Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 18:45:36
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -
Strana: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 20

Autor Téma: Might & Magic Heroes VII  (Přečteno 103738 krát)

Lord Owl

  • Host
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #150 kdy: Říjen 19, 2015, 19:20:57 »

To vypadá, že hrajete pánove v H7 jen předskriptované kampaně.
Smím se optat, kolik je v základní hře single-scénářů, popř. jak jsou velké ty lokace v nich ve srovnání třeba s H3 (S,M,L,XL) ??
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #151 kdy: Říjen 19, 2015, 19:29:25 »

Vypadá to, že se stalo to, čeho se někteří obávali, tedy že PC bude prostě podvádět. Podle mě je to takto naskriptované, jako tomu bylo u přepadovek v MMX. Někdo na Shadow Councilu psal, že AIčku pravidelně vybíral vše, co šlo, sebral mu hrady, oslabyl všechny hrdiny a stejně nakonec stál proti vyrovnané armádě. Docela mě to děsí, tenhle přístup vysloveně nesnáším.

4Lord Owl: Byl si rychlejší :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #152 kdy: Říjen 19, 2015, 20:18:43 »

Tak ono tady se to jako podvádění asi nedá brát, prostě je to logické, že má armádu, když už jde otravovat. Možná mu jí předali ti zbývající hrdinové. Každopádně si myslím, že vojáky v tom hradě stavěl, jen ne všechny, ale jen některé. Některé možná získal pomocí diplomacie (gryfové, co se volně potulovali po okolí k němu byli jistě nakloněni). Zaráží mě totiž, že to není zakulacené, u některých jednotek. Třeba kušaře a kopiníky zřejmě ve městě nenajímal, ale soudce asi ano.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #153 kdy: Říjen 19, 2015, 20:43:35 »

V téhle mapě třeba ne, v H3 Restoration of Erathia byl taky Morgan Kendal s přesilou a bylo to tak správně. Jenomže ten se alespoň z hradu nehnul :) Uvidíš, jak se to bude vyvíjet dál.
IP zaznamenána
This is the end ...

Chidlink

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 64
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #154 kdy: Říjen 19, 2015, 21:26:16 »

Ta hra je docela peklo. Včera jsem strávil asi 6 hodin u třetí mise za azyl a stejně jsem jí nedodělal. Nejprve při první hře mi tam uvízla hrdinka, která musela přežít a já s ní již nestihl utéct. Po druhé jsem s ní sice utekl, ale zase jsem nevěděl, jak zrušit magickou bariéru, která se tam objeví. Hra hráči nijak nenapoví a neřekne, co po něm chce, aby udělal. Je to pak dost složité.
Něco podobnýho je i druhá mapa za Sylvanské elfy, restartoval jsem ji asi 5x a strávil v ní 10 hodin než jsem přišel na to jak porazit UI  ;D Hodně těžká je pak i 4.mise za ty elfy, ale tu jsem musel restartnout jen jednou. ;D
IP zaznamenána

KILLER

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 600
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #155 kdy: Říjen 19, 2015, 23:14:10 »

Vypadá to, že se stalo to, čeho se někteří obávali, tedy že PC bude prostě podvádět. Podle mě je to takto naskriptované, jako tomu bylo u přepadovek v MMX. Někdo na Shadow Councilu psal, že AIčku pravidelně vybíral vše, co šlo, sebral mu hrady, oslabyl všechny hrdiny a stejně nakonec stál proti vyrovnané armádě. Docela mě to děsí, tenhle přístup vysloveně nesnáším.
PC podvádí v každém díle Heroes.
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #156 kdy: Říjen 19, 2015, 23:30:12 »

Tak ve čtvrtém kole jsem mimo. Zkoušel jsem to dvakrát, ale PC tam přijíždí s hrdiny s hodně vojáků a já netuším, jak tomu konkurovat. Prostě nestihnu vyrobit tolik vojáků a ještě stavět města a podobně.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #157 kdy: Říjen 20, 2015, 07:54:43 »

PC podvádí v každém díle Heroes.

