Svět Might and Magic

Komunitní fórum stránek Svět Might and Magic

  • Březen 28, 2024, 07:48:00
  • Vítejte, Host
Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání -

Autor Téma: (Elemir) - Might and Magic 3: Isles of Terra  (Přečteno 14790 krát)

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:(Elemir) - Might and Magic 3: Isles of Terra
« Odpověď #30 kdy: Prosinec 31, 2016, 10:34:16 »

Ano, je to tak. Už jsem měl dostatek zdraví a many, který mi na přežití stačil a kombinace kouzel Mass Distortion a Implosion se postarala o zbytek. U hyder třeba strašně pomohlo, že s kouzlem Protection From Elements lze získat v podstatě absolutní imunitu na oheň, takže jsem se po ostrově mohl zcela svobodně pohybovat. Jakmile mě pak už nic nenutí levelovat, tak to obvykle začnu flákat, ale tady to bylo způsobeno také tím, že jsem měl stále na paměti WoX a jeho finanční náročnost tréninku.

Isle of Fire je spolu s dračí a kyklopí jeskyní asi nejtužší, tedy ještě bludiště minotaurů, pokud ho chceš prolézt opravdu pečlivě. Hlavně já vlastně nedokázal porazit Cudo kraby na moři, na to mi level postav nestačil. Spolu s Octobeast to stojí za to. Tu jsem dokázal zabít jedině tehdy, pokud byla jen jedna.
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:(Elemir) - Might and Magic 3: Isles of Terra
« Odpověď #31 kdy: Prosinec 31, 2016, 10:55:07 »

Jo finance jsou nyní můj největší problém. Měl jsem jednu dobu přes 7 miliónů, ale levelování postav mě úplně zruinovalo. Takže mám teď 3 postavy na 83.levelu a zbylé 3 čekají na finanční injekci, aby se mohly dotáhnout. Teď už skoro nemám sobě rovného nepřítele :) Ale chci projít vše, co se dá.
IP zaznamenána

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:(Elemir) - Might and Magic 3: Isles of Terra
« Odpověď #32 kdy: Prosinec 31, 2016, 11:15:14 »

Tak jsem dal Dragon Lorda, dostal přes 6 milionů a konečně naplno zvýšil levely postavám. Nyní mají od 80 do 94 levelů :)
IP zaznamenána

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:(Elemir) - Might and Magic 3: Isles of Terra
« Odpověď #33 kdy: Prosinec 31, 2016, 17:07:16 »

Tak taky dohráno :) Poslední 2 dny byla tedy jízda.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:(Elemir) - Might and Magic 3: Isles of Terra
« Odpověď #34 kdy: Leden 01, 2017, 09:43:20 »

Gratuluju :)
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:(Elemir) - Might and Magic 3: Isles of Terra
« Odpověď #35 kdy: Leden 18, 2017, 17:58:02 »

Jenom ještě taková drobnost, se kterou mi Richmond napomohl a která stojí za zmínku. Jedná se o výpočet skóre ve starších dílech.

Celá léta jsem si myslel, že výsledné skóre v jednotlivých dílech série je souhrnem řady různých faktorů, jako je počet zkušeností, počet splněných úkolů apod. Nakonec se ukázalo, že významnou roli hraje jen počet zkušeností a uplynulý herní čas. U dílů 6-7 to hezky shrnuje Ribannah.

Všechny tyhle díly pracují s veličinou Fame (Sláva), která je přepočtenou mírou celkového úhrnu zkušeností družiny. Nahradit celkový úhrn zkušeností úměrnou veličinou samozřejmě smysl má, protože díly 6 a 7 pracují s družinou o čtyřech pevných charakterech, kdežto 8. díl má počet charakterů volitelný a prim hraje hráčova postava. Hodnota Fame se navíc zobrazuje v přehledových statistikách družiny, takže se s ní může počítat rovnou. Podobně to funguje i u starších dílů, rozdíl je akorát u práce s uplynulým časem.

Díly od 6 výše pracují s časem nepřímo úměrně, jinými slovy, čím dříve hru dokončíte, tím vyšší skóre. U starších dílů se naopak skóre s časem navyšuje. Není to nic šíleného, za každý den jsou to jen 3 body, což je v celkové výši skóre zanedbatelné číslo. Hlavní váha tak leží na celkovém úhrnu zkušeností, které jsou navíc vynásobeny koeficientem 1,665. Proč je to zrovna takové číslo netuším, ale pro díly 3-5 mi to vyšlo víceméně shodně.

