudle pasáž. Tedy v případě dělání češtiny by čeština nejspíše musela nahradit některý z těch existujících, asi polštinu.

Ale já nejsem tak dobrý angličtinář, abych to celé zvládl přeložit v nějak rozumné době. Těch textů je tam poměrně dost. I ostatně ty texty, které jsem přeložil, nemusí vždy ve hře dávat smysl, protože jsem neznal přesný kontext, to jsem plánoval vychytat při testování hry po jejím celém hrubém přeložení.

Navíc na to teď ani nemám už tolik času, tak jsem to dal celkově poněkud k ledu. :) Kdyby se ti ale chtělo překládat :D, pak teoreticky by nejspíše asi nebyl problém :).

zdá se mi, že jsem překládal (ale ne celé) tyto soubory:
http://ulozto.cz/xNxkphZa/lords-of-xulima-rar
souborů s texty je tam ale více
« Poslední změna: Září 16, 2015, 11:16:46 od Milhaus »
IP zaznamenána

Lordgraa

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 99
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #70 kdy: Září 16, 2015, 13:26:39 »

OffTopík: ten překlad by byl fajn, určitě by si to zahrálo více lidí, když by to bylo komplet v CZ, ale zase ty kvanta textů... ale Elemir to už má skoro dvakrát dohráno, takže by to nebylo ani tak náročné, že?  :P

OnTopík: soutěž určitě udělej, já ji taky budu dělat. Třeba ti, co za to nechtějí dát tolik peněz, budou mít štěstí a vyhrají H7   8)
IP zaznamenána
Česká fanstránka herní série Heroes of Might and Magic http://www.worldofheroes.cz

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #71 kdy: Září 16, 2015, 15:27:11 »

4Milhaus: Dobrá práce. Jednou už jsem to zkoumal, ale vůbec mě nenapadlo, že to bude jen zazipované. Menu do položky se bude přidávat určitě jinak, já si právě vybavuju nějakou Jesusovo poznámku o tom zabudování lokalizace a on měl na mysli tedy asi volbu v menu. Bylo mi divné, že to poláci mají přeložené i bez editoru, ale přičítal jsem to větší komunitě a tedy tomu, že s Jesusem spolupracují.

Stáhl jsem si tu tvou práci a uvidím. Do překladu se mi taky moc nechce :) Ale našel jsem v datové struktuře něco hodně zajímavého:

fdb20889-552c-4b9e-ac9e-12b90c4d4b64.png
* fdb20889-552c-4b9e-ac9e-12b90c4d4b64.png (1024 kB. 501x601 - prohlédnuto 1775 krát.)


(soubor Sol.dxgal).

4Lordgraa: Mám to zcela 2x dohráno, ale ta kvantita textů je opravdu trochu větší :D Taky máš soutěž náplanovánu na 27.9. - 3.10.?
IP zaznamenána
This is the end ...

Lordgraa

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 99
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #72 kdy: Září 16, 2015, 16:01:42 »

4Lordgraa: Mám to zcela 2x dohráno, ale ta kvantita textů je opravdu trochu větší :D Taky máš soutěž náplanovánu na 27.9. - 3.10.?

Jop, asi to chce Playman rozjet na všech frontách ve stejný čas.

Když tak koukám na ten obal od MaM I... škoda, že po dohrání MaM X se tam neobjevil portál, kterým bychom prošli do prvního dílu jako easter egg :)
IP zaznamenána
Česká fanstránka herní série Heroes of Might and Magic http://www.worldofheroes.cz

JCMurphy

  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 461
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #73 kdy: Září 16, 2015, 16:58:45 »

jaká soutěž!? jaký ceny!? kde!? kde!!?!!
IP zaznamenána
Zura ja nai, Katsura da!

Lordgraa

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 99
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #74 kdy: Září 16, 2015, 18:28:31 »

jaká soutěž!? jaký ceny!? kde!? kde!!?!!

Dočkej času (27.9. - 3.10.) a budeš soutěžemi o Heroes VII a tématické dárky jen zavalen  :P Prozatím zde u Elemira a u mě na WoH, ale počítám, že další fanstránky budou následovat a když Elrath a štěstí dá, tak budeš mít hru zdarma :)
IP zaznamenána
Česká fanstránka herní série Heroes of Might and Magic http://www.worldofheroes.cz
Strana: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 20