Co jsem hrával kampaně v trojce, tak tam mi tohle nikdy nepřišlo, narozdíl třeba od kampaně v jedničce. Ono v trojce něco silného vždycky vyrazí, ale jakmile jsem rozdrtil hlavní armádu, pozabíral hrady apod., tak pak už to AIčko nedoplnilo. Všiml jsem si toho spíš ve scénářích, ale u toho jsem si tak nějak říkal, že to je třeba součást příběhu. Pokud to bude na takovéhle úrovni, tak to zkousnu, ale ti nade mnou to líčí opravdu děsivě :D
IP zaznamenána
This is the end ...

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #158 kdy: Říjen 20, 2015, 10:12:53 »

Tak tady v té trojce to je asi součást scénáře/příběhu, spíše mě zajímalo, jestli PC staví nebo nestaví na té mapě vojáky, jelikož ta mapa je hodně specifická a opravdu hodně naskriptovaná.

Ve čtvrtém opět nevím, PC tam otravuje minimálně se dvěma hrdiny, kteří mají armádu a kteří se tam objeví poměrně brzy po startu. Ty má tedy asi od počátku, jestli má i hrad to nevím. Každopádně s armádou, kterou jsem schopen dát tou dobou dohromady, dokáži porazit jednoho, nebo druhého, ale nezvládnu porazit oba. Takže ten druhý se tam potom nahrne a začne obsazovat moje města :). Možná je to součást plánu autorů, že je PC má obsadit a hráč se zuby nehty bránit, aby ubránil alespoň jedno město a od něj pak vytlačil nepřátelé zase pryč.

Každopádně na tu hru je třeba mít jisté schopnosti, které mi zřejmě schází :) a tak mi PC dává docela nakládačku. Budu to muset zkoušet tak dlouho, dokud to nevyjde, nějak, no.
IP zaznamenána

Lordgraa

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 99
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #159 kdy: Říjen 20, 2015, 10:30:55 »

Kampaně jsou hodně naskriptované, aby si autoři zajistili, že se bude dít to, co si naplánovali.

Jinak třetí mise už je taky u konce... já celou dobu stál vedle velkého teleportu (duchovní brána) a ani si toho nevšimnul :D Ale díky té bariéře jsem si mohl vklidu projet celou mapu a dobrat trvalé bonusy + postavit ve všech městech 4. úroveň věže kouzel a až pak dorazit posledního hrdinu bez jednotek. Nemám rád mapy, kde musíte utíkat a cestou minete polovinu bonusů pro hrdinu.
IP zaznamenána
Česká fanstránka herní série Heroes of Might and Magic http://www.worldofheroes.cz

Lord Owl

  • Host
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #160 kdy: Říjen 20, 2015, 16:39:47 »

Nemám rád mapy, kde musíte utíkat a cestou minete polovinu bonusů pro hrdinu.

No o tom byla v podstatě celá H6. Jezdit po mapě, honit "k-r-e-t-e-n-a", který obíhal stromeček okolo svého hradu vždy tak, aby nešel na pohyb hráče dostihnout. Jakmile nešel člověk prakticky přímo na nepřátelský hrad, dopadlo to s ním skoro vždycky zle. Z toho plynulo, neprozkoumávat všechny zákoutí mapy, ale jenom směrem k nepříteli tu a tam něco posbírat.
IP zaznamenána

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #161 kdy: Říjen 22, 2015, 07:24:55 »

Tak jsem konečně na třetí pokus včera dohrál tu 4 misi za azyl. Nakonec se ukázalo, že je to už regulární mapa, kde PC staví budovy a vojáky, najímá hrdiny atd atd. Měl celkem 3 hrady a houf hrdinů, které lovit a pronásledovat ke konci hry (kdy už neměl hrady ani vojáky) po souši i po moři, byla fakt "zábava". :)

Nejtěžší tam pak byl ten začátek a to ustání toho útoku hrdinů na začátku hry. On tam měl hrdinku Anděla, což byla kouzelnice a které měla u sebe 10 andělů a nějaké vojáky a útočila na jeden hrad (mohla buď přes bránu s mými vojáky, nebo průsmykem opodál). Když jsem jí ten průsmyk zablokoval závalem kamenů, nemohla už jinudy, než tou bránou. A pak rytíře, který měl armádu trochu menší a útočil na druhý hrad.