Čekají mě ještě drobné testy toho, jak se hra bude tvářit, když do finále napochoduju jen s jednou postavou apod., ale v tomto ohledu předpokládám, že hra si celkový počet zkušeností na jednu postavu ukládá. Vysvětlovalo by to totiž drobnou odchylku při výpočtu, protože povolání ninji a zloděje získávají xp bonus, kdežto skóre se může klidně vypočítavat jen ze základu. Rozhodně kvůli tomu nebudu hru znovu rozehrávat s nějakými extra družinami, je to spíše taková zajímavost. U starších dílů opravdu stačí vynechat drobnost, obzvláště v posledních fázích hry, a je to na celkovém úhrnu zkušeností znát.
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:(Elemir) - Might and Magic 3: Isles of Terra
« Odpověď #36 kdy: Leden 19, 2017, 08:03:21 »

Moc pěkná analýza! A zní i docela logicky, uvidíme, jak to bude vypadata, když ve finále vyhodíš všechny postavy krom jedné, zda to nějak ovlivní. To bych mohl taky zkusit, jestli chceš :)

A vůbec nejvíc by mě zajímal vzorec výpočetu bodů v prvním díle, protože když jsem se díval na výsledky svoje, crpgaddicta, Ringa a některých dalších lidí, tak jsou plus mínus podobné. Ovšem ten megavýsledek, co zde má Ali, to je o řády výš. Tak by mě zajímalo, jak toho docílila.
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:(Elemir) - Might and Magic 3: Isles of Terra
« Odpověď #37 kdy: Leden 19, 2017, 10:03:02 »

Díky :) Kdybys to mohl ozkoušet, byl bych docela rád. U trojky je výhoda, že má jen jednu obtížnost, u 4 a 5 by i tohle mohlo hrát roli, ale to už se mi moc zkoušet nechce. Možná to vyzkouším s pomocí editoru, že bych nasimuloval nějaké podmínky a šoupnul se rovnou do finále. Tedy pokud to bude takto vůbec možné.

U Ali je to skóre oproti PC verzi vysoké, ale u jedničky a dvojky vůbec nemám přehled o možném počtu XP, takže těžko říci, v jakém poměru to třeba je. Je to jeden z důvodů, proč mám chuť jedničku a dvojku rozjet v C64 verzi, abych se podíval, jestli se bude lišit i u ní. Jediné, co si vybavuju, tak Ali tuším moc nepoužívala save. Namísto toho používala uložení aktuálního stavu paměti emulátoru. Těžko říci, jestli se to nějak ve výpočtu uvažuje.
IP zaznamenána
This is the end ...

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:(Elemir) - Might and Magic 3: Isles of Terra
« Odpověď #38 kdy: Leden 24, 2017, 18:48:19 »

Richmond: Včera jsem na popud tvého emailu provedl pár testů a ono to bude přeci jen ještě komplikovanější. Všem jsem nastavil XP na 0, tedy všechny postavy měly level 1. Odebrání jedné postavy udělalo docela znatelný odskok 44 bodů. Avšak každá další odebraná postava zvýšila skóre už jen o 2 body.

Při jedné postavě jsem pak nechal plynout čas a sledoval, co se bude dít s rostoucím časem. Výsledek mě docela překvapil, nejsou to konstantně 3 body, ale naopak to dost kolísá od 1 do 43 bodů. Jakoby záleželo na konkrétním dnu v roce.

Čekal jsem, že když bude suma XP = 0, že mi to s výpočty pomůže více, ale ty nepravidelné skoky jsou divné. Původní odskok za neúplnou družinu by se dal ještě tak nějak popsat, např. od výsledku 44 se odečtou 2 body, které normálně fungují u dalšího snižování stavu družiny a vznikne 42, které je shodou okolností dělitelné šesti (počet členů při plné družině). 42/6 je 7, což by teoreticky mohla být nějaká konstanta. Počet dní v týdnu to asi nebude, protože rok trvá rovných 100 dní, to by se do toho nevešlo. Nicméně by to byl jen nějaký bonus za neúplnou družinu. Jak moc je neúplná je asi už potom jedno.

Potřeboval bych spíš získat možnost, dostat se k raketoplánu ještě v den 1. Zkusím to nějak nasimulovat pomocí editoru.
IP zaznamenána
This is the end ...

Richmond

  • Zasloužilý člen
  • *****
  • Příspěvků: 568
Re:(Elemir) - Might and Magic 3: Isles of Terra
« Odpověď #39 kdy: Leden 25, 2017, 19:05:55 »

A neni nekde ten algoritmus k dispozici na webech? I když asi blbá otázka, co ? :)
IP zaznamenána

Elemir

  • Administrator
  • Zasloužilý člen
  • *
  • Příspěvků: 7296
Re:(Elemir) - Might and Magic 3: Isles of Terra
« Odpověď #40 kdy: Leden 25, 2017, 19:26:08 »

To víš, že jsem to zkoušel hledat :D Možná to někdy někdo testoval, ale těch webů za ty léta zmizelo tolik, že není šance to ověřit.
IP zaznamenána
This is the end ...