Naštěstí ty armády PC spojil v jednu a dal je tomu hrdinovi a ne té kouzelnici. Kouzelnice kouzlí krom jiných věcí kouzlo "Odplata", které způsobuje zranění všem jednotkám, které zaútočí na očarovanou jednotku a to je dost hnus. Při prvním boji v první hře jsem si toho nevšiml a víceméně jsem si svojí armádu pozabíjel sám. :). Rytíř je tak nepoměrně slabší a když měl celou jejich armádu on, neměl proti té mé šanci. I tak ten boj probíhal vcelku zvláště, jelikož ani jednomu se nechtělo poslat své jednotky do útoku a každý čekal, až začne ten druhý a mezi tím jsme po sobě stříleli kleriky a kušaři. Těch jsem měl výrazně víc, takže tuto pasivní bitvu jsem vyhrál s minimem ztrát (prostě jsem mu ty střelecké jednotky pozabíjel a pak mu ustřílel i ty na blízko :) ).

Po jeho porážce už to pak bylo snadnější, našel jsem jeho hrady a obsadil je, on už toho pak moc neměl a já za celou hru víceméně skoro vůbec vojáky nestavěl. Hrdina divoch pak čistil především mapy od neutrálních oblud a až v pozdější fázi jsem jej dal též do útoku a nechal jej obsazovat hrady atd. Ke konci kvůli tomu honění nepřátelských hrdinů jsem si musel vytrénovat několik dalších hrdinů a postupně ty nepřátelské obkličovat a nahánět :).

Je to neskutečný žrout času.
IP zaznamenána

Lordgraa

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 99
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #162 kdy: Říjen 22, 2015, 09:40:27 »

Moment, oni zase zrušili podmínku 7 dní na obsazení města, jinak tví hrdinové zemřou a ty prohraješ? Jelikož takhle tam můžeš AI honit donekonečna  :o

A souhlasím - je to neskutečný žrout času (teď chápu těch 50+ honin), ale to je to, co mě na Heroes hrách baví :) Navíc narozdíl od online her to můžeš kdykoliv ukončit (uložit) a pokračovat jindy.
IP zaznamenána
Česká fanstránka herní série Heroes of Might and Magic http://www.worldofheroes.cz

Milhaus

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 1891
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #163 kdy: Říjen 22, 2015, 09:49:31 »

No, myslím, že jsem ty hrdiny honil po mapě déle, než 7 dní, když už neměli hrad, ale úplně jistě to nevím. Já byl již dosti unaven a moc se na to nesoustředil, protože to celkově trvalo dost dlouho a já si pořád říkal, že už bude konec a že to tedy už dohraji a ukončím, abych se tomu nemusel vracet. Jenže on pořád nechtěl prohrát :).

Ale podle toho, že jsem v hradě divochů, který byl nejblíž loděnici, povolal několik hrdinů a vybavil je i nějakými vojáky, tak to asi trvalo spíše více dní/týdnů.

Uložit a ukončit to nemůžeš, to prostě nejde :), když už máš nepřítele na lopatě, po všech těch útrapách :D. Včera mi ten pokus trval tak asi těch 6-8 hodin. (ale já na tu hru jsem vcelku lamka a moc mi to nejde, takže lepší hráč by to určitě zvládl rychleji).

Ale i tak se dostavil ten dobrý pocit z rozdrcení nepřítele a slavného vítězství :D.
IP zaznamenána

Lordgraa

  • Mladší člen
  • **
  • Příspěvků: 99
Re:Might & Magic Heroes VII
« Odpověď #164 kdy: Říjen 22, 2015, 11:29:42 »

Ale i tak se dostavil ten dobrý pocit z rozdrcení nepřítele a slavného vítězství :D.

Taky si užíváš ten slastný pocit při té obrazovce "Vítězství" a té heroické hudbě?  8) Já to schválně nechávám dohrát až do konce... je to takové pěkné zadostiučinění + ty achievementy a body do Uplay :D Jop, až si koupím lamu místo koně... tak teprve potom se budu moct označit za opravdovou lamku :)
IP zaznamenána
Česká fanstránka herní série Heroes of Might and Magic http://www.worldofheroes.cz
Strana: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 20